JRT-Jugoslovenska radio i televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#401 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Sezam »

riko-ga wrote:
saibaba wrote:Bas si sa prosjecnom platom od 500 KM u divljoj valuti mogao skakat po nemackoj ... pa karta je kostala kao jedna mjesecna plata..
Cuj to.Kolika je bila karta do Njemacke u 80-tim ako mi mozes reci.A kolika prosjecna plata u Yugi u to vrijeme?

Vrijeme u osamdesetim i sadasnje se nemogu porediti.Ko nije tada zivio nezna o cemu pricam.Pa tada je Yuga bila za Cesku,Rumuniju,Bugarsku da ne pricamo Albaniju ne Njemacka vec Amerika.Pogledaj te sada gdje su oni a gdje mi i pametnom dosta.
jes jes, redovi za ulje, redovi za deterdzent, redovi za plin, redovi za kafu, secerne table umjesto cokolade...parni i neparni dani za voznju kola...5-7 nula na najobicnoj novcanici kojom kupujes mlijeko...to su bile osamdesete...a u kojem si ti Diznilendu zivio, nemam pojma....
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#402 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by dezurni_ucenik »

@sezam

sta ti je to majke ti sad bolje ?? Pola drzave nezaposleno,najnepismenija nacija u Evropi.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#403 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by riko-ga »

Sezam wrote:
riko-ga wrote:
saibaba wrote:Bas si sa prosjecnom platom od 500 KM u divljoj valuti mogao skakat po nemackoj ... pa karta je kostala kao jedna mjesecna plata..
Cuj to.Kolika je bila karta do Njemacke u 80-tim ako mi mozes reci.A kolika prosjecna plata u Yugi u to vrijeme?

Vrijeme u osamdesetim i sadasnje se nemogu porediti.Ko nije tada zivio nezna o cemu pricam.Pa tada je Yuga bila za Cesku,Rumuniju,Bugarsku da ne pricamo Albaniju ne Njemacka vec Amerika.Pogledaj te sada gdje su oni a gdje mi i pametnom dosta.
jes jes, redovi za ulje, redovi za deterdzent, redovi za plin, redovi za kafu, secerne table umjesto cokolade...parni i neparni dani za voznju kola...5-7 nula na najobicnoj novcanici kojom kupujes mlijeko...to su bile osamdesete...a u kojem si ti Diznilendu zivio, nemam pojma....
Sjecam se i ti redova i par-nepar za voznju i svega se ja sjecam.Al dal se ti sjecas redova ispred ambasada dal se sjecas svakodnevne pucnjave po gradu dal se sjecas kad je Zeljo,Sarajevo ,Velez igrali u Evropi.Kad je Bosna uzela tu Europu...............................
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#404 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Sezam »

Pa dobro sta vi hocete, nazad u Jugoslaviju? Hoce li vama ikad postati jasno s kim smo mi zivjeli u toj Jugoslaviji? 60 000 preklanih, na stotine hiljada protjeranih, desetine hiljada silovanih...i jos vam nije jasno? :x
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#405 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by dezurni_ucenik »

Sezam wrote:Pa dobro sta vi hocete, nazad u Jugoslaviju? Hoce li vama ikad postati jasno s kim smo mi zivjeli u toj Jugoslaviji? 60 000 preklanih, na stotine hiljada protjeranih, desetine hiljada silovanih...i jos vam nije jasno? :x

Koja si ti kategorija : 90+,fukare prijeratne ili sljegovani papci ?
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#406 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Halcyon »

Sezam wrote:Pa dobro sta vi hocete, nazad u Jugoslaviju? Hoce li vama ikad postati jasno s kim smo mi zivjeli u toj Jugoslaviji? 60 000 preklanih, na stotine hiljada protjeranih, desetine hiljada silovanih...i jos vam nije jasno? :x
Nije njima ništa jasno, zato i dan-danas sanjare o toj državi. Ti ovdje možeš iznijet šta hoćeš, reći će samo da je to propaganda (mrskih Amerikanaca, kapitalista, lopova i sl.) i nastavit po svom. Tako da nema svrhe, nego pusti ih nek žive u snovima dok normalan svijet ide naprijed. Nema njih još puno. ;)
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#407 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by riko-ga »

