Jos jedna piramida na Balkanu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
FireFly
Posts: 49
Joined: 26/04/2006 21:55

#1 Jos jedna piramida na Balkanu

Post by FireFly »

Semir Osmanagic je neumoran. Otkrio covjek jos jednu piramidu.

Srpska piramida
Ekipa naučnika tvrdi da je planina Rtanj ljudska tvorevina i mesto kontaka sa drugim civilizacijama

BOLJEVAC - Ukoliko Vlada Srbije udovolji zahtevu Centra za istraživanje i ekologiju "Duh Rtnja" sa sedištem u Švedskoj, ekipa naučnika - koju čine akademik Semir Osmanagić, koji je otkrio piramide u Visokom u Bosni, profesor dr Josip Rendulić, šestostruki doktor i predavač na tri priznata svetska instituta u Indiji, i dr Hari Oldfild iz Velike Britanije - uskoro bi mogla da potvrdi tezu ser Artura Klarka, autora filma "Odiseja u svemiru 2000", da je planina Rtanj u stvari tvorevina najstarije civilizacije na planeti Zemlji, odnosno da je reč o rukama građenoj piramidi.

- Reč je o grupi entuzijasta koji su se najpre nezvanično, a sada u okviru novoosnovanog centra "Duh Rtnja" bave istraživanjem piramidalnog reljefa Rtnja, speleološkim objektima, pojavama jonizujućih i drugih zračenja ove planine - kaže dr Nebojša Marjanović, predsednik opštine Boljevac i ističe:

- Oni su na prezentaciji dosadašnjih istraživanja rekli da ima nagoveštaja da je planina Rtanj, koja ima piramidalni oblik, jedinstven u svetu, u stvari tvorevina najstarije civilizacije i kontaktno mesto sa drugim civilizacijama.
Prva merenja su pokazala da pojedini delovi Rtnja emituju jake elektromagnet

ne talase i da to zračenje ima pozitivan uticaj na ljudski organizam. Rtanj leži na tri podzemne velike vode, koje se nalaze na dubini od oko 100 metara. Ova ekipa naučnika entuzijasta veruje da se ispod površine zemlje nalaze zidovi piramide i brojni hodnici i zato je podnela zahtev Vladi Srbije da se odobri iskopavanje kako bi ova teza bila potvrđena. Dozvola je neophodna, jer je planina zaštićena.

- Centar je napravio dogovore s nekoliko fondova i fondacija u svetu koje će podržati ekološke projekte, a institut iz Nju Delhija, uz podršku Uneska, želi da ovde na Rtnju izgradi zdravstve
no-naučno obrazovni institut. Za te namene žele da preurede Sokolski dom u naselju Rtanj i još nekoliko objekta. Kako su mi objasnili, hoće da u tom institutu lociraju aparat profesora dr Rendulića, koji ovaj svetski priznati naučnik koristi u lečenju brojnih državnika sveta, a koji u stvari čisti ljudski organizam od svega negativnog - rekao je Marjanović.

Pre mnogo godina piloti su primetili da radari sa zemlje ne registruju avione dok se nalaze iznad šiljka Rtnja i od tada sve letelice zaobilaze piramidu, tačnije lete na pristojnoj udaljenosti od nje.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11101
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#2 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by Prpa.ba »

Srbi su ustvari vanzemaljci. :D
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#3 Piramida u Srbiji

Post by viva_castro »

Mostar/Beograd (RTM) - Centar za istraživanje i ekologiju iz Beograda zatražio je od Vlade Srbije da mu se omogući formiranje istraživačkog centra na planini Rtanj, jer geografska i magnetna mjerenjima ukazuju da se ispod nje krije piramida.

