K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#951 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

hrasno38 wrote:
Tomahawk11 wrote:Problem je što se hoće preko noći.
Najavljuje se borba za titulu, ok, biti u finalu uz Igokeu i nije neka nauka, ali već dobiti ih, realno jeste.
Nemaš ekipe, otišlo i ovo što je bilo, ne radi se sistemski, nego daj ho-ruk, tako se ne radi i to nije dobro.
Da kažu da hoće da prave tim, da oporave školu košarke, da se krene od početka, to bi i bilo nešto.
Ovako, evo pare i biće....biće karina mušanova.
Pa pazi u nista sad ekstremno boljoj situaciji Igokea je prosle godine "na guzove" dobila Bosnu u finalu prvenstva. Roster je bio za nijansu bolji ali je zato Gvozdic za Acu Dule Vujosevic. Ima ovdje par interesantnih igraca ali bare i par zestokih kloceva. Onaj Bradford da je prije 10 godina dosao u Bosnu davao bi 40 koseva po utakmici...vidi se da je nekada bi kosarkaski macak ali za ove Bosne jos uvijek moze proc. Knezevic i Sturanovic debelo odskacu od ostalih. Ovaj novi crni igrac koji je dosao igra skolski bez puno silovanja i filozforanja i u prvoj utakmici 16 poena i 12 skokova. Ovo sve ostalo je dobro ali samo za basketa. E da trebalo bi puno vise prilike davati malom Alikadicu ima on nekog slifa i mogao bi fino odigrati nasu ligu.
Znaci Harun ako ista misli treba promjeniti trenera i kako god umije i zna na iskustvo i sarm probati Pandzu preveslati u Bosnu ako ne sad onda za sljedecu sezonu. Zatim probati okupiti ako je moguce sto vise ovih nasih mladih reprezentativaca koji po klubovima griju klupe i uopste ne igraju ako nista na posudbu. Samo oslanjanje na mlade igrace i uz trenera koji zna raditi sa takvim igracima moze donjeti Bosni opet povratak u vise razrede. Naravno uz pokojeg iskusnog moze donjeti odmah rezultat na startu da budemo konstatntno u borbi za titulu i u borbi za prvaka ABA 2 lige. Ko je gledao utakmice i ovakva rasturena Bosna je najjacima u ABA 2 znala poprilicno parirati.
Nemoj me shvatiti pogrešno, ali šta će onda? Borila se prošle godinu za titulu, sad se gasi.

Bosna nije niti će ikad napraviti apsolutno išta na čemu može stvarati pare. A one se mogu stvarati samo na mladim igračima, samo treba godina i godina rada. Niko neće ni da pokuša.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#952 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Muhamed Đakmić wrote:
hrasno38 wrote:
Tomahawk11 wrote:Problem je što se hoće preko noći.
Najavljuje se borba za titulu, ok, biti u finalu uz Igokeu i nije neka nauka, ali već dobiti ih, realno jeste.
Nemaš ekipe, otišlo i ovo što je bilo, ne radi se sistemski, nego daj ho-ruk, tako se ne radi i to nije dobro.
Da kažu da hoće da prave tim, da oporave školu košarke, da se krene od početka, to bi i bilo nešto.
Ovako, evo pare i biće....biće karina mušanova.
Pa pazi u nista sad ekstremno boljoj situaciji Igokea je prosle godine "na guzove" dobila Bosnu u finalu prvenstva. Roster je bio za nijansu bolji ali je zato Gvozdic za Acu Dule Vujosevic. Ima ovdje par interesantnih igraca ali bare i par zestokih kloceva. Onaj Bradford da je prije 10 godina dosao u Bosnu davao bi 40 koseva po utakmici...vidi se da je nekada bi kosarkaski macak ali za ove Bosne jos uvijek moze proc. Knezevic i Sturanovic debelo odskacu od ostalih. Ovaj novi crni igrac koji je dosao igra skolski bez puno silovanja i filozforanja i u prvoj utakmici 16 poena i 12 skokova. Ovo sve ostalo je dobro ali samo za basketa. E da trebalo bi puno vise prilike davati malom Alikadicu ima on nekog slifa i mogao bi fino odigrati nasu ligu.
Znaci Harun ako ista misli treba promjeniti trenera i kako god umije i zna na iskustvo i sarm probati Pandzu preveslati u Bosnu ako ne sad onda za sljedecu sezonu. Zatim probati okupiti ako je moguce sto vise ovih nasih mladih reprezentativaca koji po klubovima griju klupe i uopste ne igraju ako nista na posudbu. Samo oslanjanje na mlade igrace i uz trenera koji zna raditi sa takvim igracima moze donjeti Bosni opet povratak u vise razrede. Naravno uz pokojeg iskusnog moze donjeti odmah rezultat na startu da budemo konstatntno u borbi za titulu i u borbi za prvaka ABA 2 lige. Ko je gledao utakmice i ovakva rasturena Bosna je najjacima u ABA 2 znala poprilicno parirati.
Nemoj me shvatiti pogrešno, ali šta će onda? Borila se prošle godinu za titulu, sad se gasi.

