Jos jedan dokaz hrvatske agresije i podjele BiH

Post Reply
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#76

Post by mr__bosnjak »

rajvosa^ wrote:
mr__bosnjak wrote:Pa taj isti Hujka ti je branio Mostar od agresora i sa istoka i sa zapada. A Alija je bio Predjsednik drzave ciji su drzavljani bili. Tudjman nije, to se vise mora shvatit. Granice nisu tu da ih brises! A Hrvati su(vecinom) pohrlili ovim zadnjim. Dakle ne "pomagacima" nego agresorima jer ih nije nista(narucito ne kasnije) razlikovalo od cetnika. Simple as that! Nego opet te pitam, sta direktno zelis reci na ovoj temi? Sta? Samo iznosis masa stvari i "cinjenica" ali nijednom ne kazes sta ti je "bottom line"?
Pravo si cool kad ubacis "bottom line" i "simple as that".
jel´ da? :D
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#77

Post by kekec »

mr__bosnjak wrote:Posto nisam ni fin ni nacitan nit sam imao ista prije rata dakle pravi dijasporski idiot kome je rat dobro dosao da izadje iz vuko*ebine u kojoj je bio nebi trebao mene pitat. Pitaj te pametne, nacitane, fine, sto su nesto imali prije rata... :roll:
Momcino, nemoj se izvlaciti. :-)
Lijepo priznaj da ne znas odgovoriti, jer si jos uvijek mlad i neiskusan,
odnosno nisi u stanju odgovoriti na ono sto "liska" otvoreno i realno
napisa i upita.
Hajde reci mi zasto bih volio ovu drzavu? Je li ikome lijepo u njoj? Jeste samo lopovima? Jel lijepo penzionerima, omladini, nezaposlenim? Pa ovdje ni zaposlenim nije dobro jer od place ne mogu prezivjeti. Hajde odgovori mi argumentom zasto bih je trebao voljeti? Pa ona Jugoslavija je bila svima bolja, pa smo jer razjebali jer nam nije svima odgovarala.
Kratko, jasno i jednostavno ti je "bacio istinu u oci".
Odgovore ne mozes dati jer ih ne mozes naci na svojim omiljenim web stranicama, sa kojih kupis "znanje", jer tih odgovora tamo nema, a licno zivotno iskustvo ti takodje ne omogucuje davanje pravog odgovora.
A i daleko si od bosanskog "lonca". :D
Znaci, u nekim stvarima bi trebao biti samo citalac, a nikako "aktivan" ucesnik. Dolazis u situaciju da te neko nazove "papagaj", jer uglavnom citiras tudje misli, stavove i slicno, a vrlo rijetko imas stav koji je rezultat vlastitog iskustva ili razmisljanja. :roll:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#78

Post by mr__bosnjak »

Dakle ti se slazes sa Liskom, dobro... :roll:

Ne izvlacim se ja, niti kopiram druge tekstove, skoro sve sto pisem su moje misli. Mozda ponekad citiram neki tekst ali to svi rade. Liska je lijepo rekao da u dijaspori imaju pametni, fini, obrazovani ljudi...i da ja nisam medju njima. Onda valjda ne ocekuje da cu ja, takav glup i neobrazovan bezbel iz neke zabiti moci odgovoriti? A ako vec toliko zeli odgovor:

Bosna i Hercegovina je njegova drzava, drzava u kojoj se rodio i odrastao i dozivio lose i dobre trenutke, jednostavno njegov zivot i din - njegova domovina. Ma kakva ona bila ona to jeste i njegova je duznost braniti kao i moja. I sad ce opet neko pocet sa "ti pises iz Svedske" argumentima... :roll: I btw, nema nije "trebam li voljeti BiH"...
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#79

Post by mr__bosnjak »

I da, citalac sam i aktivan na kojim diskusijama i temama ja zelim, ako neces da budem, obrati se moderatoru...
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#80

Post by Big Daddy »

mr__bosnjak wrote:
Bosna i Hercegovina je njegova drzava, drzava u kojoj se rodio i odrastao i dozivio lose i dobre trenutke, jednostavno njegov zivot i din - njegova domovina. Ma kakva ona bila ona to jeste i njegova je duznost braniti kao i moja. I sad ce opet neko pocet sa "ti pises iz Svedske" argumentima... :roll: I btw, nema nije "trebam li voljeti BiH"...
Branio sam je ja tri godine na Hrasnom Brdu, na Stupu, u Brezi i na Nišićkoj visoravni i na kraju rata sam prozvan ustašom i ja i svi moji sunarodnici. Lijep način da mi se kaže kakva mi je budućnost.