Ukoliko država dozvoli, leteće kugle, nevidljivost aviona na radaru dok nadlijeću Rtanj, jedinstvene biljke, brojna jonizujuća i elektromagnetna zračenja, a naročito pravilan piramidalni oblik planine konačno bi mogli biti naučno objašnjeni.
Predsjednik općine Boljevac Nebojša Marjanović rekao je da su stručnjaci ovog centra u razgovoru sa njim iznijeli naučnu osnovu da se ispod Rtnja krije piramida i da je ova mistična planina po svom obliku i dejstvu jedinstvena u svijetu, javili su srpski mediji.
"Kažu da Rtanj ima specifične elektromagnetne talase koji imaju geopatološki uticaj na ljudski organizam. Podnijeli su zahtjev nadležnom Ministarstvu da planinu 'zagrebu', odnosno da na nekoliko mesta obave iskopavanje. Očekuju da će pronaći građevine i podzemne hodnike", objašnjava Marjanović.
Ekipa Centra za istraživanje otkrila je da Rtanj leži na tri velike podzemne rijeke, koje su na dubini većoj od 100 metara, a prema dosadašnjim ispitivanjima, velika je vjerovatnoća da ljudska civilizacija potiče iz Srbije, baš sa ovog mjesta.
Marjanović navodi da se na samom vrhu Rtnja, na 1 565 metara nadmorske visine, nalazi neobična rupa, koja je najverovatnije jedan od izlaza iz piramide.
On je rekao da je lično vidio ogromnu svijetleću loptu okruženu diskovima kako leti potpuno neujednačeno, a koja je mijenjala brzinu, pravac i smjer na jedinstven, neopisiv način.
Marjanović je istakao da je još Arthur C. Clark, autor romana "Odiseja u svemiru 2010" napisao da Rtanj nije planina, već da se ispod krije piramida, najstarija tvorevina civilizacije. (24sata.info/Srna)


Al interesantno je kako se oni odmah vracaju na svoju mitologiju i vežu to sa svojom "činjenicom" da je Srbija srce civilizacije :D

Kako god, nadam se da će komšije nešto naći, i da im to neće biti razlog da krenu u pokolj komšija, već da prihvate i zagrle to civilizacijsko otkriće i da civiliziraju naše i njihove ravnogorce, 21. je vijek, pa bi bilo vrijeme...

Sretno komšijama.
User avatar
primitivac
Posts: 26
Joined: 25/09/2008 18:12

#4 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by primitivac »

oprez ljudi klepiče nam srbi semira
User avatar
LooLoo
Posts: 165
Joined: 19/04/2009 17:03

#5 Re: Piramida u Srbiji

Post by LooLoo »

viva_castro wrote:
Mostar/Beograd (RTM) - Centar za istraživanje i ekologiju iz Beograda zatražio je od Vlade Srbije da mu se omogući formiranje istraživačkog centra na planini Rtanj, jer geografska i magnetna mjerenjima ukazuju da se ispod nje krije piramida.

Ukoliko država dozvoli, leteće kugle, nevidljivost aviona na radaru dok nadlijeću Rtanj, jedinstvene biljke, brojna jonizujuća i elektromagnetna zračenja, a naročito pravilan piramidalni oblik planine konačno bi mogli biti naučno objašnjeni.
Predsjednik općine Boljevac Nebojša Marjanović rekao je da su stručnjaci ovog centra u razgovoru sa njim iznijeli naučnu osnovu da se ispod Rtnja krije piramida i da je ova mistična planina po svom obliku i dejstvu jedinstvena u svijetu, javili su srpski mediji.
"Kažu da Rtanj ima specifične elektromagnetne talase koji imaju geopatološki uticaj na ljudski organizam. Podnijeli su zahtjev nadležnom Ministarstvu da planinu 'zagrebu', odnosno da na nekoliko mesta obave iskopavanje. Očekuju da će pronaći građevine i podzemne hodnike", objašnjava Marjanović.
Ekipa Centra za istraživanje otkrila je da Rtanj leži na tri velike podzemne rijeke, koje su na dubini većoj od 100 metara, a prema dosadašnjim ispitivanjima, velika je vjerovatnoća da ljudska civilizacija potiče iz Srbije, baš sa ovog mjesta.
Marjanović navodi da se na samom vrhu Rtnja, na 1 565 metara nadmorske visine, nalazi neobična rupa, koja je najverovatnije jedan od izlaza iz piramide.
On je rekao da je lično vidio ogromnu svijetleću loptu okruženu diskovima kako leti potpuno neujednačeno, a koja je mijenjala brzinu, pravac i smjer na jedinstven, neopisiv način.
Marjanović je istakao da je još Arthur C. Clark, autor romana "Odiseja u svemiru 2010" napisao da Rtanj nije planina, već da se ispod krije piramida, najstarija tvorevina civilizacije. (--- SPAM ---/Srna)


Al interesantno je kako se oni odmah vracaju na svoju mitologiju i vežu to sa svojom "činjenicom" da je Srbija srce civilizacije :D

Kako god, nadam se da će komšije nešto naći, i da im to neće biti razlog da krenu u pokolj komšija, već da prihvate i zagrle to civilizacijsko otkriće i da civiliziraju naše i njihove ravnogorce, 21. je vijek, pa bi bilo vrijeme...