Bosna nije niti će ikad napraviti apsolutno išta na čemu može stvarati pare. A one se mogu stvarati samo na mladim igračima, samo treba godina i godina rada. Niko neće ni da pokuša.
Vidi Bosna ako radi icega onda radi imena treba da bude uvijek tu negdje dok se ne iscupa skroz iz govana. Eno Zvezde imala je istu sudbinu Bosne ali se nije nikada ugasila i sada je medju najjacim ekipama starog kontitnenta. Ja sam naveo otprilike ono sto mislim da bi trebalo a u cemu se naravno podrazumjeva vlastiti omladinski pogoni sa pravim covjekom na celu. Medjutim ima tu jedna druga stvar a to je sto u danansjim uslovima se jako tesko osloniti na vlastiti omladinski pogon radi prije svega menadzera a onda pogotovo roditelja. Eno Avdicev mali je ponikao u omladincima Bosne i nije minute odigrao za Bosnu ili ako zaigra odmah se tu nadju menadzeri ili neprirodno ambiciozni roditelji koji samo radi jebenih para prodaju svoju djecu sirom Evrope.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#953 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

hahahah evo kao da je neko pratio sto pisem....doduse Konakovic i Avdic su unistili Bosnu tako da me i ne cudi!

http://scsport.ba/rijad-avdic-nastavlja ... e-pobjede/
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#954 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

Ali kako da Bosna bude uvijek blizu vrha, ko da to plaća?

I Zvezda ti nije nimalo dobar primjer, jer je njena budućnost čak i pored svega ovoga neizvjesna. Nisam baš siguran koliki su procenat duga riješili nakon fuzije sa FMP-om.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#955 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Muhamed Đakmić wrote:Ali kako da Bosna bude uvijek blizu vrha, ko da to plaća?

I Zvezda ti nije nimalo dobar primjer, jer je njena budućnost čak i pored svega ovoga neizvjesna. Nisam baš siguran koliki su procenat duga riješili nakon fuzije sa FMP-om.
Ne brini na Zvezdinim utakmicama Eurolige bude po 15-20.000 gledalaca i oni sada imaju od cega da vracaju dug. Trebat ce im vremena ali ga vracaju i sto je najvaznije varatili su kosarku u Beograd u "crveno-beloj" boji nakon dugo dugo godina.
Vidi Bosna ako bude iskrenosti u upravama moze step-by-step uz pomoc manjih sponzora ici prema vrhu.....Krupalija je ove godine Bosnu uvalio u tri takmicenja od toga dva bespotrebna umjesto da se nakon sponzorstva Turkis Airlinesa sve baziralo na dobar tim i napala titula te automatizmom uslo u ABA 1 ligu otislo se u neke bezvezne euro-kupove i ABA 2 ligu gdje su se vec sada spickala sva sredstva dobijena od sponzorstva. To znaci da se nije uopste domacinski ponasalu u klubu od onih sto su odlucivali a Krupalija je odlucivao i o pojacanjima pa je doveo jednog maera od 40 godina i dvojicu koja se ne znaju sastaviti sa loptom. Doveo je Raonica koji ne zna da li je dosao ili posao itd itd.
Da su se fokusirali ove godine nakon uspjeha koji su napravili prosle i zestoke borbe za titulu sa Igokeom, na domace prvenstvo do ovoga ne bi doslo. Ovo samo pokazuje da ako je neko bio sportista ne znaci da automatski moze biti dobar direktor ili trener.
Aco je isto tako tanak do bola kao trener i on je nikakvo rjsenje na klupi. Ne znam ali opet kazem mislim da Harun moze pomoci Bosni a dugove moze vratiti jedino nekakav "Tan" kao sto je i vratio dugove FK Sarajeva koje inace sami ne bi vratili kao i Zeljo pitaj boga kada. Ali je sa tim i kupio klub i on je sad u njegovm vlasnistvu!
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#956 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

