JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#51 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by Nekako s proljeća »

:)

Svaka čast Sarajevo na organizaciji ekskluzivnog Davidoff Life is Rich Fashion Showa, modne revije dizajnerke Sanje Džebe.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#52 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by JBT »

"Rezidencija" je oteta od Bobe autiste. Sram ih i stid bilo. Da mi je samo dozivjeti dan kad ce ih neko ispucati iz otete "rezidencije" sa noge na nogu. Dabogda im se isto vratilo. Fuj!!
User avatar
Haris.ba
Posts: 24879
Joined: 08/09/2005 20:08

#53 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by Haris.ba »

Chisum wrote:Rezidencija Ganic...... :)


Svaka nam cast, Sarajevo!
I haj samo nek neko pisne protiv ovoga sistema. :D
U onom anamo nisi smio pitati kako je prijasnji stanar dosao u posjed te vile. Sada makar mozes.

KAD GANIC ISELJAVA

Dani su dosli u posjed dokumentacije koja precizno govori o tome kako je potpredsjednik Federacije BiH Ejup Ganic "rijesio" stambene probleme svoje porodice, smjestivsi se u sam centar Sarajeva, u ulicu Kosevo (nekadasnja ulica Kralja Tomislava). Pomenuti dokumenti poslani su i institucijama za zastitu ljudskih prava i jasno govore o tome kako je Ganic, gazeci ljudska, moralna, eticka i sva druga prava, dosao do svoje vile koju trenutno prosiruje i renovira.

"Vrijeme rata u Bosni i Hercegovini proveo sam u Sarajevu u stanu/vili u ulici Kralja Tomislava broj 42, kao nosilac stanarskog prava. Sve do 12. 09. 1994. godine kada je od mene zatrazeno da stan napustim u korist g. Ganic Ejupa, tada clana Predsjednistva Bosne i Hercegovine. Sva moja bojazljiva opiranja, obzirom na moju nepozeljnu nacionalnost u toku rata, ovakvom rjesenju nisu mi pomogla. Tada sam preseljen u stan u ulici Radiceva broj 9, povrsine 75 metara kvadratnih, gdje i sada zivim. Napusteni stan/vilu u ulici Kralja Tomislava je povrsine 137 metara kvadratnih. Moje preseljenje su izvrsili zatvorenici po nalogu clana Predsjednistva Ganic Ejupa." Ovo je dio pisma Milenka Corovica uz koji su prilozeni svi dokumenti, odnosno rjesenja za pomenute stanove.

Poslije jos nekoliko slicnih rokada gospodin Ganic se konacno uselio, ali kako mu je na kraju malo bilo i tih 137 kvadrata, uspio je dobiti odobrenje da kucu prosiri. Corovic je, pak, ostao na "ratnom rasporedu", uz realnu, i to cak zakonsku mogucnost da zavrsi na ulici. Naime, prema odluci Visokog predstavnika, niti jedno ratno rjesenje za stan vise ne vazi, pa se i tamo gdje Milenko zivi bez problema moze vratiti predratni nosilac stanarskog prava. Prema istoj teoriji, i Corovic moze maknuti Ganica. No to je teorija, cak i da potpredsjednik Ganic nije medju prvima svojim primjerom pokazao put ka privatizaciji imovine i otkupio vilu. Uostalom, moze li iko zamisliti ovakvu situaciju: da Ejup (i to ne bilo koji, vec Ganic licno) kvadrate vrati Milenku, covjeku pogresnog imena i pravog ratnog izbora. Corovic je, naime, sve vrijeme rata bio u Sarajevu. I prezivio. Sve, pa i Ganicevo preseljenje. Plus prosirenje.

http://www.bhdani.com/arhiva/126/fokus26.htm
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#54 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by gurabija78 »

Nekako s proljeća wrote:
bez_ideje wrote:meni su modeli pravo lijepi,na stranu sve :mrgreen:
:)

To i jeste suština.Modeli koji su prezentovani, i tu se samo moze govoriti o različitostima ukusa. Da tema ide u tom pravcu, pojedini muški šovinisti se ne bi imali potrebe ni javljati na temu. Bilo bi riječi o sasvim drugim pojmovima tipa kreativnosti, dizajna, estetici...i sl.

