Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#26 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by seoBIH »

suspect_zero wrote: 16/06/2021 14:55 @Dozer izgleda otkrio novu aferu koja će im prisjest' .....sada čekamo medije da ovo malo istraže....obzirom da su se SDA talibani upalili na temi nešto je mutno.
Izvini, ali napisao si glupost. Ovo je aktivno vec 2-3 godine i...niko ništa. Veća je "afera" eko taksa koja je ustavno neregularna a naplacuje se.
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#27 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by suspect_zero »

seoBIH wrote: 16/06/2021 15:01
suspect_zero wrote: 16/06/2021 14:55 @Dozer izgleda otkrio novu aferu koja će im prisjest' .....sada čekamo medije da ovo malo istraže....obzirom da su se SDA talibani upalili na temi nešto je mutno.
Izvini, ali napisao si glupost. Ovo je aktivno vec 2-3 godine i...niko ništa. Veća je "afera" eko taksa koja je ustavno neregularna a naplacuje se.
Nisam upratila, moguće što sam glupa :oops: oprosti.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#28 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by Dozer »

Naravno da je mutno. Isto kao i za famozne "eko naljepnice" na autima, za koje se godisnje uzme oko 60 miliona KM, a koje nemaju bukvalno nikakvu svrhu vec godinama.

Kako se zna da je svaki tehnicki u KS u nekoj semi s nekim iz SDA, direktno ili indirektno, kao i da vecina te love ostaje tehnickim pregledima (sto je samo po sebi nonsense, jer kakve veze vlasnik tehnickog pregleda ima s eko normama i naljepnicama, i za sta su oni uopste nadlezni u svemu tome?!), sasvim je jasno da je to izmisljeno samo kako bi se gradjanima oteli milioni ni za sta.

Sve je to ista sema, isti nakaradni nacin uzimanja love i bogacenja kroz legaliziranu pljacku.

Istu stvar su uradili i s registracijom vozila. Nema veze koja je eko norma, ako prvi put registrujes auto na sebe - ide 100% placanje, pa se onda svake godine, kao, odbija 10% dok se ne dodje na famozni "popust" od 50%.

Pri tome, uzmu lopatom za odrzavanje puteva, vodozastitu i sva ostala sranja, pri cemu niko zvi nema pojma gdje zavrsi sava ta silna lova, a opet se radi o desetinama miliona godisnje.

Ili, uvedu dodatne akcize na gorivo, uz obrazlozenje da je to NAMJENSKI i iskljucivo za izgradnju AP, i za prvih 8 mjeseci skupe 650 miliona SAMO od tih dodatnih akciza. I to objave (zajebu se).
Od tada vise niko nikad ni rijec nije spomenuo o tim akcizama, o silnim milijardama koje su od tada skupljene za AP, medjutim hladno se, i to samo mjesec dana nakon gornje objave o 650 miliona, zaduze za 350 miliona za izgradnju AP?!
Naranvo, nigdje ni AP, ni milijardi, nicega....
Last edited by Dozer on 16/06/2021 15:11, edited 1 time in total.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#29 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by seoBIH »

suspect_zero wrote: 16/06/2021 15:03 Nisam upratila, moguće što sam glupa oprosti.
izvini ti, više sam revoltiran što ovakve stvari isplivaju i budu zaboravljene. Ja sam čak učestvovao u javnoj raspravi da se onemo0gući legalizacija ove usluge, koja nije kompletna.

Kako kompletna usluga izgleda mozete pogledati na https://www.posta.com.mk/TrackTrace/ cak sam i slao prijedloge pošti, no ne zele da rade bilo šta, osim ove naplate.

Što se tiče iste, ostaje dok se ne skupi kritična masa, znači nikad.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#30 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by Dozer »

@seoBIH Drug, nema potrebe za pjenom i vrijedjanjima.... Mnogi od nas su na razne nacine, i godinama, ukazivali na razne stvari, pricali, cak postavljali i razne dokaze, kako ovdje na forumu, tako i u RL, ali.... Ovaj narod je inertan, totalno... Mediji su u 99% slucajeva pod kontrolom kleptokratije, i na kraju dobijemo sta imamo - nista.

