JOVANKA BROZ

Locked
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#76 Re: JOVANKA BROZ

Post by saibaba »

nosara wrote:
saibaba wrote:
oldplague wrote:Od svih komentara "najzanimljivi" je "Pa ljudi, ženu četnici drže u kućnom pritvoru već godinama, a vi raspredate teorije o Jovankinoj uroti protiv Tita" :lol: .
Jovanka Broz se sukobila sa jugoslovenskom državom po pitanju nasleđa imovine koja je preostala posle smrti Josipa Broza.Ona je pokušala da se to pitanje rešava kao i nasleđe drugih "običnih" građana tadašnje SFRJ što je za državu bilo neprihvatljivo jer se radilo o nasleđu ogromne vrednosti u jednoj socijalističkoj, relativno siromašnoj zemlji.Od 90-tih ona sigurno ne živi u kućnom pritvoru osim ako to nije sama izabrala.U svakom slučaju radi se o ličnosti koja ne zavređuje pažnju javnosti.
Da tio ja kažem nešto, demokrato: hiljadu je puta bolje da se svega što je iza Tita ostalo dokopa Jovanka, nego oni s kojima je "došla u sukob" A kako je s anamo njima doći u sukob, zna naša duša. Jovanka mi nikad nije bila ni mrska ni draga, ali u poređenju sa onom bagrom živuća mi je ikona. Sve, baš sve što oni rade zavrjeđuje pažnju javnosti, i to pomnu. Kontaš?

Zašto bi bilo hiljadu puta bolje da Jovanka dobije 100 kuća i milione Eura ?
Nije u pitanju ono sto ostade iza alijice, nego iza TITA, pobrk'o si... :D
Pa dorbro 200 kuća,
Nego sta misliš o inicijativi da se i gradovi titograd, titov veles i sl, promjene u jovangrad i jovankin veles pošto je ona naslijednik ?
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#77 Re: JOVANKA BROZ

Post by zlata »

Luke Perry wrote:price iz zlatne doline :lol:
Jeste. Pravo tako. :D Zlatno doba u zlatnoj dolini.
Nego cudi me da se ne javljaju ni Vodenjak....ni Fair Life...jer to je i njihova kasaba....isli su u iste skole...i gledali ista "sranja".
ZnaDem da'e u modi....ismijavati se nacionalistima (a norocito Laticu :P )...i njihovim nebulozama, ALI nisu ni ONA vremena bila tako rajna-bajna. ;-)

Ima'nas koji se jos sjecamo onog "blagostanja"....one...Titine "demokracije"! :roll:
Evo...zna'ce Fair Life o'kom :lol: priccam: NapiJo se Pobro....Gega se k'o vaga...i vicce...."TITO PAPUCAR".
Bome....'svan'o Pobro u zatvoru. Probudio se iza resetki...sve raz Tite i Jovanke....(i papuca). :-)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#78 Re: JOVANKA BROZ

Post by nosara »

zlata wrote:
Luke Perry wrote:price iz zlatne doline :lol:
Jeste. Pravo tako. :D Zlatno doba u zlatnoj dolini.
Nego cudi me da se ne javljaju ni Vodenjak....ni Fair Life...jer to je i njihova kasaba....isli su u iste skole...i gledali ista "sranja".
ZnaDem da'e u modi....ismijavati se nacionalistima (a norocito Laticu :P )...i njihovim nebulozama, ALI nisu ni ONA vremena bila tako rajna-bajna. ;-)

Ima'nas koji se jos sjecamo onog "blagostanja"....one...Titine "demokracije"! :roll:
Evo...zna'ce Fair Life o'kom :lol: priccam: NapiJo se Pobro....Gega se k'o vaga...i vicce...."TITO PAPUCAR".
Bome....'svan'o Pobro u zatvoru. Probudio se iza resetki...sve raz Tite i Jovanke....(i papuca). :-)
Da je viko bilo sta cestom, prenocio bi u prdekani... Taki zakon bio... Sad nema nikaki... :-)