Može se dug vratiti i bez toga, samo da ima malo mozga u njemu i dugoročnog planiranja. Ali očito da se onima koji dugoročno planiraju ne da ni da priđu Bosni.

Šta fali što će Željo svoj dug prema poreznoj vraćati 20-30 godina ako ga na kraju vrati? I što je problem da i Bosna proba na isti način napraviti reprogram?

Jer čekati nekog novog Vincenta Tana je blesavo, a na stranu što je tadašnja uprava Sarajeva napravila ogroman posao da ga dovede u klub, nešto što ovi metilji nikad neće moći.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#957 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Muhamed Đakmić wrote:Može se dug vratiti i bez toga, samo da ima malo mozga u njemu i dugoročnog planiranja. Ali očito da se onima koji dugoročno planiraju ne da ni da priđu Bosni.

Šta fali što će Željo svoj dug prema poreznoj vraćati 20-30 godina ako ga na kraju vrati? I što je problem da i Bosna proba na isti način napraviti reprogram?

Jer čekati nekog novog Vincenta Tana je blesavo, a na stranu što je tadašnja uprava Sarajeva napravila ogroman posao da ga dovede u klub, nešto što ovi metilji nikad neće moći.
A ko su ti koji dugorocno planiraju???
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#958 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

hrasno38 wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Može se dug vratiti i bez toga, samo da ima malo mozga u njemu i dugoročnog planiranja. Ali očito da se onima koji dugoročno planiraju ne da ni da priđu Bosni.

Šta fali što će Željo svoj dug prema poreznoj vraćati 20-30 godina ako ga na kraju vrati? I što je problem da i Bosna proba na isti način napraviti reprogram?

Jer čekati nekog novog Vincenta Tana je blesavo, a na stranu što je tadašnja uprava Sarajeva napravila ogroman posao da ga dovede u klub, nešto što ovi metilji nikad neće moći.
A ko su ti koji dugorocno planiraju???
Pa imaš u ovom gradu kvalitetnih i uspješnih biznismena koji su napravili kvalitetne rezultate u svom poslu dugoročnim planiranjem. Što bi se neko od njih petljao u septičku jamu u kojoj će ga prcati tipovi poput Krupalije, Bukve i Konakovića.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#959 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by vryzas »

Kanton ce uplatiti cifru ha Harun preuzme klub. :oops:
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#960 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Muhamed Đakmić wrote:
hrasno38 wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Može se dug vratiti i bez toga, samo da ima malo mozga u njemu i dugoročnog planiranja. Ali očito da se onima koji dugoročno planiraju ne da ni da priđu Bosni.

Šta fali što će Željo svoj dug prema poreznoj vraćati 20-30 godina ako ga na kraju vrati? I što je problem da i Bosna proba na isti način napraviti reprogram?

