K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#1 K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by shana_majka »

Najljepshi poklon GRADU za rodjendan.HVALA! :dance:
Image
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#2 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Nosferatu »

Bas imam snimak jedan, o Kindjetu, emisija se zove ljudi, vrijeme i (zaboravih trece sta je)...

Nije losa. Ima i docek KK Bosne, u Sarajevu, kad se iskupila raja "haj nek se cuje cuje haj nek se zna, da je nasa Bosna nepobjediva"...

Ako ima gdje na internetu za skinuti da drugi pogledaju nebi bilo lose. Bio je i snimak utakmice, doduse tesko je to za gledanje, barem meni jer danasnja kosarka je toliko drukciji sport od onog sto je prije 20 godina bio.

Zna li se koje od ovih preostalih 11 momaka sa slike ima li iko da zivi i radi u Sarajevu?

Ja sam Kindjeta upoznao u vremenu njegove destrukcije, i kao takav nikad nisam mogao shvatiti sta je to bilo s covjekom, al' eto i to je prica za sebe valjda. Znam samo da sam u Vela Luci na Korculi, znao ujutro ustati rano za trening, a Kindje bi tek zavrsavao vecernju dozu kapljice, a kad bi se mi kao momcici vracali s "korza" oko 11-12 navece, on je tek ustajao i zapocinjao "radno-udarno". Dosao bi na par treninga, malo se promuvao, i to je bilo to. Vjerovatno ga kosarka nije vise interesovala, ili treniranje iste, ili je imao svoje brige ili svoj alkoholizam da adresira, ali eto, ostao mi je u nekom sjecanju nedodirljiv i dalek, kao da je znao i slutio da nece izodbriti a obicno takva staza i put, ne izadje na hajirli. Meni je samo drago da sam mogao da ga upoznam na jedno ljeto i njegova dva sina i zenu.

Ne znam koga vise da zalim, Marijana Benesa ili Kindjeta (o obojici je snimljena emisija - Marijan Benes u Banja luci, trese ga Parkinson, niko ga ne sljivi ni 2%, postao je sprdnja loklanih body builder-a, i covjek koji je ostao u gradu koji je voljeo, a taj grad je preselio negdje, vjerovatno nebu pod oblake). Obadvojica su mi sportske ikone dva najveca grada u BiH, a prica im je slicna, na neki nacin.

E moj Kindje, da si ovdje s nama...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#3 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by amrica »

Nek' si ti popljuvao Mirzu na ovaj dan, svaka ti čast.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#4 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Nosferatu »

Na koji dan ga "popljuvam" jerbo istinu kazem? Sta je to smeta nekima jel, kad se kaze sta je i kako bilo, najvise onima koji Mirzu ne znaju, vec znaju koje to, ovako po imenu i prezimenu, a ostalo, daj od stare slave da se zivi.

Pa kad je mnogima bio tako drag, sto ne spasiste covjeka sa "auto-strade pakla" na kojoj je bio.

A zna se i sto.

Mirza je bio persona non grata politickog miljea u gradu Sarajevu jer je ozenio Srpkinju a bio Tuzlak po rodjenju.

Takvima mjesta nije bilo za vrijeme Izetbegova iza sta osim za tabuta, pa bilo od granate ili od Stoka.

Branioci Mirzeta danas su tada bili po rupama i rupicama, ili su se bavili svojim pukim prezivljavanjem.

Ali eto, danas bi da se nesto ljepo prica. Mirza je najvecu gresku napravio sto se u Bosnu vratio, i u njoj ostao.

Cak mu je Real Madrid nudio da ga izvedu iz Sarajeva, pod okruzenjem, sto je Mirzet odbio.