Mislim da sam i ja cak pisao na toj temi nekada, i spominjao upravo ovo. Sad mi se kroz maglu to vraca, zaboravi se.. Onda je zamrla. Kao i svaka druga koja se ne tice etno-nacional-vjerskog sovinizma i fasizma. Samo te teme mogu cvjetati neograniceno. Jbg, balkanski mentalni sklop....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#31 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by Bloo »

@Dozer
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#32 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by Dozer »

:kiss:
Dino79
Posts: 792
Joined: 05/02/2017 13:41

#33 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by Dino79 »

Ova agencija je osnovana sa osnovnim ciljem da vrsi otimanje novca od siromasnih i obicnih građana i da kroz sistem podsticaja taj isti novac proslijedi na racun bogatih.

http://operatoroieiek.ba/

Doslovce i penzioneri moraju placati one naknade za " zelenu energiju" a taj novac ide na racun vlasnika malih hidroelektrana koji unistavaju prirodu.
Dakle ova vlast je napravila sistem i zakone koji legalizuju otimanje novca od siromasnih građana i davanje tog novca bogatim vlasnicima elektrana koji unistavaju prirodu.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#34 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by Dozer »

Ova vlast vec 26 godina razmislja i radi sve samo kako bi od gradjana izvukla sto vise novca, a zadnjih 10 je to postalo tako ocigledno, da se slobodno moze nazvati najobicnijom polulegaliziranom otimacinom.

Tu postoji more nelegalnih odredbi, uredbi i odluka, koje nikad nisu ozakonjene, ali se uredno sprovodi svaka koja podrazumijeva naplatu bilo kojeg iznosa. I zapravo samo to u svemu tome i funkcionise - naplata, dok implementacija ostalih predvidjenih stvari nikada nije ni pocela (Eko naljepnice su najbolji primjer, a ima toga more....).

Cak i stvari koje ozakone i objave u Sluzbenom listu, ni njih ne sprovode. Samo jedan od primjena su zakoni o pravima demobilisanih boraca, npr.. Kada se taj zakon procita, pogotovo zadnje izmjene i dopune iz 2020., vise je nego jasno da su to bajke na papiru namijenjene lakovjernima, i samo i iskljucivo radi glasova na izborima.
Npr., po tim zadnjim izmjenama i dopunama i djeca demobilisanih boraca imaju pravo na besplatno visoko obrazovanje svoje djece. Naravno, ovo se nikada nije sprovelo, i cak iako je sve objavljeno i na snazi, kantonalna ministarstva su hladno zaobisla tu stavku u zakonu i u pozivima objavili uslove iz prethodnog zakona po kojima pravo na ovo imaju samo djeca RVI, poginulih i odlikovanih boraca. Valjda ostali nisu ratovali...

Ili, 2019. su donijeli izmjene i dopune po kojima svaki demobilisani borac moze dobiti iskaznicu kojom ce dokazivati taj svoj status, i na osnovu kojeg ce ostvarivati svoja zakonom garantovana prava. Logicno, ni ovo se nikad nije implementiralo. Ne naplacuje se i samim tim nije ni bitno, kao i sve ostalo, i ostaje samo mrtvo slovo na papiru.

Sada imamo najnovije izmjene i dopune, ali ovaj put Pravilnik o primjeni zakona na dohodak. Sami citajte....
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by pici »

Dozer wrote: 21/06/2021 14:47 Ova vlast vec 26 godina razmislja i radi sve samo kako bi od gradjana izvukla sto vise novca, a zadnjih 10 je to postalo tako ocigledno, da se slobodno moze nazvati najobicnijom polulegaliziranom otimacinom.

Tu postoji more nelegalnih odredbi, uredbi i odluka, koje nikad nisu ozakonjene, ali se uredno sprovodi svaka koja podrazumijeva naplatu bilo kojeg iznosa. I zapravo samo to u svemu tome i funkcionise - naplata, dok implementacija ostalih predvidjenih stvari nikada nije ni pocela (Eko naljepnice su najbolji primjer, a ima toga more....).

