Joga u Sarajevu

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#1 Joga u Sarajevu

Post by Rosebud_ »

Pozdrav ljudovi :)

Zanima me znate li za neki tecaj joge u Sarajevu po pristupacnoj cijeni, i po mogucnosti, sa popustom za plitki studentski dzep.
damyr
Posts: 6
Joined: 02/10/2011 20:42

#2 Re: Joga u Sarajevu

Post by damyr »

:sad:
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3 Re: Joga u Sarajevu

Post by alica.k »

ja ti predlazem da fino nadjes online negdje video vjezbe joge i sama to radis kuci.
nije tesko, obecavam. ja sam radi kicme morala jogu raditi i rekli su mi da ima u zgradi hidrogradnje joga ali onda mi je fiziotarapeut rekao da mogu komotno ovako...
ispocetka sam radila onu "sunce sija dan je lijep" al onda sam presla na ashtangu jer je zanimljivija :D
User avatar
max07
Posts: 270
Joined: 28/01/2010 22:32

#4 Re: Joga u Sarajevu

Post by max07 »

iako naravno svako moze kuci raditi jogu, mislim da to ipak nije za pocetnike.
ima sada nekoliko ponuda u gradu, ali po meni je najbolje kod jadranka "joga u svakodnevnom zivotu". nazalost, nije jeftino. mjesecno, za dva termina sedmicno, placa se 70 km. na njegovoj stranici http://www.joga.ba/ ima vise informacija.
pored jadranka, cula sam za jos neka mjesta, npr. na grbavici i u onom novom fitnes-centru u importanne.
moja preporuka bi ipak bio jadranko. ja idem vec niz godina, i iskreno mogu reci da me je joga preporodila.
pokusavala sam nekoliko puta s jogom kuci, ali bez one atmosfere i grupe vec nakon nekoliko dana sam prestajala, iako imam niz knjiga i dvd-ova.
u svakom slucaju sretno :)
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#5 Re: Joga u Sarajevu

Post by Rosebud_ »

Ma i to mi je previse, za dva termina sedmicno.
A ne znam, to sam mislila ponajvise zato sto vec mozda pola godine nikako ne mogu da se fino odmorim, svako jutro kad ustanem bole me ledja :( Prvo sam mislila da je do jastuka, ili kreveta, al onda skontam da mi mozda fali tjelovjezbe.

I sta velis alica, imas li jos kakav savjet za "uradi sam" plan? :)
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#6 Re: Joga u Sarajevu

Post by terra_incognita »

Pronađi na netu Ursula Karwen, Power Yoga, ja po njenom pogramu radim.

Ako se odlučiš ipak da se upišeš negdje, preporučujem ovu na Grbavici, izbjegavaj PranaYOga Studio kod Papagajke.
Ovaj prvi je imao ranije popust za studente.

AKo se ipak odlučiš od kuće, sfuraj sa neta knjigu "Joga i zdarvlje", čisto radi korisnih savjeta koje tamo možeš pronaći, tipa koliko prije joge ne treba jesti itd.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#7 Re: Joga u Sarajevu

Post by alica.k »

Rosebud_ wrote:I sta velis alica, imas li jos kakav savjet za "uradi sam" plan? :)
ja radim ashtangu od davida swensona...dobra je i ova od ursule :D
za pocetak mozda ipak da nadjes nesto lakse...jer je power yoga, i vinyasa, ashtanga i slicno, ipak za malo naprednije, moras vec znat i disat i sve jer je prekomplikovano pokusavat to savladat dok radis npr ashtangu...
ja sam jedno tri mjeseca radila neku jogu za pocetnike od rodney yee i coleen nesto...sara ivanhoe isto ima slican video...
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#8 Re: Joga u Sarajevu

Post by Rosebud_ »

Probacu to za pocetnike, mada u sustini nije bas nuzno da bude joga, mogu radit i one jednostavne vjezbice istezanje, zatezanje itd :D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#9 Re: Joga u Sarajevu

Post by alica.k »

ma joga ti je zakon :D
Misaki
Posts: 3
Joined: 25/10/2011 09:42

#10 Re: Joga u Sarajevu

Post by Misaki »

