Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#76 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi »

Mihaelj wrote:
jefferson wrote:hmmm, ja momak koliko znam, a znam, kada je Zepce palo, nije palo jer je HVO imao junacko srce pa se borili, nego zato kad je dogorilo do noktiju, zovnuli pajdase iz Teslica da malo pripomognu sa T-55!
Samo što vi suradnju HVO-a iz potrebe s VRS proglašavate fašizmom, a suradnju ABiH s VRS nužnim zlom. Zovnuli su oni na isti način ko i ovi u Mostaru, parama.
koju saradnju Armije RBiH i tzv vrs? Gdje konkretno i kada? Potkuj nekim dokazima ali po mogućnosti nemoj svega ti onu "reklo Praljak na svom portalu", to je više isfurano. Haj pošteno reci jesi li i pogledao one dokumente gore što je "vareš city" postao?
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#77 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi »

Mihaelj wrote:
hercegovac_pravi wrote:Zaveraaaa i uroooootaaa. Zli muĐahedini i ta "vatikanskoislamistiĆkimosnokossaksonski" Ćimbenici su se urotili protiv nedužnog Rvackog puka...
U svemu kopiraju Miloševićeve Srbe pa i u jadnoj kukanjciji.
Pravi se našao da priča o tome. Vama je zavjera protiv Bošnjaka u Karađorđevu ko dobar dan na ovom forumu. :D
Pa eno ti Mesića, Manolića, Gligorova, Špegelja, dokumentacije Haškog Tribunala sa suđenja "šestorki", pa im se žali. Ako njih ubjediš da je Karađorđevo mit meni sigurno nećeš morati reći dva puta. Povjerovat ću ti i prvi put kad ti oni povjeruju. Do tada, :zzzz:
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#78 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi »

Mihaelj wrote:
Chmoljo wrote: :lol: :lol: :lol:

pa čovječe ti notorne činjenica omalovažavaš :-) ARBiH je bila legitimna vojska međunarodno priznate države... kontaš? VRS je bila transformisana JNA, iz ugla naivnog posmatrača, odmetnuti element, u stvarnosti vojska koja je radila po diktatu iz Beograda.

HVO je bio ispostava HV-a :-)
Koje to notorne činjenice? I HVO je bio legitimna vojska BiH tako da jedini tko omalovažava činjenice si hm...TI. :D
Dijete drago gdje vi živite? :-) Pa bivša tzv "hzhb" je stavljena van Ustavnog poretka Republike BiH još u Oktobru 1992 godine. To ti znači da je bila paratvorevina. samim tim je i HVO postao paravojska. HVO je postao legitimna vojska BiH tek kasnije, negdje nakon Wašingtonskog sporazuma. Kava legalna vojska i trice i kučine.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#79 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi »

Mihaelj wrote:
Chmoljo wrote:
Mihaelj wrote:
Naravno Mesiću. Evo što on kaže: http://www.youtube.com/watch?v=g9pn-Rsr ... re=related
pogledaj datum ovog njegovog govora.

poslije mnogo vremena, drugačije je govorio u Haagu, a ti se upitaj što sinak :wink:
Znači tebi je vjerodostojniji iskaz koji je nastao 10 godina nakon samog događaja nego onaj koji je nastao par mjeseci nakon događaja? :-D Mesić je s davanjem kontradiktornih iskaza postao nevjerodostojan svjedok u svakom slučaju, a to što se ovdje uzima zdravo za gotovo da su oni nešto dogovorili u K-u to je zbog onih stvari o kojima je Hercegovac pričao. Zavere i tako to.
Njavjerodostojniji iskaz je onaj koji je dat u Haškom Tribunalu. Ah da čekaj...taj tribunal je samo "muđahedinskomosonskovatikanskoanglosaksonska" zavera protiv nedužnog rvackog puka i kao takav nije prihvatljiv.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#80 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hercegovac_pravi »

Mihaelj wrote:
Chmoljo wrote:
Mihaelj wrote:
Koje to notorne činjenice? I HVO je bio legitimna vojska BiH tako da jedini tko omalovažava činjenice si hm...TI. :D
:shock:

a Mate Boban legitimni predsjednik, jel? :-)
Ne znam. Pričam ti za HVO.
Očigledno je da ne znaš šta pričaš.
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#81 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hajducka travica »

