K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#101 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by dezurni_ucenik »



Kad se sjetim...
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#102 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Truba »

ja sam prije rata košu trenirao u bosni :D u OŠ petar dokić
poslije rata sam nastavio trenirati u nečemu što sam mislio da je bosna :D a bio je ćesko promeks... kasnije ćesko 93 men se čini
uglavnom razlika nebo i zemlja
te 1996. se zaista vidjelo gdje ovo sve skupa goni
samo su vizionari tada pokupili prnje i zdušili...

jbg ako nismo mogli predvidjeti rat... sve ovo poslije je bilo tako očito

klasičan primjer je lik koji je trenirao čovjek je imao zaista problema u motorici... ali je bio tu samo da mu gazda uzme 2000 dinara mjesečno a treniralo se u sali bez prozora :D prvo na alipašnu a kasnije na marijin dvoru

elem dakle 1991. od 45 samo je 15 moglo nastaviti dalje
ja bio 15. :D
a 1996. su mogli svi koji su imali platiti
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#103 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Bodkin »

nema me tamo wrote:Bodkine brate da sam ja balavac tad bio na celu Bosne iste bi stvari uradio kao Konaković što se tice sponzora!

Lagano je ubacit pare u klub od sponzora kad je u pitanju klub poput Bosne.
Vjeruj meni da nije. Niko znao nije da bosna postoji. Igra tamo neki sport u tamo nekoj ligi. Niko ziv. Tad su djeca u omladinskim jos plavala clanarinu jebote. I jos nesto, vidio je bukva kad je postao sportski direktor kako je lako. Morao u banku o kredit uz 10% kamate :)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#104 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by nema me tamo »

Jel' pricamo o Bukvi koji je došao na tu poziciju kad je bilo 5*6 miliona duga i kad su ispali iz Aba lige?
Pa 'eboga ti ko ce dat pare u klub kad zna da ces igrat protiv leotara, posušja i tako tih seljackih ekipa..
Gdje dođe 50 ljudi na utakmice od toga 30 zaposlenika..Ja pricam o vremenima kad je Bosna osvajala kupove i ligu više puta..
Kad su Partizan, Cibona, Zvezda redovno gubili u Skenderiji..
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#105 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Bodkin »

Bukva kad jw preuzeo bosna je jos igrala aba ligu i mislim te godine eurokup protiv jagle i kompanije.ne sjecam se vise tacno, proslo je od tad. I da, bosna je krenula od posusja i seljackih ekipa i tad je bila puna dvorana. Ne velika naravno. Ali ispada da branim konakovica, jednog od grobara kluba tako da necu vise. Ali da dodam da me boli neka stvar za njim. Kako su se ponasali i zasluzili su

Sent from my Lumia
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#106 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by nema me tamo »

Ma ne ispada da braniš brate..
Nego ja samo kazem da bi i ja mogao dovest sponzore u tom periodu..
Kad je i Neno igrao..Svi su oni krivi za propast kluba, pa i oni koji su znali a nista uradili nisu!

Uglavnom katastrofa je da grad poput Sarajeva nema respektabilnog kluba da ih predstavlja u Aba ligi..
Sad je gotovo sve i pitanje je koliko ce još godina proci..
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#107 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by JThomas »

hej, ivan ivanović imao platu 27 hiljada maraka :shock:

pa NBA minimalac ne izađe puno manje kad se odbiju porezi u nekim saveznim državama...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#108 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Bodkin »

Proguglaj koliko je hill imao ;)

Sent from my Lumia
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#109 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Bodkin »

Kojeg su btw isto otjerali

Sent from my Lumia
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#110 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Max Bunker »

Bosnu su razjebali, tačnije uslove za ulazak kriminalaca u klub su postavili ljudi koji u svojim glavama žive još u doba socijalizma i nekadašnje države. Njihovo razmišljanje je bilo da će im od države svake godine stizati budžet a po potrebi da će preko telefona dobiti lovu od "Energoinvesta", "Unisa", "Pretisa", "Šipada". Eh ti takvi su "uništili metabolizam" KK Bosne i stvorili sve uslove da ta ista KK Bosna fasuje rak koji se galopirajuće širi na sve organe a za koji nema lijeka a što predstavljaju uprave Bosne od Konakovića pa (recimo) do danas.

Summa summarum je da od 1996.godine do danas (ako će se gledati malo dublje) nema Uprave koja je nešto pozitivno uradila za KK Bosnu.
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#111 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 19/01/2017 09:47, edited 1 time in total.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#112 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Bodkin »

Sta se bolan nije znalo :D sve se to znalo. Perkovic je npr imao 180k godisnje ;) ako se njega iko sjeca. Znalo se i koliko ce se placati kod otkaza. Tu je bilo bruka talova. Dobije otkaz pa rastali pare. Znali su se i prihodi od ulaznica.

