Kad bi bilo, šta bi bilo?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
ushka
Posts: 76
Joined: 22/11/2019 12:53

#1 Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by ushka »

Cao raja,

Gledala sam malo forum, čitala sadržaj...ima jako različitih mišljenja o svemu...jedino što nisam našla, možda nisam dovoljno tražila ali to je tema o tome šta bi vi kao pojedinci uradili na sistemu koji nas psihicki ugnjetava.

Da budem preciznija, da ne daj Boze :D sutra izadjemo na ulice i kažemo halo dosta je...šta bi vi voljeli da promijenite. Molim vas za konkretne situacije, prijedloge ako moze i rješenja koja su dostupna od ostalih država...mislim možemo malo i prepisati.

Tema je namijenjena svim ljudima koji zaista žele da raspravljaju o svemu što se dešava i da naravno pokušamo naci rješenja.

Evo ja ću prva!
Problem sa kojim se ja suočavam u poslijednje vrijeme, jeste problemi oko prepisivanja i prevođenja Zakona, koji nisu u skladu sa regulativom koja je već usvojena. Lično nisam pravnik, već ekonomista :D susrećem se sve više sa stvarima koji nemaju veze sa vezom...te uspostavljanje novih industrija u Bosni i Hercegovini je više bazirana na horuk metodu :D nesvjesno, nadam se :-) samim tim pojavljuju se drzavne institucije koje su Zakonom propisane kao neprofitne organizacije, a plaćaju porez na dobit 8-) samim tim rade na štetu gradjana i nemaju nikakav monitoring nad svojim radom. Ja bih voljela kad bi svaka industrija imala svoj "nadzorni odbor" koji radi u svrhu društva, samim tim ima preglednu situaciju te je napravljena od strucnjaka, koji ne smiju imati bilo kakav interes lični ( prave sebi mini hidroelektrane, zapošljavaju svoju djecu, zapošljavaju svoje žene, od žene sestre i sestri djecu :D ) Znam da firme imaju svoj nadzorni odbor, skupštinu i već šta kome treba, oforme oni to ali ne uzimajući u obzir veće društvene interese. Ako imate šta dodati na ovo, složiti se ili ne...molim vas to uradite.

Ja samo ne želim da pričam ovdje o dedama, majkama, očevima i svim tim pro bošnjačkim titulama za ostvarivanje svojih ciljeva. :-)
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#2 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by walter kurtz »

Legalizirao ganju, prostituciju, otkacio konvertibilnost marke i vodio monetarnu politiku :zoka:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by Control panel »

Vratio titin socijalizam, i ugasio ovo svjetlo koje nam upalise 90tih.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by KatarinaKosaca »

Uvela konkurse za JP i JU da prestanu biti stranački plijen i da nas tako prestanu pljačkati i ugnjetavati nepismeni partijski vojnici
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#5 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by Better Man »

KatarinaKosaca wrote: 06/12/2019 12:55 Uvela konkurse za JP i JU da prestanu biti stranački plijen i da nas tako prestanu pljačkati i ugnjetavati nepismeni partijski vojnici
A ja bih kod tih konkursa uveo još jednu bitnu stvar, a to je da kandidat nikad nije bio član niti jedne stranke, niti je obavljao političke funkcije. I ove divlje diplome iz Kiseljaka, Viteza, Travnika i sličnih divljih fakulteta i univerziteta ne bih priznao i napravio bih reviziju svih diploma i svako onaj ko ima lažnu diplomu snosio bi krivičnu odgovornost, kao i onaj ko mu je takvu diplomu izdao.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#6 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by KatarinaKosaca »

Better Man wrote: 06/12/2019 23:49
KatarinaKosaca wrote: 06/12/2019 12:55 Uvela konkurse za JP i JU da prestanu biti stranački plijen i da nas tako prestanu pljačkati i ugnjetavati nepismeni partijski vojnici
A ja bih kod tih konkursa uveo još jednu bitnu stvar, a to je da kandidat nikad nije bio član niti jedne stranke, niti je obavljao političke funkcije. I ove divlje diplome iz Kiseljaka, Viteza, Travnika i sličnih divljih fakulteta i univerziteta ne bih priznao i napravio bih reviziju svih diploma i svako onaj ko ima lažnu diplomu snosio bi krivičnu odgovornost, kao i onaj ko mu je takvu diplomu izdao.
Revizija diploma je posebna stvar koju treba neovisno obaviti. Kao što se počelo u Srbiji... ali to se nikad neće desiti
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#7 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by Kikibombona »

Organizovao proteste ispred centrala SDA, pravosudnih institucija i OHR-a.

