K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1176 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Altsa wrote: 17/02/2024 19:58
hrasno38 wrote: 17/02/2024 19:24
Logovan wrote: 17/02/2024 19:21 Bravooooooo :izet: Svaka cast svima, od onog cupavog pa nadalje :D Cestitke!!!!

Kup, kup, kup je nas!
Hadzifejzovic je meni najdrazi igrac....tip igraca kao sto je nekada bio Cutura. Uvijek je nekako tamo gdje je lopta, dosadan, radilica izuzetno zahvalan igrac a na prvi pogled sve bi rekao da je ali ne kosarkas :)
Simpatican, vatren i pravi borac. Kosarkaski je ispod prosjeka.
Ma kosarkaski svi igraci su ispod prosjeka ako cemo objektivno jedino Vojin Ilic odskace i onaj amerkinac je kod Sirokog dobar ali za nase lige
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1177 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by JoseMujica »

Altsa wrote: 17/02/2024 20:02
JoseMujica wrote: 17/02/2024 20:01 dobra i napeta tekma bi....moglo je vala finale u veću dvoranu
Led i takmicenje u klizanju je u velikoj.
znam...a valjda se i Zetra renovira

jebga došlo bi više raje da je bilo mjesta

vidi se da se od Bosne pokušava napraviti fina košarkaška priča...treba razmisliti za naredu sezonu se nekim fazonima članstva ili sezonskih karata...ove godine je sve džabalica

ali kadaima rezultata vratiće se i raja u dvorane
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1178 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

JoseMujica wrote: 17/02/2024 20:07
Altsa wrote: 17/02/2024 20:02
JoseMujica wrote: 17/02/2024 20:01 dobra i napeta tekma bi....moglo je vala finale u veću dvoranu
Led i takmicenje u klizanju je u velikoj.
znam...a valjda se i Zetra renovira

jebga došlo bi više raje da je bilo mjesta

vidi se da se od Bosne pokušava napraviti fina košarkaška priča...treba razmisliti za naredu sezonu se nekim fazonima članstva ili sezonskih karata...ove godine je sve džabalica

ali kadaima rezultata vratiće se i raja u dvorane
Bosna se mora prvoo rjesiti utega koji se zove Royal i nekih ljudi iz uprave. Mislim da ce Dubravko to uspjeti odraditi i da ce dobiti veliku podrsku i kantona i grada pogotovo sad nakon osvajanja ovoga kupa. Bosna sljedecu sezonu mora igrati ili ABA 2 ili ABA ligu a to sigurno znaci punu dvoranu Mirza Delibasic a samim tim i fin priliv sredstava. Dubravko ako bude pametan nece dati nikome da prismrdi ko je do sada bio u UO, NO i skupstini Bosne i tu se trebaju napraviti najvece izmjene. Sad ce poceti lesinari da obljecu.
Nije mi uopste jasno ko ga je nagovorio da u klub dovede Djoku Salica ali i onog amerikanca o kojem su se pisali hvalospjevi. To je cisto bacanje para. Za sljedecu sezonu treba dovesti Atica, mozda Gegica pokusati napraviti neku minu reprezentaciju. Trebali su ovu sezonu dovesti Penavu i napraviti kontinuitet prije svega u nasem prvenstvu. Pola ovoga sadasnjeg tima treba otkaciti jer ih je vecina statista.
Ali vidjet cemo mislim da Barbaric ima dobru viziju.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1179 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by JoseMujica »

hrasno38 wrote: 17/02/2024 20:34
JoseMujica wrote: 17/02/2024 20:07
Altsa wrote: 17/02/2024 20:02
Led i takmicenje u klizanju je u velikoj.
znam...a valjda se i Zetra renovira

jebga došlo bi više raje da je bilo mjesta

vidi se da se od Bosne pokušava napraviti fina košarkaška priča...treba razmisliti za naredu sezonu se nekim fazonima članstva ili sezonskih karata...ove godine je sve džabalica