Halcyon wrote:
Sezam wrote:Pa dobro sta vi hocete, nazad u Jugoslaviju? Hoce li vama ikad postati jasno s kim smo mi zivjeli u toj Jugoslaviji? 60 000 preklanih, na stotine hiljada protjeranih, desetine hiljada silovanih...i jos vam nije jasno? :x
Nije njima ništa jasno, zato i dan-danas sanjare o toj državi. Ti ovdje možeš iznijet šta hoćeš, reći će samo da je to propaganda (mrskih Amerikanaca, kapitalista, lopova i sl.) i nastavit po svom. Tako da nema svrhe, nego pusti ih nek žive u snovima dok normalan svijet ide naprijed. Nema njih još puno. ;)

Nigdje ja nisam rekao da bi se trebalo vratiti u Yugoslaviju.Jednostavno to je nemoguce.Razloga je puno.No isto tako mi niko ne moze reci da je danas bolje to jeste da se bolje zivi vec u osamdesetim.Zivjeo sam i u jednom i u drugom vaktu pa cu tako vise vjerovati sebi vec nekome ko to nije iskusio.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#408 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Sezam »

CVIKERASH wrote:
Sezam wrote:Pa dobro sta vi hocete, nazad u Jugoslaviju? Hoce li vama ikad postati jasno s kim smo mi zivjeli u toj Jugoslaviji? 60 000 preklanih, na stotine hiljada protjeranih, desetine hiljada silovanih...i jos vam nije jasno? :x

Koja si ti kategorija : 90+,fukare prijeratne ili sljegovani papci ?
E jadnice :zzzz:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#409 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by dezurni_ucenik »

:lol: .... :oops:
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#410 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by saibaba »

riko-ga wrote:
saibaba wrote:Bas si sa prosjecnom platom od 500 KM u divljoj valuti mogao skakat po nemackoj ... pa karta je kostala kao jedna mjesecna plata..
Cuj to.Kolika je bila karta do Njemacke u 80-tim ako mi mozes reci.A kolika prosjecna plata u Yugi u to vrijeme?

Vrijeme u osamdesetim i sadasnje se nemogu porediti.Ko nije tada zivio nezna o cemu pricam.Pa tada je Yuga bila za Cesku,Rumuniju,Bugarsku da ne pricamo Albaniju ne Njemacka vec Amerika.Pogledaj te sada gdje su oni a gdje mi i pametnom dosta.
To sto smo bili "nesto" za Cesku to je trenutni splet istorijskih okolnosti ... Pa bili smo "nesto" i za istocnu njemacku a to je samo zbog toga sto su bili pod okupacijom Rusa a ne zbog toga sto smo mi bili nesto prosperitetni ... Čim su se SSSR raspao stvari su se vratile na svoje ....
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#411 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by riko-ga »

saibaba wrote:
riko-ga wrote:
saibaba wrote:Bas si sa prosjecnom platom od 500 KM u divljoj valuti mogao skakat po nemackoj ... pa karta je kostala kao jedna mjesecna plata..
Cuj to.Kolika je bila karta do Njemacke u 80-tim ako mi mozes reci.A kolika prosjecna plata u Yugi u to vrijeme?

Vrijeme u osamdesetim i sadasnje se nemogu porediti.Ko nije tada zivio nezna o cemu pricam.Pa tada je Yuga bila za Cesku,Rumuniju,Bugarsku da ne pricamo Albaniju ne Njemacka vec Amerika.Pogledaj te sada gdje su oni a gdje mi i pametnom dosta.
To sto smo bili "nesto" za Cesku to je trenutni splet istorijskih okolnosti ... Pa bili smo "nesto" i za istocnu njemacku a to je samo zbog toga sto su bili pod okupacijom Rusa a ne zbog toga sto smo mi bili nesto prosperitetni ... Čim su se SSSR raspao stvari su se vratile na svoje ....
Cuj to? Vidi nisam znao ! Ja sve kontam da to stvarno bilo da u sarajevu imamo fabrike kao sto su Energoinvest,Famos,Orao,Zrak,Cilimara,Zora..............itd itd kada ja to sve sanjao :shock: .Znaci to je demokratija i bolji zivot kada imamo soping centre na svakom cosku gdje su nekada bile fabrike.Znaci to je demokratija kada ovi danas za farbanje mosta trebaju vise vremena vec onima sto su ga gradili.Znaci meni je danas bolje jer moram dati 10 000 maraka da bi zaposlio sina a u pola toga da bi ga upisao na faks?Znaci meni je bolje danas jer u 21 h moram u kucu pod kljuc da nebi neko kao slucajno opalio metak pa on zalutao meni u facu. Znaci men..................... :x
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#412 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by FrankSlade »