Sretno komšijama.
Ja sam tog dana obavljao najnormalnije funkcije ovaj
jutarnje, zaljevao sam pesticidima polje iznad bukovice
kad se iznenada, na lijevoj strani sam u vidokrugu primjetio
neki eee objekat eee nepoznat koji je bio bljestav
ustvari mjenjo je boju
ustvari bio je zut, zelenkaste boje
povremeno :mrgreen: :mrgreen:
sa2101
Posts: 235
Joined: 04/11/2006 11:48
Location: sarajevo

#6 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by sa2101 »

mi imamo dvije :oops: :oops:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#7 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by atko »

Sto ti je americka logika ... ujka Sem odmah pokrece lanac piramida :lol:

Salu na stranu ... ne bih ja to proglasavo ostavstinom atlantidjana niti svemirskim generatorima gama zraka ... ali bih stvarno formiro jedan normalan naucni tim da to ispita na normalan nacin i da da misljenje o tim piramidalnim brdima po balkanu ... ovako je problem sem&co odose u jednu krajnost a ovi oportunisit su spremni da tvrde da ta brda ne da nisu piramide nego i ne postoje ... sve je montaza u photoshopu-u :-)
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#8 Re: Piramida u Srbiji

Post by potočanka »

User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9 Re: Piramida u Srbiji

Post by Alfons Kauders »

da to nije semir postao nemanja? :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#10 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by mostarac »

AKADEMIK Semir Osmanagic :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#11 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by viva_castro »

atko wrote:Sto ti je americka logika ... ujka Sem odmah pokrece lanac piramida :lol:

Salu na stranu ... ne bih ja to proglasavo ostavstinom atlantidjana niti svemirskim generatorima gama zraka ... ali bih stvarno formiro jedan normalan naucni tim da to ispita na normalan nacin i da da misljenje o tim piramidalnim brdima po balkanu ... ovako je problem sem&co odose u jednu krajnost a ovi oportunisit su spremni da tvrde da ta brda ne da nisu piramide nego i ne postoje ... sve je montaza u photoshopu-u :-)

Semirova stručnost može biti upitna, ali je očito da ti govoriš o temi u koju nisi upućen.

Kada bi vidio sva istrazivanja koja su napravljena i uporedio ih sa radovima na sličnim oblastima drugdje u svijetu vidio bi šta bošnjaci guraju pod tepih samo da ne bi neko bio bolji od njih...

Uostalom, kako si očito laik kao i ja, najbolje bi ti bilo da odeš i popneš se na vrh Piramide Mjeseca, treba jedno pola sata do gore, ali je kompletan plato sada otkopan i pogled oduzima dah.
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#12 Re: Piramida u Srbiji

Post by viva_castro »

Alfons Kauders wrote:da to nije semir postao nemanja? :D
hahahah vratio se veri pradedovskoj hahahah
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#13 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by ljubav_aha »

atko wrote:Sto ti je americka logika ... ujka Sem odmah pokrece lanac piramida :lol:

Salu na stranu ... ne bih ja to proglasavo ostavstinom atlantidjana niti svemirskim generatorima gama zraka ... ali bih stvarno formiro jedan normalan naucni tim da to ispita na normalan nacin i da da misljenje o tim piramidalnim brdima po balkanu ... ovako je problem sem&co odose u jednu krajnost a ovi oportunisit su spremni da tvrde da ta brda ne da nisu piramide nego i ne postoje ... sve je montaza u photoshopu-u :-)
tvoji postovi su mi uvijek kool :thumbup:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#14 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 17/01/2012 12:13, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#15 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by Alfons Kauders »

mostarac wrote:AKADEMIK Semir Osmanagic :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Hahahahah vidi fakat ga potpisali kao akademika... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Balkane, Balkane, Balkane moj... :-)
User avatar
Panthera
Posts: 411
Joined: 02/07/2008 00:10

#16 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by Panthera »

Alfons Kauders wrote:
mostarac wrote:AKADEMIK Semir Osmanagic :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Hahahahah vidi fakat ga potpisali kao akademika... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Balkane, Balkane, Balkane moj... :-)
svi smo mi akademiKi :D
User avatar
Ateista
Posts: 46738
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#17 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by Ateista »

Ja ne kontam jednu stvar, cemu toliko negiranje piramida?

