JP GRAS SARAJEVO ALL ABOUT

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#1 JP GRAS SARAJEVO ALL ABOUT

Post by munevera44 »

...
Last edited by munevera44 on 04/10/2008 18:32, edited 1 time in total.
CIRILICA_LATINICA
Posts: 10
Joined: 13/04/2008 00:30

#2 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by CIRILICA_LATINICA »

da je samo gras u pitanju lahko bi mi. medutim gdje god se okrenes, u ovoj nasoj lijepoj bosni, ruzne navike. sverc, mito, korupcija,zloupotreba povjerenog itd.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#3 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by pita »

vesna55 wrote:Obećala ispunila svako toliko nova tema.
Eto danas došao red da odem kupiti mjesečnu kartu za javni prijevoz. Prvo kopirala ličnu i ček od penzije. pa odoh do remize da kupim kartu. Udjem u tramvaj i pitam se šta ću ja to platiti. Ma razmišljam ono penzionerski. Metla u tramvaju nije radila bog zna od kada. Prljavo brate dragi i smrdi nadaleko. Ali šta je tu je. Odem do remize i stanem u red. Nakon skoro cijelog sata čekanja dodjem na red. Ispatim se jer je to ono svratište sa ceste otvori "šuber" pa to je to. Prljavo ono staklo bože sačuvaj. Garant od prije rata nije staklo i štok opran. Kad ono neki bezvoljni glas sa one strane mi kaže da ja tu nemogu podići kupon jer mi je veća od 25o kma ili tako nekako. Uglavnom moram ići na Otoku ili neznam gdje sve. Uzmem one papire pa na otoku a tamo treba čekati bar 1 sat. I pitam se "zašto na šalteru GRASA , bilo kojem nemogu podići kupon pa bez obzira kolika je pnzija. U čemu je to toliki problem. Ko to tamo radi pa da nemogu izdavati sve vrste kupona. Još jedno pitanje. Zašta služi kopija čeka od penzije, kopirana lična. Nakon izdavanja kupona kud te naše kopije ličnih dokumenata idu. Vjerujem u kartonsku kutiju pa zabaci što dalje od pogleda GRASA.
Kada će neko iz GRASA i još bog zna ko prekinuti lanac šverca kuponima. Pa odkad sam u Sarajevu uvjek isti ljudi iz dana u dan iz mjeseca u mjesec na Otoci prodaju kupone. To i vrapci na grani vide znaju i čude se i nitko ama baš nitko ne reagira.
E vala da mi je doživiti dan da udjem u tramvaj ili trolejbus, bar onaj rano ujutro, a on friško opran i očišćen. Ne mislim na ono razmlati brezovom metlom i to je to. Koliko GRAS ima uposlenih čistača tramvaja, čime čiste i kad čiste da li očiste. Ko ih kontrolira.
Dajte ljudi svoje komentare a ja ću razmišljati o novoj temi
Volim :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Ja sam taj smrad dozivio u skoplju...njihovi busovi su slicini...u SA se ne vozim tramvajima pa ne znam :-)
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#4 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by pita »

CIRILICA_LATINICA wrote:da je samo gras u pitanju lahko bi mi. medutim gdje god se okrenes, u ovoj nasoj lijepoj bosni, ruzne navike. sverc, mito, korupcija,zloupotreba povjerenog itd.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Imas dva izbora da to prihvatis ili da odes i zaboravis bosnu :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#5 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by mIRCerka »

Bilo je jedna neformalna bakterioloshka analiza rukohvata u tramvajima i trolejbusima i busovima ....
Od razne pogani ja bih izdvojila E.Coli koja je nadjena na rukohvatima, i to neka posebna tipa...pa kontam kako je to najs...prvo se poceses unutar debelog crijeva a onda pravac gras... i da, nadjena je, u maloj kolicini, i kolera...to je bilo cini mi se prije 4 godine...od tada, pola plate trosim na taksi na kracim relacijama, na duze koristim komercijalu koja je najcisca od svih...
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#6 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by pita »

mIRCerka wrote:Bilo je jedna neformalna bakterioloshka analiza rukohvata u tramvajima i trolejbusima i busovima ....
Od razne pogani ja bih izdvojila E.Coli koja je nadjena na rukohvatima, i to neka posebna tipa...pa kontam kako je to najs...prvo se poceses unutar debelog crijeva a onda pravac gras... i da, nadjena je, u maloj kolicini, i kolera...to je bilo cini mi se prije 4 godine...od tada, pola plate trosim na taksi na kracim relacijama, na duze koristim komercijalu koja je najcisca od svih...
uh...to nije onda zajebancija.. :D ...mi smo fakat uhljup narod
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#7 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by SinjaD »

mIRCerka wrote:Bilo je jedna neformalna bakterioloshka analiza rukohvata u tramvajima i trolejbusima i busovima ....
Od razne pogani ja bih izdvojila E.Coli koja je nadjena na rukohvatima, i to neka posebna tipa...pa kontam kako je to najs...prvo se poceses unutar debelog crijeva a onda pravac gras... i da, nadjena je, u maloj kolicini, i kolera...to je bilo cini mi se prije 4 godine...od tada, pola plate trosim na taksi na kracim relacijama, na duze koristim komercijalu koja je najcisca od svih...
Nisam znala za to! Ebo te život - ko da se voziš u javnoj hali!