Ima na Grbavici joga centar Atman, adresa je Dervisa Numica 8...kod poliklinike SANASA. Cijena je 25KM (1 x sedmicno, po cca 2,5 sata) za studente i nezaposlene... Prvi cas je svakako besplatan, pa mozes otici da provjeris da li ti ta vrsta ''rekreacije'' uopste odgovara.:) Evo tu je i web str.:

http://www.joga-shambala.com


P.S. Malo iz licnog iskustva: trazeci neku vrstu rekreacije koja nije ''agresivna'' a ipak ''daje rezultate'', ostisla sam prije par godina na svoj prvi cas u ovom joga centru, puna skepse prema mogucnostima joge da me relaksira, rastegne, osvjezi + sa ocekivanjima da ce ''ta ezoterija'' ipak biti too much for me... ali, kako sam svasta isprobala, preostalo mi je jos samo jogu da testiram...nakon ta prva 2 sata osjecala sam se kao poslije dooobre masaze i kvalitetnog sna, a teoretski dio je prezentiran vrlo nenametljivo i odmjereno... Evo vec 4.godinu ne prestaje mi rasti odusevljenje efektima koje osjecam poslije svakog casa - kako na fizickom tako i na mentalnom nivou (smirenost, pribranost, fokusiranost, konstanta u raspolozenju, ''pozitiva''... )
I za kraj... prije nego pokusas samostalno jogirati ipak bih ti preporucila da odes na jedan ''probni'' cas - svaka joginska pozicija/vjezba/asana, iako izgleda jednostavna, ima svoje ''cake'', koje ako ih ne poznajes mogu dovesti do povrede misica, zglobova isl...a na casu ti instruktor ukaze na njih, stalno te kontrolise, ispravlja...jer ako vjezbe ne radis ispravno, nece imati ni pravog efekta.:)
KenCo
Posts: 337
Joined: 25/12/2008 02:47

#11 Re: Joga u Sarajevu

Post by KenCo »

joga centar na grbavici je sasvim solidan, moja preporuka. isao 6 mjeseci, kasnije batalio ali i danas radim vjezbe cesto. odlicno za opustanje
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#12 Re: Joga u Sarajevu

Post by River_isle »

Prana Yoga Studio :thumbup:
User avatar
vitamini
Posts: 1002
Joined: 18/05/2008 23:29

#13 Re: Joga u Sarajevu

Post by vitamini »

Da li neko ima informaciju održavaju li se časovi joge u školi za slijepu i slabovidnu djecu u Neđarićima? Treba mi i broj mobitela. Bili su nedavno po Dobrinji plakati za jogu na toj lokaciji, ali nisam zapisala telefon.
User avatar
indijana dzons
Posts: 73
Joined: 09/06/2009 19:12

#14 Re: Joga u Sarajevu

Post by indijana dzons »

Misaki wrote:Ima na Grbavici joga centar Atman, adresa je Dervisa Numica 8...kod poliklinike SANASA. Cijena je 25KM (1 x sedmicno, po cca 2,5 sata) za studente i nezaposlene... Prvi cas je svakako besplatan, pa mozes otici da provjeris da li ti ta vrsta ''rekreacije'' uopste odgovara.:) Evo tu je i web str.:

http://www.joga-shambala.com


P.S. Malo iz licnog iskustva: trazeci neku vrstu rekreacije koja nije ''agresivna'' a ipak ''daje rezultate'', ostisla sam prije par godina na svoj prvi cas u ovom joga centru, puna skepse prema mogucnostima joge da me relaksira, rastegne, osvjezi + sa ocekivanjima da ce ''ta ezoterija'' ipak biti too much for me... ali, kako sam svasta isprobala, preostalo mi je jos samo jogu da testiram...nakon ta prva 2 sata osjecala sam se kao poslije dooobre masaze i kvalitetnog sna, a teoretski dio je prezentiran vrlo nenametljivo i odmjereno... Evo vec 4.godinu ne prestaje mi rasti odusevljenje efektima koje osjecam poslije svakog casa - kako na fizickom tako i na mentalnom nivou (smirenost, pribranost, fokusiranost, konstanta u raspolozenju, ''pozitiva''... )
I za kraj... prije nego pokusas samostalno jogirati ipak bih ti preporucila da odes na jedan ''probni'' cas - svaka joginska pozicija/vjezba/asana, iako izgleda jednostavna, ima svoje ''cake'', koje ako ih ne poznajes mogu dovesti do povrede misica, zglobova isl...a na casu ti instruktor ukaze na njih, stalno te kontrolise, ispravlja...jer ako vjezbe ne radis ispravno, nece imati ni pravog efekta.:)

da li oni preferiraju ashtanga, vinyasa ili hatha yogu ili nisu bazirani ni na jedan od tih stilova?
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#15 Re: Joga u Sarajevu

Post by terra_incognita »

vitamini wrote:Da li neko ima informaciju održavaju li se časovi joge u školi za slijepu i slabovidnu djecu u Neđarićima? Treba mi i broj mobitela. Bili su nedavno po Dobrinji plakati za jogu na toj lokaciji, ali nisam zapisala telefon.
zapisala sam ja :) i zvala, 60 km mjesecno

061 507 097
Post Reply