Za tu u Srbiji ne znam, ali one u Visokom stvarno imaju oblik priblizan piramidi, samo je pitanje da li je to potpuno prirodna pojava, da li je potpuno vjestacka pojava, ili ono sto je najvjerovatnije - da je prirodno brdo koje je samo jos malo oblikovano.

Bilo koja od tih varijanti je dovoljna da to pokusamo iskoristiti za razvoj turizma, da malo privucemo strance u ovu zemlju da potrose koju euro, a neki totalno negiraju te piramide, sto bi @atko rekao - negiraju da ta brda uopste postoje, a ja sam ih vidio svojim ocima. :D

Stvarno ne razumijem cemu taj takav stav "piramide ne postoje" i sta to tacno znaci da ne postoje, da ne postoje uopste brda ili samo da nisu djelo ljudskih ruku?
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#18 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by duboka_misao »

histerija mase....u Visokom lezi na manje ni vishe bratic od Ramzesa II a u Srbiji pociva kraljevic Marko ko da gledam a sve je u obliku piramide jer je to najjeftinija gradnja (na tri vode?) elem i da ima nesto prije je necija ilegalna vikendica iz 15 st. nego piramida
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#19 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by demetra22 »

Ateista wrote:Ja ne kontam jednu stvar, cemu toliko negiranje piramida?

Za tu u Srbiji ne znam, ali one u Visokom stvarno imaju oblik priblizan piramidi, samo je pitanje da li je to potpuno prirodna pojava, da li je potpuno vjestacka pojava, ili ono sto je najvjerovatnije - da je prirodno brdo koje je samo jos malo oblikovano.

Bilo koja od tih varijanti je dovoljna da to pokusamo iskoristiti za razvoj turizma, da malo privucemo strance u ovu zemlju da potrose koju euro, a neki totalno negiraju te piramide, sto bi @atko rekao - negiraju da ta brda uopste postoje, a ja sam ih vidio svojim ocima. :D

Stvarno ne razumijem cemu taj takav stav "piramide ne postoje" i sta to tacno znaci da ne postoje, da ne postoje uopste brda ili samo da nisu djelo ljudskih ruku?

Najbolje bi bilo, bezbeli, da oni to tamo po Visokom proglase piramidama. Sta bilo da bilo.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#20 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by amrica »

Ateista wrote:Ja ne kontam jednu stvar, cemu toliko negiranje piramida?

Za tu u Srbiji ne znam, ali one u Visokom stvarno imaju oblik priblizan piramidi, samo je pitanje da li je to potpuno prirodna pojava, da li je potpuno vjestacka pojava, ili ono sto je najvjerovatnije - da je prirodno brdo koje je samo jos malo oblikovano.

Bilo koja od tih varijanti je dovoljna da to pokusamo iskoristiti za razvoj turizma, da malo privucemo strance u ovu zemlju da potrose koju euro, a neki totalno negiraju te piramide, sto bi @atko rekao - negiraju da ta brda uopste postoje, a ja sam ih vidio svojim ocima. :D

Stvarno ne razumijem cemu taj takav stav "piramide ne postoje" i sta to tacno znaci da ne postoje, da ne postoje uopste brda ili samo da nisu djelo ljudskih ruku?
To je poenta svega, zaraditi lovu. I umjesto da pomognemo ovoj zemlji da se izvuce iz crne rupe, bar djelimicno finansijski, nadju se "patriote" kojima je vaznije ukopati Semira nego zaraditi novac. A narocito prednjace budzetasi-arheolozi koji zive od mrvica budzeta i kojima je to najvise krivo, uz cinjenicu da je Semir amater....tukne na ljubomoru.

Ja se ne sjecam Medjugorja prije ukazanja, ali ga se sjecam iz kraja 80-ih kad sam namjerno otisla da vidim to mjesto, i imala sam sta vidjeti, amerika usred hercegovacke sirotinje. I dan danas jedno od najbogatijih mjesta u Hecegovini. Umjesto da nesto slicno uradimo, od Visokog naparvimo centar svjetskog turizma, sto nije problem, jer uvijek ima onih koji imaju love i fix ideja (traze yetija, NLO-e, atlantide....) mi dokuzajemo sa smo s pravom najgluplji u regiji i sire. Nek' komsiji crkne krava, makar meni crklo citavo stado od 100 krava. Bosanska logika samodestrukcije. Dokazana kroz sad-mazo rezultate izbora zadnjih 18 godina.