Cak i stvari koje ozakone i objave u Sluzbenom listu, ni njih ne sprovode. Samo jedan od primjena su zakoni o pravima demobilisanih boraca, npr.. Kada se taj zakon procita, pogotovo zadnje izmjene i dopune iz 2020., vise je nego jasno da su to bajke na papiru namijenjene lakovjernima, i samo i iskljucivo radi glasova na izborima.
Npr., po tim zadnjim izmjenama i dopunama i djeca demobilisanih boraca imaju pravo na besplatno visoko obrazovanje svoje djece. Naravno, ovo se nikada nije sprovelo, i cak iako je sve objavljeno i na snazi, kantonalna ministarstva su hladno zaobisla tu stavku u zakonu i u pozivima objavili uslove iz prethodnog zakona po kojima pravo na ovo imaju samo djeca RVI, poginulih i odlikovanih boraca. Valjda ostali nisu ratovali...

Ili, 2019. su donijeli izmjene i dopune po kojima svaki demobilisani borac moze dobiti iskaznicu kojom ce dokazivati taj svoj status, i na osnovu kojeg ce ostvarivati svoja zakonom garantovana prava. Logicno, ni ovo se nikad nije implementiralo. Ne naplacuje se i samim tim nije ni bitno, kao i sve ostalo, i ostaje samo mrtvo slovo na papiru.

Sada imamo najnovije izmjene i dopune, ali ovaj put Pravilnik o primjeni zakona na dohodak. Sami citajte....
nista od toga... samo beneficije imaju clanstvom u sdO i veze... zadnji put bio u borackoj organizaciji da mi izdaju potvrdu o ne placanju (manje placanje) poreza na kvadraturu tj na gradnju sprata porodicne kuce... teta koja guzelja u borackoj u opstini centar, prvo mi odbrusi odkud mi to a onda da nema privilegije da sam pejgamber... boracke udruge su leglo sdO smrada i ljudskog sljama...
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#36 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by Dozer »

To je upravo ono o cemu pricam.

Sve zakone koje donesu, namijenjeni su iskljucivo za postivanje u dijelu u kojem ce vlast (SDA) uzimati pare. Sve ostale stavke i odredbe tog istog zakona se vrlo ciljano ne postuju, osim u slucajevima kada se radi o nekome njihovom.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#37 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by DonieBrasco »

To je njima njihova borba dala uz Allaha naravno !

Rate se, trud tese.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#38 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by Dozer »

Samo me zanima da li ce se iko drzuti da dirne u ovo i javno postavi ova pitanja o tome gdje odlazi ta lova, po kojem se zakonskom osnovu uopste uzima od gradjana, i ko je odgovoran za to....
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#39 Re: Jos jedna multimilionska pljacka u reziji SDA

Post by Dozer »

Odem prije neki dan u postu na zeljznickoj da preuzmem posiljku.
Nadjose je, daje mi lik onaj papir na potpis, i ja gledam - nigdje ni rijeci o bilo kakvoj cifri.

Potpisem, a lik ce - 1,80 KM.
Reko' - za sta?
Kaze - postarina.
Pa, reko', - to sam vec platio. Koju postarinu vi naplacujete sad, a ja dosao po posiljku, niste mi je dostavili na vrata...?
Kaze - to su troskovi poste od aerodroma do ovdje.
Reko' - OK, dajte mi racun ili kakvu potvrrdu za to.
Kaze - Nema to (vec vidno iznerviran sto ga uopste pitam bilo sta za to).
Pa, reko', za sta onda dajem 1,80? Za koju postarinu? I koliko bi bilo da ste mi doniejli na vrata...3,50?

Kaze, gospodine, nisam ja odlucio o tome, nego menadment (cuj?!), ja samo radim sta mi je receno.
Reko' - nije problem, ali jasno vam je da je ovo klasicna otimacina, bez ikakvog zakonskog osnova za tu naplatu?
Suti...

Izvadim 2 KM i platim, jer mi treba naruceno.

Eto nam drzave i govana... Fuj.
Post Reply