Juventus

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
rIder
Posts: 1001
Joined: 09/03/2004 00:00

#26

Post by rIder »

stidljiv wrote:e jesi i ti pametnjakovic neki...isti si onaj avan.... samo u drugom kostimu...
:D :D :D

necu vise tita mi
kilam
Posts: 259
Joined: 19/01/2005 01:13
Location: memlijash

#27

Post by kilam »

sjajan sajt.. forum je malo naporan ali
http://www.juvetuz.com
forza juve
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#28

Post by stidljiv »

Juventus - Brescia 2-0 :D

Livorno - milan 1-0 :D


FORZA JUVE!!!!
smackhead
Posts: 69
Joined: 21/01/2005 16:21

#29 Re: Juventus FC

Post by smackhead »

stidljiv wrote:Ima li ovdje fanova najtrofejnijeg kluba Italije i jednog od najtrofejnijeg kluba Evrope i svijeta ??

Juventus je osnovan 1897 godine i ima 27 titula prvaka Italije., 2 titule Lige prvaka, 3 puta osvajao Cup Uefa, 9 puta osvajac kupa Italije... i jedini je klub u evropi koji je osvojio sva tri evropska takmicenja....

http://www.juvemedia.com

Svi golovi, pjesme, wallpapers, chat, forum, livescores i jos dosta toga...

Pozdrav...
ko voli fudbal, taj ne voli juventus. to je jedan od klubova koji je toliko pobjedjivao ali nikada nisu lijepo igrali. cak i u italiji, poznatoj po retrogradno defanzivnom stilu igranja, juventus iskace po svojoj suhoparnosti i dosadnoj igri. u italiji, milan je institucija, jer su se prvi usudili igarti napadckim stilom. osim toga, dele alpi je uvijek poluprazan. torino ima posjecenije utakmice, a inace kad vec pricamo o fudbalu - real je real.
Avangardan10
Posts: 657
Joined: 06/01/2005 16:16

#30

Post by Avangardan10 »

Forza inter... :)
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#31 Re: Juventus FC

Post by stidljiv »

smackhead wrote:
stidljiv wrote:Ima li ovdje fanova najtrofejnijeg kluba Italije i jednog od najtrofejnijeg kluba Evrope i svijeta ??

Juventus je osnovan 1897 godine i ima 27 titula prvaka Italije., 2 titule Lige prvaka, 3 puta osvajao Cup Uefa, 9 puta osvajac kupa Italije... i jedini je klub u evropi koji je osvojio sva tri evropska takmicenja....

http://www.juvemedia.com

Svi golovi, pjesme, wallpapers, chat, forum, livescores i jos dosta toga...

Pozdrav...
ko voli fudbal, taj ne voli juventus. to je jedan od klubova koji je toliko pobjedjivao ali nikada nisu lijepo igrali. cak i u italiji, poznatoj po retrogradno defanzivnom stilu igranja, juventus iskace po svojoj suhoparnosti i dosadnoj igri. u italiji, milan je institucija, jer su se prvi usudili igarti napadckim stilom. osim toga, dele alpi je uvijek poluprazan. torino ima posjecenije utakmice, a inace kad vec pricamo o fudbalu - real je real.
Jeste jeste institucija pa gube od livorna...i to su ih nadigrali ljudi...mnogo su jaki!!! :D
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#32

Post by stidljiv »

Avangardan10 wrote:Forza inter... :)
14 remija i 15 bodova iza Juventusa...zadovolji se time...to je nivo intera...realan.... :D
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#33

Post by BECHO »

Ko je dao golove protiv Brescie?
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#34

Post by stidljiv »

BECHO wrote:Ko je dao golove protiv Brescie?
Trezeguet ....oba....fascinantan povratak...evo uploadujem golove pa ako te interesuje mozes ih downloadovati za nekih 15ak minuta.....

http://www.juvemedia.com/videos/0405.html ovdje... :wink:
Bosančeros
Posts: 95
Joined: 21/10/2004 23:16

#35 Re: Juventus FC

Post by Bosančeros »

stidljiv wrote:Ima li ovdje fanova najtrofejnijeg kluba Italije i jednog od najtrofejnijeg kluba Evrope i svijeta ??