Danas nema novih Mirzeta, pa bi od starih da se zivi. Za mene je Mirza bio mnogo veci covjek nego kosarkas. I upravo to sto je covjek tj. imao manu i slabost, je stalo na putu njegovom da bude profesionalac, tipa Drazen Petrovic. Medjutim to Mirzino dijelo ne umanjuje, samo objasnjava preuranjenu smrt. Doduse - nema ko iz toga o tome mnogo nauciti, kod nas je FDS i Pivnica jos uvijek biznis koji s ponosom sponzorira sportske timove i velikim slovima su ispisani na dresu.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#5 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by amrica »

ne znam koliko ti je godina, ali ocito si jako mlad, a ja sam odrastala uz Mirzu ( a ne MIRZETA!!!!!) i uz KK Bosna, mnogo prije nego sto je Mirza poceo piti, i Mirza je jedan od primjera kad ne-rodjeni Sarajlija postane simbol i legenda Sarajeva ,a sa kim je bio ozenjen, to tad nije bio problem, to se pojavilo poslije 92. i poslije sto su se pojavili idioti koji su poceli brojati krvna zrnca. Svi mi znamo sta je Mirza radio, ali njegovi sporstski rezultati su milion puta veci od njegovih ljudskih slabosti, a bio je dobar covjek, pa ti saberi to. I nijedan dan nije dobar da ovako pises o njemu, ako mislis da se hvalis sto si ga vidio nekad na moru, cudno cudo, ja sam ga vidjala gotovo svaki dan na Skenderiji, hoces broj tablica Golfa 1?
O ratu i zasto nije otisao kad je mogao , to govori o njemu, a i o tebi.
Ako je bio propao, zasto Real dolazi ovamo igrati utakmice u njegovu cast?

Stvarno mi nisi jasan, diras u jednu od rijetkih svetinja ovog grada. Sta hoces dokazati?
LFC
Posts: 183
Joined: 24/01/2007 11:45
Location: SEHER

#6 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by LFC »

Nosferatu wrote:Na koji dan ga "popljuvam" jerbo istinu kazem? Sta je to smeta nekima jel, kad se kaze sta je i kako bilo, najvise onima koji Mirzu ne znaju, vec znaju koje to, ovako po imenu i prezimenu, a ostalo, daj od stare slave da se zivi.

Pa kad je mnogima bio tako drag, sto ne spasiste covjeka sa "auto-strade pakla" na kojoj je bio.

A zna se i sto.

Mirza je bio persona non grata politickog miljea u gradu Sarajevu jer je ozenio Srpkinju a bio Tuzlak po rodjenju.

Takvima mjesta nije bilo za vrijeme Izetbegova iza sta osim za tabuta, pa bilo od granate ili od Stoka.

Branioci Mirzeta danas su tada bili po rupama i rupicama, ili su se bavili svojim pukim prezivljavanjem.

Ali eto, danas bi da se nesto ljepo prica. Mirza je najvecu gresku napravio sto se u Bosnu vratio, i u njoj ostao.

Cak mu je Real Madrid nudio da ga izvedu iz Sarajeva, pod okruzenjem, sto je Mirzet odbio.

Danas nema novih Mirzeta, pa bi od starih da se zivi. Za mene je Mirza bio mnogo veci covjek nego kosarkas. I upravo to sto je covjek tj. imao manu i slabost, je stalo na putu njegovom da bude profesionalac, tipa Drazen Petrovic. Medjutim to Mirzino dijelo ne umanjuje, samo objasnjava preuranjenu smrt. Doduse - nema ko iz toga o tome mnogo nauciti, kod nas je FDS i Pivnica jos uvijek biznis koji s ponosom sponzorira sportske timove i velikim slovima su ispisani na dresu.
A sta je lose u tome sto FDS i Pivnica sponzoriraju timove?
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#7 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Nosferatu »

LFC wrote:
Nosferatu wrote:Na koji dan ga "popljuvam" jerbo istinu kazem? Sta je to smeta nekima jel, kad se kaze sta je i kako bilo, najvise onima koji Mirzu ne znaju, vec znaju koje to, ovako po imenu i prezimenu, a ostalo, daj od stare slave da se zivi.

Pa kad je mnogima bio tako drag, sto ne spasiste covjeka sa "auto-strade pakla" na kojoj je bio.

A zna se i sto.

Mirza je bio persona non grata politickog miljea u gradu Sarajevu jer je ozenio Srpkinju a bio Tuzlak po rodjenju.

Takvima mjesta nije bilo za vrijeme Izetbegova iza sta osim za tabuta, pa bilo od granate ili od Stoka.

Branioci Mirzeta danas su tada bili po rupama i rupicama, ili su se bavili svojim pukim prezivljavanjem.