^^Toliko je bilo odlicno u Jugoslaviji da je 95% Bosnjaka i Hrvata (dakle i vi koji danas kukajte za njom :lol: ) glasalo protiv nje '92 god.
Halcyon wrote: Nije njima ništa jasno, zato i dan-danas sanjare o toj državi. Ti ovdje možeš iznijet šta hoćeš, reći će samo da je to propaganda (mrskih Amerikanaca, kapitalista, lopova i sl.) i nastavit po svom. Tako da nema svrhe, nego pusti ih nek žive u snovima dok normalan svijet ide naprijed. Nema njih još puno. ;)
:thumbup:
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#413 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by riko-ga »

FrankSlade wrote:^^Toliko je bilo odlicno u Jugoslaviji da je 95% Bosnjaka i Hrvata (dakle i vi koji danas kukajte za njom :lol: ) glasalo protiv nje '92 god.
Halcyon wrote: Nije njima ništa jasno, zato i dan-danas sanjare o toj državi. Ti ovdje možeš iznijet šta hoćeš, reći će samo da je to propaganda (mrskih Amerikanaca, kapitalista, lopova i sl.) i nastavit po svom. Tako da nema svrhe, nego pusti ih nek žive u snovima dok normalan svijet ide naprijed. Nema njih još puno. ;)
:thumbup:
Ocigledno ste pobrkali neke stvari u vezi moji postova :shock: .gdje sam ja rekao da je Yuga meni draza od BiH?Evo samo da znate da sam ja sa velikim zadovoljsvom zaokruzio ono DA na referendumu.Bio sam spreman dati zivot za ovu drzavu (doduse dao sam dijo tijela ) i sutra bi isto to ucinio.No vi brkate kruske i jabuke ocigledno.Znaci sistem je nesto o cemu pricam.Sistem gospodo.Ne Yuga vec njen sistem.Znam ja vrlo dobro sve mahane tog sistema al je bilo puno vise vrlina od mahana.Danas je suprotno tome.Vrlina nabrojati na prste jedne ruke(sto bi reko moj jaran sa dva prsta na ruci ) :D o mahanama necu da govorim.Ocite su na svakom koraku.Dakle moj patriotizam je jedno a drustvo u kome zivim sasvim nesto drugo.Ne kukam ja za Yugom da bi prizivao da se u nju vratim nedo Bog vec iznosim cinjenice.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#414 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by saibaba »

Osnovna mana tog sistema je da nije bio odrziv ... To neko nece da prihvati i prizna .... Recimo dosta fabrika je bio vezano za vojsku za kojima sada jednostavno nema porebe ...
To je isto tako bio sistem u kojima je direktor mogao biti nesposobna budala koja se ne zna potpisat ali koji je partijski podoban pa se ne dira... To je bio sistem u kojem je radnicki savjet skupljen od kojekakvih primitivaca koji nemaju osnovnu skolu odlucivao o sudbinama preduzeca ... To je bio sistem u kojem se zaposlis u firmi duskas do penzije ...
Ko kaze da se nije moralo malo potplatiti i pogurati u onom sistemu da se upisu odredjeni fakulteti laze ko pas ...
Uostalom jeli odrzivo da dignes kredit napravis kucu dogovoris malo veci grejs period i vrednost kredita ti bude steka cigara ... To je lijepo trenutno ..... ali poslije toga dolazi realnost i pad kao sto je ovaj u kojem smo sad ...