Ja u gradskom prevozu nikad neću da sjednem. Svi mi kažu da se preseravam al ja ne mogu i bog! Pogotovo mi ne pada na pamet da sjednem na ona sjedišta presvučena platnom ili u onim tramvajima sa spužvama na stolicama crnim od prljavštine...Uhhh. To mi se toliko gadi!
Da sad ne ispadnem neka peka i čistunica napomenući da svako npr. u kafiću kad sjeda okrene onu sjedalicu :)
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#8 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by munevera44 »

---
Last edited by munevera44 on 04/10/2008 18:32, edited 1 time in total.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#9 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by didgeridoo »

mIRCerka wrote:Bilo je jedna neformalna bakterioloshka analiza rukohvata u tramvajima i trolejbusima i busovima ....
Od razne pogani ja bih izdvojila E.Coli koja je nadjena na rukohvatima, i to neka posebna tipa...pa kontam kako je to najs...prvo se poceses unutar debelog crijeva a onda pravac gras... i da, nadjena je, u maloj kolicini, i kolera...to je bilo cini mi se prije 4 godine...od tada, pola plate trosim na taksi na kracim relacijama, na duze koristim komercijalu koja je najcisca od svih...
ma kad skontas i vecina nasih taksista i taksija su za nagrajisati...pusenje, ulojena sjedista :run: , jos samo federi iz sjedista sto ne poiskacu, izduvni sistem pola baca unutra pola vani, kapi znoja slivaju se niz nepotsisane repice i zavrsavaju se na naslonu za glavu :D uhhhh kosmar
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by mIRCerka »

besana wrote: mirci jesili li sigurna? Da nije kakava spačka? Čuj e-coli!!!! :shock: I ja često idem taxijem...a mislim da ću od sad i češće...fuj! :roll:
osim sto prdoklacim po forumu, druzim se ljudovima sa raznijeh fakulteta.,... oni to istrazili onako prakse radi...


ono pravo Image
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#11 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by Dioda »

mIRCerka wrote:
besana wrote: mirci jesili li sigurna? Da nije kakava spačka? Čuj e-coli!!!! :shock: I ja često idem taxijem...a mislim da ću od sad i češće...fuj! :roll:
osim sto prdoklacim po forumu, druzim se ljudovima sa raznijeh fakulteta.,... oni to istrazili onako prakse radi...


ono pravo Image
Ma ne cudi me i da ima e-coli.To brate kad fasujes,fasovao si momacki :D Neki dan u tramvaju vidjeh curu koja lijepo uzima maramicu u ruku,i onda se uhvati za rukohvat.Jos kontam vidi mlade sto izvodi :D :D :D
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#12 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by Dioda »

vesna55 wrote:Sada sam trenutno i privremeno u Sarajevu.
Svaku temu koju otvorim nisu zato što nevolim ili mrzim Sarajevo ili BiH.
Zato što beskrajno i bez kalkulacija i ostatka VOLIM BIH I SVAKI GRAD U BIH zato i pokrećem teme za koje smatram da su naše zajedničke i nisu samo sarajevske. To nam je svakodnevnica ružni balkoni, a zar nisu, prljavi tramvaji, a zar nisu, itd itd. A samo malo truda prije svega svih nas pojedinačno pa onda i malo šire i eto nam lijepog, čistog umivenog grada. A i takav kakav je on je moj grad u kojem trenutno živim.
Samo želim dobro ovom gradu. To je moj motiv. Kad neće sarajlije da otvaraju ovakve teme e hoću ja pa nek se pridruži svaki dobronamjerni forumaš.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
E pa ti lijepo otidji na ch.vilu,tamo kod okretaljke,gdje se prodaju kuponi.Tamo imas okaceno sanduce na kojem pise nesto u stilu "prituzbe" i lijepo ubaci protestno pisamce.
Sto se tice ljudi koji po ulicama prodaju kupone-na tvom mjestu ja bih ,cim vidim jednog takvog,nazvala drotove.Istjeraj pravdu. :lol: :lol: :lol:
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#13 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by poplava »

Dioda wrote:
mIRCerka wrote:
besana wrote: mirci jesili li sigurna? Da nije kakava spačka? Čuj e-coli!!!! :shock: I ja često idem taxijem...a mislim da ću od sad i češće...fuj! :roll:
osim sto prdoklacim po forumu, druzim se ljudovima sa raznijeh fakulteta.,... oni to istrazili onako prakse radi...