Ali eto, danas bi da se nesto ljepo prica. Mirza je najvecu gresku napravio sto se u Bosnu vratio, i u njoj ostao.

Cak mu je Real Madrid nudio da ga izvedu iz Sarajeva, pod okruzenjem, sto je Mirzet odbio.

Danas nema novih Mirzeta, pa bi od starih da se zivi. Za mene je Mirza bio mnogo veci covjek nego kosarkas. I upravo to sto je covjek tj. imao manu i slabost, je stalo na putu njegovom da bude profesionalac, tipa Drazen Petrovic. Medjutim to Mirzino dijelo ne umanjuje, samo objasnjava preuranjenu smrt. Doduse - nema ko iz toga o tome mnogo nauciti, kod nas je FDS i Pivnica jos uvijek biznis koji s ponosom sponzorira sportske timove i velikim slovima su ispisani na dresu.
A sta je lose u tome sto FDS i Pivnica sponzoriraju timove?
Lose je jer tome u sportu nebi trebalo biti prostora ni mjesta.

Za mene je sportas - i po disciplini i po etici - idol, medjutim - tu se radi o parama.

Uzeti pare - da bi mogao dovesti nekog u tim - tim za koji ce od npr 100 mladica i djevojaka ispod 15 godina koji prate - od tih 100 mladica i djevojaka - 25 npr. mladica ce umriti od duhana i alkohola a 15-20 zena - i ovo su konzervativne cifrice - je za mene lose. I nije bitno to sto se "cini" da alkoholizam i pusenje se pokupi negdje drugdje. To su tinejdzerske epidemije. I marketinske kompanije to nama svima daju na znanje. Nekom kome je 30 godina - nema sta FDS i Pivnica - da komercijalizira i propagira. Ako pusi - pusi odredjenu cigaretu. Ako pije, 90% puta - pije isto pivo. Dakle - na te ljude se ne isplati trositi lova. Na koga se onda - trose pare. Na one koji niti puse niti piju ali ce da budu dobre musterije u buducnosti. Sljedecih 50+ godina.

Taj moj komentar medjutim ima vise veze s tim - da je Mirza na vrhuncu svoje karijere imao srcani udar. Ja to mogu samo objasniti s pusenjem i emotivnim stresom. Mirza je i otisao preuranjeno zbog alkohola. I nije to alkohol sam po sebi. Kod nas je socijalni imperativ da se covjek alkoholizira. Sta ces drugo raditi - zajedno. Zbog toga sam i spomenu taj segment.