ali kadaima rezultata vratiće se i raja u dvorane
Bosna se mora prvoo rjesiti utega koji se zove Royal i nekih ljudi iz uprave. Mislim da ce Dubravko to uspjeti odraditi i da ce dobiti veliku podrsku i kantona i grada pogotovo sad nakon osvajanja ovoga kupa. Bosna sljedecu sezonu mora igrati ili ABA 2 ili ABA ligu a to sigurno znaci punu dvoranu Mirza Delibasic a samim tim i fin priliv sredstava. Dubravko ako bude pametan nece dati nikome da prismrdi ko je do sada bio u UO, NO i skupstini Bosne i tu se trebaju napraviti najvece izmjene. Sad ce poceti lesinari da obljecu.
Nije mi uopste jasno ko ga je nagovorio da u klub dovede Djoku Salica ali i onog amerikanca o kojem su se pisali hvalospjevi. To je cisto bacanje para. Za sljedecu sezonu treba dovesti Atica, mozda Gegica pokusati napraviti neku minu reprezentaciju. Trebali su ovu sezonu dovesti Penavu i napraviti kontinuitet prije svega u nasem prvenstvu. Pola ovoga sadasnjeg tima treba otkaciti jer ih je vecina statista.
Ali vidjet cemo mislim da Barbaric ima dobru viziju.
Atić bi bio dobar potez...gledao sam jučerašnju tekmu i sigurno najbolji igrač Igokee

Salić možda i proradi, a onaj amer dabogda :roll: em malehan nakav em tanak šuter
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#1180 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Isner »

Đoko Šalić je bio promašaj i kod Vujoševića u Partizanu.. Nakon toga se potucao u skladu sa svojim kapacitetima...
KK Bosna će biti dobra onoliko koliko se odbrane od menadžerskih igraca i njihovih podvala.. A budući da mi nemamo mladu bazu, to će biti jako, jako teško...

U narednoj sezoni očekujem 5 igrača iz Srbije, 3 amerikanca (crni, obavezno), 2 pokušaja revitalizacije karijere nekih naših (Vrabac)..

Naravno, sve čestitke za osvajanje kupa!
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1181 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Isner wrote: 17/02/2024 20:59 Đoko Šalić je bio promašaj i kod Vujoševića u Partizanu.. Nakon toga se potucao u skladu sa svojim kapacitetima...
KK Bosna će biti dobra onoliko koliko se odbrane od menadžerskih igraca i njihovih podvala.. A budući da mi nemamo mladu bazu, to će biti jako, jako teško...

U narednoj sezoni očekujem 5 igrača iz Srbije, 3 amerikanca (crni, obavezno), 2 pokušaja revitalizacije karijere nekih naših (Vrabac)..

Naravno, sve čestitke za osvajanje kupa!
Ne znam kako ce biti sljedece sezone ali u svakom slucaju bilo bi dobro dovesti par reprezentatvaca, kvalitetne amerikance i sto vise talenata iz omladinskih selekcija. U biti srbijanske i hrvatske igrace moras dovoditi jer je puno veca igracka baza od nase koja je bas pretanka jer je omladinska kosarka ravna nuli. Sto se tice menadzera pa sad ne znam da ce bas moci veslati Dubravka jer nije covjek levat a on je taj koji daje pare...vidjet cemo ali treba sve sto se moze uciniti da se uzme titula koja je vrlko moguca i izvjesna.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1182 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by JoseMujica »

možda bi bilo dovoljno dovesti Atića i Vrabca i nekih mladih neafirmisanih s potencijalom, a kutarisat se par flop likova...koliko sam upratio juče, Vrabac je bio na tekmi

Bosnu je već jednom uništilo dovođenje stranih, preplaćenih polovnjaka

U fudbalu je FCS primjer kako ne treba
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1183 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

JoseMujica wrote: 18/02/2024 12:42 možda bi bilo dovoljno dovesti Atića i Vrabca i nekih mladih neafirmisanih s potencijalom, a kutarisat se par flop likova...koliko sam upratio juče, Vrabac je bio na tekmi

Bosnu je već jednom uništilo dovođenje stranih, preplaćenih polovnjaka

U fudbalu je FCS primjer kako ne treba
Sve zavisi sta ce igrati...ako budu igrali ABA ligu i cilj im bude bio da ne budu kanta za nabijanje onda se mora sastaviti ozbiljan roster a Atic i Vrabac svakako.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1184 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by JoseMujica »

koliko sam vidio imamo 3 centra Šalića, Božovića i "malog" Džafića + Seju kao krilnog centra i to je ok pokriveno

Muha i mali amer su na playu...jedini konstantan šuter u kojeg se možemo pouzdati je Ilić....zna nekad i malog amera krenuti, ali nam najviše fale 1-2 pouzdana šutera i biće OK za početak....Atić bi bio solidan dodatak....možda i mali Delalić iz Borca...ne znam jel moguće maznut Planinića iz Pelistera :?