Ali za Boga miloga, umjesto suštine se bave formom.Sadrzina njihovih postova govori da su ''polupali lončiće'' pri samoj formulaciji naslova teme, njenom neispravnom ispisivanju, pocjenjivačlom odnosu ka stvaralačkim naporima jedne grupe ''umjetničkih duša'' u prezentiranju svojih uradaka na način koji im je dostupan.I nekako se moze podnijeti da je tema otvorena na ovom pdf-u, ali je nepodnosljivo da se boji politikom.

To što je u tim nastojanjima svoj doprinos dala i član porodice Ganić, je samo za pohvalu.Uostalom, i svim onim koji su pomogli u realizaciji navedenog projekta.

Kome se sviđa bujrum,a kome ne, opet mu je bujrum...
PROJEKTA? iz kojeg si ti endzioa? :-) :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#55 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by Vragolan »

Nekako s proljeća wrote:
bez_ideje wrote:meni su modeli pravo lijepi,na stranu sve :mrgreen:
:)

To i jeste suština.Modeli koji su prezentovani, i tu se samo moze govoriti o različitostima ukusa. Da tema ide u tom pravcu, pojedini muški šovinisti se ne bi imali potrebe ni javljati na temu. Bilo bi riječi o sasvim drugim pojmovima tipa kreativnosti, dizajna, estetici...i sl.

Ali za Boga miloga, umjesto suštine se bave formom.Sadrzina njihovih postova govori da su ''polupali lončiće'' pri samoj formulaciji naslova teme, njenom neispravnom ispisivanju, pocjenjivačlom odnosu ka stvaralačkim naporima jedne grupe ''umjetničkih duša'' u prezentiranju svojih uradaka na način koji im je dostupan.I nekako se moze podnijeti da je tema otvorena na ovom pdf-u, ali je nepodnosljivo da se boji politikom.

To što je u tim nastojanjima svoj doprinos dala i član porodice Ganić, je samo za pohvalu.Uostalom, i svim onim koji su pomogli u realizaciji navedenog projekta.

Kome se sviđa bujrum,a kome ne, opet mu je bujrum...
jest vala bas, pohlupali smo loncice
a sta ces kad smo iskonpleksirani jer nemam i mi svoje residencije i univerzitete pa da pravimo ovakve ivente
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#56 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by Nekako s proljeća »

:)

Tipični muški šovinizam izražen kroz političku prizmu. A to veze nema sa umjetnošću.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#57 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by Nekako s proljeća »

gurabija78 wrote:
Nekako s proljeća wrote:
bez_ideje wrote:meni su modeli pravo lijepi,na stranu sve :mrgreen:
:)

To i jeste suština.Modeli koji su prezentovani, i tu se samo moze govoriti o različitostima ukusa. Da tema ide u tom pravcu, pojedini muški šovinisti se ne bi imali potrebe ni javljati na temu. Bilo bi riječi o sasvim drugim pojmovima tipa kreativnosti, dizajna, estetici...i sl.

Ali za Boga miloga, umjesto suštine se bave formom.Sadrzina njihovih postova govori da su ''polupali lončiće'' pri samoj formulaciji naslova teme, njenom neispravnom ispisivanju, pocjenjivačlom odnosu ka stvaralačkim naporima jedne grupe ''umjetničkih duša'' u prezentiranju svojih uradaka na način koji im je dostupan.I nekako se moze podnijeti da je tema otvorena na ovom pdf-u, ali je nepodnosljivo da se boji politikom.

To što je u tim nastojanjima svoj doprinos dala i član porodice Ganić, je samo za pohvalu.Uostalom, i svim onim koji su pomogli u realizaciji navedenog projekta.