A demonkratija se odje ne prima, ko sto valjda vidis i sama... :D
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#79 Re: JOVANKA BROZ

Post by detroit-mercy »

Svi nesto pricaju niko pojma nema. Stvarno mislim da smo jedini mi u Bosni koji se toliko bavimo tim likovima kao niko drugi. It is time to move on, sto be rekli Ameri, Tito umro prije cetvrt vijeka, Jovanka zivi gdje zivi. Stalno se vracamo na nesto sto je bilo i proslo, na neko vrijeme koje vecina nas pamti kao lijepo (rzaumljivo, bili smo jako maldi). Mada garantujem da 100% ucesnika ovoga foruma veze nema kakvo je bilo stanje u tadasnjoj drzavi, kakvi su odnosi vladali medju politickom elitom, kakve su se zakulisne radnje odvijale, jer niko od nas i nije bio dio tih elita, sinovi tih elita su kao i sinovi danasnjih elita uglavnom veoma dobro situirani likovi i ne handre se po forumu da dokazu nesto. Bitno je reci da je sve bilo dobro i posteno, i daj Jovanku nama da je mi dohranimo u Bosni. Pa valjda ta ista Jovanka ima neku blizu ili dalju familiju da se o njoj brine, ni moje roditelje niko ne dohranjuje. Isto tako nikako ne mogu da shavatim neke likove sa foruma, njihovo gotovo idolopoklonstvo prema familiji Broz. Licno za mene, da ne bi pljuvaci odmak skocili, Broz je bio vise pozitivan nego negativan lik, ali sam davno prestao da padam u nesvijest za bilo kime, pokopao Titu 84 i to je to. Idemo dalje, zivot je kratak.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#80 Re: JOVANKA BROZ

Post by Pera Trta »

detroit-mercy wrote:Svi nesto pricaju niko pojma nema. Stvarno mislim da smo jedini mi u Bosni koji se toliko bavimo tim likovima kao niko drugi. It is time to move on, sto be rekli Ameri, Tito umro prije cetvrt vijeka, Jovanka zivi gdje zivi. Stalno se vracamo na nesto sto je bilo i proslo, na neko vrijeme koje vecina nas pamti kao lijepo (rzaumljivo, bili smo jako maldi). Mada garantujem da 100% ucesnika ovoga foruma veze nema kakvo je bilo stanje u tadasnjoj drzavi, kakvi su odnosi vladali medju politickom elitom, kakve su se zakulisne radnje odvijale, jer niko od nas i nije bio dio tih elita, sinovi tih elita su kao i sinovi danasnjih elita uglavnom veoma dobro situirani likovi i ne handre se po forumu da dokazu nesto. Bitno je reci da je sve bilo dobro i posteno, i daj Jovanku nama da je mi dohranimo u Bosni. Pa valjda ta ista Jovanka ima neku blizu ili dalju familiju da se o njoj brine, ni moje roditelje niko ne dohranjuje. Isto tako nikako ne mogu da shavatim neke likove sa foruma, njihovo gotovo idolopoklonstvo prema familiji Broz. Licno za mene, da ne bi pljuvaci odmak skocili, Broz je bio vise pozitivan nego negativan lik, ali sam davno prestao da padam u nesvijest za bilo kime, pokopao Titu 84 i to je to. Idemo dalje, zivot je kratak.
E, moj detroit, haj' ti to objasni Bošnji, koji je navikao da ga stalno neko lupa pendrekom po glavi a on vjeruje kako mu je dobro, jer ga ne bije jače.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#81 Re: JOVANKA BROZ