Protestovao sve dok OHR i druge medjunarodne institucije ne oslobode pravosudje od politickih stranaka.

...

Ovdje su potrebne radikalne promjene.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#8 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by MaksprotivMarksa »

Kikibombona wrote: 07/12/2019 00:07 Organizovao proteste ispred centrala SDA, pravosudnih institucija i OHR-a.

Protestovao sve dok OHR i druge medjunarodne institucije ne oslobode pravosudje od politickih stranaka.

...

Ovdje su potrebne radikalne promjene.
Ocemo li u nedjelju poceti ti i ja, hajmo zajedno da stanemo prvi, sta ce nam bilo ko, doci ce jos budala, ako si za ja te cekam, imas hranu i spavanje kod mene.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#9 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by freelancerusk »

Da kazna za korupciju bude javno da se ruke i noge kidaju, ako je u pitanju stranačka neka priča nekog nepotizma, onda spaljivanje na živo - čitave familije naravno, dvije generacije prema gore i dvije generacije prema dole.
Za namještanje tendera da ide kastracija i nabijanje na kolac, isto javno.

Za dvije godine Bosna bi bila raj na zemlji.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#10 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by KatarinaKosaca »

Kikibombona wrote: 07/12/2019 00:07 Organizovao proteste ispred centrala SDA, pravosudnih institucija i OHR-a.

Protestovao sve dok OHR i druge medjunarodne institucije ne oslobode pravosudje od politickih stranaka.

...

Ovdje su potrebne radikalne promjene.
ŠTA čekaš? podržaćemo te
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#11 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by Kikibombona »

MaksprotivMarksa wrote: 07/12/2019 00:20Ocemo li u nedjelju poceti ti i ja, hajmo zajedno da stanemo prvi, sta ce nam bilo ko, doci ce jos budala, ako si za ja te cekam, imas hranu i spavanje kod mene.
Bolje prelezati jedan dan nego biti budala jedan dan - alanfordovski receno.

Kiki je bio na svakim protestima u svom gradu. Nekoliko protesta za zagadjenje, nekoliko protesta za Celik, veliki protesti kada je gorilo itd. Nista me nije masilo. Bio sam na protestima za djecu Pazarica. Skupilo se 100 gradjana Zenice. Pored nas su, namrstenog lica, prolazile HILJADE Zenicana. Bilo im neprijatno sto se moraju provlaciti. Dan izuzetno lijep, sunce grijalo, a nasa mladost nema 10 minuta vremena stati za djecu koju vezu kao kerove.

...

Ipak, tvoj prijedlog nije bezveze. Kada bi bilo inteligencije u nasem glavnom gradu, formirala bi se grupa ljudi koja bi organizovala svakodnevne proteste ispred OHR-a sa jednim zahtjevom: OSLOBODITE PRAVOSUDNE INSTITUCIJE. Za to su potrebni nestranacki i nepotkupljivi mladi ljudi, materijalno neovisni od budzeta i politike. Za pocetak 20 ljudi sa transparentima a vremenom povecavati broj.

Mada, kada pogledam svoje prijatelje i poznanike, mahom ljude u tridesetim godinama, tesko da bi nekoga mogao regrutovati za takav poduhvat. Mrtav smo narod.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#12 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by Kikibombona »

MaksprotivMarksa wrote: 07/12/2019 00:20Ocemo li u nedjelju poceti ti i ja, hajmo zajedno da stanemo prvi, sta ce nam bilo ko, doci ce jos budala, ako si za ja te cekam, imas hranu i spavanje kod mene.
KatarinaKosaca wrote: 07/12/2019 00:38ŠTA čekaš? podržaćemo te
Drug, evo Kata, tvoja sugradjanka. Ne trebas je hraniti i namjestati krevet.