Juventus je osnovan 1897 godine i ima 27 titula prvaka Italije., 2 titule Lige prvaka, 3 puta osvajao Cup Uefa, 9 puta osvajac kupa Italije... i jedini je klub u evropi koji je osvojio sva tri evropska takmicenja....

http://www.juvemedia.com

Svi golovi, pjesme, wallpapers, chat, forum, livescores i jos dosta toga...

Pozdrav...
I Bayern je osvojio sva tri evropska takmičenja!!
Inače, navijam za ManU :)
User avatar
rIder
Posts: 1001
Joined: 09/03/2004 00:00

#36

Post by rIder »

Gdje zavrsavaju ove dvije lopte? :lol:


Image

Image[/img]
User avatar
rIder
Posts: 1001
Joined: 09/03/2004 00:00

#37

Post by rIder »

...evo jedan vic...
Udje decko u prodavnicu i kaze "Dajte mi jedan dres Juventusa.", a prodavac pita: "Dres igraca ili sudije?"
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#38

Post by Stitch__ »

kae juve ima 20 miliona fanova :D:D:D sta je 20 miliona u odnosu na 6 i po milijardi ljudi? :D:D recimo da milan ima oko 10 puta vise :D:D


jel ko sluso himnu Milana? Fantasticna je :)

al sto je mocna ona tekma prosle g. bila na dele alpiu (2:3) znace ovi omladinci na koju mislim :P
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#39

Post by stidljiv »

Stitch__ wrote:kae juve ima 20 miliona fanova :D:D:D sta je 20 miliona u odnosu na 6 i po milijardi ljudi? :D:D recimo da milan ima oko 10 puta vise :D:D


jel ko sluso himnu Milana? Fantasticna je :)

al sto je mocna ona tekma prosle g. bila na dele alpiu (2:3) znace ovi omladinci na koju mislim :P
milan - 16 scudeta....

JUVENTUS - 27

Zato...shhhh ni glasa.... 8-)
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#40

Post by Stitch__ »

a liga shampiona? :lol:

menscini da je to malo jace :P

ko ce ono ssssh? :P :D
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#41

Post by stidljiv »

Pa ja...premijer italije vlasnik milana.... :oops:
Ne mozete u italiji titule da osvajate pa placate svicarske i njemacke sudije... :oops: 8-)
w!t@
Posts: 151
Joined: 02/06/2004 22:07
Location: GRAČANICA

#42

Post by w!t@ »

