Jugoslavija

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#1826 Re: Jugoslavija

Post by jeza u ledja »

Osmi Socrates wrote: 22/03/2024 18:53 Eto, spominje američki zakon protiv kojeg su skoro sve zemlje koje su mogle imati štete donosile svoje zakone, i smatra se ozbiljnim učesnikom u diskusiji. Šta, to te danas učili u školi?

Amerikanci imaju pravo donositi zakone koje žele što se tiče Kube, jer je postojanje pomahnitalih revolucionara na Kubi direktna prijetnja njima. Imaju pravo i tražiti međunarodnu saradnju što se toga tiče. Ali, eto, neke zemlje jednostavno to odbiju.

To je priroda međunarodnih odnosa.

Inače, ja bih bio mnogo gori. Ja bih na Kubu redovno slao bombe. Pa, jbt, ako ti prijete otkad su na vlasti, i eto ih, možeš prepišati do njih, zašto im ne bih slao bombe? Ima li iko normalan kome je prijetnja upućena, i koji ima mogućnosti, da ne bi slao bombe?

Al' eto, Amerikanci su izabrali da ne šalju bombe. I ne valja ni to. Sad je problem što neće trgovati sa neprijateljskom zemljom.
Ja se uopste ne zalazem za ove sankcije i SAD su ih davno trebale ukinuti.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#1827 Re: Jugoslavija

Post by Osmi Socrates »

Pa nije ni bitno za šta se ti zalažeš, ili za šta se ja zalažem, nego to što se neki nadobudni polusvijesni ljudi čude što Amerika uvodi ekonomske sankcije protiv režima koji je neprijateljsko nuklearno oružje doveo do same američke granice.

Izlazite na mitinge protesta ako se ne slažete, ali se nemojte čuditi najnormalnijoj mogućoj reakciji. Čak i blagoj, s obzirom na sve.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#1828 Re: Jugoslavija

Post by jeza u ledja »

Osmi Socrates wrote: 22/03/2024 19:02 Pa nije ni bitno za šta se ti zalažeš, ili za šta se ja zalažem, nego to što se neki nadobudni polusvijesni ljudi čude što Amerika uvodi ekonomske sankcije protiv režima koji je neprijateljsko nuklearno oružje doveo do same američke granice.

Izlazite na mitinge protesta ako se ne slažete, ali se nemojte čuditi najnormalnijoj mogućoj reakciji. Čak i blagoj, s obzirom na sve.
To je bilo prije 60 godina. Davno proslo doba.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#1829 Re: Jugoslavija

Post by Osmi Socrates »

Za revolucionarne režime nema prošlog doba. Dok oni traju, revolucija traje. Neprijatelji su im uvijek isti. Mogu jedino još dodati nekog. Revolucionarni režimi se nikad ne mjenjaju.

Čak i da upute izvinjenje, i počnu modernizirati odnose u svom društvu, opet kao susjedna država moraš imati u vidu da je u pitanju revolucionarni režim.

Dok prirodno ne odumru, basically, imaš posla sa istim problemom.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#1830 Re: Jugoslavija

Post by swanfilter »

John Cleese wrote: 21/03/2024 06:08
swanfilter wrote: 21/03/2024 01:02 Kolika je Indonezija, isto toliko bi ih komumisti na vlasti pobili. Nije da im je falilo pronalaziti sumnjive. Komunizam je u miru milijone pobio.
Dakle, ti ljudi bi ionako bili ubijeni, pa je nebitno ko ih je i zasto u stvarnosti poklao...

Vjerojatno tako rezonuju i pragmatici kad god planiraju slicne pizdarije, bez obzira na budalastinu koja im sluzi kao izgovor (ideologija, religija ili neko drugo sranje zbog kojeg su ljudi spremni ubijati druge ljude).
Ne rezonujem ja. Toliki mrtvi ne nalaze opravdanja jer su plod primitivnog, ubijanje zbog neslaganja u misljenju. I u tolikom broju.

