Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#101 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Boemica »

alibaba_i_30_godina wrote:Ima ljudi koji i sa 50 ne znaju pravilno da raspoređuju svoje finansije i sta to onda treba da znaci? Da se i njima treba petljati i uzimati i kojesta raditi?!

Ma dajte, ako zarađuje svoj dinar neka ga troši kako hoće, neću mu, niti mogu ja to otimati. Ako je parazit koji živi na tvoj račun i nikako ne doprinosi onda imaju druge metode. Ali cuj da raspoređujem ja kako će se nečije pare trošiti, na hajte molim vas.

Jedino ako me plate za to... To je drugi par cipela. :oops:
Ja kod kuće napravila scenu što su mi otvorili izvještaj iz banke :lol:
I da se fino ne raspravljam, odem u banku i kažem hoću na mail sad da mi šaljete, da ne trošite papir :lol:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#102 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by alibaba_i_30_godina »

Boemica wrote:
Ja kod kuće napravila scenu što su mi otvorili izvještaj iz banke :lol:
I da se fino ne raspravljam, odem u banku i kažem hoću na mail sad da mi šaljete, da ne trošite papir :lol:
Pa normalno, a pomalo nekulturno s druge strane. Doduše, možda ljudi nisu dobro procitali na koga se odnosi pa se na to moze razumjeti, ali stalno to nekome raditi je bezveze.

Koliko puta sam išao da svojima pokupim postu iz sanduceta i slično, nikada mi nije palo na pamet da uzmem i otvaram necije izvode i zvjerka. Pogotovo ne od roditelja.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#103 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Boemica »

alibaba_i_30_godina wrote:
Boemica wrote:
Ja kod kuće napravila scenu što su mi otvorili izvještaj iz banke :lol:
I da se fino ne raspravljam, odem u banku i kažem hoću na mail sad da mi šaljete, da ne trošite papir :lol:
Pa normalno, a pomalo nekulturno s druge strane. Doduše, možda ljudi nisu dobro procitali na koga se odnosi pa se na to moze razumjeti, ali stalno to nekome raditi je bezveze.

Koliko puta sam išao da svojima pokupim postu iz sanduceta i slično, nikada mi nije palo na pamet da uzmem i otvaram necije izvode i zvjerka. Pogotovo ne od roditelja.
Ma nije otac ni pročitao ime, imamo račun u istoj banci pa zato i otvorio :D

Kod mene je malo drugačija situacija, ja sam ovlaštena da mogu raspolagati sa svim njihovim računima, oni mojim ne mogu :lol: :evil:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#104 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by alibaba_i_30_godina »

Ma ja i pretpostavio sam da čovjek nije vidio, zato sam ti i napisao gore.

I ja sam jedno vrijeme imao punomoć za neke stvari... Bježi, nikad vise. Ne treba mi I ta briga oko tudjih ličnih finansija i izvještaj jos. :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#105 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Ommadawn »

alibaba_i_30_godina wrote:
Ommadawn wrote: Zakonski imam pravo na to. A kako su inače ovdje današnja omladina veliki rasipnici i lako ulijeću u kredite, nije zgoreg da to pravo iskoristim.
Mada nešto ne vjerujem da će trebati ali nikad se ne zna.
Koji Zakon? US? Možeš ako proglasis dijete neuracunljivim kao što je uradio otac one jadne pjevaljke pa upravlja njenim milionima.
U BiH i ostatku poznatog normalnog EU svijeta ti nemaš nikakvo pravo nad bilo kim posle 18-te godine.
Zakon u Švedskoj.
Kažem da imam pravo ali čisto sumnjam da ću imati potrebe da ga iskoristim. Šta poželi, skupi pare i kupi sebi. Počelo je sa kućicom za lutke, kasnije Nintendom, sad skuplja pare za bicikl - ne želi ni da čuje da ja i njena mater sudjelujemo u tom. Dobije mjesečni džeparac ali ga i zaradi. Pomaže u kućnim poslovima i to vrlo često.

A da bi nekoga proglasio neuračunljivim moraš imati čvrste dokaze za to od stručnjaka.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#106 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by alibaba_i_30_godina »

To je skroz druga situacija sada o kojoj ti pričaš obzirom da joj ti daješ novac te tako i određujes indirektno kako će i na sta trošiti jer je jos uvijek dijete.

Ja sam otišao na situaciju kada ta osoba već zarađuje svoj vlastiti novac.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#107 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Ommadawn »

alibaba_i_30_godina wrote:To je skroz druga situacija sada o kojoj ti pričaš obzirom da joj ti daješ novac te tako i određujes indirektno kako će i na sta trošiti jer je jos uvijek dijete.

