Julian Assange

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44791
Joined: 29/12/2005 01:20

#201 Re: Julian Assange

Post by jeza u ledja »

AleksoMKD wrote: Al sto je narcisoidan, jeste. Mogo je bar o Ekvadoru sutiti.
Pa vjerovatno jer je znao sta mu se sprema ako se u Ekvadoru promjeni vlast. :izet:

Ne znam, ja sam generalno izgubio povjerenje u ovakav nacin "ispoljavanja slobode govora". Mislim da je ovakav sistem itekako podlozan pretvaranju u jednostavno trziste tajnim informacijama, a ljudi koji rade za Wiki obicni freelanceri koji rade za onog ko vise plati.

Ovo ide u dublju pricu o demokraticnosti interneta i protoka informacija i sve manjem povjerenju u istinitost i namjeru onih koji te informacije plasiraju. Ne postoji nikakav standard, sistem, u smislu da se zna ko sta radi, ko je odgovoran za sta, ko je kome sef i kakve su kvalifikacije ljudi koji se tim bave.

Neko spomenu ranije Wash Post. Dobar primjer. U takvom mediju znas da postoji struktura, postoji urednistvo, to su skolovani ljudi u institucijama gdje se ti standardi uce godinama. Ali isto tako znas sta su do sada pisali, kakve su gafove do sada imali, na koju stranu naginju, itd. I povrh toga znas kakva im je vlasnicka struktura. I odmah na osnovu toga imas definisan stav o tome ko pise, sta pise, kako pise. Na osnovu toga izvlacis zakljucke.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#202 Re: Julian Assange

Post by insomnia78 »

Ma obicni ublehas. Nadam se da ce sad dobiti malo starog dobrog waterboardinga
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#203 Re: Julian Assange

Post by Edin H. »

AleksoMKD wrote:
Al sto je narcisoidan, jeste. Mogo je bar o Ekvadoru sutiti.
Jasta je, a ovi ga poceli zajebavati cak i za voznju skateboardom po ambasadi i igranje fudbala. :oops:

Bil' ti dopustio? :skoljka:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#204 Re: Julian Assange

Post by Nadzornik »

Mossad Agent Assange Finally Kicked out of Ecuadorean Embassy.

Image

https://www.veteranstoday.com/2019/04/1 ... n-embassy/
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#205 Re: Julian Assange

Post by Point. »

Udri ga!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44791
Joined: 29/12/2005 01:20

#206 Re: Julian Assange

Post by jeza u ledja »

Ovdje sve objasnjeno i sazeto:

User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#207 Re: Julian Assange

Post by Russki »

nemoguce vruce wrote:Medjunarodni zakon i medjunarodno pravo prestaju vaziti kada su u pitanju interesi USA ili Engleske.
Tako nekako :thumbup:

Assange je zajedno sa Snowdenom, najveći heroj zadnjih dekada. Ali ljude boli kurac, vole da jedu govna.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7476
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#208 Re: Julian Assange

Post by AleksoMKD »

jeza u ledja wrote:
AleksoMKD wrote:

Ne znam, ja sam generalno izgubio povjerenje u ovakav nacin "ispoljavanja slobode govora". Mislim da je ovakav sistem itekako podlozan pretvaranju u jednostavno trziste tajnim informacijama, a ljudi koji rade za Wiki obicni freelanceri koji rade za onog ko vise plati.

Ovo ide u dublju pricu o demokraticnosti interneta i protoka informacija i sve manjem povjerenju u istinitost i namjeru onih koji te informacije plasiraju. Ne postoji nikakav standard, sistem, u smislu da se zna ko sta radi, ko je odgovoran za sta, ko je kome sef i kakve su kvalifikacije ljudi koji se tim bave.

Neko spomenu ranije Wash Post. Dobar primjer. U takvom mediju znas da postoji struktura, postoji urednistvo, to su skolovani ljudi u institucijama gdje se ti standardi uce godinama. Ali isto tako znas sta su do sada pisali, kakve su gafove do sada imali, na koju stranu naginju, itd. I povrh toga znas kakva im je vlasnicka struktura. I odmah na osnovu toga imas definisan stav o tome ko pise, sta pise, kako pise. Na osnovu toga izvlacis zakljucke.
Ali neko je morao "Leak-nuti" dokumente kako bi ovi mogli objaviti.

Ipak mucenje hiljada ljudi u Iraku i Avganistanu kao i smrt desetina hiljada je jebena stvar. To bi ocekivali od Rusa ili Kineza a ne od "dobrih momaka".

Americko spijuniranje svojih saveznika je isto skakljiva stvar blago receno. OK, svakako je za ocekivati da supersila spijunura sve i svasta (mene bi razocaralo da ne rade to) ali je veliki udarac zar ne?

A sto se tice medija, posle Irackih WMD su mi tu negde sa RT.
Edin H. wrote:
AleksoMKD wrote:
Al sto je narcisoidan, jeste. Mogo je bar o Ekvadoru sutiti.
Jasta je, a ovi ga poceli zajebavati cak i za voznju skateboardom po ambasadi i igranje fudbala. :oops:

Bil' ti dopustio? :skoljka:
Sila boga ne moli. Nema tu dopustanja ili ne.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#209 Re: Julian Assange

Post by arzuhal »

Scena u kojoj čovjek koji je - način je nebitan - učinio da otkrije informacije tih sistema koji upravljaju svijetom, oblikuju ga, pokreću ratove i čine zločine mora da se krije godinama u jednoj ambasadi,
da ga optužuju maltene kao ratnog zločinca
i jedva čekaju da ga se domognu

pored toliko moćnika koji ašćare čine zločine a koji traže Asanžovu glavu

nas budi u 1984-toj, već odavno.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#210 Re: Julian Assange