loše je što nemamo širi bazen mladih košarkaša, od kojih praviš igrače :sad:

tu bi se mogli Kanton i općine ganjat da ulože u škole i na primjer neku kantonalnu ili općinske osnovnoškolske lige

i uluganja u vanjske basket terene....to jedino radi baš dobro Rumenko u Novom Gradu
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1185 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

JoseMujica wrote: 18/02/2024 14:17 koliko sam vidio imamo 3 centra Šalića, Božovića i "malog" Džafića + Seju kao krilnog centra i to je ok pokriveno

Muha i mali amer su na playu...jedini konstantan šuter u kojeg se možemo pouzdati je Ilić....zna nekad i malog amera krenuti, ali nam najviše fale 1-2 pouzdana šutera i biće OK za početak....Atić bi bio solidan dodatak....možda i mali Delalić iz Borca...ne znam jel moguće maznut Planinića iz Pelistera :?

loše je što nemamo širi bazen mladih košarkaša, od kojih praviš igrače :sad:

tu bi se mogli Kanton i općine ganjat da ulože u škole i na primjer neku kantonalnu ili općinske osnovnoškolske lige

i uluganja u vanjske basket terene....to jedino radi baš dobro Rumenko u Novom Gradu
Salic je trenutno samo centar po visini, Bozovic 38 godina i redovno sa slobodnih ne moze da dobaci do kosa, Dzafic poprilicno jos uvijek limitiran za ove lige tako da tu praznini uglavnom popunjava Jure Zubac svojim skokovima. Jucer Salic za 7 minuta ni skoka ni poena a Bozovic 1 skok za 16 minuta dakle mrka kapa. Na zalost Aco nesto ne gotivi Verlasevica i generalno ja licno nisam uopste zadovoljan kako on vodi ekipu bez obzira na rezultate. Verlasevic i onaj novi amerikanac dobija minute na kapaljku a Dzafic skoro pa nikako. Verlasevic jee ljevak i dobar suter trojkci a osim toga ima ga poprilicno tako da moze zatvoriti i reket. Jedino Sejo radi kao krtica ali i on je jucer imao samo 1 skok.
Sto se tice play igraca ti igra Muha i uglavnom ima veliki broj asistencija ali je skroz neefikasan i lose igra odbranu tako da najvece play koristi imamo od drugog amerikanca Caruthersa koji i daje i razigrava a i skace a pogotovo igra jaku odbranu. Drugi amer za koga su nam napricali bajke skoro da nikako i ne igra i to mi je jedna od najvecih zagonetki a ne sjedi sigurno dzaba na klupi.
Atic, Vrabac, Penava, Delalic, Loncar pa zasto i ne pokusati ako se bude igrala ABA i sa Gegicem, ja bih prije vratio Sejfica nego ovog Salica.
Bosan je krenula sa tom skolom kosarke a ima i taj razvojni tim u kojem imaju 2-3 interesantna igraca..Dzafic, Jasarevic, Manduzkic, Tutic......a uvezali su se i sa skolom kosarke MVP koja se sada zove Bosna-MVP a koju vodi Sead Pesto koji ima dosta veliko kosarkasko iskustvo. Ide to polako na bolje...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1186 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by JoseMujica »

Peštu dobro znam...on je posvećen lik pa vjerujem da će šta napraviti :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1187 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by shalla »

Ama drugi amerikanac sa onom visinom ne može prismrditi ozbiljnom košarkašu... Nešto kao Sani Čampara... Nema ba ozbiljne košarke tu...

E sad, ko ga je doveo, tog treba pitati otkud on i za koje pare igra?
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1188 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by drag_gost »

JoseMujica wrote: 18/02/2024 15:58 Peštu dobro znam...on je posvećen lik pa vjerujem da će šta napraviti :thumbup:
Moj bivsi trener. Abaz, Dzenan Podbicanin, pa Sejo. Od sve trojice, najmanje smo od Seje naucili. Sejo je prije svega dobar insan. Doduse, ovo je bilo davno, vjerujem da je dosta napredovao.