Post by Vodenjak »

detroit-mercy wrote:Svi nesto pricaju niko pojma nema. Stvarno mislim da smo jedini mi u Bosni koji se toliko bavimo tim likovima kao niko drugi. It is time to move on, sto be rekli Ameri, Tito umro prije cetvrt vijeka, Jovanka zivi gdje zivi. Stalno se vracamo na nesto sto je bilo i proslo, na neko vrijeme koje vecina nas pamti kao lijepo (rzaumljivo, bili smo jako maldi). Mada garantujem da 100% ucesnika ovoga foruma veze nema kakvo je bilo stanje u tadasnjoj drzavi, kakvi su odnosi vladali medju politickom elitom, kakve su se zakulisne radnje odvijale, jer niko od nas i nije bio dio tih elita, sinovi tih elita su kao i sinovi danasnjih elita uglavnom veoma dobro situirani likovi i ne handre se po forumu da dokazu nesto. Bitno je reci da je sve bilo dobro i posteno, i daj Jovanku nama da je mi dohranimo u Bosni. Pa valjda ta ista Jovanka ima neku blizu ili dalju familiju da se o njoj brine, ni moje roditelje niko ne dohranjuje. Isto tako nikako ne mogu da shavatim neke likove sa foruma, njihovo gotovo idolopoklonstvo prema familiji Broz. Licno za mene, da ne bi pljuvaci odmak skocili, Broz je bio vise pozitivan nego negativan lik, ali sam davno prestao da padam u nesvijest za bilo kime, pokopao Titu 84 i to je to. Idemo dalje, zivot je kratak.
I ja sam pokopao jako puno dragih i bliskih osoba koje su obiljezile moje odrastanje i sazrijevanje, ali to ne znaci da ih se ne prisjetim sa pietetom...
A jos manje to znaci da me prisjecanje na njih sputava da idem dalje u zivotu. Naprotiv!
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#82 Re: JOVANKA BROZ

Post by zlata »

nosara wrote:
zlata wrote:
Luke Perry wrote:price iz zlatne doline :lol:
Jeste. Pravo tako. :D Zlatno doba u zlatnoj dolini.
Nego cudi me da se ne javljaju ni Vodenjak....ni Fair Life...jer to je i njihova kasaba....isli su u iste skole...i gledali ista "sranja".
ZnaDem da'e u modi....ismijavati se nacionalistima (a norocito Laticu :P )...i njihovim nebulozama, ALI nisu ni ONA vremena bila tako rajna-bajna. ;-)

Ima'nas koji se jos sjecamo onog "blagostanja"....one...Titine "demokracije"! :roll:
Evo...zna'ce Fair Life o'kom :lol: priccam: NapiJo se Pobro....Gega se k'o vaga...i vicce...."TITO PAPUCAR".
Bome....'svan'o Pobro u zatvoru. Probudio se iza resetki...sve raz Tite i Jovanke....(i papuca). :-)
Da je viko bilo sta cestom, prenocio bi u prdekani... Taki zakon bio... Sad nema nikaki... :-)

A demonkratija se odje ne prima, ko sto valjda vidis i sama... :D
Pa Pobro je stalno zjako. Zjakav po prirodi....al' samo ga je to "Papucar" kostalo. Vis-a-vis demokracije.....Ne slazem se...nikako.
Nisam uopce RACISTA...da bi morala vjerovati da su neki narodi genetski "napredniji" od drugi'.
Demokracija bi se bila i kod nas "primila" da su se Titini "chosen", (a i Tito.... ;-) ) zalagali za demokraciju. ;-) Nego...ni Titi (diktatoru) ni vecinskom narodu (vecini Srba) nije bilo do demokracije.
Etnokracija i demokracija...."NEJDU". ;-)
Sta mislis? Da su Ataturk i Franko (isto diktatori bili....k'o nas Tito ;-) ) imali "naprednija" stada za narode? Il' da su im drzave bile vise homogene od bivse YU?

Nego k'o fol.....Bratstvo-Jedinstvo...a jedan brat "najravnopravniji". Svi' oni' 50-ak godina....iza tog "Bratstva-Jedinstva" se krila srpska etnokracija....sa pretenzijama na absolutnu hegemoniju (samo su i' zuljali Slovenci...i nesto manje Hrvati 8) ).