Al i dalje ostajem pri svom da bi komunizam u istoj toj Indoneziji imao na plecima milijone. Mrlja komunizmu represija i u miru ostace zauvijek. Cak i jedna progresivna Jugoslavija ne moze poreci neopravdane zrtve.

I na kraju. Nisu oni jedina drzava u to vrijeme zahvacena ideoloskim podjelama koje zavrsise prevlascu. Mozda danas mozemo biti i sretni jer tamo ne dođe do rata ala Vijetnam.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1831 Re: Jugoslavija

Post by Bodkin »

Osmi Socrates wrote: 22/03/2024 19:02 Pa nije ni bitno za šta se ti zalažeš, ili za šta se ja zalažem, nego to što se neki nadobudni polusvijesni ljudi čude što Amerika uvodi ekonomske sankcije protiv režima koji je neprijateljsko nuklearno oružje doveo do same američke granice.

Izlazite na mitinge protesta ako se ne slažete, ali se nemojte čuditi najnormalnijoj mogućoj reakciji. Čak i blagoj, s obzirom na sve.
Ili rusiji sto je napala ukrajinu jer ne zeli nuklearno oruzje na svojoj granici.
Tito te jebo jeste licemjerni
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#1832 Re: Jugoslavija

Post by jeza u ledja »

Bodkin wrote: 23/03/2024 00:37
Osmi Socrates wrote: 22/03/2024 19:02 Pa nije ni bitno za šta se ti zalažeš, ili za šta se ja zalažem, nego to što se neki nadobudni polusvijesni ljudi čude što Amerika uvodi ekonomske sankcije protiv režima koji je neprijateljsko nuklearno oružje doveo do same američke granice.

Izlazite na mitinge protesta ako se ne slažete, ali se nemojte čuditi najnormalnijoj mogućoj reakciji. Čak i blagoj, s obzirom na sve.
Ili rusiji sto je napala ukrajinu jer ne zeli nuklearno oruzje na svojoj granici.
Tito te jebo jeste licemjerni
Kakvo crno nuklearno oruzje u Ukrajini??
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#1833 Re: Jugoslavija

Post by hilmija frlj »

jeza u ledja wrote: 23/03/2024 02:06
Bodkin wrote: 23/03/2024 00:37
Osmi Socrates wrote: 22/03/2024 19:02 Pa nije ni bitno za šta se ti zalažeš, ili za šta se ja zalažem, nego to što se neki nadobudni polusvijesni ljudi čude što Amerika uvodi ekonomske sankcije protiv režima koji je neprijateljsko nuklearno oružje doveo do same američke granice.

Izlazite na mitinge protesta ako se ne slažete, ali se nemojte čuditi najnormalnijoj mogućoj reakciji. Čak i blagoj, s obzirom na sve.
Ili rusiji sto je napala ukrajinu jer ne zeli nuklearno oruzje na svojoj granici.
Tito te jebo jeste licemjerni
Kakvo crno nuklearno oruzje u Ukrajini??
Kakvo crno nuklearno oružje na Kubi?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#1834 Re: Jugoslavija

Post by jeza u ledja »

hilmija frlj wrote: 23/03/2024 03:19
jeza u ledja wrote: 23/03/2024 02:06
Bodkin wrote: 23/03/2024 00:37

Ili rusiji sto je napala ukrajinu jer ne zeli nuklearno oruzje na svojoj granici.
Tito te jebo jeste licemjerni
Kakvo crno nuklearno oruzje u Ukrajini??
Kakvo crno nuklearno oružje na Kubi?
Ono, kojeg je Krushchev 28. oktobra 1962-e izjavio da ce Sovjeti razmontirati i ukloniti sa ostrva.

Jel imas jos pitanja iz nepoznavanja historije ili je to to?

