Kad je kasno za ljubav

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#76 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by strucnjakdemagog »

alibaba_i_30_godina wrote:
strucnjakdemagog wrote:
Ne idem u džamiju, ni u crkvu, niti u kladionice. Ne pušim, ne pijem, ne drogiram se, ne kockam.
Ovo sve navedeno očekujem i od moje izabrane.
To je tvoj stav i poštujem, iako daleko od toga da se slažem. Zapitaj se samo da možda ne propuštaš neku priliku ili jako dobru osobu samo zbog toga što ponekad popije neko piće i/ili puši. Previše smo isključivi da bi nam takve stvari bile od krucijalne važnosti. Ni ja sam ne pušim, ali mi uopće ne smeta ukoliko djevojka to radi. Pokušao bih na neki način skrenuti pažnju da umanji ukoliko puši kao Ćiro, ali ako joj to predstavlja neko zadovoljstvo neka nastavi. Bivša djevojka je pušila ali nije pretjerano pila, skoro nikako. I bilo nam je lijepo.

Mislim da se treba otvoriti malo, biti pristupačniji i drugačije gledati na neke stvari. Ili već ukoliko sve to zahtijevaš, onda moraš biti spreman da se neke osobine i radnje koje ti imaš vrlo vjerovatno neće dopasti toj osobi. Da li si ti spreman na kompromis u tom slučaju?
Pa nije baš da ne smije da pije ili puši, ali to joj donosi recimo nekih -10 bodova. Ako ona svojim ostalim kvalitetima pokrije taj minus, onda nek ostane tako. Nadam se da razumiješ.
Isto tako sam spreman da i ona mene tretira na isti način, jer sam siguran da postoje neke moje karakteristike koje joj se neće svidjeti ili će joj se manje svidjeti. Dakle, za kompromis uvijek.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#77 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by Xavier1 »

alibaba_i_30_godina wrote: Ja ti rekoh argumentovano. Ako već napišeš ovako nešto onda trebaš navesti i koje to osobine. Pogotovo koje osobine koje već nemaju neki i koji ne piju/ne puše?
Nekultura, psovke, slobodnije ponasanje, glasan govor, neprimjereno oblacenje...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#78 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by moonca »

alibaba_i_30_godina wrote:
moonca wrote:Znas i sam... ipak.. zensko je zensko..pa nece valjda i pivo piti iz flahse-onako da nagne, cigareta u ruci , setajuci... pod dejstvom alkohola- zbilja ..ni meni ne ide...
..
Nije bilo riječi o tom primjeru, već općenito da pije i puši. Ne valja vidjeti ni muškarca sa flašom u ruci kako pije i šetka se ulicom. To je skroz druga priča i par cipela.
hm.. nije lijpo vidjeti djevojku , ni da lize sladoled iz korneta..

..sam uticaj alkohola i pusenja dovoljno govori o posljedicama--ako partner ne pusi- ok..moze se na to donekle naviknuti , alkohol ..malo teze- jer se pojavljuje - promjena ponasanja-- omg.. aj. da ne idemo u te situacije... ovosnost...
zena -kao majka- a vcina ih zeli biti -- pusac ,konzumirac alkohola - govori sve- :-) --nije pravilo -ali vecina bebica ima neku anomaliju..
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#79 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by strucnjakdemagog »

Cookie85 wrote:
strucnjakdemagog wrote:Pa iskreno, meni ni ne smeta da djevojka gleda neki interes u smislu da li imam dobar posao, auto, stan... Zašto je to loše? Normalno da će da gleda, i mene zanima njeno obrazovanje, posao, pa čak i plata. Nije naravno presudno, ali bitna mi je svaka stavka.
Glupo i licemjerno je tvrditi da ti je svejedno da li je bogata ili siromašna. Ali poenta je da ja ne bih mogao biti sa zgodnom i bogatom, ako ona puši i pije. Sve se može staviti na vagu i skontati da li je to prava...
a gdje je ljubav tu ? :D
Pa kako misliš da dođe ljubav? Nećeš je naći sigurno kod osobe koja drugačije razmišlja.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#80 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by alibaba_i_30_godina »