Sent from my Lumia
User avatar
Dionysios
Posts: 601
Joined: 18/06/2010 16:23

#113 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Dionysios »

Dzaba sad sva prica, KK Bosne nema vise i cao.. ipak jedan od simbola grada ili onog sto je ostalo od njega.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#114 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by spinel_ »

User avatar
ellaxaz
Posts: 2196
Joined: 31/01/2012 09:40

#115 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by ellaxaz »

Bila jednom KK Bosna.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#116 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by FreakyStyley »

Dodjoh na ovu temu jer procitah na jednoj drugoj da se Harun Mahmutovic oglasio nesto povodom gasenja KK Bosne i kao hvali upravu onih godina kad je tamo harao Dino Konakovic i slicne SDA face. Vidim hvali i svog velikog prijatelja Nermina Niksica. Razocar'o si me Harune, pravo... :oops:

Svakome ko je bio imalo upucen u desavanja u i oko KK Bosna ovo je bilo jasno vec odavno. Ja sam imao tu (ne)srecu da sam malo blizi bio tome, sticajem okolnosti, i znam otprilike sta se desavalo. Doduse, svakome ko i povrsno prati kako funkcionisu nasa sportska drustva, politicki talovi i menadzerski talovi, sve je moglo biti jasno bez ikakvih "insajderskih" informacija. To je u Sarajevu javna tajna.

Onaj "boom" koji se desio tamo negdje 2004. (kada se igrala goodyear liga, neki europski kupovi) i trajao par godina, najvise je i ostetio KK Bosnu. Bio je vjestacki, kula od karata. Sponzor bh telecom (odma je trebalo nesto sumnjivo bit :lol: ), pune dvorane, vrti se neki cash, dovelo se par nekih solidnih igraca...

Sjetite se koja su sve igracka imena prodefilovala kroz KK Bosnu tad, ljudi kao Rasheed(?) Wright jel ono bi, Darren Fenn, jos par amerikanaca i 35ogodisnjih otpadaka iz srpske lige. Bilo je svega par solidnih igraca u tim godinama, recimo Williams (tad dosao s 30ak kila viska i bez ikakve tehnike suta), Bajramovic (koji je dosao zajedno s Mensurom Bajramovicem iz Celika) ili Sasa Vasiljevic (iz tada Hemofarma malo "najuren" radi navike da visi u kladionicama i slicnim nesportskim ustanovama). Pored ove dvojice jos par imena, tipa Sinisa Kovacevic, vecinom igraci pokupovani iz nase lige tada. Od mladih igraca koji su tu bili bili su Djedovic, Zimic i Bavcic. Svi oni su igraci RIN-a, tj. igraci Rusmira Halilovica. Kakav je Bosna klub ako od 1995. do danas nije napravio niti jednog jedinog igraca?

Sad, da se vratimo na igracki kadar tadasnje Bosne, pogotovo na ova americka i slicna pojacanja. Govorilo se tad, a i sad se govori, o nekim astronomskim platama igraca. One su bile po ugovoru astronomske, igrac bi. naravno po dogovoru, dobio jedan dio tih para, a ostale bi isparile i otisle kome? Jedan amerikanac nije pristao na to, pa je odbio da igra, mislim da je cak govorio nesto i da ce tuzit Bosnu, moze li se neko sjetit imena? Sjecam se da je u to doba dao par intervjua u vezi s tim.

E sad imate te i jos mali milion slicnih, krupnijih ili vecih, malverzacija od kojih vjerovatno neke nikad necemo ni saznat, a provodjene su od strane Elmedina Konakovica i Samira Avdica i njihovih "strucnih timova" tj. ostalih jadnika koji su se tu nasli uz njih. Naravno, u pitanju je onaj klasicni politicko-uvlakacki sljam koji je isplivao poslije rata, prvenstveno iz stranaka kao SDA i SDP, koji se medju sobno gura, podrzava i politicki stiti i ojadjuje sportska drustva sirom BiH. KK Bosna je zaduzena i bukvalo opljackana.

Glavni akteri su se izvukli, kako cujem grade se neke kuce po poljinama i slicnim lokacijama. Po onome sto sam ja cuo bice zavaljeni neki sasvim drugi ljudi koji su s tom propascu Bosne imali malo ili nimalo veze, tj. neke sitne ribe, al dobro.

:run:
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#117 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by FreakyStyley »

Bodkin wrote:
nema me tamo wrote:2 i po miliona budzet..
400 hiljada od ulaznica dobijali samo...

Poslije rata 3 kupa 3 titule prvaka i ono 8 najboljih 2 puta cini mi se..
I nakon toga samo najednom ispali od Širokog i nikad se vratili više nismo..
Samo grabili pare ko je stigao i doveli Bosnu do toga gdje je sad...

I za crnce potpuna istina kao i za vecinu igraca!
Dovodili prosjecne igrace, a u papirima pisalo da su placeni dobre pare..


Pitanje je koliko Bosna duguje para isto..
To su se neki krediti dizali 100 %, a niko nista vracao nije..