Koliko mi je poznato, Rusi uopste ne tvrde da Ukrajina posjeduje nuklearno oruzje i da je to bio razlog za napad.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#1835 Re: Jugoslavija

Post by hilmija frlj »

jeza u ledja wrote: 23/03/2024 04:38
hilmija frlj wrote: 23/03/2024 03:19
jeza u ledja wrote: 23/03/2024 02:06

Kakvo crno nuklearno oruzje u Ukrajini??
Kakvo crno nuklearno oružje na Kubi?
Ono, kojeg je Krushchev 28. oktobra 1962-e izjavio da ce Sovjeti razmontirati i ukloniti sa ostrva.

Jel imas jos pitanja iz nepoznavanja historije ili je to to?

Koliko mi je poznato, Rusi uopste ne tvrde da Ukrajina posjeduje nuklearno oruzje i da je to bio razlog za napad.
A to je bio sovjetski odgovor na šta?
Zašto SSSR nije držao u blokadi Tursku i Italiju?
I to traje preko 60 godina.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#1836 Re: Jugoslavija

Post by Osmi Socrates »

Amerika ne drži Kubu ni u kakvoj blokadi, nego ima embargo na trgovinsku saradnju sa Kubom. Ako nije jasna razlika, samo pitajte.

SSSR nije imao embargo na trgovinsku saradnju sa Italijom i Turskom iz prostog razloga što bi jedna takva objava izgledala kao dobar vic.

Ovo lupetanje o nuklearnom oružju na granici sa Rusijom (i to, zamisli, u Ukrajini) nadam se ne treba ismijavanje. Ako već živite u iluzijama ne morate i lagati. I Amerika, još jednom, nije napala Kubu, pa je paralela sa Ukrajinom promašena i sa te strane.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1837 Re: Jugoslavija

Post by Bodkin »

jeza u ledja wrote: 23/03/2024 02:06
Bodkin wrote: 23/03/2024 00:37
Osmi Socrates wrote: 22/03/2024 19:02 Pa nije ni bitno za šta se ti zalažeš, ili za šta se ja zalažem, nego to što se neki nadobudni polusvijesni ljudi čude što Amerika uvodi ekonomske sankcije protiv režima koji je neprijateljsko nuklearno oružje doveo do same američke granice.

Izlazite na mitinge protesta ako se ne slažete, ali se nemojte čuditi najnormalnijoj mogućoj reakciji. Čak i blagoj, s obzirom na sve.
Ili rusiji sto je napala ukrajinu jer ne zeli nuklearno oruzje na svojoj granici.
Tito te jebo jeste licemjerni
Kakvo crno nuklearno oruzje u Ukrajini??
Ne budi bukvalac. Doslovno putin redovno prica o sirenju natoa prema rusiji, postavljanju raketa na istoku i slicno. Cak i sad prica o buffer zoni uz ukrajinu. Princip je apsolutno isti. Oruzje uz granicu. Ako ovaj pravda ameriku, onda vazi za cijeli svijet
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#1838 Re: Jugoslavija

Post by jeza u ledja »

Bodkin wrote: 23/03/2024 09:22
jeza u ledja wrote: 23/03/2024 02:06
Bodkin wrote: 23/03/2024 00:37

Ili rusiji sto je napala ukrajinu jer ne zeli nuklearno oruzje na svojoj granici.
Tito te jebo jeste licemjerni
Kakvo crno nuklearno oruzje u Ukrajini??
Ne budi bukvalac. Doslovno putin redovno prica o sirenju natoa prema rusiji, postavljanju raketa na istoku i slicno. Cak i sad prica o buffer zoni uz ukrajinu. Princip je apsolutno isti. Oruzje uz granicu. Ako ovaj pravda ameriku, onda vazi za cijeli svijet
Razlika je u tome sto je nuklearno oruzje vec bilo prisutno na Kubi. I razlika je u tome sto Amerika nije zbog toga izvela frontalni napad na Kubu.