Sad...kad vratim film...sve mi je jasnije. Jasno mi je...zasto po Yu-ambasadama (putovala sam) nisam sretala Muslimane (jesam jednog Sandzu...u Sao Paulo-u)...zasto moj rodj'o nije mog'o postati general (iako je bio ispunio vazan preduvjet....i ozen'jo Srpkinju)...zasto mi je moja najdraza nastavnica stalno govor'la....kako su Muslimani....upravo Srbi. (Kako je to ONA mogla znati...kad mi ni u nasoj kuci...nikad nismo raspravaljali o etnickom porjeklu? :-) )Jasno mi je...zasto je moj caca...(i polu Krajisnika) moralo ici na "arbeit" u Istru, Sloven'ju....i Svab'ju. (Trebalo je mirom ostvariti....ono sto se pokusalo ratom izmedju 92-95-e).

Ah....da NIKAD neccu zaborav'ti...kad sam u Sao Paulo-u bila o'sla u YU konzulat. "Iskala"..."nase" novine za citati. Citala u Time-u o Agrokomerc aferi...pa me zanimalo sta'e bilo...u mom kraju...i YU...inacce.
Docek'o me Cika Djoka....i na kapiji .....pozv'o me na kafu u konzulat. Pitala ga: "Sta'e to bilo u Krajini?"...a on mi....k'o iz puske odgovori: "Krali BRE lovu....pravili dzamije". (Djoka je predpostavio da sam Srpkinja....jer pobogu....kud bi jedna "Fata" stigla sama do Brazila.) A inace je bio rodom iz okolice B. Novog...tako da'e mog'o znati...da se u Agrokomercu nije rad'lo "o dzamijama". :P
Njegov stav je occito bio stav jednog YU-diplomate. :D
I da razjasnim njesto.....nije meni tol'ko krivo...sto'e Tito ozen'jo Jovku....samo zato sto'e Jovka. Jovanka je bila simbol etnicke hegemonije (veliko-srpske). Iste koja je raz*ebala tu istu drzavu.
Al' haj da'e Jovanka bila kakva dama; nekkva beogradska pred-ratna burzujka. Nego k'o vecina nasi' "snajki"....pravo "IZ BRDA". :roll: Titina "napredna" brdjanska avangarda! :D
Last edited by zlata on 29/05/2009 16:52, edited 2 times in total.
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#83 Re: JOVANKA BROZ

Post by bosna123 »

detroit-mercy wrote: Licno za mene, da ne bi pljuvaci odmak skocili, Broz je bio vise pozitivan nego negativan lik, ali sam davno prestao da padam u nesvijest za bilo kime, pokopao Titu 84 i to je to. Idemo dalje, zivot je kratak.
Izvini, zasto si ga pokopao '84., kada je covjek umro '80? Greska, ili ?
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#84 Re: JOVANKA BROZ

Post by osa »

bosna123 wrote:
detroit-mercy wrote: Licno za mene, da ne bi pljuvaci odmak skocili, Broz je bio vise pozitivan nego negativan lik, ali sam davno prestao da padam u nesvijest za bilo kime, pokopao Titu 84 i to je to. Idemo dalje, zivot je kratak.
Izvini, zasto si ga pokopao '84., kada je covjek umro '80? Greska, ili ?
a bosna, svaka ti dala, ovo treba primjetiti.
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#85 Re: JOVANKA BROZ

Post by bosna123 »

osa wrote:a bosna, svaka ti dala, ovo treba primjetiti.
@ osa
Ja sam zena, kao sto i sam nik kaze. Doduse i tvoj je zenskoga roda.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#86 Re: JOVANKA BROZ

Post by osa »

bosna123 wrote:
osa wrote:a bosna, svaka ti dala, ovo treba primjetiti.
@ osa
Ja sam zena, kao sto i sam nik kaze. Doduse i tvoj je zenskoga roda.
ovo je uzrečica, ne mora se odnositi na određeni spol. moj je ženskog roda, ali bode.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#87 Re: JOVANKA BROZ

Post by kekec »

Evo nam i Zlate.
Dobrodosla, zauzmi pozicija izmedju turbana i saibabe
i ne zaboravi geslo: "Brze, bolje, jace, snaznije...". ;-)
Image
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#88 Re: JOVANKA BROZ