Josipović: Zabrinut sam zbog neravnopravnosti Hrvata u BiH, i tu zabrinutst djelim s Vatikanom
Trebao bi ti gospodine Josipovicu biti zbrinut i za Bosnjake koji zive u R.Hrvatskoj.Trazis prava za jedne dok ta ista prava osporacas Bosnjacima u Hrvatskoj.Zasto i Bosnjaci u Hrvatskoj ne mogu biti konstutivni narod?

Kad ce Bosnjak biti Predsjednik hrvatske Vlade,Predsjednik Sabora,itd.
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#82 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by neretvanac »

Mihaelj wrote:A ratni zločinac je zato jer ti tako kažeš?
Vidjet cemo sada ubrzo kad sud kaze svoje, a manje od 25 godina zatvora dobiti nece...
Uostalom, meni ne treba sud, znam ja najbolje jel zlocinac ili nije, cijeg su oca vojnici podredjeni njemu i njegovim pajdasima prebili vise puta samo zato sto je Bosnjak. Moje oci su svjedok sta su htjeli uraditi sa Bosnjacima Mostara- pobiti, rastjerati, zatvoriti u logore, srusiti svaki trag da su ikada tu postojali- uspjelo nije, hvala Bogu i hvala nasim braniteljima.
Amin.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#83 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Jazz_Junkie »

hajducka travica wrote:
Josipović: Zabrinut sam zbog neravnopravnosti Hrvata u BiH, i tu zabrinutst djelim s Vatikanom
Trebao bi ti gospodine Josipovicu biti zbrinut i za Bosnjake koji zive u R.Hrvatskoj.Trazis prava za jedne dok ta ista prava osporacas Bosnjacima u Hrvatskoj.Zasto i Bosnjaci u Hrvatskoj ne mogu biti konstutivni narod?

Kad ce Bosnjak biti Predsjednik hrvatske Vlade,Predsjednik Sabora,itd.
Na osnovu cega bi Bosnjaci u Hrvatskoj trebali biti konstitutivan narod? Nisam znao da cine 30% stanovnistva RH.

Prilog sa HRT-a iz prvog posta autora teme ponovo samo pokazuje da je rijec o HDZTV-u. Dugo nisam cuo glupljih i kontradiktornijih teza oko uloge tzv. Herceg-Bosne u proteklom ratu. Najapsurdnija je ona kako je HB obranila Hrvatsku. Za Visnju Staresinu je sasvim logican zakljucak da bi bez HB ne samo pao Dubrovnik nego cak i Split. Performans koji je izveden na tom dnevniku me podsjeca na skorasnje ulizivanje Dijane Culjak Kosorki i skretanje s teme, naime sa nezaposlenosti u besmislenost, kada pocese o "partizanskim zlocinima". I sto bi to bilo lose u trecoj Jugoslaviji? To sigurno ne bi bila Miloseviceva Jugoslavija.
Kako od zlocinca ocekivati savjest? Nijedan zlocinac ne posjeduje savjest i onaj koji to prizna, onda iz ocigledno isplativog razloga sa svrhom smanjivanja kazne. Jedino Praljak misli da je Robin Hood i valjda zeli u povijesti biti zabiljezen kao kao hrvatski mucenik.
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#84 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hajducka travica »

Na osnovu cega bi Bosnjaci u Hrvatskoj trebali biti konstitutivan narod? Nisam znao da cine 30% stanovnistva RH.
Na osnovu cega su bosaski Hrvati konstitivan narod,u zadnje vrijeme se povlaci teza i o nekoj autohtonosti?
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#85 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Jazz_Junkie »

hajducka travica wrote:
Na osnovu cega bi Bosnjaci u Hrvatskoj trebali biti konstitutivan narod? Nisam znao da cine 30% stanovnistva RH.
Na osnovu cega su bosaski Hrvati konstitivan narod,u zadnje vrijeme se povlaci teza i o nekoj autohtonosti?
A je li to nisu autohtoni? :-) Mozda je "Bosnjak" Radoncic autohton?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#86 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Chmoljo »

hajducka travica wrote:
Na osnovu cega bi Bosnjaci u Hrvatskoj trebali biti konstitutivan narod? Nisam znao da cine 30% stanovnistva RH.
Na osnovu cega su bosaski Hrvati konstitivan narod,u zadnje vrijeme se povlaci teza i o nekoj autohtonosti?
:roll: e pa vala :roll:
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#87 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hajducka travica »

