kad sam bio mali

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#76 Re: kad sam bio mali

Post by Joey Tribbiani »

Ja konto da krećem u školu tačno za 7 rodjendan. Znao sam sva slova, ali sam čit'o na slogove i nabado pomalo. Sjećam se ko da juče bilo...dan prije rodjendana skontam da moram sutra kod učiteljice. Reko "u jebo te, odo se spremat" i uzeo novine i počeo da učim
Last edited by Joey Tribbiani on 12/12/2010 20:51, edited 1 time in total.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#77 Re: kad sam bio mali

Post by Comrad »



Nije se vadila iz kasa...
User avatar
NekoIzMase
Posts: 1884
Joined: 03/07/2007 17:16
Location: Sarajevo

#78 Re: kad sam bio mali

Post by NekoIzMase »

Kad sam bio mali...

1. ja sam prvi put te sreo, s' mamom sam u slasticarni kolacice jeo i od tada kad te vidim slatko moram jesti jer i ti si slatka bila kao dobra vila :mrgreen:

2. volio sam se svađati i kada bi neko napravio zijan, ja sam ostajao da se svađam dok bi ostali pobjegli :D

3. želio sam da letim (nešto poput supermena) i obiđem cijelu planetu jer je tata stalno 'letio'. Tek poslije sam shvatio da ljudi lete avionima i da je supermen ublehaš :mrgreen:

4. brat i ja smo se trkali kroz stan na biciklima i ostavili tragove kočenja po tek lakiranom parketu :mrgreen:

5. počeo sam pušiti i piti kafu sa 6 godina jer sam želio biti kao odrasli. Danas bih dao sve da se vratim makar na jedan dan u djetinjstvo i proživim neke stvari.

6. bio sam lahko zaljubljiv pa mi je svaka djevojčica bila simpatija :mrgreen:

7. vjerovao sam da postoje duhovi i dan danas sam ubjeđen da sam jednom prilikom vidio duha :oops:

8. Volio sam da slažem ali sam svaki put vješto provaljen :mrgreen:

9. izgubio sam se na Igmanu i cijeli dan su me tražili. Na kraju su me našli pored bunara gdje sam 'pecao' ribe :razz:

10. redovno sam sa bratom tukao dječaka iz ulice kojeg smo zvali Kepec jer je vozio biciklo marke Kepec. U srednjoj školi smo 'Kepec' i ja postali drugovi :D

11. Sjedio sam u magarećoj klupi jer sam se potukao na času likovnog i vladanje mi je bilo neprimjerno :mrgreen:

12. Imao sam želju da otac, brat i ja napravimo robota za kojeg smo počeli skupljati dijelove ali nas je rat spriječio u tome :(

.
.
.


Ima još tih stvari ali dosta je i ovo :mrgreen: Svaka čast za pokretanje teme :thumbup:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#79 Re: kad sam bio mali

Post by Neelix »

ladyblue18 wrote:
Kada sam bila mala otimala sam bratovu cuclu i unistavala, svaku. :oops:
:shock: na sekundu procitah "cuNu", pa reko koliko ih je to imao :D
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#80 Re: kad sam bio mali

Post by Ductus Holedocus »

...bojala sam se Jokera :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#81 Re: kad sam bio mali

Post by Neelix »

kad pomenuste supermena, sjetih se svojih teorija o tome kako je film snimljen, a koje su ukljucivale cristophera reevea zavezanog silkom za helikopter koji leti kroz metropolis :lol:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#82 Re: kad sam bio mali

Post by Neelix »

btw evo jedna tema na kojoj ima hrpa slicnih djecijih vragolija iz mladjih dana pojedinih forumasa


http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=16118


moj osobni favorit, a ujedno i najsmjesniji post na citavom sa-x forumu, prvi post na ovoj strani:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=125
:D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#83 Re: kad sam bio mali

Post by ladyblue18 »

Neelix wrote:
ladyblue18 wrote:
Kada sam bila mala otimala sam bratovu cuclu i unistavala, svaku. :oops:
:shock: na sekundu procitah "cuNu", pa reko koliko ih je to imao :D
Jao :shock: :cry: :lol: :lol: :lol: ne mogu da vjerujem :lol: :lol: :lol:
Neelix wrote:
moj osobni favorit, a ujedno i najsmjesniji post na citavom sa-x forumu, prvi post na ovoj strani:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=125
:D
Vjerujem da je to favorit vecine forumasa. :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#84 Re: kad sam bio mali