Post by arzuhal »

Uhvate čovjeka, zadave, isjeku, ispeku ili rastvore u kiselini

lažu kao najgori lažljivci

i onda Trump (predsjednik zemlje koja zahtieva izruečenje Asanža) kaže:

"Ne mislim dovesti u pitanje ugovore vrijedne milijarde dolara, što se mene tiče slučaj Khashogi je zatvoren.. :-D "


A Asanž mora odgovarati!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#211 Re: Julian Assange

Post by salik79 »

arzuhal wrote:Uhvate čovjeka, zadave, isjeku, ispeku ili rastvore u kiselini

lažu kao najgori lažljivci

i onda Trump (predsjednik zemlje koja zahtieva izruečenje Asanža) kaže:

"Ne mislim dovesti u pitanje ugovore vrijedne milijarde dolara, što se mene tiče slučaj Khashogi je zatvoren.. :-D "


A Asanž mora odgovarati!
Ali ce zato BDS pokret biti smatran antisemitskim i kao takav zakonski procesuiran (cak imaju i lika koji je glavni i odgovorni za nadzor i sprovodjenje zakonskih mjera kontra bilo koga ko se usudi bojkotovati proizvode iz ilegalnih naselja). Pa cujmo kako je to "demokratski objasnjeno":

https://twitter.com/walid970721/status/ ... 83200?s=19
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#212 Re: Julian Assange

Post by Nadzornik »

Image
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44791
Joined: 29/12/2005 01:20

#213 Re: Julian Assange

Post by jeza u ledja »

arzuhal wrote:način je nebitan .
Cuj nebitan? Pa to je razlog sto ga hapse.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44791
Joined: 29/12/2005 01:20

#214 Re: Julian Assange

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:
arzuhal wrote:Uhvate čovjeka, zadave, isjeku, ispeku ili rastvore u kiselini

lažu kao najgori lažljivci

i onda Trump (predsjednik zemlje koja zahtieva izruečenje Asanža) kaže:

"Ne mislim dovesti u pitanje ugovore vrijedne milijarde dolara, što se mene tiče slučaj Khashogi je zatvoren.. :-D "


A Asanž mora odgovarati!
Ali ce zato BDS pokret biti smatran antisemitskim i kao takav zakonski procesuiran (cak imaju i lika koji je glavni i odgovorni za nadzor i sprovodjenje zakonskih mjera kontra bilo koga ko se usudi bojkotovati proizvode iz ilegalnih naselja). Pa cujmo kako je to "demokratski objasnjeno":

https://twitter.com/walid970721/status/ ... 83200?s=19
Opet frajer uvali Izrael u pricu o necem sasvim drugom. :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#215 Re: Julian Assange

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:
arzuhal wrote:Uhvate čovjeka, zadave, isjeku, ispeku ili rastvore u kiselini

lažu kao najgori lažljivci

i onda Trump (predsjednik zemlje koja zahtieva izruečenje Asanža) kaže:

"Ne mislim dovesti u pitanje ugovore vrijedne milijarde dolara, što se mene tiče slučaj Khashogi je zatvoren.. :-D "


A Asanž mora odgovarati!
Ali ce zato BDS pokret biti smatran antisemitskim i kao takav zakonski procesuiran (cak imaju i lika koji je glavni i odgovorni za nadzor i sprovodjenje zakonskih mjera kontra bilo koga ko se usudi bojkotovati proizvode iz ilegalnih naselja). Pa cujmo kako je to "demokratski objasnjeno":

https://twitter.com/walid970721/status/ ... 83200?s=19
Opet frajer uvali Izrael u pricu o necem sasvim drugom. :lol:
Poenta je licemjerje. Pravo, pravda, samo onakvi kakvim ga cionisticki, pardon, americki rezim vidi i dozivljava.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44791
Joined: 29/12/2005 01:20

#216 Re: Julian Assange

Post by jeza u ledja »

to je bila arzuhalova poenta. tvoja pak namjera je da ubacis izrael u pricu o bilo cemu sto karakterises kao negativno. da pricamo smanjenju populacije pingvina ti bi i u to nekako ubacio jevreje.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#217 Re: Julian Assange

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:to je bila arzuhalova poenta. tvoja pak namjera je da ubacis izrael u pricu o bilo cemu sto karakterises kao negativno. da pricamo smanjenju populacije pingvina ti bi i u to nekako ubacio jevreje.
Antisemitizam. Cuo si covjeka.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#218 Re: Julian Assange

Post by bogoljub »

arzuhal wrote:Uhvate čovjeka, zadave, isjeku, ispeku ili rastvore u kiselini

lažu kao najgori lažljivci

i onda Trump (predsjednik zemlje koja zahtieva izruečenje Asanža) kaže:

"Ne mislim dovesti u pitanje ugovore vrijedne milijarde dolara, što se mene tiče slučaj Khashogi je zatvoren.. :-D "


A Asanž mora odgovarati!
Ne mora ni on odgovarati, to je samo predstava za javnost!
šta je to on otkrio toliko bitno, što svijet nije znao? I šta se promijenilo što eventualno svijet nije znao pa je saznao? Ništa.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7476
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#219 Re: Julian Assange

Post by AleksoMKD »

https://www.bbc.com/news/uk-59608641

Wikileaks founder Julian Assange can be extradited from the UK to the US, the High Court has ruled.

The US won its appeal against a January UK court ruling that he could not be extradited due to concerns over his mental health.

Zbogom Juliane, sila Boga ne moli.
Post Reply