Post by detroit-mercy »

bosna123 wrote:
detroit-mercy wrote: Licno za mene, da ne bi pljuvaci odmak skocili, Broz je bio vise pozitivan nego negativan lik, ali sam davno prestao da padam u nesvijest za bilo kime, pokopao Titu 84 i to je to. Idemo dalje, zivot je kratak.
Izvini, zasto si ga pokopao '84., kada je covjek umro '80? Greska, ili ?
Sorry, greskica bila mi nesto naumpala Olimijada dok sam tipkao. Ali imas poentu nadam se. :run:
Smartex
Posts: 183
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego

#89 Re: JOVANKA BROZ

Post by Smartex »

Ja sam cuo da je Jovanka bila odstranjena iz javnog zivota jer se zalagala da BiH bude samostalna drzava, da je bilo cak i tajnih planova sa nekim generalima da se Bosna odvoji od YU, al eto nije joj uspjelo.
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#90 Re: JOVANKA BROZ

Post by zlata »

kekec wrote:Evo nam i Zlate.
Dobrodosla, zauzmi pozicija izmedju turbana i saibabe
i ne zaboravi geslo: "Brze, bolje, jace, snaznije...". ;-)
Image
Joj sto su mi najdrazi....ovi sto se zalazu za propale i ofucane ideje i ideologije.
Narocito....ovi sto bi rado Jovanku Titinc'u....doveli sebi u Saraj'vo.

K'o kano....brane se od danasnji' nacionalista....prozivajucci se na co'eka (Druga Titu) koji je dos'o na'vlast ulizivajuc se istim (alo samo onim preobuccenim u "proletere" :D )
Pobio i progn'o ogroman % anti-komunisticke burzuazije....(one iste....od koje se prave gradjanska drustva i demokracije....a ne od' cobana iz vecernje skole).
Protjer'o i pobio sve Njemce. Ogroman broj Talijana....i Istrijana....pa i Madjara.
Djelomicno prezmirio tiho "ciscenje" Albanaca, Turaka i Muslimana iz juzne YU....a djelomicno i iz BiH Krajine (nakon one krajiske bune :D ).

U biti...co'ek je legitimizir'o i etnicka ciscenja...i progone...a djelomicno....i etnokraciju....(jer se i sam "igro" entickom politikom....da bi ostvario svoje ciljeve...i da bi dos'o na vlast....i da bi ju zadrz'o u svojim rukama).

PS. I sama sam proizvod "mjesani" ljubavi. I ja...i moje djete..i citava famElija...ali..ne'mogu i ne'smi'm lagati.
ZnaDem dobro....sta'sam ocima vid'la....usima cula...i na koncu doziv'la. Sviiiidok sam ONOG doba. Nit'sam etnocentricni nacionalista nit' vjerski fanatik koji se krije iza nacionalizma....al' prozivat'se na proslost....k'o nekkvo "zlatno doba" je bas nemoralno. Isto k'o sto je dekadentno.... predstavaljati se k'o sticenik "svog naroda" :lol: dok trpas $$$ sebi u dzepove. Nekad je bilo unosno....ono fals "bratstvo jedinstvo"...a danas je unosan fals "nacionalizam".
Umjesto jedno partije....sad u BiH igraju tri etnokracije. :bih:
Bar imamo vise opcija..... :D
Last edited by zlata on 29/05/2009 19:41, edited 2 times in total.
User avatar
pojedinac
Posts: 1456
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#91 Re: JOVANKA BROZ

Post by pojedinac »

zlata wrote: Joj sto su mi najdrazi....ovi sto se zalazu za propale i ofucane ideje i ideologije.
Narocito....ovi sto bi rado Jovanku Titinc'u....doveli sebi u Saraj'vo.