Atica ne bih dovodio, potencijalna bomba u svlacionici.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1189 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by JoseMujica »



ma ovaj malac nam treba :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1190 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Qler »

Jel mi moze neko reci gdje mogu da vidim raspored utakmica, htio bih dijete da odvedem ali ne mogu da nadjem kad igraju, u Sarajevu mi trebaju utakmice... Nisam kosarku pratio ne pamtim, ispao sam skroz i fazona, a htio bih malog malo tu da usmjerim...
User avatar
Logovan
Posts: 94419
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1191 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

Qler wrote: 20/03/2024 12:43 Jel mi moze neko reci gdje mogu da vidim raspored utakmica, htio bih dijete da odvedem ali ne mogu da nadjem kad igraju, u Sarajevu mi trebaju utakmice... Nisam kosarku pratio ne pamtim, ispao sam skroz i fazona, a htio bih malog malo tu da usmjerim...
Ako je ovo tačno, onda se igra još jedno kolo (Bosna igra u gostima protiv Širokog 23.03.) glavnog dijela i onda ide play off. A play off je krajem aprila, početkom maja.

https://kkbosna.ba/kalendar/utakmice/
https://www.rezultati.com/kosarka/bosna ... /raspored/
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1192 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Qler »

Hvala
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1193 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Qler wrote: 20/03/2024 12:43 Jel mi moze neko reci gdje mogu da vidim raspored utakmica, htio bih dijete da odvedem ali ne mogu da nadjem kad igraju, u Sarajevu mi trebaju utakmice... Nisam kosarku pratio ne pamtim, ispao sam skroz i fazona, a htio bih malog malo tu da usmjerim...
Nista prije play off nastavka jer Bosna je sinoc trebal da odigra zadnju utakmicu regularne sezone protiv DSirokog u gostima medjutim otkazano je radi preklapanja kalendara sa ABA2 ligom. Ta je utakmica trebala biti pravi derby koji je trebao da odluci pobjednika regularnog dijela sezona i novog ucesnika ABA2 lige meedjutim Bosna je klecnula van svake pmaeti protiv raspalog Sparsa tako da ce na kraju biti sigurno druga.
User avatar
Logovan
Posts: 94419
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1194 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

@Qler
Liga 6 za prvaka! 🔥
Put do titule počinjemo iz sarajevske Skenderije, gdje smo neporaženi ove sezone u Prvenstvu! KK “Borac” gostuje u utorak u 20 h!
❗️Ulaz je slobodan ❗️
Image
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1195 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Qler »

Logovan wrote: 27/03/2024 23:42 @Qler
Liga 6 za prvaka! 🔥
Put do titule počinjemo iz sarajevske Skenderije, gdje smo neporaženi ove sezone u Prvenstvu! KK “Borac” gostuje u utorak u 20 h!
❗️Ulaz je slobodan ❗️
Image
Ako je asd 02.04. ne mogu stici nikako, imam sluzbeni iftar... A gdje si ovo nasao, sad gledam na njihovoj stranici nema ovoga.. Mozda stignem na ovu protiv slobode 06.04.
User avatar
Logovan
Posts: 94419
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1196 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

Qler wrote: 28/03/2024 08:11 Ako je asd 02.04. ne mogu stici nikako, imam sluzbeni iftar... A gdje si ovo nasao, sad gledam na njihovoj stranici nema ovoga.. Mozda stignem na ovu protiv slobode 06.04.
Objavljeno na klupskoj stranici na facebooku.
User avatar
hrasno38
Posts: 31504
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1197 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by hrasno38 »

Kad ocekujes nekakv napredak dodje Borac i dobije ih u Skenderiji 81:74. Totalno rasulo u ekipi i igra koja podsjeca na ono sto su pokazali u kvalifikacijima za ABA 2 ligu. Pasalic kazu da igra za povelike pare a on je totalno beskoristan igrac jer za 25 minuta ima 4 poena i 2 asistencije. Pola ekipe je totalno beskorisno. Ova dva crnca i Hadzifejzovic ovo sve ostalo boze ti sacuvaj. Aco Damjanovic izuzetno lose vodio nidje veze sa vezom. Cetiri igraca mu zavrsili bez sekunde od toga dva centra iako je Bozovic bio KATASTROFALAN. Doduse nije bilo najboljeg igraca Vojina Ilica ali se kosarka Bosne bazira na jednom igracu onda od tog posla nema nista. Sve us vemu mene su strasno razocarali
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1198 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by JoseMujica »

tek pravi pojam beskorisnosti je onaj Lynch-Daniels :-)

ono nije materijal ni da ga na termin zovneš a lik ga ubacuje pred kraj kada ganjamo rezultat :roll:

zrenwr Borca je za Acu Anštajn
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#1199 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by shalla »

Previše izgubljenih lopti, previše promašenih bacanja, kratka rotacija (nikome u dvorani nije bilo jasno), eto ti recepta za zasluženi poraz ;-)
User avatar
Logovan
Posts: 94419
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1200 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

Sjebah se kad sam vidio da su izgubili, još domaći teren. :roll:
Post Reply