Jos nekog pokupite i eto fina ekipica.

...

Red je da glavni grad pokrene proces. Mi iz Zenice vas pratimo i slijedimo.
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#13 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by MaksprotivMarksa »

Kikibombona wrote: 07/12/2019 01:02
MaksprotivMarksa wrote: 07/12/2019 00:20Ocemo li u nedjelju poceti ti i ja, hajmo zajedno da stanemo prvi, sta ce nam bilo ko, doci ce jos budala, ako si za ja te cekam, imas hranu i spavanje kod mene.
KatarinaKosaca wrote: 07/12/2019 00:38ŠTA čekaš? podržaćemo te
Drug, evo Kata, tvoja sugradjanka. Ne trebas je hraniti i namjestati krevet.

Jos nekog pokupite i eto fina ekipica.

...

Red je da glavni grad pokrene proces. Mi iz Zenice vas pratimo i slijedimo.
Ja sam za, kada god hocete, dovoljno nas je i dvoje, ovo je univerzalni cilj, bilo bi lijepo i da ove pisanije konkretizujemo, ko god hoce moze da se javi da se organizujemo, za ovaj Kikikev prijedlog konkretno.

Nemam nista protiv ni pokretanja stranke zasnovanoj na ovim principima iznesenim u prethodnim postovima, mozemo se svi okupiti, ljevicari, desnicari i centristi, minimum pristojnosti bi unaprijedio ovu smijuriju koju zivimo.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#14 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by Kikibombona »

MaksprotivMarksa wrote: 07/12/2019 01:16Ja sam za, kada god hocete, dovoljno nas je i dvoje, ovo je univerzalni cilj, bilo bi lijepo i da ove pisanije konkretizujemo, ko god hoce moze da se javi da se organizujemo, za ovaj Kikikev prijedlog konkretno.

Nemam nista protiv ni pokretanja stranke zasnovanoj na ovim principima iznesenim u prethodnim postovima, mozemo se svi okupiti, ljevicari, desnicari i centristi, minimum pristojnosti bi unaprijedio ovu smijuriju koju zivimo.
Svaka cast ako si iskren. :thumbup: mislio sam da se zajebavas.

Stranke su nepotrebne, imamo ih previse. Plenume nakon velikih protesta je unistila politika. Svaka veza sa strankom minira proteste. Pogledaj Katu, taman da su masakrirali djecu u Pazaricu, ona na proteste ne bi izasla radi Damira Masica. Taman da bude 1 000 dobronamjernih + Damir Masic, ona bi rekla da nece radi njega.

...

Tuzno je sto kod nas nema inteligencije i mladosti koja ce pokrenuti kreativne, od politike nezavisne proteste. Zalosno je sto Sarajevo nema inteligenciju, glavni grad drzave. A poslala bi se snazna poruka kada bi svaki dan 100 mladih ispred OHR-a trazilo da se oslobode pravosudne institucije.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by KatarinaKosaca »

Kikibombona wrote: 07/12/2019 01:02
MaksprotivMarksa wrote: 07/12/2019 00:20Ocemo li u nedjelju poceti ti i ja, hajmo zajedno da stanemo prvi, sta ce nam bilo ko, doci ce jos budala, ako si za ja te cekam, imas hranu i spavanje kod mene.
KatarinaKosaca wrote: 07/12/2019 00:38ŠTA čekaš? podržaćemo te
Drug, evo Kata, tvoja sugradjanka. Ne trebas je hraniti i namjestati krevet.

Jos nekog pokupite i eto fina ekipica.

...

Red je da glavni grad pokrene proces. Mi iz Zenice vas pratimo i slijedimo.
hajde ba.. Da te vidimo na djelu...
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#16 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by MaksprotivMarksa »

Naravno da sam iskren, ko god hoce, kada god hoce moze da me zove da se podrze inicijative poput ove, ovo na sve nas utice, a i predlozena adresa je prava, dakle, sve je pogodjeni, dovoljno je i dvoje ljudi sa carsafom i artikuliranom idejom da pokrenu stvari.