A da ne govorimo o ravnopravnosti naroda u socijalistickom raju i davanja djeci "odredjenih imena" nakon cega se bolje napreduje ....itd itd ...

Ne kazem da je sad dobro ali jednostavno onaj sistem nije mogao opstati ne samo u jugoslaviji nego nigdje ...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#415 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Bodkin »

saibaba wrote:Osnovna mana tog sistema je da nije bio odrziv ... To neko nece da prihvati i prizna .... Recimo dosta fabrika je bio vezano za vojsku za kojima sada jednostavno nema porebe ...
To je isto tako bio sistem u kojima je direktor mogao biti nesposobna budala koja se ne zna potpisat ali koji je partijski podoban pa se ne dira... To je bio sistem u kojem je radnicki savjet skupljen od kojekakvih primitivaca koji nemaju osnovnu skolu odlucivao o sudbinama preduzeca ... To je bio sistem u kojem se zaposlis u firmi duskas do penzije ...
Ko kaze da se nije moralo malo potplatiti i pogurati u onom sistemu da se upisu odredjeni fakulteti laze ko pas ...
Uostalom jeli odrzivo da dignes kredit napravis kucu dogovoris malo veci grejs period i vrednost kredita ti bude steka cigara ... To je lijepo trenutno ..... ali poslije toga dolazi realnost i pad kao sto je ovaj u kojem smo sad ...

A da ne govorimo o ravnopravnosti naroda u socijalistickom raju i davanja djeci "odredjenih imena" nakon cega se bolje napreduje ....itd itd ...

Ne kazem da je sad dobro ali jednostavno onaj sistem nije mogao opstati ne samo u jugoslaviji nego nigdje ...
isti ku**c i danas ali tad su bas firme radile i bilo je toliko zaposlenih da taj jedan direktor manje vise nije toliko stetio. daj samo jednu stvar u kojoj je u ovom sistemu bolje nego u onom?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#416 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by riko-ga »

saibaba wrote:Osnovna mana tog sistema je da nije bio odrziv ... To neko nece da prihvati i prizna .... Recimo dosta fabrika je bio vezano za vojsku za kojima sada jednostavno nema porebe ...
To je isto tako bio sistem u kojima je direktor mogao biti nesposobna budala koja se ne zna potpisat ali koji je partijski podoban pa se ne dira... To je bio sistem u kojem je radnicki savjet skupljen od kojekakvih primitivaca koji nemaju osnovnu skolu odlucivao o sudbinama preduzeca ... To je bio sistem u kojem se zaposlis u firmi duskas do penzije ...
Ko kaze da se nije moralo malo potplatiti i pogurati u onom sistemu da se upisu odredjeni fakulteti laze ko pas ...
Uostalom jeli odrzivo da dignes kredit napravis kucu dogovoris malo veci grejs period i vrednost kredita ti bude steka cigara ... To je lijepo trenutno ..... ali poslije toga dolazi realnost i pad kao sto je ovaj u kojem smo sad ...

A da ne govorimo o ravnopravnosti naroda u socijalistickom raju i davanja djeci "odredjenih imena" nakon cega se bolje napreduje ....itd itd ...

Ne kazem da je sad dobro ali jednostavno onaj sistem nije mogao opstati ne samo u jugoslaviji nego nigdje ...

OK tacno je da se odredjen broj firmi naslanjao na vojnu industriju.No sta ti mislis da je prestao interes za vojnom industrijom u svijeto danas? Pa te bi fabrike uz naravno odredjene promjene mogle i danas raditi i to sve za izvoz.

Direktor velis mogao biti po partiskoj liniji.Da tacno no tada je direktor po partiskoj liniji bio samo DIREKTOR.Danas po partiskoj duznosti on je VLASNIK te iste fabrike.

Radnicki savjet velis sve nepismeno bilo a upravljalo firmom?Mozes onda misliti kakvi su nam danas strucnjaci kada su ti "nepismeni" razvili takvu industriju da je u Sarajevu u njoj bilo zaposleno oko 100 000 ljudi a danasnji strucnjaci eto na mjesta fabrika otvorili Trzne centre i to strane.