Eventualno postavljanje nuklearnog oruzja u Ukrajini je nebuloza, jer tog oruzja nema nigdje u I. Evropi.
John Cleese
Posts: 37305
Joined: 25/05/2010 18:30

#1839 Re: Jugoslavija

Post by John Cleese »

swanfilter wrote: 22/03/2024 23:57
John Cleese wrote: 21/03/2024 06:08
swanfilter wrote: 21/03/2024 01:02 Kolika je Indonezija, isto toliko bi ih komumisti na vlasti pobili. Nije da im je falilo pronalaziti sumnjive. Komunizam je u miru milijone pobio.
Dakle, ti ljudi bi ionako bili ubijeni, pa je nebitno ko ih je i zasto u stvarnosti poklao...

Vjerojatno tako rezonuju i pragmatici kad god planiraju slicne pizdarije, bez obzira na budalastinu koja im sluzi kao izgovor (ideologija, religija ili neko drugo sranje zbog kojeg su ljudi spremni ubijati druge ljude).
Ne rezonujem ja. Toliki mrtvi ne nalaze opravdanja jer su plod primitivnog, ubijanje zbog neslaganja u misljenju. I u tolikom broju.

Al i dalje ostajem pri svom da bi komunizam u istoj toj Indoneziji imao na plecima milijone. Mrlja komunizmu represija i u miru ostace zauvijek. Cak i jedna progresivna Jugoslavija ne moze poreci neopravdane zrtve.

I na kraju. Nisu oni jedina drzava u to vrijeme zahvacena ideoloskim podjelama koje zavrsise prevlascu. Mozda danas mozemo biti i sretni jer tamo ne dođe do rata ala Vijetnam.
Razumijem averziju prema komunizmu, ali ne mozes znati da li bi se zaista desilo nesto sto ti vjerujes da bi se desilo, pogotovo ne u kojoj razmjeri.

I samo dovodjenje toga sto ti vjerujes da bi se desilo u korelaciju sa onim sto se zaista jeste desilo je u ovom slucaju i prilicno ruzna relativizacija stravicnog zlocina.
Mogao bih ti to ilustrirati poredjenjem, ali radije ne bih.

Ionako vjerujem da nisi to namjeravao, pa cu zakljuciti da se radi o ne bas najspretnijem izrazavanju misljenja - posljednja recenica takav zakljucak dodatno ucvrscuje.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1840 Re: Jugoslavija

Post by Bodkin »

:bih:
jeza u ledja wrote: 23/03/2024 14:12
Bodkin wrote: 23/03/2024 09:22
jeza u ledja wrote: 23/03/2024 02:06

Kakvo crno nuklearno oruzje u Ukrajini??
Ne budi bukvalac. Doslovno putin redovno prica o sirenju natoa prema rusiji, postavljanju raketa na istoku i slicno. Cak i sad prica o buffer zoni uz ukrajinu. Princip je apsolutno isti. Oruzje uz granicu. Ako ovaj pravda ameriku, onda vazi za cijeli svijet
Razlika je u tome sto je nuklearno oruzje vec bilo prisutno na Kubi. I razlika je u tome sto Amerika nije zbog toga izvela frontalni napad na Kubu.

Eventualno postavljanje nuklearnog oruzja u Ukrajini je nebuloza, jer tog oruzja nema nigdje u I. Evropi.
Nije ali je sekunda falila. Btw nuklearno oruzje ili bilo koje drugo oruzje na granici, koja je razlika? Amerika bi spalila meksiko da je slicna situacija
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#1841 Re: Jugoslavija

Post by jeza u ledja »

Bodkin wrote: 23/03/2024 16:10 :bih:
jeza u ledja wrote: 23/03/2024 14:12
Bodkin wrote: 23/03/2024 09:22

Ne budi bukvalac. Doslovno putin redovno prica o sirenju natoa prema rusiji, postavljanju raketa na istoku i slicno. Cak i sad prica o buffer zoni uz ukrajinu. Princip je apsolutno isti. Oruzje uz granicu. Ako ovaj pravda ameriku, onda vazi za cijeli svijet
Razlika je u tome sto je nuklearno oruzje vec bilo prisutno na Kubi. I razlika je u tome sto Amerika nije zbog toga izvela frontalni napad na Kubu.