I da me ne shvati gore pomenuta dama pogresno. Gospodjo - ja sam momak koji je imao potencijal da bude barem prosjecan kosarkas. Razlozi zbog kojih nisu su ti sto ja nisam svoju mladost - proveo na KK Bosna utakmicama vec u tri i pol godine rata. Poslje te tri i pol godine rata - nije postojalo uslova ni za koji sport, ali gore od nepostojanja uslova je malodusnost koja je sportu posvecena. Ja sam od Mirze samo ocekivao da on ne dijeli tu malodusnost, a na kraju me je tu razocarao. Zbog cega? Reci cu vam ja. Moja je mati jednu cijelu svoju mjesecnu platu - dala kosarkaskom kampu Mirzinom - da bi sin otisao dvije hefte na more u kamp. Sa 14-15 godina otisao sam da nesto naucim. Naucio sam sljedece. Kako se dobro napiti na terasi. Kako Mirza ima dva sina buduca super-star-a, a moje ime nije nikad znao, nije nikad za njega ni pitao, kamoli da je pitao - odakle lova da se dodje na kamp ili odakle pare za patike i opermu. Meni je krivo da se Mirza prema meni tako ponjeo, a ja nisam ni po cemu izuzetak. Krivo mi je da su od njega danasnji sampioni college basketa iz Amerike - Kansas University - dolazili da uce kako on to radi i zbog cega i na osnovu cega je postigao rezultat - dakle ljudi su u Sarajevu 1980 dolazili, i danas imaju najbolji tim 20-godisnjaka koji igra kosarku, a meni nas Mirza nije mogao doci na 2 treninga ili me povuci u stranu na 2 minuta jednom da mi kaze sta radim dobro, sta lose, i slicno. Moguce je da sam ja previse kritican po vasoj metodologiji - na Balkanu danas, ali kad sam vidjeo kako ljudi rade u Americi s mladima, i kad sam vidjeo da su treneri ljudi koji zive za djecu koje uce, kad sam vidjeo koliko se paznje posvecuje svakom segmenetu igre, a ne samo igre, vec skolovanja, situacije kod kuce i povredama, da ljudi imaju liste i liste povreda svojih ucenika, od posjekotine do preloma kuka i slicno, shvatio sam samo da najbitniji ucitelj u zivotu u svim stvarima je onaj prvi. Zato je bitna majka, bitna uciteljica u prvom razredu i bitan trener. Cak sto vise - treneri koji rade s najmladijim nisu nuzno oni koji ista manje znaju od najvecih trenera. Ali da ne serem vise, ovo je nukleus. Kad se igra igra u kojoj imas dva celicna obruca i balun od koze ili plastike - nisu ni uslovi oni koji diktiraju vec su uslovi oni koji covjeka otkrivaju. I drugo, za mene je legenda samar, koji da bi izdrzao njedra - mora i legenda da dokazuje iznova i opet u zivotu. To nije momenat. To je put. Nije destinacija, vec je proces. Zbog toga je meni iskreno zao sto za moju generaciju Mirza nije bio ono sto je za generaciju ispred. I zao mi je sto danas nije trener neke momcadi u Europi, ili college momcadi u Americi, a nije to sto nije mogao. Nije htjeo i nije mu se dalo. Onima kojima je mnogo dato, od njih se mnogo ocekuje. Iako je Mirza minimalno profitirao svojim angazmanom sportskim, moguce je cak da je zbog tog statusa - se i samo-unistio. Zasto, jer je postao simbol neceg na sta su ga ljudi primorali i privezali a njemu se vise nije dalo. Ok je baciti bijeli peskir u ring, i pokupiti prnje. Ok nije hvaliti ljude koje danas nema, u poznom vec dobu, bez da se je izvadilo 1000KM pa doniralo pionirima KK Bosne. Jerbo gospodjo - toliko vam barem racunar vrijedi. Pa dete evo vi dokazite se, jednom ne u vazu praznom za koji je prestolnica Seher Sarajevo, vec tamo gdje se dokazuju ljudi. Ja samo kajem, rad red i disciplina. Al' nema toga vise. U to se vise ne vjeruje. I sto je najgori oni koji su stvoreni na tom - rad, red i disciplina kao npr. Mirza - su promjenili dzadu i otisli ispred Predsjednistva da budu biste proslom zemanu. Sta sam ja ocekivao? Ocekivao iskustvo pod stare dane, a ne vracanje na klincijadu, pijanke i sracke. Ocekivao neku viziju neceg da se stvori. Ocekivao minimum da se postavi kao autoritet koji se cijeni radi znanja ali i voli jer je brizan i jer mu je stalo al' toga vise nije u tom covjeku bilo, bio je potrosen i ispaljen. I kao takav, meni ga je nakon niza godina i tragicnog kraja - neizmjerno zao, ali moraju se postaviti neke druge mjere, i nauciti nesto od palih heroja ulice jer je vise nego ocigledno da u protivnom klinci ce biti uskraceni od sporta i posveceni - a cemu to drugom vec mrznji, spriceru, lozi, spricama, puderu za nos, povlacenje cize, pjanke, orgije i ugovaranje jebacine preko interneta. Sport? Ma ok je to gledati. Jos bolje biti navijac, budi huligan. A biti sportas, ma jebo to, vidis kako sve legende zavrsise, a valjalo je doci dotle u krvi i znoju. Ponajmanje od svega sam ocekivao da cu ja nesto morati gospodji u Rajvosa dokazivati. Ne mogu ja vama nista gospodjo dokazati - jer za vas je moja pamet jednog zelenokljunca i hajvana. A ovu pamet su jedva docekali u Americi, neki tesari i zidari, da upregnu po 6 cifrica godisnje. I ne mogu ja vama nista dokazivati gospodjo - kad je za mene legenda seljacina ortodoska koja svakom zorom rano rani sa 60 i kojom kukom, na posao gdje ga placaju minimalac, a ne oni koji su prije 20 godina gurali gumenjake kroz obruce, pa cijeli rat proveli po FIS-u napijajuci se praskulje rake, gdje su jedva docekali zenama da vide ledja, da mogu dobrano da se posvete svom drugom pubertetu, da ne govorim o tome da je bilo djece u ovom gradu koje nije mogao izvesti Real iz Madrida, jer nismo imali pedigre niti smo bili ugrozeni od cetalja a ni mundjosa.