Jer čekati nekog novog Vincenta Tana je blesavo, a na stranu što je tadašnja uprava Sarajeva napravila ogroman posao da ga dovede u klub, nešto što ovi metilji nikad neće moći.
A ko su ti koji dugorocno planiraju???
Pa imaš u ovom gradu kvalitetnih i uspješnih biznismena koji su napravili kvalitetne rezultate u svom poslu dugoročnim planiranjem. Što bi se neko od njih petljao u septičku jamu u kojoj će ga prcati tipovi poput Krupalije, Bukve i Konakovića.
He vrlo vrlo diskutabilan teren koji se zove "uspjesni biznismeni"! :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#961 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Muhamed Đakmić »

E zamisli kako je onda diskutabilan teren KK Bosna, kad i takvi zaziru od nje.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#962 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Muhamed Đakmić wrote:E zamisli kako je onda diskutabilan teren KK Bosna, kad i takvi zaziru od nje.
hahahahaah sto jest jest:)
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#964 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

He dodje Harun i Bosna odera u ABA 2 u gostima prvog na tabeli Vrsac sa 81:78. Novi igrac Hanner dao 25 poena i skupio 18 skokova.....valoricacija 35!!! Mujo Tuljkovic potpisao za Bosnu! Sada dvije igraju kuci.....prvu protiv Sirokog u prvenstvi 10.01 u 17.00 a sutradan 11.01 protiv Zrinjskog u ABA 2 u 18.00! Harun je vec kontaktirao neke od nasih zlatnih kadeta.......ja ga jebem ako ne ozivi Bosnu!
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#965 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Itsoktobealone »

On je vazda bio dobar u svom poslu. Problem je bio što ga raja nije mogla organski podnijeti.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#966 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Itsoktobealone wrote:On je vazda bio dobar u svom poslu. Problem je bio što ga raja nije mogla organski podnijeti.
Pa ne znam ja da je bas tako....ja ljudi sto znam a da prate kosarku, zatim masu nekakvih igraca sa kojima sam nekada igrao nemaju takvo misljenje. Nemoj se uvrijediti jer naravno ne znam ko si i sta si ali misljenje balavaca i navijaca bas i nije nesto sto se uzima bilo gdje kao validno. Na kraju krajeva nije ni bitno da li ga ko organski podnosi ili ne cinjenica je da ovaj posao zna da radi i da je to mjesto u Bosni bilo izuzetno klimavo.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#967 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by zlajapravaraja »

Itsoktobealone wrote:On je vazda bio dobar u svom poslu. Problem je bio što ga raja nije mogla organski podnijeti.
Poserem se ja svoj toj "raji" u žvalje, i svašta još nešto.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#968 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

zlajapravaraja wrote:
Itsoktobealone wrote:On je vazda bio dobar u svom poslu. Problem je bio što ga raja nije mogla organski podnijeti.
Poserem se ja svoj toj "raji" u žvalje, i svašta još nešto.
:-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#969 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by ultima_palabra »

Taj Mujo je igrao još kad sam ja Avazov Sport čitao :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#970 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

ultima_palabra wrote:Taj Mujo je igrao još kad sam ja Avazov Sport čitao :mrgreen:
hahahahaha ma jasta je ali vjeruj mi da jeos uvijek za pola ekipe Bosne ko zmaj:) i sasvim dovoljan za ova takmicenja koje Bosna igra
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#971 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Altsa »

hrasno38 wrote: Harun je vec kontaktirao neke od nasih zlatnih kadeta.......ja ga jebem ako ne ozivi Bosnu!
gostujuci na OBN-u neki dan je to spomenuo ali je isto rekao da ekipe gdje igraju zlatni kadeti cim cuju da ih hoce neki klub iz BiH odmah stave tarabu. pustaju ih gdje god bilo samo ne u BH ekipe sto je i logicno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#972 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Odlicna Bosna u zadnje tri utakmice...juce oderase Zrinjskog ko deda opanke. U prvom poluvremenu nevjerovatan sut!
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#973 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by mali_milojica »

Umro je još jedan član velike Bosne
Sabit Hadžić.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#974 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by megaman4 »

mali_milojica wrote:Umro je još jedan član velike Bosne
Sabit Hadžić.
Tuga brate. :(

Prije 10-ak dana sam ga vidio na Ilidzi u mercatoru. Cinio se ok. E u pm.

Nek mu je rahmet njegovoj dusi a porodici sabur.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#975 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

mali_milojica wrote:Umro je još jedan član velike Bosne
Sabit Hadžić.
Neka ti je vječni rahmet legendo! :(
Post Reply