ono pravo Image
Ma ne cudi me i da ima e-coli.To brate kad fasujes,fasovao si momacki :D Neki dan u tramvaju vidjeh curu koja lijepo uzima maramicu u ruku,i onda se uhvati za rukohvat.Jos kontam vidi mlade sto izvodi :D :D :D
Ešerihija koli je gram-negativna bakterija, štapićastog oblika, koja naseljava creva čoveka i životinja. Predstavlja deo crevne flore i neophodna je za proces varenja i sinteze nekih supstaci (npr. vitamin K). Ešerihija koli je i indikator zagađenosti voda fekalijama, jer se velike količine (trilioni) izbacuju dnevno fecesom samo jednog čoveka. Jedan je od najčešćih uzročnika bakterijskih infekcija čoveka. Može izazvati infekcije gastrointestinalnog, urogenitalnog trakta, sepsu, meningitis (kod novorođenčeta), zapaljenje pluća itd.

izvor:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%95%D1 ... 0%BB%D0%B8

Znaci, bice da su nam prljave ruke kojima se drzimo za rukohvate. Kako drugacije objasniti prisustvo bakterija iz crijeva covjeka na rukohvatu u tramvaju osim nedovoljnom higijenom nekih od korisnika GRAS-a. Ili mozda da nam tramvaji idu na dezinfekciju svakih pola sata?
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#14 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by delightful »

@pita
vrijedjanje po bilo kojoj osnovi nije dozvoljeno. smatraj ovo kao opomenu. hvala :)

zachatavanje je uklonjeno s teme. molim vas da se drzite teme. hvala.
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#15 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by poplava »

Jutros u tramvaju sjedi stariji covjek, gleda kroz prozor i kopa nos. I onda se cudimo sto su rukovati prljavi.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by mIRCerka »

poplava wrote:Jutros u tramvaju sjedi stariji covjek, gleda kroz prozor i kopa nos. I onda se cudimo sto su rukovati prljavi.
ciji nos, svoj il tudji?
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#17 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by poplava »

:D svoj
umalo ne povratih...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by mIRCerka »

poplava wrote::D svoj
umalo ne povratih...
Meni je to ok. Sve dok ne zalijepi taj slinac na rukohvat ili naslon sjedista.
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#19 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by poplava »

mIRCerka wrote:
poplava wrote::D svoj
umalo ne povratih...
Meni je to ok. Sve dok ne zalijepi taj slinac na rukohvat ili naslon sjedista.
Meni nije, pogotovo kad ustane i uhvati se za rukohvat kad krene napolje.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#20 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by mIRCerka »

poplava wrote:Meni nije, pogotovo kad ustane i uhvati se za rukohvat kad krene napolje.
jesi li primjetio kuglice po onom rubu od prozora?

:(
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#21 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by poplava »

nisam, ne gledam tako detaljno po tramvaju, pokusavam gledati kroz prozor
ovaj je sjedio izmedju mene i prozora, zato sam primjetio
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#22 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by mIRCerka »

poplava wrote:nisam, ne gledam tako detaljno po tramvaju, pokusavam gledati kroz prozor
ovaj je sjedio izmedju mene i prozora, zato sam primjetio
ja zato ne sjedim u tramvaju, cak ni kad je poluprazan....
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#23 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by poplava »

Ma ne idem ni ja cesto, kupim onu "tromjesecnu" od deset voznji pa kad zatreba. Al' ne dam 8.5 maraka za taxi od Otoke do Marindvora.
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#24 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by buba »

Jos malo i pochece zapishavati po tranvaju, malo oko stubicha onih, cisto da obiljezimo teritorije :D
Prekjuce prolazim kroz Grbavicu ona polukruzna ulica, kad chiko zapishava pekaru naocigled svih nas sto prolaznika sto vozaca. Da sam ja vozila al nijesam, coek je vozio, zastala bi da ga priupitam trebal' mu ga otrest'.. :x
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#25 Re: JP GRAS SARAJEVO

Post by Alhemicarkaa »

Para im ne manjka, a ni domestos nije skup. Na 20 tramvaja to je 60 km, puta 30 dana to je 1800 km, radnike nek plate 1000 km, pa nek sve izadje na 5000 km, je nista naspram ove cinjenice:

"Ovim pismom želimo ukazati na enormno nepoštivanje svih moralnih, ali i zakonskih normi koje su do sada prekršene bezbroj puta, i to od strane svih instanci vlasti ove države.

G. Silajdžiću, kako je moguće da jedno javno preduzeće poput GRAS-a (Gradski saobraćaj Sarajevo) prima nepovratna sredstva iz budžeta i to na ime donacije, a namijenjena neprofitnim organizacijama? Radi se o višemilionskim iznosima, kako slijedi:
- 5.600.000 KM, u prvoj polovini 2007.,
- te dodatnih 2.343.389 KM na ime "Izvršenja sa pozicije kapitalnih grantova pojedincima i neprofitnim organizacijama")
(Izvor: http://www.ks.gov.ba/ministarstva/finansije/index.htm , Izvještaj o izvršenju Budžeta Kantona Sarajevo za period od 01.01. do 30.06.2007., str. 39)?

Ovo pokazuje da je GRAS samo u navedenom periodu iz budžeta KS i preko Ministarstva prometa i komunikacija primio sredstva namijenjena u druge svrhe, i to u iznosu od 7.943.389 KM."

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080417046
Locked