Bilo-proslo.

Samo mi je krivo, kad mi guraju smrdljive carape u usta, pricom "ta ti 'nas" i pozivanjem na ono na sta je mene Mirza zaduzio.

Gospodjo, ja Mirzi nisam nista duzan, kao ni on meni, niti sam duzan vama, a to sto je vas Mirza zaduzio - to je izmedju vas dvoje, ja vama ne govorim da mu napisete jedan post kojim mu odajte pocasti sve, i nabrajate sve emotivne momente srece i ekstaze koje ste dozivjeli s njim. Ali nemojte na mene svoje samare i dugove nabijati - dovoljno je da sam sa 18 morao bjezat s dvije kese od sracke koje vasa generacija podkuha nama klincima i klincezama pa se danas prica o tome kako "nesto nije bitno". Bitno je sve. Jerbo ja zbog nebitnog umalo zavrsih u grobu, a bezbeli i emigrant i izbjeglica, moje dijetinjstvo nije imalo kosarkaske super-stars jerbo nije bilo "'truje" niti sam odvodio trebu kojoj se nije znala prednja strana na tekme da bih joj bio plaho plah, imalo je politicke i oficiriske, sta sam od vas ocekivao? Da pod stare dane, se prihvati minimalna doza kritike i ne sere na svaki segment onog sto vam pisu mladji jerbo gospodjo ti mladji ce vam sutra penziju donirati da ne kopate iz kontenjera svoj obrok. Vi cete misliti da ste to zaradili krvavo kako i jeste, al' ja cu se sjetiti dijetinjstva svog - i dovesti mnoge stvari pod upitnik. Zbog toga ste duzni i vi, a i Mirza je bio - da sve sto je mogao ostavi generaciji mladoj jer njegov a moguce je i vas zivot je bio uzaludna investicija ako smo mi kljoknuli i otisli 12 generacija unazad u vas vakat i pod vasom budnom strazom. Cak i po cijenu da ono sto se ucini se ne cijeni odmah iste sekunde. Ne moze ni da se cijeni tada, ni odmah. Zbog toga je i tesko. Jerbo mora se cejatu da bundava sazre za kompota. Ali ima vrijeme neko iza i poslje, i tog vaseg i vase generacije. Sta ce u njemu biti - je vama sasvim nevazno i ne bitno dok se slavodobitno slave pobjede iz 1979-te. Zbog cega bi onda trebalo biti meni bitno - sta je u vasem vaktu bilo? Nije i nece. Zasto? Zato sto se ja samo mogu prema vama ponjeti kao i vi prema meni. A to je ocigledno da se nema razumjevanja.
LFC
Posts: 183
Joined: 24/01/2007 11:45
Location: SEHER

#8 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by LFC »

Ma tinejdzerima te reklame nista ne znace, on/ona ako ima para pusit ce marlboro piti Heineken, ili sta ti ja vec znam, a ako nema pusiti cilimaru i piti sarajevsko ili MB sta ja znam. I tako stoje stvari, a ne zbog neke reklame. A uz BH telecom, pivara i FDS su najbolji finasijeri sporta u BiH. Pisaj ti to reklama ovo ono... Pusit ces ono sto je najbolje, a ako ne znas sta je dobro znas sta je skupo. Vazda bilo... :wink:
User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#9 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by shana_majka »

Za malo mladje generacije: :mrgreen:
http://au.youtube.com/watch?v=EdR6g1PllSw
Lijepo bih Vas (za)molio da se (s)uzdrzite bilo kakvih komentara, samo gledajte i uzivajte !
MIRZA, HVALA TI !!!
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#10 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by glog »

