Jusuf Nurkić

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6727 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tomahawk11 »

Šta je ovo Nurk počeo Bargnanija glumiti :-D
Koliko znam, on je u posljednjoj godini ugovora. Ne kontam da Blazersi ne produžuju s njim?!
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#6728 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Itsoktobealone »

Tomahawk11 wrote:Šta je ovo Nurk počeo Bargnanija glumiti :-D
Koliko znam, on je u posljednjoj godini ugovora. Ne kontam da Blazersi ne produžuju s njim?!
Sto ce produzivati? On nakon ove godine postaje RFA. Blazzersi mogu parirati svakoj ponudi koja mu se da. A sto bi management ga sad produzivao i riskirao? Ako zavrsi godinu bez povreda, sa dobrom igrom dobit ce on hladno max offer od puno ekipa pa i Blazzersra. Ovo je win-win situacija za obje strane, samo je na Nurkicu da se dokaze da je real deal.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6729 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tomahawk11 »

Itsoktobealone wrote:
Tomahawk11 wrote:Šta je ovo Nurk počeo Bargnanija glumiti :-D
Koliko znam, on je u posljednjoj godini ugovora. Ne kontam da Blazersi ne produžuju s njim?!
Sto ce produzivati? On nakon ove godine postaje RFA. Blazzersi mogu parirati svakoj ponudi koja mu se da. A sto bi management ga sad produzivao i riskirao? Ako zavrsi godinu bez povreda, sa dobrom igrom dobit ce on hladno max offer od puno ekipa pa i Blazzersra. Ovo je win-win situacija za obje strane, samo je na Nurkicu da se dokaze da je real deal.
Doduše, ima ti ta mjesta.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#6730 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Tuzla111 »

Itsoktobealone wrote:
Tomahawk11 wrote:Šta je ovo Nurk počeo Bargnanija glumiti :-D
Koliko znam, on je u posljednjoj godini ugovora. Ne kontam da Blazersi ne produžuju s njim?!
Sto ce produzivati? On nakon ove godine postaje RFA. Blazzersi mogu parirati svakoj ponudi koja mu se da. A sto bi management ga sad produzivao i riskirao? Ako zavrsi godinu bez povreda, sa dobrom igrom dobit ce on hladno max offer od puno ekipa pa i Blazzersra. Ovo je win-win situacija za obje strane, samo je na Nurkicu da se dokaze da je real deal.
Nema sanse da njemu niko da max ugovor. On brat bratu ako dobije 15 mil po sezoni ima da se urada u guzicu. Nece se Blazersi zaletiti ovaj put. Ne zaboravi da je prije manje od godinu dana bio bezvrijedan, trejdovan je za 5 mjeseci Plumlijevih usluga. Cak ne za i toliko, jer je dosao sa pickom. Iako je nevjerujem da ce mu iko dati i 15 mil po sezoni osim Blazersa.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#6731 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Itsoktobealone »

Tuzla111 wrote:
Itsoktobealone wrote:
Tomahawk11 wrote:Šta je ovo Nurk počeo Bargnanija glumiti :-D
Koliko znam, on je u posljednjoj godini ugovora. Ne kontam da Blazersi ne produžuju s njim?!
Sto ce produzivati? On nakon ove godine postaje RFA. Blazzersi mogu parirati svakoj ponudi koja mu se da. A sto bi management ga sad produzivao i riskirao? Ako zavrsi godinu bez povreda, sa dobrom igrom dobit ce on hladno max offer od puno ekipa pa i Blazzersra. Ovo je win-win situacija za obje strane, samo je na Nurkicu da se dokaze da je real deal.
Nema sanse da njemu niko da max ugovor. On brat bratu ako dobije 15 mil po sezoni ima da se urada u guzicu. Nece se Blazersi zaletiti ovaj put. Ne zaboravi da je prije manje od godinu dana bio bezvrijedan, trejdovan je za 5 mjeseci Plumlijevih usluga. Cak ne za i toliko, jer je dosao sa pickom. Iako je nevjerujem da ce mu iko dati i 15 mil po sezoni osim Blazersa.
Ne kenjaj puno molim te :D Report je izasao da ga trziste TRENUTNO cijeni na 20 miliona po sezoni.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#6732 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by shalla »

Ako odigra sezonu bez ozbiljnijih povreda ide ugovor od 100 miliona na 4-5 godina, nek stoji ovaj post da se mogu kvotirati :mrgreen:
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#6733 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Itsoktobealone »

Da. Moja predikcija je da mu ide ugovor $20/4 ili 22.5/5. Za max offer treba da odvede Portland u drugi krug playoffa i bude najbolji igrac Portlanda ove godine.
Rob_Atl
Posts: 5329
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#6734 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Rob_Atl »

15tak poena i 10 skokva ti daje 100 mil ugovor u danasnjem Nba
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#6735 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Melbourne_Australia »

Itsoktobealone wrote:Da. Moja predikcija je da mu ide ugovor $20/4 ili 22.5/5. Za max offer treba da odvede Portland u drugi krug playoffa i bude najbolji igrac Portlanda ove godine.
Najbolji ne moze biti sigurno, malo igraca u NBA u Blazersima moze biti najbolji ili bolji od Lilarda i CJ.....

