Jugoslavija danas

Post Reply

Da li danas opet uspostavili Jugoslaviju?

Ja bih
20
29%
Ja nebi
45
64%
Neznam
5
7%
 
Total votes: 70

mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#1 Jugoslavija danas

Post by mr__bosnjak »

Da ste mogli izabrat da danas opet bude Jugoslavija,... ?
Ja licno nebi... Okej mozda bi bila bolja ekonomija al pogledajte sire. Opet bi bili jedini bez nacionalnog imena, bez priznatog maternjeg jezika, morali bi ucit laznu historiju i bili bi i kulturno i vjerski potisnuti. A sama pomisao "u istu drzavu sa Srbijom i Hrvatskom" mi se jezi. Al hajd Jugonostalgicari a i svi ostali dajte odgovore i argumente... Molim bez sprdanja...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#2

Post by horns&drums »

Sta je to sada drukcije?

Opet zivis u nekoj vrsti federacije s hrvatima, a i srbi su ti u istoj drzavi. Imas nacionalni identitet kao sto si ga imao od 197 i neke.

Ne bih da se Jugoslavija vrati, ali moje uredjenje drzave bi bilo jako slicno ex-yu. Npr. policija bi imala takve ovlasti da bi posteni gradjani svoje automobile drzali otkljucanima preko noci. Vojska bi bila profi i dao bih veca prava nacionalnim manjinama, posebno romima.

Ko bi mi zucnuo neku ratnohuskacku nebulozu najebo bi mu se majke, ma nadmasio bi Titu.
User avatar
dizZaster
Posts: 589
Joined: 23/09/2005 11:19
Location: Sarajevo

#3

Post by dizZaster »

da je bila Jugoslavija,bivse republike bi ostale u sastavu.
ono je bila SRBOSLAVIJA.
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#4

Post by savjest »

Ne bi bilo lose kad bi se malo vise posvetili buducnosti a ne stalno pokusavati promjeniti proslost. Ono sto je bilo , bilo je i na njega se vise ne moze uticati.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#5

Post by horns&drums »

savjest wrote:Ne bi bilo lose kad bi se malo vise posvetili buducnosti a ne stalno pokusavati promjeniti proslost. Ono sto je bilo , bilo je i na njega se vise ne moze uticati.
Image
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#6

Post by addem »

Protiv, jugoslavija je Bosnu previse kostala. Neka se vise niakada ne ponovi.
Nama treba EU!!!!!
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#7

Post by mr__bosnjak »

horns&drums wrote:Sta je to sada drukcije?

Opet zivis u nekoj vrsti federacije s hrvatima, a i srbi su ti u istoj drzavi. Imas nacionalni identitet kao sto si ga imao od 197 i neke.

Ne bih da se Jugoslavija vrati, ali moje uredjenje drzave bi bilo jako slicno ex-yu. Npr. policija bi imala takve ovlasti da bi posteni gradjani svoje automobile drzali otkljucanima preko noci. Vojska bi bila profi i dao bih veca prava nacionalnim manjinama, posebno romima.

Ko bi mi zucnuo neku ratnohuskacku nebulozu najebo bi mu se majke, ma nadmasio bi Titu.
Dobro drzavnu uredzenje. Ali na pitanje "koja je razlika?". Pa kao prvo moja drzava pa kakva god daje je nezavisna i ima je na karti. Drugo danas nemoram se identifikovat iskljucivo sa vjerskim il kulturnim il kojim god identitetom nego mogu jednostavno jednom rijecju slobodnu i bez da zbog toga idem u zatvor reci da sam Bosnjak. Onda moj narod ne smao da sada ima svoje nacionalno ime ima svoje kulturne organizacije, svoje politicko predstavnistvo i ima mogucnost iako mala da fasisticke tvorevine nestanu. Jednostavno i ukratko iako zvuci kao malo ako se stvari sagledaju nije malo: danas nemoram bit Srbin, Hrvat il sve ostalo osim Bosnjak i Bosanac.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#8