Primjer drugi........
Poslije rata u Zetri desetak tisuća navijača skandira "gazi, gazi ustaše". Jesam li se možda i ja trebao priključiti kako bih dokazao moj patriotizam??
leonard
Posts: 117
Joined: 14/05/2006 01:20

#81

Post by leonard »

Big Daddy wrote:
mr__bosnjak wrote:
Bosna i Hercegovina je njegova drzava, drzava u kojoj se rodio i odrastao i dozivio lose i dobre trenutke, jednostavno njegov zivot i din - njegova domovina. Ma kakva ona bila ona to jeste i njegova je duznost braniti kao i moja. I sad ce opet neko pocet sa "ti pises iz Svedske" argumentima... :roll: I btw, nema nije "trebam li voljeti BiH"...
Branio sam je ja tri godine na Hrasnom Brdu, na Stupu, u Brezi i na Nišićkoj visoravni i na kraju rata sam prozvan ustašom i ja i svi moji sunarodnici. Lijep način da mi se kaže kakva mi je budućnost.

Primjer drugi........
Poslije rata u Zetri desetak tisuća navijača skandira "gazi, gazi ustaše". Jesam li se možda i ja trebao priključiti kako bih dokazao moj patriotizam??

Da li si je "branio" svojom voljom? Pitanje je sasvim ozbiljno--nije zezancija.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#82

Post by taxi_driver »

leonard wrote:
Big Daddy wrote:
mr__bosnjak wrote:
Bosna i Hercegovina je njegova drzava, drzava u kojoj se rodio i odrastao i dozivio lose i dobre trenutke, jednostavno njegov zivot i din - njegova domovina. Ma kakva ona bila ona to jeste i njegova je duznost braniti kao i moja. I sad ce opet neko pocet sa "ti pises iz Svedske" argumentima... :roll: I btw, nema nije "trebam li voljeti BiH"...
Branio sam je ja tri godine na Hrasnom Brdu, na Stupu, u Brezi i na Ni�ićkoj visoravni i na kraju rata sam prozvan usta�om i ja i svi moji sunarodnici. Lijep način da mi se ka�e kakva mi je budućnost.

Primjer drugi........
Poslije rata u Zetri desetak tisuća navijača skandira "gazi, gazi usta�e". Jesam li se mo�da i ja trebao priključiti kako bih dokazao moj patriotizam??

Da li si je "branio" svojom voljom? Pitanje je sasvim ozbiljno--nije zezancija.



to pitanje postavi komsicu.mozda su i njega silom natjerali da se bori.a isto sam dozivio samo na ratistu oko sarajeva.
leonard
Posts: 117
Joined: 14/05/2006 01:20

#83

Post by leonard »

taxi_driver wrote:
leonard wrote:
Big Daddy wrote: Branio sam je ja tri godine na Hrasnom Brdu, na Stupu, u Brezi i na Ni�ićkoj visoravni i na kraju rata sam prozvan usta�om i ja i svi moji sunarodnici. Lijep način da mi se ka�e kakva mi je budućnost.

Primjer drugi........
Poslije rata u Zetri desetak tisuća navijača skandira "gazi, gazi usta�e". Jesam li se mo�da i ja trebao priključiti kako bih dokazao moj patriotizam??

Da li si je "branio" svojom voljom? Pitanje je sasvim ozbiljno--nije zezancija.



to pitanje postavi komsicu.mozda su i njega silom natjerali da se bori.a isto sam dozivio samo na ratistu oko sarajeva.

Zasto si dozvolio da te "natjeraju" da se boris? Da li si ucestvovao u razoruzavanju HVO-a? Da li su te i na to "natjerali"?
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#84

Post by Grom iz vedra neba »

Big Daddy wrote:
mr__bosnjak wrote:
Bosna i Hercegovina je njegova drzava, drzava u kojoj se rodio i odrastao i dozivio lose i dobre trenutke, jednostavno njegov zivot i din - njegova domovina. Ma kakva ona bila ona to jeste i njegova je duznost braniti kao i moja. I sad ce opet neko pocet sa "ti pises iz Svedske" argumentima... :roll: I btw, nema nije "trebam li voljeti BiH"...
Branio sam je ja tri godine na Hrasnom Brdu, na Stupu, u Brezi i na Ni�ićkoj visoravni i na kraju rata sam prozvan usta�om i ja i svi moji sunarodnici. Lijep način da mi se ka�e kakva mi je budućnost.
Daj ne seri. Najbolji prijatelj mi je Hrvat.
Primjer drugi........
Poslije rata u Zetri desetak tisuća navijača skandira "gazi, gazi usta�e". Jesam li se mo�da i ja trebao priključiti kako bih dokazao moj patriotizam??
Apsolutno, jer se tada skandiralo agresorskoj zemlji. Ako ti je Bosna domovina, zbog cega si se nasao uvrijedjen?
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#85