K'o kano....brane se od danasnji' nacionalista....prozivajucci se na co'eka (Druga Titu) koji je dos'o na'vlast ulizivajuc se istim (alo samo onim preobuccenim u "proletere" :D )
Pobio i progn'o ogroman % anti-komunisticke burzuazije....(one iste....od koje se prave gradjanska drustva i demokracije....a ne od' cobana iz vecernje skole).
Protjer'o i pobio sve Njemce. Ogroman broj Talijana....i Istrijana....pa i Madjara.
Djelomicno prezmirio tiho "ciscenje" Albanaca, Turaka i Muslimana iz juzne YU....a djelomicno i iz BiH Krajine (nakon one krajiske bune :D ).

U biti...co'ek je legitimizir'o i etnicka ciscenja...i progone...a djelomicno....i etnokraciju....(jer se i sam "igro" entickom politikom....da bi ostvario svoje ciljeve...i da bi dos'o na vlast....i da bi ju zadrz'o u svojim rukama).
Još jednom :thumbup: @zlato.

Ne kontaju to oni.

Kasno je da se reprogramiraju.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#92 Re: JOVANKA BROZ

Post by Pera Trta »

Ne kontaju i nikad skontati neće. Dugo je pola stoljeća indoktrinacije.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#93 Re: JOVANKA BROZ

Post by kekec »

Zlatana, snajko nasa, nisi samo ti svjedok ONOG doba. Ima ih, srecom, jos. Imas svoje misljenje, nastalo gledajuci kroz licne naocale. Koliko si u pravu, moze se diskutovati, ali ti se postavljas kao da si 100 posto u pravu, da je tvoje jedino tacno i ispravno.
Primjer:
U San Paolu si srela cika Djoku, popila sa njim kafu i zakljucila da Yu nije imala ambasadora muslimana. :?
I tako dalje....
Nego:
pojedinac, zauzmi poziciju 4, a Pera Trta poziciju 5. Mala olimpijada traje. ;-)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#94 Re: JOVANKA BROZ

Post by Pera Trta »

Drago mi je što sam među domaćim izdajnicima i slugama okupatora :D
Ne daj bože da sam na suprotnoj strani.
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#95 Re: JOVANKA BROZ

Post by mofo33 »

turban wrote:A da se a.s Izetbegovic zvao Jovo sigurno bi citali nesto drugo ovdje... :-)

Jovanka Broz...Srpkinja skroz... :D :oops:
a tebi to familija sve sama "cista rasa"? :-)
( jos mi nisi odgovorio na prethodno pitanje...)
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#96 Re: JOVANKA BROZ

Post by kekec »

Pera Trta wrote:Drago mi je što sam među domaćim izdajnicima i slugama okupatora :D
Ne daj bože da sam na suprotnoj strani.
Gospodine Trta.
Upoznati smo sa vasom izjavom o pripadnosti vaseg dede (ako se dobro sjecam) ONIM "elitnim" jedinicama.
Zbog toga i nema nekog iznenadjenja pri citanju vasih postova.
Nazalost, zaboravili ste na izreku: "Cega se pametan stidi, ....se ponosi". ;-)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#97 Re: JOVANKA BROZ

Post by Pera Trta »

Hajde mi nađi samo tu izjavu, daću ti šta god hoćeš! :) Čuj, čim je Pero, to mora da je četnik. :D
oldplague
Posts: 1534
Joined: 21/03/2009 09:45

#98 Re: JOVANKA BROZ

Post by oldplague »