Koliko ja podataka samo nisam znao.. :lol: :lol: :lol:

Kao npr da su svi omladinci bili u Bosni pa ih je ovaj iz Travnika prebacio u Sparse koje je on osnovao. :lol: :lol:
Pao termin se poceo izdavat Sparsima, a Bosnu ko jebe.. :D

I onda se navijaci Sarajeva i Zelje bune oko uprava u pojedinim godinama pa oni su zlatni u odnosu na ove grobare Bosne. :D
eee cega sve tu ima da ti ne znas ;-) pa kad je trener vlado vukoicic podnio ostavku zbog losih rezultata i ovi je odbiju. 5 dana kasnije mu daju otkaz. epilog? kod otkaza moras isplatiti ugovor, kod ostavke ne ;-) skontaj talove.

pa kad su dovodili po 30 igraca u sezoni. svima otkaze dijelili i ugovori se morali isplacivati. a ugovori bili ogromni. niko ispod 4-5 hiljada maraka nije zaradjivao u to vrijeme. crnci i do 20. niko nikad odgovarao nije za te neke lijeve igrace iz srbije sto su dovodili. sve preko avdica i jarana mu.

pa kurcenje sa pripremama u sloveniji koje nisu placali kao sto nisu placali masu manjih dobavljaca po bosni, samo sto su im slovenci zatvorili vrata nakon godine neplacanja. pa fiktivni fisoki ugovori. pa dizanje kredita u komercijalnim bankama...

a gdje je tu unistavanje cijelih generacija mladih tako sto ih zarobe ugovorom na 6 godina i daju im po 300 km. uzmu sve sto iole vrijedi, a ovi mu na klupi sjede. ispisnicu ne daju ni u ludilu. morali ljudi moliti konakovica i onog pacijenta i govno ludsko boska. ovo naravno znaci i propadanje manjih klubova kojima su uzimali najblje igrace samo da smanje konkurenciju. ti momci nikad zaigrali nisu. ecina odustala od kosarke dok se neki pate po lijevim klubovima danas.

a tek treneri :D mladjih selekcija. uz par solidnih izuzetata, ostalo pacijenti koji su mislili da su maljkovic i ivkovic zajedno. nikad nista procitali nisu da se doskoluju. nikad otisli na trenerske akademije ili barem treninge partizana i cibone koji su solidni tad u euroligi bili. jedno jedino ime nisu uspjeli izbaciti, a imali monopol na mlade 5 godina. samo polovicne igrace. djedovic nije njihov, a on jedini vrijedi.

i onda kao sramota i zaljenje.
Tek sad vidim ovaj post.

:thumbup:

To sa igracima je najzalosnije. Da takvo sportsko drustvo nije napravilo apsolutno niti jednog jedinog igraca nakon 20 godina...

Rusmir Halilovic je napravio Djedovica, Zimica, Bavcica. Ovaj prvi se na vrijeme ispalio, pa postao igrac, drugog je KK Bosna najvise i sjebala, treci je (mada cesto ismijavan, puno puta i s pravom :D ) ostvario kakvu-takvu karijeru. Ostali?

Hvala Bogu pa imaju sad ovi Sparsi, pa se tu nesto desava. Govorim konkretno o Sarajevu, ne znam za ostale gradove.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#118 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by FreakyStyley »

Bodkin wrote:
A konakovic se ispalio u pravom momentu i ostavio levatu bukvi da potpisuje kredite u bankama. Bujva sportski direktor :D ima tu jos prujatelja kluba..

Sent from my Lumia

E da, propustio sam i ovo. Na ovo se odnosilo sto sam napisao da ce biti zavaljeni neki drugi. :lol: Popusi ga Bukva na kraju.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#119 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by MOSALJOZE »

Image
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#120 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Iker C »

Mediji pokušavaju oprati Dinu Konakovića.
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#121 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by omega369 »

ja koliko vidim, ovaj sporazum vise govori u korist konakovica nego protiv njega :wink:
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#122 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Logovan »

Iker C wrote:Mediji pokušavaju oprati Dinu Konakovića.
Džaba pokušavaju.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#123 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by ultima_palabra »

Marketinški prostor na svim utakmicama u 2 sezone vrijedi 90.000 KM? :lol:

Da ne ulazimo u to kako su nastala njegova "potraživanja"...
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#124 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Iker C »

omega369 wrote:ja koliko vidim, ovaj sporazum vise govori u korist konakovica nego protiv njega :wink:
Dino je prije toga iz Bosne ispumpao milione a onda se odrekao dijela kolača.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#125 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by suncica24 »

ultima_palabra wrote:Marketinški prostor na svim utakmicama u 2 sezone vrijedi 90.000 KM? :lol:

Da ne ulazimo u to kako su nastala njegova "potraživanja"...
"SAV raspoloživi marketinški prostor na SVIM manifestacijama i utakmicama...
"Konaković Elmedin ima pravo PRENIJETI mogućnost korištenja marketinškog prostora na treće lice (pravno ili fizičko)"

Tako se bogati na račun kluba.
Post Reply