Eh ovako, hvala vam sto ste se sjetili da napravite ovakvu temu naravno iz vise razloga, a prvi od mnogih je to sto sam ja zakleti navijac Stare dame...
Za Staru damu navijam od 1995/1996 godine, finale protiv Ajax-a je bio dan kad sam Staru damu poceo smatrati svojom ekipom No1, jer ja i moj otac kad bi gledali mecheve uvijek bi bili suprotno opredjeljeni, i tako je prije mecha on rekao da navija za Ajax a meni je preostalo da navijam za Juve, i to je odluka za kojom nikad nisam zazalio...
Dosta rasprava dosta polemika oko toga da li je Juve ekipa koja je pomocu sudija pomocu dopinga i svih ostalih nedozvoljenih sredstava dosla do svega sto stoji u klupskim prostorijama se vodilo i vodice se, jer kako kaze stara narodna ZA DOBRIM KONJOM PRASINA SE DIZE...
Juventus je ekipa za koju mnogi kazu da je institucija, a kako i ne bi bili sve od osnivanja kluba preko organizacije i osvojenih trofeja oni su pokazali da su cudo i da su dominantni kad god to hoce...
Juventus nije ekipa koja je u europi osvojila dosta titula,a ponajveci razlog lezi u tome da Juve nije turnirska ekipa, nego ekipa koja dokazuje svoju moc i kvalitet u svih 38 kola domaceg prvenstva...
Pomoc sudija je tema koja se vuce po svim kuloarima, ali da li sudije mogu 27 put donijeti prvenstvo Italije jednom klubo, klubu koji nema nikakve veze sa najutjecajnijim strujama Italije kao Ac Milan ciji je predsjednik donedavno bio i premijer Italije, i tako dok Milan ceka da na svoj dres doda 2 zvjezdicu (inace zvjezdice u Italiji oznacavaju cifru osvojenih titula= 10 titula jedna zvjezdica) Juve treba samo 3 titule da bi na dres stavio cak 3 zvjezdicu i tako dokazao da u Italiji nemaju ravnog...
Nikada nisam branio to sto Juve u europi nema ni upola osvojenih l.p kao npr. Milan, ali svi znamo da je juve izgubio 3 finala uzastopno i znamo da je predprosle sezone izgubio jos jedno finale ovaj put protiv jednog od najljucih protivnika Milana, ali sta se moze sve se nastavilo dalje...
I kao sto je rekao veliki trener Marcelo Lippi moj najveci neuspjeh ce biti ako ne osvojim l.p protiv Milana, tako su ljudi u klubu uvidjeli da je vrijeme za promjene kao i sam Lippi i tako je nacelo Juve-a postavljen trener sa bogatim iskustvom i dugogodisnjim radnim stazom u Italiji, naravno rijec je o Fabiu Capellu koji je donio i neke drasticne promjene u taj klub sto se dalo primjetiti vec na pocetku ove sezone...
Igru koju gaji Juve od samog postanka kluba osporavaju mnogi, ali zasto igrati neku drugu igru koja se igra za poene i kojoj je bitno biti najbolji po broju bodova, a ne po opstom dojmo leprsavosti i ljepoti igre, kad ljepota i leprsavost budu imali prioritet tad ce Juve da igra najljepsi fudbal na svijetu, a sve dok su bodovi u igri i mjesto na tabeli cilj, Juve ce da igra toliko dovoljno za nova 3 boda i 1 mjesto na tabeli...
Ali da moze i lijepo, leprsavo i atraktivno Juve je dokazao kad je Madridskom Realu nanio jedan tezak poraz rezultatom 3-1, eh tad se vidjelo da Juve moze kad hoce...
A osporavati kvalitet igraca poput Del Piera je nesto sasvim ne logicno, veliki Pinturichio je dokazan i provjeren kvalitet, koji je odigrao u dresu reprezentacije i Juventusa utakmica za pamcenje, sjajni golovi sa udaljenosti od 16m i perfektno mm precizni sutevi sa tih i drugih pozicija doveli su njegovu popularnost i igru do savrsenstva sve do teske povrede zbog koje je izbijao sa terena 1,5god, ali vratio se i on na velika vrata...
Juve je ekipa koja je uvijek imala najbolje golmane na svijetu koji su kao provjeren kvalitet stizali u Juve da se dokazu i dostignu maximum, pa tako i Gigi Buffon koji je stvarno nevjerovatan golman i kvalitet kakvog nema trenutno u svijetu fudbala...
Treneri u Juventusu su uvijek bili vrhunski strucnjaci koji su dolazili i odlazili ali uspjehe su redali kao na traci i nikad nisu prestajali pa cak ni onda kad je bilo najteze...
Juventus moze samo jeedno a to je SVE ...
zato sve dok se igra igra koja se ozve fudbal ili vam nogomet njima nece biti ravnih pa ni galakticari iz Londona im nisu ravni...
Stadion Juventusa Comunalle je prica za sebe, ali Juve je napravio Delle Alpi stadion 18km udaljen od Torina na kojem posjeta nikada nije bila ona prava i nikad nije prikazivala realnu sliku broja navijaca koje ima Juve, inace imaju najvise navijaca u Italiji, tako je na stadionu Delle Alpi posjeta uvijek bila prosjecna, jer samo su velike utakmice i velike ekipe privlacile navijace Juventusa na taj po nekima ukleti stadion...
Ali nije buducnost Juvetovih stadiona tako crna, jer kako se suska Juve bi trebao da nadje neku lokacciju na kojoj ce 2007 godine zapoceti izgradnja novog stadiona ali ovaj put bas u Torinu, iako su celnici razmisljali i o iseljenju na jug Italije od toga nije bilo nista, jedno vrijeme super aktuelno je bilo to da ce Juve gradit stadion na Siciliji, pa da ce uredit Delle Alpi i jedno vrijeme igrati na stadionu u Piacenzi, ali ni od toga nije bilo nista, iako je sadasnji stadiojn Juvea jedan od najmodernijih stadiona i stadion veleletnog izgleda i infrastrukture, ali nazalost nije nikada svoju svrhu u potpunosti posluzio...
Do tada ostaje da Juve igra na sadasnjem stadionu i nize velike uspijehe...
FORZA CAMPIONI, FORZA JUVE
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#43

Post by Stitch__ »

svaka cast, zelim ti da posuckash del pieru, i da ga primish od crnchuge thurama, imam osjecaj da se ne bi bunio sekunde :P :P :D :D
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#44

Post by stidljiv »

Stitch__ wrote:svaka cast, zelim ti da posuckash del pieru, i da ga primish od crnchuge thurama, imam osjecaj da se ne bi bunio sekunde :P :P :D :D
Toliko o tvojoj kulturi i moralu....