Kome se sviđa bujrum,a kome ne, opet mu je bujrum...
PROJEKTA? iz kojeg si ti endzioa? :-) :lol: :lol: :lol: :lol:
Imas mi nešto reći u vezi pomenutog Davidoff Life is Rich Fashion Showa
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#58 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by gurabija78 »

Nekako s proljeća wrote::)

Tipični muški šovinizam izražen kroz političku prizmu. A to veze nema sa umjetnošću.
nek ima veze sa umjetnoscu lopovluk, nepotizam, hohstapleraj, kriminal i na kraju svega pljuvanje u lice i bezobrazluk! sve sami umjetnicki izrazi! FUJ!!!
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#59 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by gurabija78 »

Nekako s proljeća wrote:
gurabija78 wrote:
Nekako s proljeća wrote:meni su modeli pravo lijepi,na stranu sve :mrgreen

:)

To i jeste suština.Modeli koji su prezentovani, i tu se samo moze govoriti o različitostima ukusa. Da tema ide u tom pravcu, pojedini muški šovinisti se ne bi imali potrebe ni javljati na temu. Bilo bi riječi o sasvim drugim pojmovima tipa kreativnosti, dizajna, estetici...i sl.

Ali za Boga miloga, umjesto suštine se bave formom.Sadrzina njihovih postova govori da su ''polupali lončiće'' pri samoj formulaciji naslova teme, njenom neispravnom ispisivanju, pocjenjivačlom odnosu ka stvaralačkim naporima jedne grupe ''umjetničkih duša'' u prezentiranju svojih uradaka na način koji im je dostupan.I nekako se moze podnijeti da je tema otvorena na ovom pdf-u, ali je nepodnosljivo da se boji politikom.

To što je u tim nastojanjima svoj doprinos dala i član porodice Ganić, je samo za pohvalu.Uostalom, i svim onim koji su pomogli u realizaciji navedenog projekta.

Kome se sviđa bujrum,a kome ne, opet mu je bujrum...
PROJEKTA? iz kojeg si ti endzioa? :-) :lol: :lol: :lol: :lol:
Imas mi nešto reći u vezi pomenutog Davidoff Life is Rich Fashion Showa
imam, vidim da su citave 4 osobe u publici posmatrale samozvani event! to dovoljno govori o njemu samom! mada to nije tema, otvori sebi temu!
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#60 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by hakazvaka »

karanana wrote:
komi wrote:živim u sobi 2.5 sa 3.5 metra na kant ulazim u sobu kad je krevet raspremljen :mrgreen:

roditelji za 50 godina staža (irak libija jordan iran višegrad omarska sokolac mostar) dobiše 46 kvadrata

sramota :|
Udaj se. Oliva je slobodna.
:lol: :lol: :lol:
KRALJU :D
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#61 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by metar_drva »

JBT wrote:"Rezidencija" je oteta od Bobe autiste. Sram ih i stid bilo. Da mi je samo dozivjeti dan kad ce ih neko ispucati iz otete "rezidencije" sa noge na nogu. Dabogda im se isto vratilo. Fuj!!
Padaj silo i nepravdo,
Narod ti je sudit zvan.
Bjež'te od nas noćne tmine,
Svanuo je i naš dan.

Pravo naše ugrabljeno,
Amo natrag dajte nam!
Ne date li ne molimo,
Uzet će ga narod sam. ...
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#62 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by starii »

metar_drva wrote:
JBT wrote:"Rezidencija" je oteta od Bobe autiste. Sram ih i stid bilo. Da mi je samo dozivjeti dan kad ce ih neko ispucati iz otete "rezidencije" sa noge na nogu. Dabogda im se isto vratilo. Fuj!!
Padaj silo i nepravdo,
Narod ti je sudit zvan.
Bjež'te od nas noćne tmine,
Svanuo je i naš dan.

Pravo naše ugrabljeno,
Amo natrag dajte nam!
Ne date li ne molimo,
Uzet će ga narod sam. ...
bas htjedoh napisati kako je dosao do rezidencije al kako ju je dobio tako ce da mu i ode..
a mala ganicka bi trebala prvo da nauci da hoda pa da onda organizuje neku modu...
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#63 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by Vragolan »

nadat nam se da upali ona narodna, kako doslo tako otislo
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#64 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by samo malo »

hamza_sa wrote: Sve vrijeme, otkako sam procitao tekst o kicastoj predstavi u tzv. rezidenciji Ganic(a), mi se nesto prevrce u zeludcu i imam nagon na povracanje. A pored toga, drhtim kao prut
Majstore, jesi ti siguran da nije gripa? :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#65 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by PipiDugaDevetka »

Haris.ba wrote:
Chisum wrote:Rezidencija Ganic...... :)


Svaka nam cast, Sarajevo!
I haj samo nek neko pisne protiv ovoga sistema. :D
U onom anamo nisi smio pitati kako je prijasnji stanar dosao u posjed te vile. Sada makar mozes.