Post by mr__bosnjak »

addem wrote:Protiv, jugoslavija je Bosnu previse kostala. Neka se vise niakada ne ponovi.
Nama treba EU!!!!!
Eh tako...
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#9

Post by pape »

mr__bosnjak wrote:
addem wrote:Protiv, jugoslavija je Bosnu previse kostala. Neka se vise niakada ne ponovi.
Nama treba EU!!!!!
Eh tako...
:D Jah, ... ali u EU ce se morati raditi. :oops: :D :D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#10

Post by Soul_Sista »

pape wrote:
mr__bosnjak wrote:
addem wrote:Protiv, jugoslavija je Bosnu previse kostala. Neka se vise niakada ne ponovi.
Nama treba EU!!!!!
Eh tako...
:D Jah, ... ali u EU ce se morati raditi. :oops: :D :D
:D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#11

Post by horns&drums »

mr__bosnjak wrote: Dobro drzavnu uredzenje. Ali na pitanje "koja je razlika?". Pa kao prvo moja drzava pa kakva god daje je nezavisna i ima je na karti. Drugo danas nemoram se identifikovat iskljucivo sa vjerskim il kulturnim il kojim god identitetom nego mogu jednostavno jednom rijecju slobodnu i bez da zbog toga idem u zatvor reci da sam Bosnjak. Onda moj narod ne smao da sada ima svoje nacionalno ime ima svoje kulturne organizacije, svoje politicko predstavnistvo i ima mogucnost iako mala da fasisticke tvorevine nestanu. Jednostavno i ukratko iako zvuci kao malo ako se stvari sagledaju nije malo: danas nemoram bit Srbin, Hrvat il sve ostalo osim Bosnjak i Bosanac.
Kazem ti i ja, dobio si drzavu ali sto se promijenilo?

Tvoja i moja drzava je nezavisna na papiru i karte se tokom istorije toliko puta prekrajaju da ti pamet stane. Ranije si mogao reci da si musliman, sada mozes reci da si bosnjak.

Pod politickim predstavnistvom pretpostavljam da mislis na nacionalnu stranku. Pod fasistickom tvorevinom pretpostavljam da mislis na RS, a RS je u Bosni i Hercegovini, dakle i BiH je fasisticka tvorevina po tebi?Ili samo dio nje?

Sto se tice imena i kulturnih organizacija, sjedi jedan. Vidim da si jako mlad i nisi uopce zivjeo u ono vrijeme.
Naravno, ne moras biti ni srbin ni hrvat, mozes biti musliman od 197 i neke ili bosnjak od 199 i neke.

S tim da si mogao otici u Trebinje i reci da si musliman, a sada stisni pa reci da si bosnjak. P:S: Trebinje je u BiH.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#12

Post by horns&drums »

pape wrote: :D Jah, ... ali u EU ce se morati raditi. :oops: :D :D
¸

Ote mi rijec iz usta :D :D :D :D
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#13

Post by pape »

Soul_Sista wrote:
pape wrote:
mr__bosnjak wrote: Eh tako...
:D Jah, ... ali u EU ce se morati raditi. :oops: :D :D
:D
:D Moja S. Sista, ... sjecas li se kako smo nekada glupave teme zachatavali i tako ih zavrsavali.
Sada je dovoljno da na temi napises nesto u vezi rada, .... i da se u EU nece moci kahvenisati na Strosmajerovoj po cijeli dan.
Vidi ih, .... nastupio muk, .... tema vise nije interesantna. :oops: :zzzz:
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#14

Post by pape »

horns&drums wrote: S tim da si mogao otici u Trebinje i reci da si musliman, a sada stisni pa reci da si bosnjak. P:S: Trebinje je u BiH.
:D Yes, ... yes ..... i Ravno je u BiH, ali .... jel` .... to nije bio nas rat, .... mislim, ... jel`. :oops:
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#15