Treba gurati tu pricu 100 na sat, uraditi dobar marketing, svi zajedno, neka se cuje, ako treba malo i uljepsati, sve u cilju ekonosmkog prosperiteta i unosa zivih ojra, dolara i ostalih valuta u usluzno-trgovacku privredu ove zemlje.

Danas je sve biznis, nije samo lopata pa kopaj, nego dobro (se) prodaj.

Ali nista od toga. :run: sa nama ovakvim.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#21 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by mostarac »

demetra22 wrote:
Ateista wrote:Ja ne kontam jednu stvar, cemu toliko negiranje piramida?

Za tu u Srbiji ne znam, ali one u Visokom stvarno imaju oblik priblizan piramidi, samo je pitanje da li je to potpuno prirodna pojava, da li je potpuno vjestacka pojava, ili ono sto je najvjerovatnije - da je prirodno brdo koje je samo jos malo oblikovano.

Bilo koja od tih varijanti je dovoljna da to pokusamo iskoristiti za razvoj turizma, da malo privucemo strance u ovu zemlju da potrose koju euro, a neki totalno negiraju te piramide, sto bi @atko rekao - negiraju da ta brda uopste postoje, a ja sam ih vidio svojim ocima. :D

Stvarno ne razumijem cemu taj takav stav "piramide ne postoje" i sta to tacno znaci da ne postoje, da ne postoje uopste brda ili samo da nisu djelo ljudskih ruku?

Najbolje bi bilo, bezbeli, da oni to tamo po Visokom proglase piramidama. Sta bilo da bilo.
ja se slazem sa tobom. Za sad je Semirova avantura donijela vise koristi nego stete i dok je tako je to podrzavam.
Al ipak nazvati ga akademikom eeeeej :D
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#22 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by rado_vidjen »

U tu piramidu su se sakrili nakon masovnog exodusa sa atlantide, gdje su belosvetski zaverenici iz vatikana u sadejstvu sa dinosaursima, nacisto potopili srpsku prapostojbinu i prapostojbinu civilizacije uopste.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#23 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by Baltazar_khan »

Kad bi vam rekao šta stvarno mislim o Semiru Osmanagiću, dobio bi ban :oops:

Zar svako brdo mora da bude piramida? Fakat nije normalan ovaj AKADEMIK :shock:
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#24 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by viva_castro »

Ova priča je ono o čemu uvijek govorim! To je jedan od dokaza da smo MI, TI koji čitaš i JA koji pišem krivi za sranje u kom plivamo, u kom se gušimo.

Ovdje se uspjeh ne prašta! Nije to ok ako ćemo svi profitirati od nečega već je strašno što će neko najviše dobiti, strašno je da će neko biti bolji! Bolje ga je povući nazad u govna da plivamo skupa, nego zakačiti se za njega i iskopeljati se iz ove septičke jame! To je to, to smo mi, to je bošnjo!

Ništa ovom narodu ne treba dat osim kandžijom po leđima, i naređivati mu šta i kako pod prijetnjom života, ZA NAŠE DOBRO(!) što i jeste najtužnije.

Niko od ovih (komičara) zasigurno nikada nije obišao iskopine u Visokom. Sve to treba pod kandžiju i upregnut, kao stoku koja i jesmo!
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#25 Re: Jos jedna piramida na Balkanu

Post by duboka_misao »

viva_castro wrote:Ova priča je ono o čemu uvijek govorim! To je jedan od dokaza da smo MI, TI koji čitaš i JA koji pišem krivi za sranje u kom plivamo, u kom se gušimo.

Ovdje se uspjeh ne prašta! Nije to ok ako ćemo svi profitirati od nečega već je strašno što će neko najviše dobiti, strašno je da će neko biti bolji! Bolje ga je povući nazad u govna da plivamo skupa, nego zakačiti se za njega i iskopeljati se iz ove septičke jame! To je to, to smo mi, to je bošnjo!

Ništa ovom narodu ne treba dat osim kandžijom po leđima, i naređivati mu šta i kako pod prijetnjom života, ZA NAŠE DOBRO(!) što i jeste najtužnije.

Niko od ovih (komičara) zasigurno nikada nije obišao iskopine u Visokom. Sve to treba pod kandžiju i upregnut, kao stoku koja i jesmo!
jel to manjak radne snage za iskopavanje ...pa drugacije se vrbuje narod kolega :D
Post Reply