Post by Grom iz vedra neba »

kekec wrote:
mr__bosnjak wrote:Posto nisam ni fin ni nacitan nit sam imao ista prije rata dakle pravi dijasporski idiot kome je rat dobro dosao da izadje iz vuko*ebine u kojoj je bio nebi trebao mene pitat. Pitaj te pametne, nacitane, fine, sto su nesto imali prije rata... :roll:
Momcino, nemoj se izvlaciti. :-)
Lijepo priznaj da ne znas odgovoriti, jer si jos uvijek mlad i neiskusan,
odnosno nisi u stanju odgovoriti na ono sto "liska" otvoreno i realno
napisa i upita.
Hajde reci mi zasto bih volio ovu drzavu? Je li ikome lijepo u njoj? Jeste samo lopovima? Jel lijepo penzionerima, omladini, nezaposlenim? Pa ovdje ni zaposlenim nije dobro jer od place ne mogu prezivjeti. Hajde odgovori mi argumentom zasto bih je trebao voljeti? Pa ona Jugoslavija je bila svima bolja, pa smo jer razjebali jer nam nije svima odgovarala.
Kratko, jasno i jednostavno ti je "bacio istinu u oci".
Odgovore ne mozes dati jer ih ne mozes naci na svojim omiljenim web stranicama, sa kojih kupis "znanje", jer tih odgovora tamo nema, a licno zivotno iskustvo ti takodje ne omogucuje davanje pravog odgovora.
A i daleko si od bosanskog "lonca". :D
Znaci, u nekim stvarima bi trebao biti samo citalac, a nikako "aktivan" ucesnik. Dolazis u situaciju da te neko nazove "papagaj", jer uglavnom citiras tudje misli, stavove i slicno, a vrlo rijetko imas stav koji je rezultat vlastitog iskustva ili razmisljanja. :roll:
Odgovor na pitanje, zasto biste vi voljeli vlastitu domovinu?

Hmmm... Pitanje je u biti blesavo, a odgovor je jednostavan. Zato sto je to stvar kucnog odgoja, koji vama ocigledno nedostaje.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#86

Post by kekec »

E eto, nek´ si ti fino kucno odgojen. :D
Ne kontas sustinu liskinog pisanja. :roll:
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#87

Post by Big Daddy »

leonard wrote:

Da li si je "branio" svojom voljom? Pitanje je sasvim ozbiljno--nije zezancija.
Svojom voljom, nije me nitko natjerao.

A netko je pitao dali sam učestvovao u razoružavanju HVOa da odgovorim da nisam i na to me nitko nebi mogao natjerati. :shock:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#88

Post by mr__bosnjak »

@Big daddy

U Zetri se skandiralo agresorskoj vojsci koja je izvrsila agresiju i genocid, ne Hrvatima kao naciji. Ti da si BH-patriot prikljucio bi im se. Ako je istina da si se borio(za BiH) zasto nebi nikad pristao na razoruzavanje agresorske vojske(citaj:HVO) i ko te nazvao ustasom?

Za sve ostalo je Grom dao odgovore.
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#89

Post by Big Daddy »

mr__bosnjak wrote:@Big daddy

U Zetri se skandiralo agresorskoj vojsci koja je izvrsila agresiju i genocid, ne Hrvatima kao naciji. Ti da si BH-patriot prikljucio bi im se. Ako je istina da si se borio(za BiH) zasto nebi nikad pristao na razoruzavanje agresorske vojske(citaj:HVO) i ko te nazvao ustasom?

Za sve ostalo je Grom dao odgovore.
HVO iz Bosne i Hercegovine izvršio agresiju na Bosnu i Hercegovinu??? Jel znaš ti uopće što pojam agresija znači?

Istina bio sam pripadnik ABiH a nikad nebih učestvovao u razoružavanju HVOa jer su Hrvati a drugim dijelom jer mi je brat bio u HVOu doduše ne u Sarajevu ali ipak je bio.

