Jugonostalgični Švabo.

jahjah
Posts: 155
Joined: 18/08/2009 22:35

#26 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by jahjah »

JoseMujica wrote:kad bi se imala vremenska mašina odmah bi Jugoslaviju vratio i iste sekunde streljao Franju, Aliju, Slobu, Momu i Janšu. SANU bi raspustio i sve njene članove poslao na Goli otok da provjetre mozak.

Djetinstvo i život koji smo imali u Jugi današnja djeca mogu samo sanjati. Naravno nije sve bilo bajno ali za današnje uslove života Juga je bila raj.
Čak i da je danas sto puta bolje nego sto jeste, i dalje je sto puta gore nego u Titovo vrijeme.
(Abdulah Sidran)
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#27 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by Nele9 »

Ne treba čovjeku zamjeriti čak i ako je istina. Pa, bolestan je a i u poznim godinama.

Moje bezbrižno djetinjstvo i dio mladosti razbila je stvarnost.
Zemlja koja je porodila Rankovića, Veljka Kadijevića, Slobodana Miloševića, general Tudjmana, Blagoja Adžića, odškolovala Ratka Mladića, Dobricu Ćosića, Stambolića...a, najbitnije stvorila krvoločnu zvijer zvanu JNA, ne može mi nikako biti u lijepom sjećanju jer je sve ustvari bila krvava farsa.
User avatar
rogoz
Posts: 464
Joined: 04/02/2011 10:53
Location: put za katangu

#28 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by rogoz »

popajic wrote:
rogoz wrote:Zemljo otvori se.
Sta je sledece?
Ivica Osim (70), poznati fudbalski trener, rekao je da ponekad dobije utisak da su FIFA i UEFA namerno rasturile SFR Jugoslaviju i tako dobile pet novih saveznika! Nekadašnji selektor plavih, koji je jugoslovensku reprezentaciju na Mundijalu u Italiji 1990. godine doveo do četvrtfinala, smatra da su FIFA i UEFA institucije koje su gotovo iznad svega na našoj planeti.

U razgovoru za banjalučke Nezavisne novine Osim žali zbog raspada nekadašnje velike države i ne krije da je jugonostalgičan. Popularni Švabo ističe da nije pobornik teorija zavere, ali kada su FIFA i UEFA u pitanju, nema ni najmanju dilemu.
Gdje ti ovdje vidis razlog za tu svoju zabezeknutost tipa " zemljo otvori se"?
Nije rekao da SU FIFA u UEFA rasturile Jugu, nego da mu se to ponelad ucini zbog silnih problema na koje je nailazio.
A to sto je jugonostalgica- ako ne kontas zasto su ljudi ponekad jugonostalgicni , ne trebas kukumavciti i sazivati nekakvo otvaranje zemlje. Ti sve one koji su TADA voljeli drzavu u kojoj su zivjeli smatras valjda cetnicima, sta li :shock:
Osim fudbaler , jos vaznije Osim covjek :thumbup:
To je nasa tragedija,mi nismo naucili da razgovaramo.Gdje sam to ja izjavio?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#29 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by JoseMujica »

ma ova Švabina izjava je izvučena iz konteksta i malo preuređena da odgovara ideološkom profilu ovih smećarskih novina.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#30 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by nellington »

JoseMujica wrote:ma ova Švabina izjava je izvučena iz konteksta i malo preuređena da odgovara ideološkom profilu ovih smećarskih novina.
Da ja sutra izjavim: kad pogledam kako su se na mukama naroda 'oparili' predstavnici nekih humanitarnih organizacija pomislim ponekad da su humanitarne organizacije inicirale ratove - naslov bi bio "Nathan Ellington kaže - humanitarne organizacije počele rat u BiH!
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#31 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by JoseMujica »

nellington wrote:
JoseMujica wrote:ma ova Švabina izjava je izvučena iz konteksta i malo preuređena da odgovara ideološkom profilu ovih smećarskih novina.
Da ja sutra izjavim: kad pogledam kako su se na mukama naroda 'oparili' predstavnici nekih humanitarnih organizacija pomislim ponekad da su humanitarne organizacije inicirale ratove - naslov bi bio "Nathan Ellington kaže - humanitarne organizacije počele rat u BiH!
:thumbup: upravo tako...idealan naslov za sve ograničene likove koji život vide samo binarno i unutar vječnih antagonizama: za ili protiv, crno ili bijelo, prijatelj ili neprijatelj. Po samim tekstovima najbolje vidiš šta urednici misle o svojoj čitalačkoj publici :D