strucnjakdemagog wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
strucnjakdemagog wrote:
Ne idem u džamiju, ni u crkvu, niti u kladionice. Ne pušim, ne pijem, ne drogiram se, ne kockam.
Ovo sve navedeno očekujem i od moje izabrane.
To je tvoj stav i poštujem, iako daleko od toga da se slažem. Zapitaj se samo da možda ne propuštaš neku priliku ili jako dobru osobu samo zbog toga što ponekad popije neko piće i/ili puši. Previše smo isključivi da bi nam takve stvari bile od krucijalne važnosti. Ni ja sam ne pušim, ali mi uopće ne smeta ukoliko djevojka to radi. Pokušao bih na neki način skrenuti pažnju da umanji ukoliko puši kao Ćiro, ali ako joj to predstavlja neko zadovoljstvo neka nastavi. Bivša djevojka je pušila ali nije pretjerano pila, skoro nikako. I bilo nam je lijepo.

Mislim da se treba otvoriti malo, biti pristupačniji i drugačije gledati na neke stvari. Ili već ukoliko sve to zahtijevaš, onda moraš biti spreman da se neke osobine i radnje koje ti imaš vrlo vjerovatno neće dopasti toj osobi. Da li si ti spreman na kompromis u tom slučaju?
Pa nije baš da ne smije da pije ili puši, ali to joj donosi recimo nekih -10 bodova. Ako ona svojim ostalim kvalitetima pokrije taj minus, onda nek ostane tako. Nadam se da razumiješ.
Isto tako sam spreman da i ona mene tretira na isti način, jer sam siguran da postoje neke moje karakteristike koje joj se neće svidjeti ili će joj se manje svidjeti. Dakle, za kompromis uvijek.
Ok bi meni bila ta tvoja priča za nekog ko ima 20 godina, ili eventualno kao ovaj Xavier, ali za nekog ko je blizu već 40-im je previše ograničavajuća. Za tebe.
Ali interesantno na koji način ti to razmišljaš i sastavljaš. Imaš neku svoju imaginarnu tablicu sa bodovima ili kako to već funkcioniše?
Xavier1 wrote:
alibaba_i_30_godina wrote: Ja ti rekoh argumentovano. Ako već napišeš ovako nešto onda trebaš navesti i koje to osobine. Pogotovo koje osobine koje već nemaju neki i koji ne piju/ne puše?
Nekultura, psovke, slobodnije ponasanje, glasan govor, neprimjereno oblacenje...
Sve te osobine, ako ne i gore, posjeduju i osobe koje ne puše/ne piju. Šta je slobodnije ponašanje i neprimjereno oblačenje?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#81 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by moonca »

Xavier1 wrote:
alibaba_i_30_godina wrote: Ja ti rekoh argumentovano. Ako već napišeš ovako nešto onda trebaš navesti i koje to osobine. Pogotovo koje osobine koje već nemaju neki i koji ne piju/ne puše?
Nekultura, psovke, slobodnije ponasanje, glasan govor, neprimjereno oblacenje...
...nije navedeno bas povezano sa pusenjem....sa alkoholom mozda da- ah-- sta zna pijana sta radi... :lol:
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#82 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by anchor85 »

Xavier1 wrote:
anchor85 wrote:
Xavier1 wrote:
Ovim upisom si potvrdila da covjek postane samo proracunatiji kako je stariji.
Ja licno ne bih nikada bio sa zenom preko 30 jer ne bih znao da li me voli ili je sa mnom samo jer joj je krajnje vrijeme da nekog nadje.
:facepalm:

Hajde, mlad si, aBd poživjet ćeš dug život i imati vremena da skontaš stvari.
Ma gdje sam to pogrijesio? Znas i sama da je istina.
Ti i da hoćeš zbog ovakve priče i ovakvih stavova ne možeš biti sa ženom od preko 30. Zar zaista misliš da bi te mogla slušat više od 60 sec? :lol: :lol: :lol:
Ovako si zanimljiv, MOŽDA, djevojčicama od 18-20. Možda. A vjerovatno ni njima nisi.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#83 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by strucnjakdemagog »

alibaba_i_30_godina wrote:
strucnjakdemagog wrote:Pa iskreno, meni ni ne smeta da djevojka gleda neki interes u smislu da li imam dobar posao, auto, stan... Zašto je to loše? Normalno da će da gleda, i mene zanima njeno obrazovanje, posao, pa čak i plata. Nije naravno presudno, ali bitna mi je svaka stavka.
Glupo i licemjerno je tvrditi da ti je svejedno da li je bogata ili siromašna. Ali poenta je da ja ne bih mogao biti sa zgodnom i bogatom, ako ona puši i pije. Sve se može staviti na vagu i skontati da li je to prava...
Nismo pričali ni o imovinskom statusu ili tim stvarima, već više karakternim osobinama koje bi mogle da imaju te osobe. Poznajem jako dobre djevojke koje s vremena na vrijeme popiju neko piće, koktel i slično a posjeduju jako fine karakterne osobine i izgrađene su ličnosti.
I ti bi sve to bacio niz vodu samo zbog toga što popiju to piće nekada. A nisi odgovorio na iznad pitanja, jel' to zato što i ti nisi spreman da se riješiš nekih navika ili što misliš da nemaš ništa loše. U tom slučaju ne znam šta je gore.
Ovaj odgovor je bio za miss moonlight. Sporije odgovaram jer tipkam preko mob.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#84 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by SaraFina »

Ova tema isto ona od Xavi, za nalazak žene "vrijedne" braka. Spojite u jednu.

A čuj Monce ako žena konzumira alkohol, javljaju se anomalije kod djece. Živote!
Većina iole odgovornih majki ne konzumira alkohol u trudnoći ali popiti koju čašu vina uz dobru večeru.. je normalno. Pobogu i zaboga. Mislim kod normalnih ljudi neopterećenih glupostima.
Last edited by SaraFina on 30/07/2019 14:07, edited 1 time in total.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#85 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by alibaba_i_30_godina »

moonca wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
moonca wrote:Znas i sam... ipak.. zensko je zensko..pa nece valjda i pivo piti iz flahse-onako da nagne, cigareta u ruci , setajuci... pod dejstvom alkohola- zbilja ..ni meni ne ide...
..
Nije bilo riječi o tom primjeru, već općenito da pije i puši. Ne valja vidjeti ni muškarca sa flašom u ruci kako pije i šetka se ulicom. To je skroz druga priča i par cipela.
hm.. nije lijpo vidjeti djevojku , ni da lize sladoled iz korneta..

..sam uticaj alkohola i pusenja dovoljno govori o posljedicama--ako partner ne pusi- ok..moze se na to donekle naviknuti , alkohol ..malo teze- jer se pojavljuje - promjena ponasanja-- omg.. aj. da ne idemo u te situacije... ovosnost...
zena -kao majka- a vcina ih zeli biti -- pusac ,konzumirac alkohola - govori sve- :-) --nije pravilo -ali vecina bebica ima neku anomaliju..
Šta fali sladoledu iz korneta?! :shock:

Zabrinjavaš me. Ponekad si kao neka pripadnica neke od vjerskih policija. Nema toga ovdje kod nas. Zaboravi.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#86 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by alibaba_i_30_godina »

SaraFina wrote:Ova tema isto ona od Xavi, za nalazak žene "vrijedne" braka. Spojite u jednu.