A ustašom su me zvali susjedi čak i oni koji su cijeli rat proveli po podrumima.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#90

Post by mr__bosnjak »

HVO se prislonuo HV-u(agresorskoj vojsci) i s time sam postao agresor. Ili eto petokolonas.

O tim komsijama/susjedima dovoljno govori sto su bili u podrumu cijelog rata/agresije. Pusti te budale ;-)
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#91

Post by Liska »

I tamo Mr Bosnjak drzi lekcije o patriotizmu i pripadnicima Armije. Doduse, ne punopravnim jer su u pitanju Hrvati. I kada vam kazu da su imali probleme u Armiji jer su bili Hrvati, onda su ustase. Zato je meni i drago da nisam bio u Armiji, iako sam razmisljao da se prikljucim. Samo da sam ih uspio naci u Mostaru, pocetkom 1992. godine. Dalje, ne negiram hrvatske zlocine i stidim ih se. Ali nitko mi nije, svojim rijecim, objasnio u cemu je razlika zlocina u Grabovici ili onog u Ahmicima. Po cemu je onaj u Ahmicima organiziran a u Grabovici nije. Jel samo zato jer je tako presudio sud u Hagu. Pa mnogi zlocini ce ostati neprocesuirani i znaci li to da mozemo reci da se oni nisu ni dogodili, samo zato jer Hag nije nista rekao o tome. A Armija nije ostala duzna Hrvatima u broju zlocina nad njima. Mogao bih i ja nabrajati mnoge znane i neznane zlocine Armije. Ali cemu? Pa pola od vas misli da su Grabovicu odradila dva kretena, na svoju volju, da su dva kretena izdala zapovijed Vojnoj policiji da blokira selo, da su dva kretena sakrila skoro sva tijela, da su dva kretena natjerala generala Delica da napise izvjesce u kome se kaze da je bio ratni sukob u selu i da je ubijeno par pripadnika HVO-a, ta dva kretena su i popalila sve kuce, porazbijali groblje i svasta nesto. Iako, kad zdravim mozgom razmisljate, morate vidjeti da se ono u Grabovici nije dogodilo slucajno, pogotovo da je organizirana citava kampanja koja bi sakrila ovaj zlocin, mnogi ne vjeruju. Ne vjeruju jer su u pitanju Hrvati, sto mene dovodi u iskusenje da pomislim da takvi Hrvate jednostavno smatraju nizom vrstom. Otvorite malo mozak i pomislite kako slucajno moze biti unistenje citavog sela, ubojstvo vise od polovine stanovnika, paljevina svih kuca, sakrivanje vecine tijela ubijenih, zabrana povratka u selo koja je trajala nekoliko godina. I sve je to po vama, slucajno?!
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#92

Post by mr__bosnjak »

De ne pricaj gluposti gdje sam rekao da su hrvatski borci A-BiH ustase? Oni su za mene heroji kao i njihova braca bosnjacki i srpski i romski i albanski i jevrejski i svi ostali borci A-BiH a ne bosnjacke armije kao sto Vecernjak to predstavlja! Tebi je drago sto nisi bio u Armiji, i meni je drago jer si sam rekao da te boli neka stvar za Bosnom.
Haag je presudio slucaj Grabovice a ako ces se ti hvatat za teorije zavjere(valjda su toliko pro-islamski orijentisani) onda ti ostaju samo fantazije. Evo jedan za zdrav razum, zasto bi A-BiH planirala i izvela zlocin u Grabovici? Zasto? Onako da pokolje nekoliko Hrvata. Zasto? A istovremeno Hrvati mirni u Visokom, Zenici, Sarajevu...(nemoj sad nabrajat razoruzavanje HVO-a jer oni su agresori)? Kad su se desili Ahmici svugdje na ustaskoj teritoriji su klani Bosnjaci. A kad se desila Grabovica Hrvati na ostalim mjestima slobodne teritorije nisu. Zasto? A imas i presude Haaga? Ne pricaj vise blamiras se...
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#93

Post by Liska »