Jazz_Junkie wrote:
hajducka travica wrote:
Na osnovu cega bi Bosnjaci u Hrvatskoj trebali biti konstitutivan narod? Nisam znao da cine 30% stanovnistva RH.
Na osnovu cega su bosaski Hrvati konstitivan narod,u zadnje vrijeme se povlaci teza i o nekoj autohtonosti?
A je li to nisu autohtoni? :-) Mozda je "Bosnjak" Radoncic autohton?

A,zasto nebi bio,ako mogu biti Bunjevci i kosovski Hrvati autohtoni.Sandzak je ne tako davno bio u sastavu Bosanske drzave.Kosovo nije nikad bilo u sastavu hrvatske drzave a Hrvati se pojavljuju kao narod tek 1848.godine.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#88 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by zemo_online »

koji su uslovi za konstitutivnost ?
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#89 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Jazz_Junkie »

hajducka travica wrote: A,zasto nebi bio,ako mogu biti Bunjevci i kosovski Hrvati autohtoni.Sandzak je ne tako davno bio u sastavu Bosanske drzave.Kosovo nije nikad bilo u sastavu hrvatske drzave a Hrvati se pojavljuju kao narod tek 1848.godine.
Hajd nek ti bude prije sto jos jedna diskusija ne ode pogresnim smjerom. Zaviri malo u ustav BiH i historijske knjige. Jedna je stvar kako se bosanski Hrvati izjasnjavaju, a druga cinjenica da su autohtoni u BiH.
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#90 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hajducka travica »

test01 wrote:koji su uslovi za konstitutivnost ?
Veoma interesantno pitanje,pa prepustimo to strucnjacima.
hajducka travica
Posts: 761
Joined: 28/01/2011 18:11

#91 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by hajducka travica »

Jazz_Junkie wrote:
hajducka travica wrote: A,zasto nebi bio,ako mogu biti Bunjevci i kosovski Hrvati autohtoni.Sandzak je ne tako davno bio u sastavu Bosanske drzave.Kosovo nije nikad bilo u sastavu hrvatske drzave a Hrvati se pojavljuju kao narod tek 1848.godine.
Hajd nek ti bude prije sto jos jedna diskusija ne ode pogresnim smjerom. Zaviri malo u ustav BiH i historijske knjige. Jedna je stvar kako se bosanski Hrvati izjasnjavaju, a druga cinjenica da su autohtoni u BiH.
Necemo dozvoliti da krene pogresnim smjerom jer nema nikakve potrebe za takvo nesto.Po mom misljenju a smatram da je ispravno,Hrvati u Bosni i hercegovini su dio hrvatskog korpusa.Ista je stvar i sa Srbima u Bosni i hercegovini.Ja ne osporavam nikom pravo da zivi u Bosni i hercegovini ali osporavam pravo na negiranje Bih od strane ovih naroda.Osporavam im pravo kad hoce da ruse drzavu u kojoj zive u (kojoj su im i djedovi rodjeni) u korist maticnih drzava.
Hval B. Humljanin
Gdje sam ja napisao da su Bogumili bili Hrvati!? Takvu glupost nisam mogao nikad izreći jer Hrvati kao Nacija nastaju tekar 1848 i kasnije pojavom Preporodnih ideja i njenim prihvaćanjem u javnosti novine knjige i sl.
Čudi me da ti neznas da... su nositelji Hrvatskog Preporoda svi odreda bili nehrvatiGAJ DEMETAR!
Veoma je cudna teorija da jedan narod bude autohton u nekoliko drzava.
panorama
Posts: 150
Joined: 21/01/2011 06:58

#92 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by panorama »

Jazz_Junkie wrote:
hajducka travica wrote:
ž
Na osnovu cega su bosaski Hrvati konstitivan narod,u zadnje vrijeme se povlaci teza i o nekoj autohtonosti?