A čuj Monce ako žena konzumira alkohol, javljaju se anomalije kod djece. Živote!
Većina iole odgovornih majki ne konzumira alkohol u trudnoći ali popiti koju čašu vina uz dobru večeru.. je normalno. Pobogu i zaboga.
Po nekima ispade da se anomalije javljaju samo u slučaju da se konzumira alkohol i puše cigarete. A gdje je tu genetika i nasljedni faktor, DNK i ostalo?!
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#87 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by shmizlica »

naravno da ljubav može da se desi bez obzira na godine. nema tu previše racionaliziranja tipa nacrtam si savršenu/og i hoću takvog. jednostavno osjetiš da ćeš tu osobu prihvatiti takvu kakva jeste i ako je to uzajamno ihhhh, gdje je kraj :-D

i desi se, kad se najmanje nadaš
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#88 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by moonca »

Poznajem jako dobre djevojke koje s vremena na vrijeme popiju neko piće, koktel i slično a posjeduju jako fine karakterne osobine i izgrađene su ličnosti.
Nije bas crno i bijelo- ne moramo uvijek naglasavati--- s vremena na vrijme popiti je , bar meni cudno.. a, i takve se ubadace od jednog srka.....
..
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#89 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by SaraFina »

alibaba_i_30_godina wrote:
SaraFina wrote:Ova tema isto ona od Xavi, za nalazak žene "vrijedne" braka. Spojite u jednu.

A čuj Monce ako žena konzumira alkohol, javljaju se anomalije kod djece. Živote!
Većina iole odgovornih majki ne konzumira alkohol u trudnoći ali popiti koju čašu vina uz dobru večeru.. je normalno. Pobogu i zaboga.
Po nekima ispade da se anomalije javljaju samo u slučaju da se konzumira alkohol i puše cigarete. A gdje je tu genetika i nasljedni faktor, DNK i ostalo?!

Nebuloze na kub. Žena kad izvali odvali te sa stolice pod stol.
Mislim protivnik sam pušenja i pijenja u trudnoći... Ali ne znam nijednu ženu, kojoj su dijagnosticirali hendikep kod djeteta jer pušila i pila prije trudnoće.
Uz sve to nisam pušač nikad bila a alkohol sam konzumirala umjereno. I sad monca i njene studije. :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#90 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by moonca »

alibaba_i_30_godina wrote: Po nekima ispade da se anomalije javljaju samo u slučaju da se konzumira alkohol i puše cigarete. A gdje je tu genetika i nasljedni faktor, DNK i ostalo?!
...da kada ovom tvom nabrojanom dodamo - alkohol i cigarete---zar treba crtati.... opet - nije 100% --
pijo_zoljo
Posts: 2837
Joined: 12/02/2019 16:06

#91 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by pijo_zoljo »

Kasno je za ljubav onog momenta kada se kreneš svađati po političkim topicovima

:mrgreen:
:lol: :lol:
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#92 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by Cookie85 »

Ma nije se on zaljubio, da se zaljubio ne bi smetalo sto pusi i da pije :D :D

Nego on odmah kategorise cim vidi da neko pusi ili pije neko alkoholno pice da je odmah kurva neka. A da se zaljubio... eh tada bi drugacija prica bila :D :)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#93 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by SaraFina »

pijo_zoljo wrote:Kasno je za ljubav onog momenta kada se kreneš svađati po političkim topicovima

:mrgreen:
:lol: :lol:

Izbjeglico :kiss:

Pobjeguljo! :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#94 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by moonca »

:lol: -- smijesni ste -
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#95 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by SaraFina »

Cookie85 wrote:Ma nije se on zaljubio, da se zaljubio ne bi smetalo sto pusi i da pije :D :D

Nego on odmah kategorise cim vidi da neko pusi ili pije neko alkoholno pice da je odmah kurva neka. A da se zaljubio... eh tada bi drugacija prica bila :D :)

On je stvorio neku sliku u glavi, kao i Xavi te "gospođe savršene". I sad je boduje. 10 bodova, tamo doda, a 5 oduzme na drugoj strani. I ona jadnica uvijek od 100% je negdje na 45%. Nikako preći 50%. :lol:
pijo_zoljo
Posts: 2837
Joined: 12/02/2019 16:06

#96 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by pijo_zoljo »