Mr. Bosnjak, iz svega ovoga sto si napisao mogu zakljuciti da ti uopce ne vjerujes da se zlocin i dogodio, ili da duboko u sebi mislis da ga nisu pocinile jedinice Armije? Meni ne treba neka presuda da bih mislio svojom glavom. Svaka presuda na ovome svijetu se moze, bar na forumu, preispitivati. Vise bih te cijenio kad bi rekao kako su se Grabovcani sami pobili, jer Armija nije imala interesa? Svasta u Bozjoj basti. A kad smo vec kod kucnog odgoja, jel on vrijedi samo od 1992. ili je vrijedio ranije. Po kucnom odgoju smo svi trebali optirati za SFRJ, a ne za nezavisnu BiH. Ili je mozda odgovor u tome sto su BiH i formirali oni bez kucnog odgoja, pa nije cudo sto je ovakva kakva jeste?! Ovo samo retoricki pitam, da se ne bi tko uvrijedio. :lol:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#94

Post by nosara »

Zlocini pocinjeni kao dio projekta i izolovani zlocini nemaju istu tezinu iako su u smislu krivice direktnih pocinilaca isti. Zlocinacki poduhvat Sranje i kompanije je cinjenica i da ga nisu pojele krabe bio bi u Hagu, a Hrvatska bi imala status koji ima Srbija. Sto se tice razoruzavanja HVO- a u Sarajevu, a valjda i drugim gradovima pod kontrolom ABiH, to je sasvim razumljivo i sve se skupa jos dobro i zavrsilo.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#95

Post by mr__bosnjak »

nosara wrote:Zlocini pocinjeni kao dio projekta i izolovani zlocini nemaju istu tezinu iako su u smislu krivice direktnih pocinilaca isti. Zlocinacki poduhvat Sranje i kompanije je cinjenica i da ga nisu pojele krabe bio bi u Hagu, a Hrvatska bi imala status koji ima Srbija. Sto se tice razoruzavanja HVO- a u Sarajevu, a valjda i drugim gradovima pod kontrolom ABiH, to je sasvim razumljivo i sve se skupa jos dobro i zavrsilo.
Tacno! A molio bih Lisku da mi pokaze gdje ja negiram da je pocinjen zlocin u Grabovici?
bakljava
Posts: 30
Joined: 15/08/2006 04:42

#96

Post by bakljava »

:-? polako,,,,,,,, :) samo polako mr bosnjak i slicni nista nije gotovo kad mislite da je gotovo :x ima vremena samo polako :x
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#97

Post by Liska »

mr__bosnjak wrote:
nosara wrote:Zlocini pocinjeni kao dio projekta i izolovani zlocini nemaju istu tezinu iako su u smislu krivice direktnih pocinilaca isti. Zlocinacki poduhvat Sranje i kompanije je cinjenica i da ga nisu pojele krabe bio bi u Hagu, a Hrvatska bi imala status koji ima Srbija. Sto se tice razoruzavanja HVO- a u Sarajevu, a valjda i drugim gradovima pod kontrolom ABiH, to je sasvim razumljivo i sve se skupa jos dobro i zavrsilo.
Tacno! A molio bih Lisku da mi pokaze gdje ja negiram da je pocinjen zlocin u Grabovici?
Evo ovdje:
Evo jedan za zdrav razum, zasto bi A-BiH planirala i izvela zlocin u Grabovici? Zasto? Onako da pokolje nekoliko Hrvata. Zasto? A istovremeno Hrvati mirni u Visokom, Zenici, Sarajevu...(

Ili je to relativizacija? Posto Armija nije imala interes, a posto tebi nista ne znaci da su ljudi koji su pocinili zlocin dobili unapredjenje od te iste Armije, posto ti nista ne znaci da je Alija poslao Vojnu policiju da zatvori selo, posto ti nista ne znaci da nitko sem Armije nekoliko godina nije imao pristup u selo, posto ti nista ne znaci da je selo popaljeno a da su tijela nestala, dosao sam do tog zakljucka da mislis kako to Armija nije ucinila. A posto nicim ne mozes osporiti ovo sto sam napisao o dogadjajima u Grabovici a i poslije toga, nemoj vise ni pisati o njoj. Pljujes po mrtvima. Znam da su ti oni manje vrijedni mrtvaci nego neki drugi, ali ipak!!!!
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#98

Post by Grom iz vedra neba »