A,zasto nebi bio,ako mogu biti Bunjevci i kosovski Hrvati autohtoni.Sandzak je ne tako davno bio u sastavu Bosanske drzave.Kosovo nije nikad bilo u sastavu hrvatske drzave a Hrvati se pojavljuju kao narod tek 1848.godine.
Bošnjaci se pojavljuju kao narod tek 1991. god.
Mihaelj
Posts: 340
Joined: 19/12/2010 01:11

#93 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Mihaelj »

hercegovac_pravi wrote:Pa eno ti Mesića, Manolića, Gligorova, Špegelja, dokumentacije Haškog Tribunala sa suđenja "šestorki", pa im se žali. Ako njih ubjediš da je Karađorđevo mit meni sigurno nećeš morati reći dva puta. Povjerovat ću ti i prvi put kad ti oni povjeruju. Do tada, :zzzz:
Mesić je svoje rekao, tek nakon što se posvadio s Tuđmanom je počeo drugu priču pričat. Ovi ostali su relevantni za Karađorđevo isto kao ti i ja. Nijedan nije bio tamo. Karađorđevo je dio bilateralnih sastanaka svakog predsjednika sa svakim te godine. Alija se isto sastao s Miloševićem, a sastao se i sa Tuđmanom prije toga. Teoretičari zavjere međutim spominju samo ovaj sastanak. Nije da se čudim.
Mihaelj
Posts: 340
Joined: 19/12/2010 01:11

#94 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Mihaelj »

hercegovac_pravi wrote:koju saradnju Armije RBiH i tzv vrs? Gdje konkretno i kada? Potkuj nekim dokazima ali po mogućnosti nemoj svega ti onu "reklo Praljak na svom portalu", to je više isfurano. Haj pošteno reci jesi li i pogledao one dokumente gore što je "vareš city" postao?
U Mostaru. Ti od mene tražiš dokaze za moje navode, a sam ih ne daješ u vezi Karađorđeva.
Karađorđevo se svodi na rekla-kazala, a suradnja ABiH i VRS u Mostaru je zabilježena na više mjesta od više svjedoka.
Na sudu se Karađorđevo tj. dogovor u njemu ne može dokazati, a suradnja ABiH i VRS u Mostaru može pa to tebe uopće ne sprječava da ti je Karađorđevo nešto što je nedvojbeno istinito, a suradnja dviju vojski nešto maglovito i neodređeno.
Mihaelj
Posts: 340
Joined: 19/12/2010 01:11

#95 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Mihaelj »

hercegovac_pravi wrote:
Mihaelj wrote:Koje to notorne činjenice? I HVO je bio legitimna vojska BiH tako da jedini tko omalovažava činjenice si hm...TI. :D
Dijete drago gdje vi živite? :-) Pa bivša tzv "hzhb" je stavljena van Ustavnog poretka Republike BiH još u Oktobru 1992 godine. To ti znači da je bila paratvorevina. samim tim je i HVO postao paravojska. HVO je postao legitimna vojska BiH tek kasnije, negdje nakon Wašingtonskog sporazuma. Kava legalna vojska i trice i kučine.
A zašto se čekalo godinu dana da se stavi izvan ustavnog poretka? Do onda su vam Hrvati i HVO bili dobri jer je trebalo zbiti snage protiv Srba, a kad je prošlo najgore onda ajmo staviti izvan zakona Hrvate i HVO. Baš lijepo.
Jednim zakonom proglasiš Hrvate neprijateljima zemlje, zašto to niste učinili kad je JNA razarala Mostar i Posavinu? Onda vam je HVO bio ok, zar ne?
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#96 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by zemo_online »

A,zasto nebi bio,ako mogu biti Bunjevci i kosovski Hrvati autohtoni.Sandzak je ne tako davno bio u sastavu Bosanske drzave.Kosovo nije nikad bilo u sastavu hrvatske drzave a Hrvati se pojavljuju kao narod tek 1848.godine.[/quote]
Bošnjaci se pojavljuju kao narod tek 1991. god.[/quote]






gdje to pise??
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#97 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Chmoljo »