Velis neravropravnost naroda.Da bilo je i toga.Al u puno manjem obimu no danas.Pa ja danas kao BiH gradjanin ne da nesmijem u vise od pola drzave svoje reci kako se zovem vec nesmijem pronijeti zastavu i to ovu izmisljenu :bih: te iste drzave.Ja sam sad ravnopravan :?: .Imena i danas se daju kako ko zeli i kako kome odgovara.Ni tead a ni sada niko te nije prisiljavao da dajes imena djeci ako to ti ne zelis.


I da evo imas i od mene pitanje nabroj mi u cemu je danas bolje u odnosu na oni tamo vakat :dance:
User avatar
Razguli
Posts: 16
Joined: 25/07/2012 01:20

#417 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Razguli »

Ja ne kontam u cemu je problem...ljudi fino osnivaju tv-stanicu, mladi entuzijasti, pa kome je interesantno nek gleda i ko nece nek ne gleda.
Imamo CNN, neke Arapske, njemacke, Pink i slicne gluposti, a nama ko fol problem neki JRT :lol:

Bok :thumbup:
bosnjo89
Posts: 277
Joined: 06/07/2012 19:05

#418 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by bosnjo89 »

Razguli wrote:Ja ne kontam u cemu je problem...ljudi fino osnivaju tv-stanicu, mladi entuzijasti, pa kome je interesantno nek gleda i ko nece nek ne gleda.
Imamo CNN, neke Arapske, njemacke, Pink i slicne gluposti, a nama ko fol problem neki JRT :lol:

Bok :thumbup:
u cemu je problem da mi iznesemo negativne komentare vezano za tu "televiziju"?
zar su samo pozitivni dopusteni?

a pa da! jugoslavija! moras pricati samo najbolje o drzavi i njenim institucijama :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#419 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by vatrogasac »

Razguli wrote:Ja ne kontam u cemu je problem...ljudi fino osnivaju tv-stanicu, mladi entuzijasti, pa kome je interesantno nek gleda i ko nece nek ne gleda.
Imamo CNN, neke Arapske, njemacke, Pink i slicne gluposti, a nama ko fol problem neki JRT :lol:

Bok :thumbup:
Ma nikakav problem. U eteru imaš svašta pa ako je Mile Tarot imao svoju publiku, naći će je i JRT, ali mislim da to sasvim dobro trenutno radi Al Jazeera Balkans, osim ako JRT ima specifičnu ideološku pozadinu i ide prema takvoj ciljnoj grupi. Zakon ponude i potražnje.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#420 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by poznanik »

bosnjo89 wrote:u cemu je problem da mi iznesemo negativne komentare vezano za tu "televiziju"?
zar su samo pozitivni dopusteni?

a pa da! jugoslavija! moras pricati samo najbolje o drzavi i njenim institucijama :D
U nedostatku bolje i boljeg, naravno :D
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#421 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Sezam »

Pa dje ta televizija? :D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#422 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by Tiger 033 »

Image

Trebalo BiH opet...ali se bojim da bi onda pola drzave steljali :dance:
mostar036
Posts: 345
Joined: 14/02/2012 14:21

#423 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by mostar036 »

Jugoslavija je bila zemlja koju su svi volili,a sad imamo nezavisnu BiH koju nažalost većina ne voli.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#424 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by poznanik »

mostar036 wrote:Jugoslavija je bila zemlja koju su svi volili,a sad imamo nezavisnu BiH koju nažalost većina ne voli.
Od čega je nezavisna?
mostar036
Posts: 345
Joined: 14/02/2012 14:21

#425 Re: JRT-Jugoslovenska radio i televizija

Post by mostar036 »

poznanik wrote:
mostar036 wrote:Jugoslavija je bila zemlja koju su svi volili,a sad imamo nezavisnu BiH koju nažalost većina ne voli.
Od čega je nezavisna?
Pa nije praktički ni od čega jer njome upravlja Amerika kao i svim ostalim ex yu zemljama.
Post Reply