Post by ljubav_aha »

sve moje igracke su bile licno tehnicki provjerene,nema sarafica koji nije bio skinut mojim prsticima :lol:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#85 Re: kad sam bio mali

Post by Ridjobrki »

Kad sam ja bio mali:

- mogao sam se satima i danima igrati LEGO kockicama. Bio sam lak za čuvanje: daš mi kockice i sve što trebaš je ne zaboraviti me tu i tamo nahraniti.
- bojao sam se mnogo stvari a najviše dvije:
1. Zvuka aviona (sredinom osamdesetih su vojni avioni u niskom letu bili normalna pojava na koju sam ja reagovao bijegom kući neovisno o tome koliko se ista nalazila od mjesta igranja u tom momentu)
2. One scene iz Odiseje u svemiru kad majmun baca one kosti (ta scena se koristila u špici neke emisije koja je često išla, ja moje dreke...)
- igrao sam se doktora sa curicama iz komšiluka. Bio bijen od matere zbog toga. Stari se iz nekog razloga nije ni naljutio...
- želio FMP ili Rogov BMX a kupilo mi jebeni UNIS-ov Pony. Ubjedljivo najružniji bicikl na tržištu.
- imao čitav repertoar dječijih pjesmica uključujući neprevaziđene evergreene ''Ja sam mali poštar'' i ''Vjetrić piri, muda mi se klate''. Imao stalni angažman i bio omiljen među gostima bašte ''Dva jelena''. Sladoleda i sokova bilo k'o u priči...
- imao mali autić na pedale, zeleni Moskvič. Ako želite da vam dijete dobro razvije noge kupite mu metalni autić na pedale ruske proizvodnje. Ah da, imao je čak i svjetla na bateriju od 9V koja nisu radila jer mi nisu htjeli stalno kupovati baterije (šta će ti svjetla po danu?). Kad su svjetla radila izlazio sam iz autića svakih 10m vožnje da ih vidim kako cool svijetle. Jednom me mama poslala po kilu limuna i lola ode autićem. U grad. Preko autobusne! Znam da sam se taj dan pitao što mama pije vode i šećera kad ima soka u kući...

A dobre emisije, naumpašće meni toga još...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#86 Re: kad sam bio mali

Post by Neelix »

koliko se ja sjecam, ROG je proizvodio "Pony", a UNIS je imao "Adriatic" u toj klasi :)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#87 Re: kad sam bio mali

Post by Ridjobrki »

Morebit da je i Adriatic, Atlantíc, sad više nisam siguran da nije i Baltic... Dovraga, cijeli smisao posta mi je sad upropašten!

Ja ne znam gdje si ti rastao ali u zemlji u kojoj sam ja odrastao SVAKI se takav bicikl zvao Pony baš kao što se svaki vešni prašak zvao Faks. Ipak raduje me da postoje tako revnosni forumaši poput tebe. Štajaznam možda nekad budemo na forumu rješavali kakvu jednačinu sa puno nepoznatih ili neki sličan matematički problem gdje postoji šansa da negdje neko zamijeni kakav minus i plus... Lijepo je znati i ulijeva sigurnost svijest da postoji neko kome to neće promaći i ko neće oklijevati da na to promptno ukaže.

:kiss:

:sax: , a đe da ga ne volim...
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#88 Re: kad sam bio mali

Post by sorei »

ne sjecam se kad sam se ovoliko ismijala :lol: :lol: :lol: :lol:

:sax: :sax:
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#89 Re: kad sam bio mali

Post by Joey Tribbiani »

Ridjobrki wrote:Kad sam ja bio mali:

- mogao sam se satima i danima igrati LEGO kockicama. Bio sam lak za čuvanje: daš mi kockice i sve što trebaš je ne zaboraviti me tu i tamo nahraniti.
- bojao sam se mnogo stvari a najviše dvije:
1. Zvuka aviona (sredinom osamdesetih su vojni avioni u niskom letu bili normalna pojava na koju sam ja reagovao bijegom kući neovisno o tome koliko se ista nalazila od mjesta igranja u tom momentu)
2. One scene iz Odiseje u svemiru kad majmun baca one kosti (ta scena se koristila u špici neke emisije koja je često išla, ja moje dreke...)
- igrao sam se doktora sa curicama iz komšiluka. Bio bijen od matere zbog toga. Stari se iz nekog razloga nije ni naljutio...
- želio FMP ili Rogov BMX a kupilo mi jebeni UNIS-ov Pony. Ubjedljivo najružniji bicikl na tržištu.
- imao čitav repertoar dječijih pjesmica uključujući neprevaziđene evergreene ''Ja sam mali poštar'' i ''Vjetrić piri, muda mi se klate''. Imao stalni angažman i bio omiljen među gostima bašte ''Dva jelena''. Sladoleda i sokova bilo k'o u priči...
- imao mali autić na pedale, zeleni Moskvič. Ako želite da vam dijete dobro razvije noge kupite mu metalni autić na pedale ruske proizvodnje. Ah da, imao je čak i svjetla na bateriju od 9V koja nisu radila jer mi nisu htjeli stalno kupovati baterije (šta će ti svjetla po danu?). Kad su svjetla radila izlazio sam iz autića svakih 10m vožnje da ih vidim kako cool svijetle. Jednom me mama poslala po kilu limuna i lola ode autićem. U grad. Preko autobusne! Znam da sam se taj dan pitao što mama pije vode i šećera kad ima soka u kući...

A dobre emisije, naumpašće meni toga još...
:thumbup:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#90 Re: kad sam bio mali

Post by Neelix »

rasto u zemlji u kojoj si i ti :D pony je vazda bio kvalitetniji, a adriatic jeftiniji :P u mom komsiluku vecina bili adriatici, ja imao bijelog, pa kad mi je jedne prilike, nakon dizanja na zadnji tocak - prednji ostao na zemlji :lol: kupio sam drugi - bordo :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#91 Re: kad sam bio mali

Post by Ridjobrki »

Ma može biti da je bio Adriatic, sad se i meni čini da je bilo tako nešto, ali bicikli se dijele na BMX, Pony, trkaći, brdskoplaninski, muški i ženski. :mrgreen:

Moj je bio zelen i imao neko ogromno ružno svjetlo koje nisi mogao učvrstiti da si pita! Vazda se klimalo. Kasnije ga mijenjao za BMX. Opet unisov! Taj je imao tvrdi plastični sic na koji sam se jednom nabio i morao na operaciju zbog torzije lijevog testisa. Jebote mog straha nekoliko dana dok nisu skinuli gazu i dok se nisam uvjerio da su oba na mjestu - mislio sam da su ga fraknuli a da nece niko da mi kaze i da ce mi se cure smijati i da nikad neću imati djecu (ne može se cijelo dijete napraviti sa pola testisnih resursa...)
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#92 Re: kad sam bio mali

Post by _tulumba_ »

Kad sam bio mali, zakljucao sam wc jednoj Ivani samo zato sto je trazila toaletni papir a nije htjela da koristi i vodu i nisam joj dao izaci dok ne cujem zubor vode :-) Ustvari, roditelji su me prekinuli u nakani..

:D
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#93 Re: kad sam bio mali

Post by Loulou »

Nelix wrote:
Ridjobrki wrote:Ja ne znam gdje si ti rastao ali u zemlji u kojoj sam ja odrastao SVAKI se takav bicikl zvao Pony baš kao što se svaki vešni prašak zvao Faks.
rasto u zemlji u kojoj si i ti :D pony je vazda bio kvalitetniji, a adriatic jeftiniji :P u mom komsiluku vecina bili adriatici, ja imao bijelog, pa kad mi je jedne prilike, nakon dizanja na zadnji tocak - prednji ostao na zemlji :lol: kupio sam drugi - bordo :D
Ja sam imala Adriatic, al' sam ga zvala Pony :D
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#94 Re: kad sam bio mali

Post by Priorat »