Život je ogromna siva zona i nikada nema tako oštrih podjela, čak ni u najekstremnijim situacijama, kao što je bio rat. Ako ne vjerujete meni pitajte one što su čitav rat trgovali.
vedrand
Posts: 163
Joined: 04/05/2007 15:19

#32 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by vedrand »

E kad nam ni Svabo ne valja, takvi smo ti mi - naopaki. Umjesto da ga k'o malo vode na dlanu cuvamo, dozovoljavamo da neki ovdje nazocni blate lik najsvjetlije figure nasega fudbala. Zna covjek sta je i gdje mu je mjesto. A ovi sto ovakve teme otvaraju - bljak.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#33 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by psydelija »

JoseMujica wrote:kad bi se imala vremenska mašina odmah bi Jugoslaviju vratio i iste sekunde streljao Franju, Aliju, Slobu, Momu i Janšu. SANU bi raspustio i sve njene članove poslao na Goli otok da provjetre mozak.
ti stvarno smatras da su jansa, a posebno alija bili deo zlocinackog poduhvata?!
Last edited by psydelija on 25/06/2011 16:17, edited 1 time in total.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#34 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by atko »

Za pokretaca teme ... ide se ba rani ... koliko je tebi godina ??? :roll: :(

Ovaj covjek:

kad izjavi tako nesto onda to ima svoju dimenziju ... svoju tezinu ... taj covjek je stvarao YU isto koliko je i YU stvarala njega ... zato ne dipr :-)

I ja koji sam se rodio 10-ak godina prije pocetka raspada ... i samo stigo da zapamtim YU i dan danas cu ustati i staviti ruku na grudi za ovu himnu:


jer sam rodjen pod tom himnom i jer je to bila moja domovima makar jedn deceniju
Last edited by atko on 25/06/2011 17:27, edited 1 time in total.
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#35 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by irvinx1 »

E moj atko, nisu godine u pitanju...vec nedostatak sljedeceg:
- Procjena vjerodostojnosti izvora informacije
- prakticiranje postenog misljenja
- izbjegavanje generaliziranja
- sposobnosti prepoznavanja vrijednosti u najsirem smislu
- kriticko citanje i razmisljanje
- nedostatak ljudskosti

Mene veoma zabavljaju takvi likovi, plitki kao konzerva sardine... :D

Za nas ostale, naravno pjesma:

User avatar
rogoz
Posts: 464
Joined: 04/02/2011 10:53
Location: put za katangu

#36 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by rogoz »

irvinx1 wrote:E moj atko, nisu godine u pitanju...vec nedostatak sljedeceg:
- Procjena vjerodostojnosti izvora informacije
- prakticiranje postenog misljenja
- izbjegavanje generaliziranja
- sposobnosti prepoznavanja vrijednosti u najsirem smislu
- kriticko citanje i razmisljanje
- nedostatak ljudskosti

Mene veoma zabavljaju takvi likovi, plitki kao konzerva sardine... :D


:D :D
I lopov nekad istinu kaze,hipohonder moze isto biti bolestan... :dance:
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#37 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by res publica »

JoseMujica wrote:kad bi se imala vremenska mašina odmah bi Jugoslaviju vratio i iste sekunde streljao Franju, Aliju, Slobu, Momu i Janšu. SANU bi raspustio i sve njene članove poslao na Goli otok da provjetre mozak.
Pa vremenska mašina ti služi samo za putovanje kroz vrijeme. Ne možeš pomoću nje da strijeljaš i hapsiš. Znači, trebaju ti i bezbjednosne snage i vremenska mašina. :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11060
Joined: 15/01/2010 18:31

#38 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by Jack Be Nimble »

To je vec stara vijest da je FIFA i UEFA kriva za raspad Jugoslavije. Znate onu staru, evropske fudbalse sile nisu htjele da im evropski brazilci haraju po kontinentu. Ta se prica spominje malo po malo vec od 1997.