Mihaelj wrote:
A zašto se čekalo godinu dana da se stavi izvan ustavnog poretka? Do onda su vam Hrvati i HVO bili dobri jer je trebalo zbiti snage protiv Srba, a kad je prošlo najgore onda ajmo staviti izvan zakona Hrvate i HVO. Baš lijepo.
Jednim zakonom proglasiš Hrvate neprijateljima zemlje, zašto to niste učinili kad je JNA razarala Mostar i Posavinu? Onda vam je HVO bio ok, zar ne?
da, u pravu si gigante. tad je Alija, kada je "najgore prošlo '93 ( :lol: )" odlučio zaratiti sa HVO-om i tako sebe dovesti u potpuno okruženje... razvući vojsku na duplo više frontova, odvući vojsku u srednju Bosnu, umjesto na potrebnija ratišta, prekinuti vezu sa vanjskim svijetom i vezu sa protokom oružja... :-) :-) :-)

tako je, sve si u pravu :lol:

i pored svega, Hrvat inas odvbranili. "oslobodili Bihać, prihvatili izbjeglice, hranili nas, davali nam oružje"... da citiram nekadašnjeg člana osu... bojim se da su Srbi dobili konkurenciju na nebesima.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#98 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by zemo_online »

Mihaelj wrote:
hercegovac_pravi wrote:Pa eno ti Mesića, Manolića, Gligorova, Špegelja, dokumentacije Haškog Tribunala sa suđenja "šestorki", pa im se žali. Ako njih ubjediš da je Karađorđevo mit meni sigurno nećeš morati reći dva puta. Povjerovat ću ti i prvi put kad ti oni povjeruju. Do tada, :zzzz:
Mesić je svoje rekao, tek nakon što se posvadio s Tuđmanom je počeo drugu priču pričat. Ovi ostali su relevantni za Karađorđevo isto kao ti i ja. Nijedan nije bio tamo. Karađorđevo je dio bilateralnih sastanaka svakog predsjednika sa svakim te godine. Alija se isto sastao s Miloševićem, a sastao se i sa Tuđmanom prije toga. Teoretičari zavjere međutim spominju samo ovaj sastanak. Nije da se čudim.



Tudjman je bio opsjednut bih i dok su srbi drzali 30% hrvatske on je specijalne jedinice zrinski i frankopan slao na Bosnjake u Prozor.
Mihaelj
Posts: 340
Joined: 19/12/2010 01:11

#99 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Mihaelj »

Chmoljo wrote:da, u pravu si gigante. tad je Alija, kada je "najgore prošlo '93 ( :lol: )" odlučio zaratiti sa HVO-om i tako sebe dovesti u potpuno okruženje... razvući vojsku na duplo više frontova, odvući vojsku u srednju Bosnu, umjesto na potrebnija ratišta, prekinuti vezu sa vanjskim svijetom i vezu sa protokom oružja... :-) :-) :-)

tako je, sve si u pravu :lol:

i pored svega, Hrvat inas odvbranili. "oslobodili Bihać, prihvatili izbjeglice, hranili nas, davali nam oružje"... da citiram nekadašnjeg člana osu... bojim se da su Srbi dobili konkurenciju na nebesima.
Ja samo rušim teze o nekakvih dvostrukim agresijama. Ne sporim da je taj sukob bio žalostan i nepotreban jer su samo Srbi profitirali iz njega.
Mihaelj
Posts: 340
Joined: 19/12/2010 01:11

#100 Re: Kad ratni zlocinac kaze da mu je savjest cista

Post by Mihaelj »

test01 wrote:Tudjman je bio opsjednut bih i dok su srbi drzali 30% hrvatske on je specijalne jedinice zrinski i frankopan slao na Bosnjake u Prozor.
Ok, ali ja mogu tebi uzvratiti na isti način primjerom da je ABiH imala nekoliko ofanziva na HVO i Hrvate dok su Srbi držali 70% Bosne.
Post Reply