KAD GANIC ISELJAVA

Dani su dosli u posjed dokumentacije koja precizno govori o tome kako je potpredsjednik Federacije BiH Ejup Ganic "rijesio" stambene probleme svoje porodice, smjestivsi se u sam centar Sarajeva, u ulicu Kosevo (nekadasnja ulica Kralja Tomislava). Pomenuti dokumenti poslani su i institucijama za zastitu ljudskih prava i jasno govore o tome kako je Ganic, gazeci ljudska, moralna, eticka i sva druga prava, dosao do svoje vile koju trenutno prosiruje i renovira.

"Vrijeme rata u Bosni i Hercegovini proveo sam u Sarajevu u stanu/vili u ulici Kralja Tomislava broj 42, kao nosilac stanarskog prava. Sve do 12. 09. 1994. godine kada je od mene zatrazeno da stan napustim u korist g. Ganic Ejupa, tada clana Predsjednistva Bosne i Hercegovine. Sva moja bojazljiva opiranja, obzirom na moju nepozeljnu nacionalnost u toku rata, ovakvom rjesenju nisu mi pomogla. Tada sam preseljen u stan u ulici Radiceva broj 9, povrsine 75 metara kvadratnih, gdje i sada zivim. Napusteni stan/vilu u ulici Kralja Tomislava je povrsine 137 metara kvadratnih. Moje preseljenje su izvrsili zatvorenici po nalogu clana Predsjednistva Ganic Ejupa." Ovo je dio pisma Milenka Corovica uz koji su prilozeni svi dokumenti, odnosno rjesenja za pomenute stanove.

Poslije jos nekoliko slicnih rokada gospodin Ganic se konacno uselio, ali kako mu je na kraju malo bilo i tih 137 kvadrata, uspio je dobiti odobrenje da kucu prosiri. Corovic je, pak, ostao na "ratnom rasporedu", uz realnu, i to cak zakonsku mogucnost da zavrsi na ulici. Naime, prema odluci Visokog predstavnika, niti jedno ratno rjesenje za stan vise ne vazi, pa se i tamo gdje Milenko zivi bez problema moze vratiti predratni nosilac stanarskog prava. Prema istoj teoriji, i Corovic moze maknuti Ganica. No to je teorija, cak i da potpredsjednik Ganic nije medju prvima svojim primjerom pokazao put ka privatizaciji imovine i otkupio vilu. Uostalom, moze li iko zamisliti ovakvu situaciju: da Ejup (i to ne bilo koji, vec Ganic licno) kvadrate vrati Milenku, covjeku pogresnog imena i pravog ratnog izbora. Corovic je, naime, sve vrijeme rata bio u Sarajevu. I prezivio. Sve, pa i Ganicevo preseljenje. Plus prosirenje.

http://www.bhdani.com/arhiva/126/fokus26.htm
Jedna od rokada je bio stan Slobodana Bobe Kovačevića. Mislim da je to bila glavna rokada jer je ostao viška stan,...Iščupan iz poznate mu okoline koja ga je pazila, brinula se onjemu, tamo, u azilu za mentalno oboljele, svakodnevno je molio medicinsko osoblje da ga vode kući,...Kada će on kući svako jutro je ponavljao pitanje,...Jednoga dana je umro,...Od tuge,... :( :(
Last edited by PipiDugaDevetka on 13/11/2009 11:15, edited 1 time in total.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#66 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by tempora »