Eventualno postavljanje nuklearnog oruzja u Ukrajini je nebuloza, jer tog oruzja nema nigdje u I. Evropi.
Nije ali je sekunda falila. Btw nuklearno oruzje ili bilo koje drugo oruzje na granici, koja je razlika? Amerika bi spalila meksiko da je slicna situacija
U cemu je razlika izmedju nuklearnog ili “bilo kojeg” oruzja na granici? Jel ti to ozbiljno pitas?

Kakvo oruzje uopste na granici? Rusija vec odavno granici sa NATO savezom, a i prije SSSR. Sad granici jos i sa Finskom. O cemu uopste pricas?

Imamo konkretan primjer nuklearnog oruzja na Kubi i reakcije na to, koja nije bila “spaljivanje”. I konkretan primjer nepostojanja nikakvog nuklearnog oruzja, a niti “oruzja na granici” i “reakcije” Rusije na to, koja jeste “spaljivanje”. Ali ti nekako pokusavas to izjednaciti i spinovati u nesto sto bi i djetetu bilo smijesno.

Nije Sokrates licemjeran, vec ti.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#1842 Re: Jugoslavija

Post by Piaty »

Bodkin wrote: 23/03/2024 00:37
Osmi Socrates wrote: 22/03/2024 19:02 Pa nije ni bitno za šta se ti zalažeš, ili za šta se ja zalažem, nego to što se neki nadobudni polusvijesni ljudi čude što Amerika uvodi ekonomske sankcije protiv režima koji je neprijateljsko nuklearno oružje doveo do same američke granice.

Izlazite na mitinge protesta ako se ne slažete, ali se nemojte čuditi najnormalnijoj mogućoj reakciji. Čak i blagoj, s obzirom na sve.
Ili rusiji sto je napala ukrajinu jer ne zeli nuklearno oruzje na svojoj granici.
Tito te jebo jeste licemjerni
E da nije Putin izjavljivao da Ukrajinci ne postoje i da ih treba denacifikovati, ja bih povjerovao u nuklearno oružje.
Ali Rusija nikako da odluči zašto je napala - jer Ukrajina i Ukrajinci ne postoje pa trebaju biti Rusija ili zbog toga što ne žele nuklearno na granici. Nekada se sjete još nekih 17 razloga zašto, pa zaborave śta su prvo slagali (ovo oko nuklearnog oružja).

Eto a ja im uvijek vjerovao ali sada et malo manje.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72899
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1843 Re: Jugoslavija

Post by Velkoski »

SAD na granici ima nešto što se takmiči sa Daeshom po pitanju brutalnosti pa ne vidim da ravna Meksiko.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19543
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#1844 Re: Jugoslavija

Post by teskeredzic_22 »

Nek mu je laka zemlja i vječiti rahmet

Image
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1845 Re: Jugoslavija

Post by Bodkin »

Velkoski wrote: 23/03/2024 19:13 SAD na granici ima nešto što se takmiči sa Daeshom po pitanju brutalnosti pa ne vidim da ravna Meksiko.
Sta bolan ima na granici? Meksicki kartel? Jel stvarno to uporedivo?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72899
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1846 Re: Jugoslavija

Post by Velkoski »

Je l' nije? Drže dobar dio granice, ubiše Amerikance fentanilom, nenormalno su brutalni, samo nisu često u vijestima pa nikoga i ne interesuje :mrgreen:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#1847 Re: Jugoslavija

Post by Lajavikrelac »

jeza u ledja wrote: 22/03/2024 15:41

Ja nadjoh imena clanova familije ubijenih u genocidu o kojem geralt prica. Nikakve veze sa nacistima nisu imali.