SaraFina wrote:
pijo_zoljo wrote:Kasno je za ljubav onog momenta kada se kreneš svađati po političkim topicovima

:mrgreen:
:lol: :lol:

Izbjeglico :kiss:

Pobjeguljo! :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:kiss:

stipu moncu ba
spinuje vazda
:lol: :lol:
:mrgreen:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#97 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by ho oponopono »

Image
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#98 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by JaneEyre »

strucnjakdemagog wrote:Gledam maloprije kraj nekog filma kad Jack Nicholson kaže: Imam 63 godine i zaljubljen sam!
To mi vrati nadu da ću i ja jednog dana doživjeti pravu ljubav. Naime, bližim se 40-im i u životu sam prošao mnogo toga u odnosu sa ženama, ali nikada nisam osjetio pravu istinsku ljubav koja je bila obostrana. Bilo je nekih veza koje su trajale i po dvije godine, ali ni to nije bilo to. Cijeli život sam zaljubljen u pogrešne žene koje mi tu ljubav nisu uzvraćale, baš kao što ni ja nisam uzvraćao nekim djevojkama za koje sam znao da me iskreno vole.
Nakon toliko ljubavnih neuspjeha nekako sam okamenio, te više ne mogu ni zamisliti da mi se neka može podvući pod kožu, a što mi se kao mlađem često dešavalo. Lijep je osjećaj kad si zaljubljen, a mogu misliti kako je tek kad je to obostrano, kada vam niko i ništa više nije potrebno.
E zato me zanima mišljenje starijih forumaša da li sreća može zakucati na vrata pod stare dane? Koje su to godine kada ljubav jednostavno nema smisla? Neki kažu da za ljubav nikad nije kasno, ali ne slažem se s tim.
1. definiši starije forumaše :)

2. ljubav ima smisla u bilo kojoj životnoj dobi, a vjerovatno si čuo za mnogo primjera oko sebe...

i pitanje interesa...odrasli, zreli ljudi valjda imaju pravo na svoj izbor. Znam u svom bliskom okruženju dosta bračnih parova koji su u braku očito radi interesa, a najčešće to nije novčani interes već ono...došli smo u neke godine vakat je da se smiri, osnuje porodica - i tako godinama žive skladno. i to je okej. meni to nikad nije bilo okej i bila sam na principu i sasvim pomirena s mišlju da ću radije čitav život ostati sama nego biti s nekim...onako, da nisam sama, da ubijem vrijeme. Jer upravo, poslije posla i svih interesa kojima se radi osiguranja egzistencije moram povinovati - kad dodjem kući s posla treba mi neko pred kojim ću biti ona autentična ja. Neko koga ću pogledati svako jutro kad se pobudim i nasmijati se. Neko koga ću poljubiti pred san, zagrliti i reći mu da ga volim. I isto to ćuti. I još masa drugih stvari, sitnica i krupnih stvari od kojih je satkan dan, pa sedmica, mjeseci i život...

imala sam sreće da sve ovo nadjem (tek?) u 30 i nekoj godini, pa i tebi želim puno sreće, i da nikad ne spuštaš svoje krijetrije :)
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#99 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by Mea_parvitas »

Ja imam 31, izgleda da je kasno :(
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#100 Re: Kad je kasno za ljubav

Post by Cookie85 »

SaraFina wrote:
Cookie85 wrote:Ma nije se on zaljubio, da se zaljubio ne bi smetalo sto pusi i da pije :D :D

Nego on odmah kategorise cim vidi da neko pusi ili pije neko alkoholno pice da je odmah kurva neka. A da se zaljubio... eh tada bi drugacija prica bila :D :)

On je stvorio neku sliku u glavi, kao i Xavi te "gospođe savršene". I sad je boduje. 10 bodova, tamo doda, a 5 oduzme na drugoj strani. I ona jadnica uvijek od 100% je negdje na 45%. Nikako preći 50%. :lol:
Eh jest :D :thumb:

Koliko su mu ciljevi visoki, da mi je cudno sto dodje neko i do 45% :D
Post Reply