Sve su jalovije javne polemike, a valjda i ne mogu biti bolje. Te Lepa Brena, te Jovanka, te Kusta, te komunisti, Palestinci, Hladni rat... Kako je udobno džarati po prošlosti, a sve rabeći obrnutu psihologiju: nisam nacionalist, ali... nisam komunist, ali fakat... moj je dedo možda bio četnik/ustaša/handžarlija, ali ja sam, nako, više, jel, ove građanske orijentacije i to... moj je tata bio udbaški doušnik, ali ja sam ti sav za građanske slobode, qrcepalce... Generalno je lako imati "ispravan" stav o nečemu što je vremenski i prostorno udaljeno u tolikoj mjeri da naš sud nema nikakve materijalne vrijednosti, osim što nam dopušta da si prilijepimo zgodnu etiketu ili, što je češće, odlijepimo nezgodnu.
Ali sve je relativno, pa tako i Jovanka. Jovanka onog i Jovanka ovog vremena. Brena one Jugoslavije i Brena ovog pičvajza. Palestina koju mrve američki saveznici i Palestina koju mrve saveznici naših saveznika...
Jeste, hebali su nas komunisti u zdrav mozak, posjekli su demokraciju u korijenu i favorizirali jedan narod na štetu ostalih. Zbog 50 godina komunističkog jednoumlja izgubili smo sluh za građanska prava i slobode, otupjeli smo, politički zakržljali. Ali nije to najgore. Najgore je priznati da ni prije komunista nismo bili mnogo bolji. Favorizujemo li to sada građansku inteligenciju i liberalne demokrate? Malo morgen. Favorizujemo papke istog registra kao i oni što su u opancima splazali u gradove, uhvativši se na vakat reda iza proleterskih odreda. Je li smetala Jovanka zato što je, vjerovatno, bila produžena ruka određenih krugova koja je, s manje ili više uspjeha, kontrolisala Tita na nepoželjan način? Ma jok ba. Previše je to komplikovano za našeg čovjeka. Jovanka je sisata žena, partizanka i pritom Srpkinja udata za čoJeka iz drugog plemena. Haman ko i Brena. Case closed. Kakva ba demokracija Zlato, kakva buržoazija, a pogotovo kakve građanske slobode. Ovo je narod koji bi koliko danas jednog diktatora zamijenio drugim, sav zapišan od sreće i zadovoljstva, naša svijest dalje od toga ne seže. Da se komunisti nisu razračunali sa naprednom inteligencijom, narod bi to samoinicijativno odradio. Zapravo, sve dok su se komunisti s tim slojem krvavo obračunavali narod je bio, nako, baš rahat. Kad su u ringu ostali samo komunistički dobermani i nepismena zaglupljena masa, nastao je dernek.
Zašto je tema o obračunu srbijanskih vlasti sa Jovankom smiješna, u najmanju ruku? Zato što je Mladić na slobodi, kratko i jasno. Nekad uoči rata u BiH nekakav je gmaz došao u Sarajevo iz Beograda praviti satirično-prostačku predstavu o Titu, sva novoizabrana nacionalistička elita, raznih vjera i nacija, došla gledati i pljeskati. Ali dođe i Senad Pećanin, ako se dobro sjećam, sa kesom pokvarenih jaja. I u po predstave zagađa onog mamlaza na bini vičući mu, parafraziram: idi pravi predstavu o Miloševiću, jebo te Tito!
Evo, ja bih se nadovezala: Mladića u kućni pritvor, a Ceci onemogućiti pristup Arkanovim parama, jebala vas Jovanka! :x
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#99 Re: JOVANKA BROZ

Post by kekec »

kekec wrote:
Pera Trta wrote:Drago mi je što sam među domaćim izdajnicima i slugama okupatora :D
Ne daj bože da sam na suprotnoj strani.
Gospodine Trta.
Upoznati smo sa vasom izjavom o pripadnosti vaseg dede (ako se dobro sjecam) ONIM "elitnim" jedinicama.
Zbog toga i nema nekog iznenadjenja pri citanju vasih postova.
Nazalost, zaboravili ste na izreku: "Cega se pametan stidi, ....se ponosi".
;-)
Pera, izvini, mislim da sam ovdje pogrijesio. Zamijenio sam te sa ??? , ipak se ne mogu sjetiti.

A sto se tice one podrske Zlatki
Ne kontaju i nikad skontati neće. Dugo je pola stoljeća indoktrinacije.
necu te izbaciti sa "olimpijade". :D
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#100 Re: JOVANKA BROZ

Post by kiky »

jovanka je zaslužila penziju i mir ...
ima neki razlog zašto je srbija zafrkava evo več koliko godina ...
interesantno, kako se niko od tih nevladinih nije založio za nju ...
Locked