Kad se kamere ugase...nastaje cirkus za naše pare...

Post Reply
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#1 Kad se kamere ugase...nastaje cirkus za naše pare...

Post by sahara1428 »

Kada su podijelili NAŠE pare uspješno i bez TV prijenosa, onda su mogli pjevati i igrati...

Poslanik/zastupnik Mirsad Pindžo:
Ja bih zamolio kada se vratimo sa pauze odgovor od Vlade pošto smo maloprije bila rasprava
prilikom budžeta da dajemo skoro četiri miliona TV, pa da li je to privatna televizija ili je
javna televizija, obzirom da oni kada je usvojen budžet onda su oni prekinuli prenos. Po čijem
nalogu i poslije pauze da vrate te kamere i da nastave prenos kako je i do sada to bilo?

Predsjedateljica:
Može riječ Sabahudin Delalić:

Da završimo sa zdravstvom, imamo samo Program rada. Molim vas to je minuta i da ljudi
mogu ići da ne čekaju pauzu. Ostaje Program rada. Mislim da nema problema oko toga, anoda
ćemo nastaviti. Ako može, evo. Zašto ne može gospodine Lakota? Pa minut je Program rada,
evo ako bude dvoje prijavljenih dajte da završimo da ljudi ne čekaju bezveze. Ja volim pošto
ste iz istog mjesta znam da vam.

Predsjedateljica:
Pauza 20 minuta.

...

Poslanik/zastupnik Mirsad Pindžo:
Pa prije pauze ja sam pitao i sada ponovo pitam ima li iko u ovoj Sali da smije bar provjeriti u
ovoj privatnoj televiziji po čijem nalogu i zašto su prekinuli prenos i zašto se nisu vratili u
salu? Ima li iko da smije dati informaciju, da nazove ako ništa drugo da pita. Onda pitam
premijera da nam odgovori ili ministra pravde u čijem je resoru da nam odgovore po čijem
nalogu je prekinut prenos ovog zasjedanja i hoće li se vratiti da uključe svoje kamere, jer to su
njihove privatne očito.

Premijer Elmedin Konaković:
Poštovani zastupniče Pindžo zaista nemamo informacije, vjerovatno zbog uobičajene
programske šeme koja se obično ne tretira na način da se očituje Skupština do 11, 12, 1 ako se
sjećate i one s kiflama, i ove su se gasile ranije, tako da vjerovatno zbog šeme, a zaista
nemamo adekvatnu informaciju. Možemo zatražiti službeno zvanično da nam neko odgovori,
a ne vjerujem da ih možemo telefonom sada vratiti. Mi nemamo takav uticaj, mi smo samo
Vlada Kantona Sarajevo.

A ONDA CIRKUS... (nije dio stenograma)

Prijedlog odluke ste dobili uz poziv za sjednicu. Molim vas kolega Čomor dajte da što prije
završimo, molim vas. Ajmo, pa ćemo se poslije igrati. Što noć odmiče ja sam sve aktivnija. :izet: :izet: :izet:

Dakle, molim, ovo najbolji stenogram do sada.

Molim predstavnika Predlagača da podnese uvodne napomene. Izvolite uvažena ministrice
Dautbegović. Nema potrebe. Da li predstavnici radnih tijela žele riječ? Ne. Ima li pitanja?
Nema pitanja. Otvaram raspravu. Uvažena zastupnica Mersiha Mehmedagić, izvolite.

Poslanik/zastupnik Mersiha Mehmedagić:
Iako su kupljeni novi poslovni prostori. Molim vas.

Predsjedateljica:
Ma neka potrebno nam je malo i ove radosti ipak završavamo godinu.

Poslanik/zastupnik Mersiha Mehmedagić:
Pa rekli ste da ćemo se igrati kasnije.

Predsjedateljica:
Pa naravno da ćemo se igrati. Evo došao je i moj najdraži ministar na svijetu. A uvaženom
zastupniku Pindžu želim da čestitam sretan rođendan, ako treba i otpjevat ću vam pjesmu.
/aplauz/ šteta što kamere nisu tu ali ja ću to sigurno iskoristiti.
Post Reply