Pisali su Dani cini mi se i prije par mjeseci o ovoj Ganicevoj rezidenciji i za koje novce je kupio cjelokupan posjed. Mimo istoga, ne bih da uvrijedim nikoga, a i znam da se o ukusima ne raspravlja, no ovo prije lici na neki modenski tevhidski dogadjaj, no na modnu reviju. Pod opaskom da se u modu zasigurno ne razumijem. I ne kontam sta je svrha svega ovoga. :cry:
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#67 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by hamza_sa »

samo malo wrote:
hamza_sa wrote: Sve vrijeme, otkako sam procitao tekst o kicastoj predstavi u tzv. rezidenciji Ganic(a), mi se nesto prevrce u zeludcu i imam nagon na povracanje. A pored toga, drhtim kao prut
Majstore, jesi ti siguran da nije gripa? :D
Prebolovao. :mrgreen:
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#68 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by andrija2007 »

I naslov ove teme je atak na intelegenciju.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#69 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by sinergija »

nadam se da ce na sljedecim izborima Ganic famili biti na nekoj listi pa da glasam za njiha. mozda i ja dobijem kakvu vilu od sranke. dobro im je ono drvo ispred vile, vazda kad prodjem hocu jedan pelcer da otkinem mozda se i meni primi. :-)
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#70 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by leo karan »

karanana wrote:
komi wrote:živim u sobi 2.5 sa 3.5 metra na kant ulazim u sobu kad je krevet raspremljen :mrgreen:

roditelji za 50 godina staža (irak libija jordan iran višegrad omarska sokolac mostar) dobiše 46 kvadrata

sramota :|
Udaj se. Oliva je slobodna.
ovaj put je bio casting za snahu
slijedece godine ce biti za zeta, pa se mozemo prijaviti svi...
da se prosetamo u gacama po rezidenciji
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#71 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by Bosanac sa dna kace »

jos uvijek vjerujem u istinitost rijeci: nicija do zore nije gorjela.... s tabuta niko niko pobjego...na onaj svijet nosimo svoja (ne)djela, a ne pare i kuce....sto besika zaljulja to motika zakopa..... :run:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#72 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by PipiDugaDevetka »

andrija2007 wrote:I naslov ove teme je atak na intelegenciju.
Ne, naslov je dobar!
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#73 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by Shoshana »

Nekako s proljeća wrote::)

Tipični muški šovinizam izražen kroz političku prizmu. A to veze nema sa umjetnošću.
Ja sve kontam neka ironija... kad ono ... :-) od muskog sovinizma mi je tuznija samo zenska supljeglavost.
mashinka
Posts: 3
Joined: 15/07/2009 17:19

#74 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by mashinka »

Ne znam da li je mom postu mjesto na ovom podforumu ...
Ovako. Prijavila sam se prije mjesec i po na konkurs za mjesto asistenta na fakultetu , preporučenom poštom.Nije bilo nikakvog odgovora do jučer, kad me zove čovjek koji mi kaže da je pronašao kovertu sa mojim dokumentima na putu ispred fakulteta. Koverta je otvorena, izgažena. Nisam sačuvala potvrdu od pošte o primitku pošte,pa sam otišla u poštu da mi daju na uvid ime osobe koja je primila poštu na univerzitetu. Oni naravno ne daju bez te potvrde. Pa me zanima jel neko zna neki način na koji bih mogla dokazat na fakuletu da je pošta poslana i primljena

Unaprijed zahvalna !
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#75 Re: JOS JEDAN ATAK NA INTELEGENCIJU

Post by Bosanac sa dna kace »

mashinka wrote:Ne znam da li je mom postu mjesto na ovom podforumu ...
Ovako. Prijavila sam se prije mjesec i po na konkurs za mjesto asistenta na fakultetu , preporučenom poštom.Nije bilo nikakvog odgovora do jučer, kad me zove čovjek koji mi kaže da je pronašao kovertu sa mojim dokumentima na putu ispred fakulteta. Koverta je otvorena, izgažena. Nisam sačuvala potvrdu od pošte o primitku pošte,pa sam otišla u poštu da mi daju na uvid ime osobe koja je primila poštu na univerzitetu. Oni naravno ne daju bez te potvrde. Pa me zanima jel neko zna neki način na koji bih mogla dokazat na fakuletu da je pošta poslana i primljena

Unaprijed zahvalna !
ima neki br. ili nesto slicno na toj koverti koji se napise na tu potvrdu sto je nisi sacuvala???
Locked