Mirza je najbolji sportista BiH dvadesetog stoljeca - ali ja ne bih zelio da on bude uzor mojoj djeci !
Isto vrijedi i za Davorina Popovica, Darija Dzamonju, Avdu Sidrana, pa i Zuku Dzumhura - svaka njima cast ali ja bih bio ocajan da moja djeca krenu njihovim putem, koji se sastojao od stvaranja remek djela u rijetkim trenucima koje su proveli van kafane i u trijeznom stanju !
lunci
Posts: 236
Joined: 29/07/2007 06:51

#11 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by lunci »

BOSNA JE SAMPION OOOOO :bih:
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#12 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by muha_sa »

trideset godina protutnja. Koja je to ekipa bila--genijalcine :-D
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#13 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Topla voda »

kroz maglu se sjecam tekme :)
kad se ono kindje oprasto,kad su dijelili one singlice s himnom i onom "vozdra kindze"??
User avatar
milaa
Posts: 131
Joined: 01/04/2009 22:56
Location: Sarajevo

#14 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by milaa »

.
Last edited by milaa on 12/03/2012 13:32, edited 1 time in total.
User avatar
Johnny68
Posts: 56
Joined: 01/01/2008 16:34
Location: U kolima od plastike

#15 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Johnny68 »

Za par minuta ima snimak utakmice na BHT-u. Vrijedi pogledati, i mlađima i starijima, za Sarajevo i za Bosnu. Prvaci Evrope, nije mala stvar.
bos
Posts: 538
Joined: 14/08/2006 00:51
Location: Sarajevo

#16 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by bos »

Sampioni Evrope, uspjeh koji cemo tesko ponoviti bar ne tako skoro...ili mozda i ne zelimo da se ponovi. Ne shvatljiva je ova gubitnicka ideologija koja je zavladala. Samo kod nas se umjesto da se i rukama i nogama borimo za napredak, za stvaranje uslova za novu Bosnu i slicne uspjesne kolektive kod nas je puno bitnije praviti spektakle i besjede u idealiziranju dogadjaja od 30 i vise godina unazad. Umjesto da gledamo danas uzivo prebjesnu tekmu iz Manchestera, isla je ta repriza stara 30 godina i "Svecana akademija". Na dnevniku najmanje 10 minuta prica, ko da se sinoc desilo. Da ne govorimo o olimpijadi... Sve nam je tako, Komsu gledam neki dan dobio nekakvu partizansku nagradu i to u nesvjest pada od srece sto su ga anti ovo-ono proglasili.

Naravno da treba obiljezavati, prisjecati se i slaviti uspjehe ali da pretjerujemo...
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#17 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by vryzas »

Bio sam prosle sedmice na utakmici protiv Zrinjskog...jad i cemer od kosarke...tuga sta uradise od onakvog kluba! :roll:
Soi
Posts: 12
Joined: 23/07/2011 00:37

#18 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Soi »

Na danasnji dan - KK Bosna osvojila evropski naslov
http://www.historija.ba/d/31-kk-bosna-o ... ki-naslov/

P.S. Dobra galerija slika pravo :thumbup:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#19 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by -LIBERO- »

Kada gledas snimak ove istorijske i velike utakmice za nasu zemlju, ne samo nasu kosarku, mjesaju se emocije. Od ponosa i uzitka, do tuge i srama u kojem se stanju danas nalazi ovaj klub.

EMERSON VARESE vs BOSNA SARAJEVO (FINALE COPPA CAMPIONI 1978/79)

sneki712
Posts: 170
Joined: 19/06/2012 00:10

#20 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by sneki712 »

Da li se igdje u svijetu moze naci Kindjetov dres, Drazena P ima i na e-bay divljak , kinezi a original NBA us za $90.00. KK Bosna shop jos ne radi, a FK Crvena Z rastura cak iz usa mogu poslati poklon, sve ide preko pay pal.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#21 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Admir_1984 »

za godišnjicu pristojan poraz od nekih 30 poena razlike kuci protiv giganta iz Lištice :( :roll:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#22 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by BHF_Manijak »

Sto je najzalivije, u sadasnjem kontekstu Siroki jeste gigant za Bosnu. I Igokea i Siroki! :( :( :roll:
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#24 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Mračajski proto »



Šta uradiste od našeg velikana, idioti.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#25 Re: K.K. BOSNA 05/04/1979!!!

Post by Romanista 101% »

jel to se ugasi Bosna?
Post Reply