Post by Harrys »

pape,prosle godine sam napisao da je secerna repa strasno rodila ali procenat secera je bio ispod ocekivanja,pa se ocekovalo povecanje cijena ove godine.
Interesuje me, jeli secer poskupio. :lol:
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#16

Post by pape »

Harrys wrote:pape,prosle godine sam napisao da je secerna repa strasno rodila ali procenat secera je bio ispod ocekivanja,pa se ocekovalo povecanje cijena ove godine.
Interesuje me, jeli secer poskupio. :lol:
:roll: Moj Hare, ... ne znam puno o secernoj repici, ali u posljednje vrijeme sam se zainteresirao za zvjezdice. :-)
Ovi nesto stalno ruze naseg druga Tita, a on je medju zvjezdicama, a ...... nije astrolog. :D Joj, ... jes` njemu dobro. :D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#17

Post by mr__bosnjak »

horns&drums wrote:
mr__bosnjak wrote: Dobro drzavnu uredzenje. Ali na pitanje "koja je razlika?". Pa kao prvo moja drzava pa kakva god daje je nezavisna i ima je na karti. Drugo danas nemoram se identifikovat iskljucivo sa vjerskim il kulturnim il kojim god identitetom nego mogu jednostavno jednom rijecju slobodnu i bez da zbog toga idem u zatvor reci da sam Bosnjak. Onda moj narod ne smao da sada ima svoje nacionalno ime ima svoje kulturne organizacije, svoje politicko predstavnistvo i ima mogucnost iako mala da fasisticke tvorevine nestanu. Jednostavno i ukratko iako zvuci kao malo ako se stvari sagledaju nije malo: danas nemoram bit Srbin, Hrvat il sve ostalo osim Bosnjak i Bosanac.
Kazem ti i ja, dobio si drzavu ali sto se promijenilo?

Tvoja i moja drzava je nezavisna na papiru i karte se tokom istorije toliko puta prekrajaju da ti pamet stane. Ranije si mogao reci da si musliman, sada mozes reci da si bosnjak.

Pod politickim predstavnistvom pretpostavljam da mislis na nacionalnu stranku. Pod fasistickom tvorevinom pretpostavljam da mislis na RS, a RS je u Bosni i Hercegovini, dakle i BiH je fasisticka tvorevina po tebi?Ili samo dio nje?

Sto se tice imena i kulturnih organizacija, sjedi jedan. Vidim da si jako mlad i nisi uopce zivjeo u ono vrijeme.
Naravno, ne moras biti ni srbin ni hrvat, mozes biti musliman od 197 i neke ili bosnjak od 199 i neke.

S tim da si mogao otici u Trebinje i reci da si musliman, a sada stisni pa reci da si bosnjak. P:S: Trebinje je u BiH.
Okej nisam zivio u to vrijeme. A sto se tice "RS". Ona stvorena srpskom agresijom na BiH i legalizovana Daytonom pod uslovom da ostane u BiH. A stvorena je na fasizmu. Znaci ona je okupirani dio BiH koji je odvojen od ostale drzave i fasizmom trebao otic iz nje ali je ostao tu. Da neulazim na historiju ovdje ako hoces mogu ti privatno poslat poruku o agresiji na BiH i kako je "RS" stvorena...
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#18

Post by zzzzz »

Najgore sto se desilo na Balkanu je stvaranje zajednice juznoslovenskih naroda.

1918 ili 1943......bilo je velikih razlika ali je ideja ista i u osnovi pogresna. Tu lezi razlog sto danas u Trebinju ne mozes reci da si Bosnjak, to je direktna posljedica njenog nastanka.

Ili je mozda Gavrilo heroj i najveca licnost u Srba kao sto rece Dr. Nele Karajlic (u konkurenciji sa Teslom i Andricem) :-)
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#19

Post by Vozdra_123 »

dizZaster wrote:da je bila Jugoslavija,bivse republike bi ostale u sastavu.
ono je bila SRBOSLAVIJA.
upravo tako...
MedoX
Posts: 264
Joined: 05/10/2005 19:20

#20

Post by MedoX »

Nikada vise...