Liska wrote:
mr__bosnjak wrote:
nosara wrote:Zlocini pocinjeni kao dio projekta i izolovani zlocini nemaju istu tezinu iako su u smislu krivice direktnih pocinilaca isti. Zlocinacki poduhvat Sranje i kompanije je cinjenica i da ga nisu pojele krabe bio bi u Hagu, a Hrvatska bi imala status koji ima Srbija. Sto se tice razoruzavanja HVO- a u Sarajevu, a valjda i drugim gradovima pod kontrolom ABiH, to je sasvim razumljivo i sve se skupa jos dobro i zavrsilo.
Tacno! A molio bih Lisku da mi pokaze gdje ja negiram da je pocinjen zlocin u Grabovici?
Evo ovdje:
Evo jedan za zdrav razum, zasto bi A-BiH planirala i izvela zlocin u Grabovici? Zasto? Onako da pokolje nekoliko Hrvata. Zasto? A istovremeno Hrvati mirni u Visokom, Zenici, Sarajevu...(

Ili je to relativizacija? Posto Armija nije imala interes, a posto tebi nista ne znaci da su ljudi koji su pocinili zlocin dobili unapredjenje od te iste Armije, posto ti nista ne znaci da je Alija poslao Vojnu policiju da zatvori selo, posto ti nista ne znaci da nitko sem Armije nekoliko godina nije imao pristup u selo, posto ti nista ne znaci da je selo popaljeno a da su tijela nestala, dosao sam do tog zakljucka da mislis kako to Armija nije ucinila. A posto nicim ne mozes osporiti ovo sto sam napisao o dogadjajima u Grabovici a i poslije toga, nemoj vise ni pisati o njoj. Pljujes po mrtvima. Znam da su ti oni manje vrijedni mrtvaci nego neki drugi, ali ipak!!!!
Mr Bosnjak nista ne tvrdi sto sud u Haagu nije dokazao, a dokazao je da zlocin nije bio planiran. Samo prisustvo Vojne policiji je dovoljan dokaz da je pokrenuta istraga od strane Sarajeva i da zlocin nije planiran, jer da jeste, prisustvo Vojne policije bi bilo besmisleno...
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#99

Post by Grom iz vedra neba »

bakljava wrote::-? polako,,,,,,,, :) samo polako mr bosnjak i slicni nista nije gotovo kad mislite da je gotovo :x ima vremena samo polako :x
Bosnjaci su na prijetnje navikli i od Srba i od Hrvata. Prezivjeli su i jednu i drugu agresiju, a vama nikako da udje u glavu, da se okanite takvog govora.
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#100

Post by Liska »

Grom iz vedra neba wrote:
Liska wrote:
mr__bosnjak wrote: Tacno! A molio bih Lisku da mi pokaze gdje ja negiram da je pocinjen zlocin u Grabovici?
Evo ovdje:
Evo jedan za zdrav razum, zasto bi A-BiH planirala i izvela zlocin u Grabovici? Zasto? Onako da pokolje nekoliko Hrvata. Zasto? A istovremeno Hrvati mirni u Visokom, Zenici, Sarajevu...(

Ili je to relativizacija? Posto Armija nije imala interes, a posto tebi nista ne znaci da su ljudi koji su pocinili zlocin dobili unapredjenje od te iste Armije, posto ti nista ne znaci da je Alija poslao Vojnu policiju da zatvori selo, posto ti nista ne znaci da nitko sem Armije nekoliko godina nije imao pristup u selo, posto ti nista ne znaci da je selo popaljeno a da su tijela nestala, dosao sam do tog zakljucka da mislis kako to Armija nije ucinila. A posto nicim ne mozes osporiti ovo sto sam napisao o dogadjajima u Grabovici a i poslije toga, nemoj vise ni pisati o njoj. Pljujes po mrtvima. Znam da su ti oni manje vrijedni mrtvaci nego neki drugi, ali ipak!!!!
Mr Bosnjak nista ne tvrdi sto sud u Haagu nije dokazao, a dokazao je da zlocin nije bio planiran. Samo prisustvo Vojne policiji je dovoljan dokaz da je pokrenuta istraga od strane Sarajeva i da zlocin nije planiran, jer da jeste, prisustvo Vojne policije bi bilo besmisleno...
Grome, ja tebe smatram pametnim covjekom ali ovo opravdavanje prikrivanja zlocina je u najmanju ruku djecje. Sada znas da je istraga pokrenuta a ne znas kako je netko uspio pored Vojne policije sakriti tijela, popaliti kuce, porusiti groblje. Vojna policija, kakvom ju je Bog dao, nista od toga vidjela nije. Sigurno je bila u pitanju neorganizirana Vojna policije. A sud u Hagu jos uopce nije uradio nista u vezi Grabovice, sem sto je skinuo odgovornost sa Halilovica. Jel negdje u presudi Halilovicu pise da je zlocin u Grabovici nije bilo planiran?
Post Reply