Ja sam otišao na situaciju kada ta osoba već zarađuje svoj vlastiti novac.
I tad imaš pravo na uvid i uticaj. Do 21.
No s druge strane - dovoljno je da se potrudiš da budeš dobar roditelj.
Kad završi srednju - globus u ruke i “Svijet je pred tobom”.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#108 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by paladinka »

To je sve ok , ali problem je kad se nadjes u nekoj tradionalnoj familiji .
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#109 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Ommadawn »

paladinka wrote:Sa 22 godine i nisi iznenada inteligentniji, radi se o povjerenju i postenju.
Ni sa 18 nisi iznenada zreliji ali imaš pravo da polažeš vozačku i ako je položiš, da upravljaš motornim vozilom.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#110 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Ommadawn »

paladinka wrote:To je sve ok , ali problem je kad se nadjes u nekoj tradionalnoj familiji .
To je problem cijelog Balkana.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#111 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by alibaba_i_30_godina »

Ommadawn wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:To je skroz druga situacija sada o kojoj ti pričaš obzirom da joj ti daješ novac te tako i određujes indirektno kako će i na sta trošiti jer je jos uvijek dijete.

Ja sam otišao na situaciju kada ta osoba već zarađuje svoj vlastiti novac.
I tad imaš pravo na uvid i uticaj. Do 21.
No s druge strane - dovoljno je da se potrudiš da budeš dobar roditelj.
Kad završi srednju - globus u ruke i “Svijet je pred tobom”.
Možda gore, kod nas ovdje ne.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#112 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by moonca »

Ommadawn wrote:[
Ja sam svojoj rekao da će sama odlučivati kad napuni 18 ali do 21 ću joj ja upravljati ekonomijom. I na to imam potpuno zakonsko pravo.
U redu to-ali, da li je ucis --izazovima koji je ocekuju. Ne mozes ukazati na sve- ali pretpostavljam da si joj dao neka zaduzenja vezana za novac i raspolaganje s istim.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#113 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Ramzess Veliki »

sadie_forever wrote:Sta je to s nekim muskarcima,neki kad se ozene zaborave na bracu i sestre,zene su im sve.ekstremi se cak i zavade :-) znam lika rodjenu mater ne vidi za bajram jer mora kod punice,dodje mi da ga pitam gdje ti je ona stvar :roll:

kakve su to ublehe??
Gore je sto zaborave na raju. :twisted:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#114 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Ramzess Veliki »

sadie_forever wrote:
animals wrote:to su zajebane situacije..
i
roditelji se znaju previse mjesati..
Konacno da neki muski forumas ovo kaze,samo to odjebat na pocetku,,,sto dopustis na pocetku uvijek ces morat :D
Moje recimo briga za mene, samo kazu musko si snadji se. Zato zeta paze k'o da je mesaja, ja kad dodjem u goste gdje si sta ima jesil' za kafu, kad zet dodje onda se pece glavusa jer zet voli, burek jer zet voli, maslenica sa gljivama na kajmaku, dedo maksuz ispece palacinke … jeboga mene punica bivsa doceka sa leso piletinom I kuhanim krompirom I nekom tankom juhom od one kokosi I to je vrh, ako se pozalim kaze idi u restoran.

Zato su svi bivsi. I roditeljima duzno postovanje ali sam se borim kroz zivot I niko mi nece uredjivati nista.

Ma sve je od slucaja do slucaja.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10307
Joined: 30/09/2011 07:49

#115 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by TAFKAP »

Sve po zasluzi :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#116 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Ommadawn »

moonca wrote:
Ommadawn wrote:[
Ja sam svojoj rekao da će sama odlučivati kad napuni 18 ali do 21 ću joj ja upravljati ekonomijom. I na to imam potpuno zakonsko pravo.
U redu to-ali, da li je ucis --izazovima koji je ocekuju. Ne mozes ukazati na sve- ali pretpostavljam da si joj dao neka zaduzenja vezana za novac i raspolaganje s istim.
Naravno. I pustio je da ih spička na gluposti kad je skupljala za Nintendo.
“Aaaj, pa sad mi fali... Treba mi još vremena da ih skupim... Sad moram duže čekati”
“Jebiga, kaj se more, ne? Skupljaj...”
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#117 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by MarlboroGold »

Neki muskarci su jednostavno takvi. Zene puno cesce navlace vodu na svoj mlin (naravno ne sve) i ako nema nikakvog otpora s druge strane tad se i jave takvi slucajevi.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#118 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by Boemica »

alibaba_i_30_godina wrote:Ma ja i pretpostavio sam da čovjek nije vidio, zato sam ti i napisao gore.