Ali evo Lajavikrelac je tu da mi objasni drukcije.
Kad me prozivaš, sad ću da ti objasnim :mrgreen:

Moj pradeda je završio tako što je bio po kratkom postupku streljan pored plota rođene kuće, jer je neko od komšija iz ko zna kojih razloga otišao da ga prokaže patizanima da je četnički jatak i saradnik (čovjek u godinama bio nije bio za puške). A iz iste kuće i familije su dva prvoborca ustanika od 1941, od kojih je jedan poginuo kao narodni heroj, a drugi ostao invalid bez oka. Razlog tome je da su u selu bili crnogorski partizani pod komandom Dapčevića koji nisu nikoga tu poznavali, a to je neko pakostan iskoristio u momentu. Dok su ovi skontali da je to kuća partizana i da je u pitanju greška, moj pradeda se već ohladio u ilovači... :roll:

Koliko je samo ljudi najebalo na sličan način, to ni Bog sam ne zna...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45291
Joined: 29/12/2005 01:20

#1848 Re: Jugoslavija

Post by jeza u ledja »

Lajavikrelac wrote: 25/03/2024 10:38
jeza u ledja wrote: 22/03/2024 15:41

Ja nadjoh imena clanova familije ubijenih u genocidu o kojem geralt prica. Nikakve veze sa nacistima nisu imali.

Ali evo Lajavikrelac je tu da mi objasni drukcije.
Kad me prozivaš, sad ću da ti objasnim :mrgreen:

Moj pradeda je završio tako što je bio po kratkom postupku streljan pored plota rođene kuće, jer je neko od komšija iz ko zna kojih razloga otišao da ga prokaže patizanima da je četnički jatak i saradnik (čovjek u godinama bio nije bio za puške). A iz iste kuće i familije su dva prvoborca ustanika od 1941, od kojih je jedan poginuo kao narodni heroj, a drugi ostao invalid bez oka. Razlog tome je da su u selu bili crnogorski partizani pod komandom Dapčevića koji nisu nikoga tu poznavali, a to je neko pakostan iskoristio u momentu. Dok su ovi skontali da je to kuća partizana i da je u pitanju greška, moj pradeda se već ohladio u ilovači... :roll:

Koliko je samo ljudi najebalo na sličan način, to ni Bog sam ne zna...
Govorim o Folksdojcerima.
Pobij starce, zene i djecu, ali sta fali, vae victis i to, jelde? :oops:
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#1849 Re: Jugoslavija

Post by Piaty »

bemti kod vas sviju nekakvih prvoboraca, a moji svi bili na "pogresnoj" strani
Hakiz
Posts: 40554
Joined: 30/07/2015 20:01

#1850 Re: Jugoslavija

Post by Hakiz »

jeza u ledja wrote: 22/03/2024 19:15
Osmi Socrates wrote: 22/03/2024 19:02 Pa nije ni bitno za šta se ti zalažeš, ili za šta se ja zalažem, nego to što se neki nadobudni polusvijesni ljudi čude što Amerika uvodi ekonomske sankcije protiv režima koji je neprijateljsko nuklearno oružje doveo do same američke granice.

Izlazite na mitinge protesta ako se ne slažete, ali se nemojte čuditi najnormalnijoj mogućoj reakciji. Čak i blagoj, s obzirom na sve.
To je bilo prije 60 godina. Davno proslo doba.
Jer, Amerika nema nuklearno oružje na granicama država koje joj je ne sviđaju. Nemaju običaj ići desetine hiljada kilometara daleko od Amerike da bi je "branili". Svrgavati demokratski izabrane predsjednike i ubijati premijere. Prisluškivati i sopstvene državljane protivzakonito, bez sudskog naloga. I tako dalje.

Mislim, kritikovati druge za ono šta i sam radiš :lol:

Bez veze je pokušavati naći neku moralnu superiornost. Dok si jak radiš šta hoćeš. Kada si slab, moraš slušati. To je sve.

Politika i moral :lol:
Post Reply