Sto se tice ekonomije,nju nije unistio raspad Jugoslavije,vec zavjera ustasko-cetnicka.... :)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#21

Post by Vodenjak »

mr__bosnjak wrote:
Dobro drzavnu uredzenje. Ali na pitanje "koja je razlika?". Pa kao prvo moja drzava pa kakva god daje je nezavisna i ima je na karti. Drugo danas nemoram se identifikovat iskljucivo sa vjerskim il kulturnim il kojim god identitetom nego mogu jednostavno jednom rijecju slobodnu i bez da zbog toga idem u zatvor reci da sam Bosnjak. Onda moj narod ne smao da sada ima svoje nacionalno ime ima svoje kulturne organizacije, svoje politicko predstavnistvo i ima mogucnost iako mala da fasisticke tvorevine nestanu. Jednostavno i ukratko iako zvuci kao malo ako se stvari sagledaju nije malo: danas nemoram bit Srbin, Hrvat il sve ostalo osim Bosnjak i Bosanac.
mr__bosnjak wrote: Okej nisam zivio u to vrijeme
...

Zato, zavezi jer ces vecerati jezika ni kriv ni duzan a zbog onih koji su ti napunili glavu bljuvotinama!

Prijateljski savjet ti je da se malo raspitas i popricas s ljudima koji se usudjuju da govore naglas a da ti pri tom sve to lijepo slusas bez svojih predrasuda.

U glavi ce ti se zavrtiti kad shvatis u kom mraku sad zivis!
Ali, ne brini, prezivjeces!

Nego, da se mi vratimo na temu:

Sto se tice secerne repe, mislim da ce iduce godine biti puno bolje!
Bacio sam grah pa mi se prikazalo!
A i bice sladja, kako je stajalo u trecoj kucici! :D
scott
Posts: 349
Joined: 04/01/2004 00:00

#22

Post by scott »

pape wrote:
mr__bosnjak wrote:
addem wrote:Protiv, jugoslavija je Bosnu previse kostala. Neka se vise niakada ne ponovi.
Nama treba EU!!!!!
Eh tako...
:D Jah, ... ali u EU ce se morati raditi. :oops: :D :D
:lol: :lol:
i opet biti donji
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#23

Post by Harrys »

pape wrote:
Harrys wrote:pape,prosle godine sam napisao da je secerna repa strasno rodila ali procenat secera je bio ispod ocekivanja,pa se ocekovalo povecanje cijena ove godine.
Interesuje me, jeli secer poskupio. :lol:
:roll: Moj Hare, ... ne znam puno o secernoj repici, ali u posljednje vrijeme sam se zainteresirao za zvjezdice. :-)
Ovi nesto stalno ruze naseg druga Tita, a on je medju zvjezdicama, a ...... nije astrolog. :D Joj, ... jes` njemu dobro. :D
Pape,ne zamjeri im kad ne znaju. :)
Dobar je bio nas drug Tito,on se bavio Jugoslavijom,a mi astrologijom i istrazivanjem .ica i zvjezdica. :lol: :lol:
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#24

Post by digger »

MedoX wrote: Sto se tice ekonomije,nju nije unistio raspad Jugoslavije,vec zavjera ustasko-cetnicka.... :)
Sta mislis ako dodamo: mozda su i domaci malo tome pridonijeli?

Ili, da i danas, 10 godina nakon rata, nema napretka. Je li i to samo ustasko-cetnicka zavjera?

Pogledaj malo oko sebe...
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#25

Post by DiplomataSaSela »

Vodenjak wrote:
Nego, da se mi vratimo na temu:

Sto se tice secerne repe, mislim da ce iduce godine biti puno bolje!
Bacio sam grah pa mi se prikazalo!
A i bice sladja, kako je stajalo u trecoj kucici! :D
Od cijelog tvog komentara ovo ti je najpametnije
Post Reply