Toliko puta sam tako nesto procitao, da sam i ja sam poceo vjerujem u to :-).
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#39 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by Sezam »

Iako je SFRJ imala svojih dobrih strana, prvenstveno zbog Tita i njegovog hedonizma, nacina na koji je znao potrosit lovu, a i osigurat solidan zivotni standard puku u sezdesetim i sedamdesetim, zbog vrijednosti SFRJ pasosa...itd itd...nedo Bog dragi da Bosna vise ikad bude dijelom takvog neceg, jer kad je nestalo Titoslavije, ostala je samo Srboslavija i ostale frakcije...dakle, Titu svaka cast, ali Jugoslavija vise nikad - tj moze, al bez Bosnjaka. U protivnom je samo pitanje vremena kad ce nas opet ili probat prekrstit il probat preklat. Ne budite naivcine.
User avatar
calimero2
Posts: 11
Joined: 25/06/2011 18:28
Location: pa to je nepravda

#40 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by calimero2 »

irvinx1 wrote:To Ivice ljudino... konacno neko da prozbori protiv te mafijaske fudbalske organizacije.

Pjesma za sve nas komuniste


Ovim komadom krpe mozes i dupe obrisati!

:lol:
User avatar
calimero2
Posts: 11
Joined: 25/06/2011 18:28
Location: pa to je nepravda

#41 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by calimero2 »

Sezam wrote:Iako je SFRJ imala svojih dobrih strana, prvenstveno zbog Tita i njegovog hedonizma, nacina na koji je znao potrosit lovu, a i osigurat solidan zivotni standard puku u sezdesetim i sedamdesetim, zbog vrijednosti SFRJ pasosa...itd itd...nedo Bog dragi da Bosna vise ikad bude dijelom takvog neceg, jer kad je nestalo Titoslavije, ostala je samo Srboslavija i ostale frakcije...dakle, Titu svaka cast, ali Jugoslavija vise nikad - tj moze, al bez Bosnjaka. U protivnom je samo pitanje vremena kad ce nas opet ili probat prekrstit il probat preklat. Ne budite naivcine.

Tebi je IDEALNO mjesto da se aktiviras u temama gdje se spminju SDS...SDA..HDZ
Zemljo otvori se, mjesas kruske i jabuke...Tita i Bosnjake ...
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#42 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by skahu »

jahjah wrote:
JoseMujica wrote:kad bi se imala vremenska mašina odmah bi Jugoslaviju vratio i iste sekunde streljao Franju, Aliju, Slobu, Momu i Janšu. SANU bi raspustio i sve njene članove poslao na Goli otok da provjetre mozak.

Djetinstvo i život koji smo imali u Jugi današnja djeca mogu samo sanjati. Naravno nije sve bilo bajno ali za današnje uslove života Juga je bila raj.
Čak i da je danas sto puta bolje nego sto jeste, i dalje je sto puta gore nego u Titovo vrijeme.
(Abdulah Sidran)
podržavam, nema se tu šta reći
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#43 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by Sezam »

calimero2 wrote:
Sezam wrote:Iako je SFRJ imala svojih dobrih strana, prvenstveno zbog Tita i njegovog hedonizma, nacina na koji je znao potrosit lovu, a i osigurat solidan zivotni standard puku u sezdesetim i sedamdesetim, zbog vrijednosti SFRJ pasosa...itd itd...nedo Bog dragi da Bosna vise ikad bude dijelom takvog neceg, jer kad je nestalo Titoslavije, ostala je samo Srboslavija i ostale frakcije...dakle, Titu svaka cast, ali Jugoslavija vise nikad - tj moze, al bez Bosnjaka. U protivnom je samo pitanje vremena kad ce nas opet ili probat prekrstit il probat preklat. Ne budite naivcine.