Ne mislim da imamo dovoljno stranaka, imamo ih mnogo, ali nijednu pravu. Ja bih sutra stan prodao za stranku koja okuplia ljude koji nisu bili na listama politickih stranaka i mogu dokazati porijeklo svoje imovine, stranku normalnih ljudi i sa razlicitim stavovima, nas problem je problem eticke prirode i mi aticku paradigmu politickog djelovanja moramo promijeniti, svi prijedlozi na ovoj temi su dobri, dolaze od ljudi sa razlitih pozicija na politickom spektru, ne moramo se okupiti u stranku, ali u pokret mozemo i mislim da ce u buducnosti, ukoliko se ikada oslobodimo, upravo jedan sirok pokret pokrenuti stvari u BiH.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#17 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by KatarinaKosaca »

MaksprotivMarksa wrote: 07/12/2019 01:16 Nemam nista protiv ni pokretanja stranke zasnovanoj na ovim principima iznesenim u prethodnim postovima, mozemo se svi okupiti, ljevicari, desnicari i centristi, minimum pristojnosti bi unaprijedio ovu smijuriju koju zivimo.
Lijepo si ovo rekao. To je stvar i desnice i ljevice. Stvar pristojne države. I to i još puno moralnih principa. Bez želje da širim defetizam, ja sam od 2014 ubijeđena da mi, kao društvo i ne želimo velike promjene. Da je hobotnica pustila krake do tetke čistačice u općini koja je preko štele izganjala sinu stipendiju i da samo sitnošićarsijski navijamo za "svoje" tj one koji će nam sa što većim nivoom neznanja pružiti komotnije uhljebljenje. Prekasno je ovdje za poštenje...
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#18 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by cyprus »

Da je ikako moguće, organizovao bih proteste protiv naroda, ali kako to nije moguće, onda ne preostaje ništa nego se nadat neće li možda nove generacije biti bolje... Sa sadašnjim narodom nema hajra, sve da imamo najbolje političare, najbolje propise, najbolje institucije...
User avatar
piupiu
Posts: 16346
Joined: 05/01/2008 05:08

#19 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by piupiu »

cyprus wrote: 07/12/2019 06:23 Da je ikako moguće, organizovao bih proteste protiv naroda,
:lol: bra'o, bra'o, bra'o :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27015
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#20 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by mayab »

Ja ću ponoviti ono što mnogi javno već odavno govore (uz to su sigurno stručniji od mene po tom pitanj), a to je da se mora riješiti da sudbena vlast postane efikasna i neovisna!
Kako je sada, kriminal i korupcija cvjetaju, negiranje države i osnovnih civilizacijskih vrijednosti od strane najviših drzavnih službenika su svakodnevni i nekažnjeni, i totalno razaraju cijelo društvo!
Trenutno sudstvo je efikasno i "pravna država " perfektno funkcionira samo kad treba "oderati" kakvog "jadu" :bih:
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#21 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by El_comadante »

ja bih da Sud radi svoj posao, da tuži svakog pa i političara koji je prekršio zakon, a ne ovako selektivno. onda bi sve došlo na svoje mjesto. za početak.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#22 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

I tata bi, sine. :izet: :D
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#23 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by high_volume »

Ja bih apsolutnu vlast na svim nivoima prepustio SDA, godinama... :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#24 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by Roccohljup »

high_volume wrote: 09/12/2019 08:18 Ja bih apsolutnu vlast na svim nivoima prepustio SDA, godinama... :D
Tako je.....jer sve dok ama bas sve ne pukne po safovima narod pameti doci nece. A najbrzi put do dna je preko sda :mrgreen:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#25 Re: Kad bi bilo, šta bi bilo?

Post by high_volume »

Roccohljup wrote: 10/12/2019 16:56
high_volume wrote: 09/12/2019 08:18 Ja bih apsolutnu vlast na svim nivoima prepustio SDA, godinama... :D
Tako je.....jer sve dok ama bas sve ne pukne po safovima narod pameti doci nece. A najbrzi put do dna je preko sda :mrgreen:
:thumbup: :D
Locked