Kako ce biti najbolji igrac Portlanda pored Lilarda i CJ McCollum??? To je najbolji ako nije najbolji u top 3 su bekovski par u nba...
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#6736 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by shake69 »

Cudno da Jusufu ne nude novi ugovor iz Portlanda i cekaju da istekne! :? Ne radi se bas cesto s tako talentiranim NBA centrima. Kao da jos malo sumnjaju u njega pa cekaju da se potvrdi i u narednoj sezoni.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6737 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

shake69 wrote:Cudno da Jusufu ne nude novi ugovor iz Portlanda i cekaju da istekne! :? Ne radi se bas cesto s tako talentiranim NBA centrima. Kao da jos malo sumnjaju u njega pa cekaju da se potvrdi i u narednoj sezoni.

Kad se dokaze dobice pravi ugovor...

Nece Juka docekat kraj ove sezone, mislim da nece ni pola-povrijedice se.
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#6738 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by relativno84 »

Image
:izet: :D :bih:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20516
Joined: 12/08/2013 12:51

#6739 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by insaneinthebrain »

naš brat, Jusuf "Islam" Nurkic :izet: :skoljka:
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#6740 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Artest »

Jeremy Lin zbog iste povrede koju je onomad imao Nurkic (patella tendon) out za cijelu sezonu nakon prve utakmice. Kod nas Bosnje pisale kako Juka eskivira Euro (2016.), more igrat, al' nece iz ciste objesti. Jos kad te sekretar optuzi preko fejsbuka (a nepismene balije zeljne linca, odmah prihvate) mora da muljas s nalazima...

Ako imao 14+9 sezonu, uz dobru odbranu, moze se nadat ugovoru od 100 milja, pod uslovom da ne bude tezih povreda.... Imas i kloceve iz Phile, koji Embiidu daju max, iako je odigrao 30 tekmi u 3 godine.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6741 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Šuti ako ne znas...

Napukla mu bola' samo Juki..
Ovom otislo sve u 3...
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#6742 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Artest »

Bolan, Juka izrvne zglob pa ga nema mjesec i pol dana. Nagenjeceno, da...ali je operacija, operacija (htjeli si uradit kako valja). Poredis centra-teskasa i pero-lahku kategoriju..

Sto se onda iste sezone vratio tek u januaru, ako je pod noz isao u maju? Za tebe i takve ko ti, mogao je igrati u sept.

Sam si jednom rekao da si lud, trolcuga, sta vec.. pa zanemari pitanje.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6743 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Bolan vratio se u play offu odma bio, a cijelo vrijeme mogao da trci normalno..
Znaš li šta je Linu sad?
Eno ga grca u bolovima.

Ne mogu se porediti nikako, znaci nikako.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#6744 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Artest »

Ludi, pomjesao si dvije razlicite povrede. Dva razlicita povratka.

Nista, ostaje ti nada da ce brze opet po noz.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6745 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Ma ja sam bolan njega branio jos od svađe s savezom.
Samo ti kazem bola' da su povrede njega i lina nebo i zemlja bukvalno.

I nemas sta govoriti ljudima da su ga lose napadali kad nisu.
Mada siroka je to prica kriv je savez isto koliko i on.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#6746 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Mali_Vuk »

Večeras Indiana Pacers - Potland u 1:00 po našem vremenu. Moglo bi se i pogledat..
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#6747 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Artest »

nema me tamo wrote:Ma ja sam bolan njega branio jos od svađe s savezom.
Samo ti kazem bola' da su povrede njega i lina nebo i zemlja bukvalno.

I nemas sta govoriti ljudima da su ga lose napadali kad nisu.
Mada siroka je to prica kriv je savez isto koliko i on.
9 mjeseci je 9 mjeseci. Toliko o tezini njegove povrede i operacije koju bi ti da umanjis. Svaki oporavak, zbog njegove medjedske konstitucije, traje daleko duze nego kod 'normalnih' igraca. Sjecam se nakon sto se vratio u januaru, blago je izvrno zglob, i nije ga bilo mjesec dana (dok je bekovima dovoljna i sedmica, nekad i manje). Da je mogao prije na parket, ne bi cekao da mu Jokic uzima radno mjesto.

Lin je pičkica, i zato je plakao.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#6748 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Artest »

Igra za kurac. Stari sindromi nonsalancije, srljanja, forsiranja... Zna se da ce mu trebat vremena da udje u formu, bar dva mjeseca, ali ako nastavi s ovim pristupom, brzo ce van petorke.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#6749 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by Mali_Vuk »

I pripremne utakmice su pokazale da nije u nekoj jakoj formi. Ima uvijek dosta izgubljenih lopti i opet prebrzo ulazi u problem sa ličnim greškama. Nervira me štp oćigledno više razmišlja o tome kako izgleda na parketu nego kako igra.

Ali Juka je zvijer, pročepit će to..
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#6750 Re: Jusuf Nurkic, košarkaš.

Post by nema me tamo »

Artest wrote:Igra za kurac. Stari sindromi nonsalancije, srljanja, forsiranja... Zna se da ce mu trebat vremena da udje u formu, bar dva mjeseca, ali ako nastavi s ovim pristupom, brzo ce van petorke.

Kakve bola' van petorke šta ti mumljaš?

Pa on da je dao 0 poena obje utakmice, a ne po 11 opet bi igrao prije onog.
Sama cinjenica sto je u igri drže se bolje u odbrani.

Još ljudi pobjedili 2 gostujuce, pa treneru nije na kraj pameti ova loša partija njegova.
Post Reply