Nego...

Poluvrijeme...

Atalanta - JUVENTUS 0-1 ( Olivera 23')

FORZA JUVE!!!
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#45

Post by stidljiv »

Full time:

Atalanta - JUVENTUS 1-2 (23' Olivera, 78' DEL PIERO)

milan - BOLOGNA 0-1 :D

8 bodova razlike izmedju JUVENTUSA i milana....eto vam sad.... :D

FORZA JUVE!!!!!!!!!
User avatar
Brando
Posts: 481
Joined: 13/10/2003 00:00
Location: VP

#46

Post by Brando »

Za Staru damu navijam od 1995/1996 godine, finale protiv Ajax-a je bio dan kad sam Staru damu poceo smatrati svojom ekipom No1, jer ja i moj otac kad bi gledali mecheve uvijek bi bili suprotno opredjeljeni, i tako je prije mecha on rekao da navija za Ajax a meni je preostalo da navijam za Juve, i to je odluka za kojom nikad nisam zazalio...
skoro na isti način i iste godine sam počeo navijati za veliki Juve i nikada mi nije palo na pamet da mijenjam misljenje kao drugi, koji su čas za Milan, čas za Inter, čas za nekog trećeg :lol: :lol:

Igru koju gaji Juve od samog postanka kluba osporavaju mnogi, ali zasto igrati neku drugu igru koja se igra za poene i kojoj je bitno biti najbolji po broju bodova, a ne po opstom dojmo leprsavosti i ljepoti igre, kad ljepota i leprsavost budu imali prioritet tad ce Juve da igra najljepsi fudbal na svijetu, a sve dok su bodovi u igri i mjesto na tabeli cilj, Juve ce da igra toliko dovoljno za nova 3 boda i 1 mjesto na tabeli...
Kao sto reče Capello nedavno kakva korist od pobjede 5:0 kad se piše isto kao i ona od 1:0, sa 3 boda, dakle zasto se zamarati glupostima :? :-)


Već je sad moguće pogoditi ko će biti prvak po europi, pogledajte chelsea, prosle godine rezultati 5:0, 6:0, 5:1 itd. i nista od titule i onda skontaju zasto se trositi bolje pobijedi 1:0, 2:1 bodove u padje i idemo dalje i zato će sada biti prvaci, ove godine Milan 6:0 Fiorentini, zasto, da bi sad kasnili 8 VELIKIH, PREVELIKIH bodova koji će biti presudni za 28 scudetto Juventusa :D :D placite rossoneri, nerazzuri i ostali... :zzzz: :D
Himera
Posts: 496
Joined: 17/01/2005 19:34

#47

Post by Himera »

Sve to ljepo i pravo moje srce je ipak u Barceloni i ne pamtim od kad kako znam za sebe.Svi zaboravljate na jedan važan faktor

DON FABIO CAPELLI a rodjen je ovde u mom komšiluku UDINE.Čovjek je naučio pola Evrope igrati fudbal pa i one šanere iz reala.Samo zbog njega i Zlaje mi je nekako Juve u duši pred interom i milanom

Na kraju je..te se Kastiljanci i realovci VAMOS BARCA!!!!!!!!!!!!!!!

dižemo CL i Primeru
w!t@
Posts: 151
Joined: 02/06/2004 22:07
Location: GRAČANICA

#48

Post by w!t@ »

FORZA JUVE!!!
Ako milan uspije nulirati ovu prednost od velikih 8 bodova i prestigne Juve na tabel onda neka budi i prvaci i osvoje svoj TEK 17 scudeto...
User avatar
Brando
Posts: 481
Joined: 13/10/2003 00:00
Location: VP

#49

Post by Brando »

veceras, 20.30h, 22. kolo

Juve-Sampodria
Messina-Milan

ako donji par zavrsi 1 ili X, definitivno je gotovo, 28 scudetto je strpan u padje!!!!!! :D :D :D :D
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#50

Post by stidljiv »

Trenutni rezultati:

JUVENTUS - Sampdoria 0-0

Messina - milan 0-2
Post Reply