I ja sam jedno vrijeme imao punomoć za neke stvari... Bježi, nikad vise. Ne treba mi I ta briga oko tudjih ličnih finansija i izvještaj jos. :lol:
Pa i ne brinem se, samo eto imam pravo da im raspolažem parama.
Ustvari, jedino što mi to znači jeste da mogu braću do besvjesti zajebavati jer ja imam punomoć a oni nemaju :lol: :lol: :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18694
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#119 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by SmokingMan »

Ma gdje će on sa drugaricom na kafu nakon ženidbe bolan,šta će reći komšiluk...
User avatar
alijagoro
Posts: 3331
Joined: 06/03/2008 18:02

#120 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by alijagoro »

SmokingMan wrote:Ma gdje će on sa drugaricom na kafu nakon ženidbe bolan,šta će reći komšiluk...
Pa realno i nema potrebe.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#121 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by mali jomu »

Sve je do covjeka, kakav je covjek musko... tako se sve i desava

Musko nija da samo ima kurac, to je vazno... ali kurac je prolazan, 10 - 30 - 45... min jebacine i to je to u odnosu 24h svaki dan u zivotu...

Musko treba imati svu kvalitetu u kojoj se zena moze skloniti non-stop, da je kod njega vazda sigurna i bezbjedna sta god da se desi...


Moja zena "zna" da me moze stocem namontirat kad nesto fulnem prema njoj i da joj necu nista, jer "zna" da cu je skontat zasto me udarila, sigurna je da nema povratne, ali isto "zna" da ako pocne svasta da ce joj biti svasta... jer "zna" da ja nisam svasta...


Odnosi covjeka i zene u braku i njihovih familija, zavise od covjeka koliko je covjek musko... u svemu i svacemu


Sve sto vam se u braku desava je radi ne poznavanja samog sebe, to je razlog za ne postivanje, ne razumijevanje, omalozavanje, grubost, bahatost, gluma, laganje svog bracnog partnera, gdje se promjene zivotne uloge, i onda to sve eksplodira

Musko kad nije Musko ( siguran, pouzdan, razumijevan, ljubavan, dobar, normalan, zajeban, opasan, mehak, ostar, jak, pametan, mudar, skolovan, iskusan... spreman za sve i svasta a i nista kad je nista ) zeni nije ni fino ni lijepo...
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#122 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by malocvijece »

Ramzess Veliki wrote:
sadie_forever wrote:
animals wrote:to su zajebane situacije..
i
roditelji se znaju previse mjesati..
Konacno da neki muski forumas ovo kaze,samo to odjebat na pocetku,,,sto dopustis na pocetku uvijek ces morat :D
Moje recimo briga za mene, samo kazu musko si snadji se. Zato zeta paze k'o da je mesaja, ja kad dodjem u goste gdje si sta ima jesil' za kafu, kad zet dodje onda se pece glavusa jer zet voli, burek jer zet voli, maslenica sa gljivama na kajmaku, dedo maksuz ispece palacinke ….
Ljubim ti točkove, zete :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#123 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by sadie_forever »

TAFKAP wrote:Sve po zasluzi :lol:
Nije to po zasluzi,u biti ni zet se ne voli ali to potice iz patrijarhata-kcerki pravis mjesto u novoj kuci,sto si bolji prema priji i zetu to ce oni biti bolji prema tvojoj kcerki,da je ne daj Boze ne otjeraju

a sin ima zenu koju ocima ne mozes vidjeti i maltretiras i nju i sina uz nju :D :D
User avatar
TAFKAP
Posts: 10307
Joined: 30/09/2011 07:49

#124 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by TAFKAP »

sadie_forever wrote:
TAFKAP wrote:Sve po zasluzi :lol:
Nije to po zasluzi,u biti ni zet se ne voli ali to potice iz patrijarhata-kcerki pravis mjesto u novoj kuci,sto si bolji prema priji i zetu to ce oni biti bolji prema tvojoj kcerki,da je ne daj Boze ne otjeraju

a sin ima zenu koju ocima ne mozes vidjeti i maltretiras i nju i sina uz nju :D :D
da citiram svog oca i majku "Sine (snaho), ako te odvajamo od naše kćeri..."

tako da ti stereotipi iznad i ne veže baš u svarnom životu tako da je opet "Sve po zasluzi" :mrgreen:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#125 Re: Kad se ozeni zaboravi na bracu i sestre!!

Post by sadie_forever »

TAFKAP wrote:
sadie_forever wrote:
TAFKAP wrote:Sve po zasluzi :lol:
Nije to po zasluzi,u biti ni zet se ne voli ali to potice iz patrijarhata-kcerki pravis mjesto u novoj kuci,sto si bolji prema priji i zetu to ce oni biti bolji prema tvojoj kcerki,da je ne daj Boze ne otjeraju

a sin ima zenu koju ocima ne mozes vidjeti i maltretiras i nju i sina uz nju :D :D
da citiram svog oca i majku "Sine (snaho), ako te odvajamo od naše kćeri..."

tako da ti stereotipi iznad i ne veže baš u svarnom životu tako da je opet "Sve po zasluzi" :mrgreen:

Pogledaj ovo,jest sketch ali ima istine :D

Post Reply