Tebi je IDEALNO mjesto da se aktiviras u temama gdje se spminju SDS...SDA..HDZ
Zemljo otvori se, mjesas kruske i jabuke...Tita i Bosnjake ...
Sta ti nije jasno, da ti nacrtam?

Ljudi kad pricaju o Jugoslaviji, uglavnom misle na SFRJ, tj period 1945 -1980. Svi ostali periodi bili su jako losi po Bosnjake.
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#44 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by Frooteky »

KENJAC wrote:Ja licno priznajem samo Jugoslaviju. Ni jednu drzavu nastalu njenim raspadom ne priznajem. Moja himna je Hej Sloveni. Moje su granice od Vardara pa do Triglava! Moj predsjednik je (sacekaj da se ustanem na noge) Josip Broz Tito. Moji su drugovi dobri ljudi. Moji su neprijatelji zli ljudi. Ja sam Velezovac!
Kako bi ti rek´o, umro ti predsjednik a i država :(

Neg ja sam fenomen jedini pobornik komunizma i Marxa koji ne vjeruje u Jugoslaviju jel to normalno? :mrgreen:

A plaho me nervira moja genracija (93) koju godinu stariji od mene a pogotovo oni mlađi koji furaju jugonostalgiju i plaho o tome baljezgaju pa majke ti ga nabijem nisi ni Aliju upamtio a o Titu mi sereš ( Tita poštujem da se razumijemo) e njih bi udaro :mrgreen:
User avatar
calimero2
Posts: 11
Joined: 25/06/2011 18:28
Location: pa to je nepravda

#45 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by calimero2 »

Sezam wrote:
calimero2 wrote:
Sezam wrote: Sta ti nije jasno, da ti nacrtam?

Ljudi kad pricaju o Jugoslaviji, uglavnom misle na SFRJ, tj period 1945 -1980. Svi ostali periodi bili su jako losi po Bosnjake.
Mlad si i glup da pricas o SFRJ.....Ne trebas mi nista crtati...Drzi se Zukorlica i uspjeces u zivotu!
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#46 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by Sezam »

calimero2 wrote:
Sezam wrote: Sta ti nije jasno, da ti nacrtam?

Ljudi kad pricaju o Jugoslaviji, uglavnom misle na SFRJ, tj period 1945 -1980. Svi ostali periodi bili su jako losi po Bosnjake.
Mlad si i glup da pricas o SFRJ.....Ne trebas mi nista crtati...Drzi se Zukorlica i uspjeces u zivotu!
hahahah koja si ti legenda :lol: nemamo se vise sta raspravljati, o ekspertu :mrgreen:
User avatar
calimero2
Posts: 11
Joined: 25/06/2011 18:28
Location: pa to je nepravda

#47 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by calimero2 »

Sezam wrote:
hahahah koja si ti legenda :lol: nemamo se vise sta raspravljati, o ekspertu :mrgreen:
Naravno....Siguran sam da je Tebi ili Tvojima bas Tito obezbjedio ovo sto napisa da

citiram---------------

"prvenstveno zbog Tita i njegovog hedonizma, nacina na koji je znao potrosit lovu"

i


zato sada su nam zlatne kasike blize wc solji nego tanjiru!
User avatar
rogoz
Posts: 464
Joined: 04/02/2011 10:53
Location: put za katangu

#48 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by rogoz »

Ko je rasturio Jugoslaviju,Svabo misli strane sile... :-) vase misljenje?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#49 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by JThomas »



stvarno ovih dana svakave budale ispiraju usta jednim osimom...plave pilule parnim, a crvene neparnim danom, pomiješao si...
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#50 Re: Jugonostalgični Švabo.

Post by jutarnji »

rogoz wrote:Ko je rasturio Jugoslaviju,Svabo misli strane sile... :-) vase misljenje?
Svabi hvala za ukidanje suspenzije savezu, a sta misli o rahmetli yugi, who cares...
Bivsu drzavu rasturili su Zlobo i Vranjo, te zaludjene mase imbecila koje su dvojicu kretena slijepo slijedili.
Locked