Neelix wrote:rasto u zemlji u kojoj si i ti :D pony je vazda bio kvalitetniji, a adriatic jeftiniji :P u mom komsiluku vecina bili adriatici, ja imao bijelog, pa kad mi je jedne prilike, nakon dizanja na zadnji tocak - prednji ostao na zemlji :lol: kupio sam drugi - bordo :D

a partizan biciklo? neznam ko ga je pravio ali je bio, imao glup guvernal!!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#95 Re: kad sam bio mali

Post by Neelix »

e ne sjecam se tog partizana :)
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#96 Re: kad sam bio mali

Post by Digla_da_kreci »

Kad sam bila mala, mislila sam da se McDonalds jede :D Kad su me prvi put odveli tu i pitali sta ces ti, ja rekoh:"Pa McDonalds!" :lol: Kad sam shvatila da se tu ustvari jedu hamburgeri, razocarala sam se i nije mi vise bilo to to. :mrgreen:

Kad sam bila mala, imali smo neke goste. Svi njihovi kaputi i kese su ostavljeni u drugoj sobi. Znala sam kad gosti dolaze da uvijek donesu poklone, pa nisam mogla docekati da odu i da dobijem svoje, nego sam se zapucala u sobu i prerovila sve...pojela sam slatkise namjenjene i za mene i za drugu djecu. :mrgreen:

Kad sam bila mala, imala sam simpatiju u skoli i "zabavljali" smo se preko pisama koje smo razmjenjivali uz pomoc skolske prijateljice. Nikada nismo bili fizicki zajedno, eventualno bi nam se pogledi sreli na velikom odmoru. I dan danas imam ta pisma. :mrgreen:

Kad sam bila mala, mislila sam da se preko noci pretvaram u duha, zbog svoje sjene :mrgreen: Bila sam sebi kul i mislila da s tim imam moci koje drugi nemaju.

Kad sam bila mala, drugarica mi je imala oziljak na licu i mislila sam da je ona Marisol. :mrgreen: Htjela sam i sebi napraviti jedan takav.

Kad sam bila mala, pjevala sam cvijecu jer sam bila ubjedjena da ce ono zaplesati. Ocito sam ja ruzno pjevala, jer je u crtanovima cvijece uvijek plesalo.

Kad sam bila mala, nisam smjela dirati pupak...rekli su mi da ce se odvezati i da cu umrijeti.

Kad sam bila mala, mislila sam da narod koji prica drugi jezik, ima -doslovno- drugaciji jezik u ustima.

Kad sam bila mala, pretvarala sam se u sve sto bih vidjela na filmovima..pa tako npr. sam jednom postavila ljestve na balkon, sacekala da ukucani zaspu i pobjegla kod drugarice u pola noci. Napravile party, bilo nam super i vratila se kuci . Ujutro sam ustala prije svih i vratila ljestve u garazu. Provalili su me nakon treceg pokusaja. :mrgreen:

Kad sam bila mala, mislila sam da mogu i ja voziti auto. Na cesti. Djecak iz komsiluka je imao onaj veci auto, igracku, u kojeg mozes sjesti i vozati se. Maznula sam mu ga iz dvorista i otisla se vozati. Uz pratnju policije sam vracena kuci.

Kad sam bila mala, fascinirao me Popaj, pa sam jela sve zeleno bilje. :shock: I onu mlijeciku sto se daje zecevima.

Kad sam bila mala, mislila sam da imam skriveno blago. Djed mi je imao jedan kovceg koji je bio zakljucan i samo mi je jednom pokazao sta je unutra. Bilo je mnogo znacki iz doba partizana, neka priznanja i sta ja znam sta jos i na dnu kovcega su bile skoljke koje je on donosio s mora. Za mene je to bilo blago.

Kad sam bila mala, nedjeljom sam isla na groblje poslije mise i uzimala svjeze cvijece i donosila mami. Nije mi bilo jasno sto se ljutila. :mrgreen:

Kad sam bila mala, bila sam prvi razred i nisam znala sta su polugodista. Rekli su mi ako budem dobro ucila da cu onda biti drugi razred. I ja se zadala, na kraju prvog polugodista sve petice. Pocelo drugo polugodiste, a ja opet prvi razred. Bila sam pravo ljuta i rekla im da cu prestati uciti ako me ne premjeste u drugi razred :mrgreen:

Kad sam bila mala, htjela sam da budem velika...a sad kad sam velika, htjela bih da budem mala. :lol:
Last edited by Digla_da_kreci on 24/12/2010 18:47, edited 2 times in total.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#97 Re: kad sam bio mali

Post by Ridjobrki »

@priorat: Ma to je FBP, a ne FMP kako sam ja napisao - Fabrika Bicikala Partizan, to je taj. Imali su dobre BMX bicikle, one srebrene sa žutim spužvama. Super su bili, ne znam misliš li na te... Pravili su se negdje gore u Vojvodini, Kikinda ili Subotica koliko mi se čini.
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#98 Re: kad sam bio mali

Post by smurf »

Kad sam bio mali takmicio sam se sa rajom u pravljenju boba od plastelina, dvosjeda i cetverosjeda, a za skije su nam sluzili polomljeni zubi od ceslja... Vazda u mahali neko dobije degenek radi ceslja, ne gledamo mi to koji je noviji ili stariji nego koji ti prvi padne saka... Danima smo se igrali u sn'jegu praveci bob staze...
Kad sam bio mali i ja sam uzivao sankajuci se nocu niz mahale zimi, a ljeti na trokolicama... kako su samo oni kuglageri "galamili"...
Kad sam bio mali volio sam se igrati mame i tate :D
Kad sam bio mali dusa mi je bilo zdimiti sto dalje od kuce... nekad prodje dobro, nekad lose, pogotovo ako se nekome uvalim u tresnje, pa tresnem sa aslame ili nas zaganja vlasnik koji obavezno zna odakle smo i ciji smo...
Kad sam bio mali bojao sam se Bradonje iz tunela... Samim tim nikada ga nisam ni prosao
Kad sam bio mali nisam se bojao visine i pravio sam padobrane od najlona i selote'pa
Kad sam bio mali igrao sam gume sa djevojcicama
Kad sam bio mali nisam imao mira minute
Kad sam bio mali bio sam beli rahat s pameti (ne vidim da sam nesto danas drugaciji :D )
Kad sam bio mali, ali ono bas mali volio sam starijima pricati pricu "kad sam ja bio veliki"...
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#99 Re: kad sam bio mali

Post by Admir_1984 »

Kad sam bio mali skupljao sam slicice Italija 90, nidnza kornjace, evokse, hi-men....
Kad sam bio mali skupljao sam i igrao klikere, najdrazi su mi bili oni bijeli porculaneri sa raznim sarenim sarama na sebi, a tih klikera nije bilo kupiti. Jednom mi stari donese iz Famosa nekakve "zeljezne", ono nema sanse da ih izbijes iz roshe, pa se sjecam zezancija sa tim. Volio sam igrati klikera ono na "liniju" ili na "trokut", gdje dobijas pogodjeni kliker, od malena kockar :D
Kad sam bio mali obozavao sam sa dedom ici zicarom na Trebevic, kao i ture Ilidza-Vratnik pa kombijem na Stojcevac
Kad sam bio mali furao sam se na ski skokove i za neki 5-6 rodjendan od prijatelja dobijem male plasticne skije i naocale, e onda se skakalo sa kauca u kuci i slicno, a odma su me prozvali i Dzulaga :D
Kad sam bio mali obozavao sam gledati starije dok igraju fudbal i bio sav sretan kada otrcim po loptu
Kad sam bio mali stolni nogomet, stolni hokej i stolna kosarka bile su mi omiljene igracke
Kad sam bio mali volio sam isto crtati po betonu stazu za igricu jedan-dva-tri koja se igrala sa auticima, a svoju majoretu plavu nikom nisam dao
Kad sam bio mali sjecam se tatinog obecanja za prvu peticu dobijas novo biciklo i dana kad mi je trebalo "5" sati od uzbudjenja da dodjem kuci i pokazem mu peticu u svesci. Odma sutra se islo na Ilidzu i uzeo mi bordo ponija, ona malo veca verzija, adriatic tako nekako
Kad sam bio mali najmrze mi je bilo kada me mama/nana zovnu da jedem, a raja ostane igrat lopte
Kad sam bio mali odjednom umjesto lopti poletishe granate i sve sjebashe....
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#100 Re: kad sam bio mali

Post by Topla voda »

ja sam konto da su bubasvabe iz njemacke
Post Reply