Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2176 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Point. »

spinel_ wrote: 17/05/2021 17:00 Ne treba te biti stid. Samo se nasilje treba osuditi i ne biti na strani onoga ko to podstice, ali nikako!
Stani malo pajdo, i Trump je podsticao na nasilje i to na tlu Amerike gdje je nakon toga pala i mrtva glava a ti ga podržavaš uvjerenjem sektaša. Mojne duplih aršina.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2177 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 17/05/2021 17:46
spinel_ wrote: 17/05/2021 17:33 Nije kao sada. Traje 14 dana vec i ne zna se ima li tome kraja. Amerika suti i odobrava.
A ja, tada. Nisam mozda bio na forumu aktivan?

Nista, ostavljam vam da sada uzivate u miru i blagostanju koje nam je doslo s demokratom na celu Amerike.
Gdje god demokrate vladaju tu je i "demokratija" uspostavljena.
Enjoy
:zzzz:
Nisi bio aktivan na forumu kazes?

Od augusta do kraja 2018-e godine je poginulo preko 100 Palestinaca. Ti si za to vrijeme na forumu pisao o Xiaomi telefonima i Ligi sampiona. :wink:
U pravu si. Upravo ti tipkam s Xiaomi-ja :thumbup:

Nebitno sada. Da ne idemo u proslost.
Sto se danas desava je jos gore i to moze stati samo ako SAD kazu STOP.
Do tada, svako ko je davao podrsku Bidenu u borbi protiv "zla" treba da stane s tim jer nista nije bolje, cak je gore!!!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2178 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Znaci ima granica do koje ti trpis stradanja Palestinaca, a nakon koje se aktiviras na forumu? Gdje je ta granica, koliko mrtvih po danu? Ono da znamo gdje se zavrsava duzebriznost, a gdje pocinje licemjerje. :roll:

Naravno da bi stalo da Amerika kaze STOP, ali nece jer su pod kontrolom izraelskih lobija. To je tako od kad postoji Izrael, nekad manje, nekad vise, ali je taj uticaj toliko jak da ni jedan americki predsjednik to ne moze drasticno promjeniti (ukljucujuci i Sandersa, kojeg neko spomenu). A bila bi potrebna drasticna promjena za tako nesto.

Naravno, govorimo samo o generalnoj pomoci Izraelu, sto finansijski, sto vojno, sto diplomatski. Neko zaokretanje za 180 stepeni gdje bi Amerika bila za potpuno unistenje Izraela kao jevrejske drzave se apsolutno nikad nece desiti. S obzirom da je to ono sto Palestinci, arapski svijet, i mnogi drugi hoce, bojim se da Amerika tu nikad ne bi bila posmatrana kao pozitivan faktor u njihovim ocima.

No svejedno, Amerika bi trebala zavrtati pipu Izraelu koliko moze i forsirati two state solution...ali sad kad ovo pisem znamo da se to vec desilo, vise puta, pa na kraju nista.

Kakve su stvari danas, ja mislim da bi Izrael i bez aktivne podrske Amerike mogao lako da se nosi sa svim "unutrasnjim" i vanjskim neprijateljima, ukljucujuci i Iran. Al dobro to je vec za one druge teme.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2179 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Ugnjetavanje i stradanja palestinaca traju preko 70 godina.
Nisam ja nikad rekao da ima neka granica koja je dozvoljena ali mi smeta sto mislite da je Biden neka cvjecka naspram Trumpa a zapravo ispada i gori po svemu. Eh zato ja vas prozivam. I meni je jasan stav Amerike i da nijedan predsjednik nece stati na stranu Palestine ali nemojte mi samo onda pricati kako ce u naredne 4 godine biti sve bolje nego sto je bilo u protekle 4 godine koje su kao izgubljene. To je laz.
I jos cu spomenuti da nije bilo korone jos bi gledali Trumpa na vlasti. Ali polako, proci ce i ove 3 godine brzo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2180 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 17/05/2021 19:28 Ugnjetavanje i stradanja palestinaca traju preko 70 godina.
Nisam ja nikad rekao da ima neka granica koja je dozvoljena ali mi smeta sto mislite da je Biden neka cvjecka naspram Trumpa a zapravo ispada i gori po svemu. Eh zato ja vas prozivam. I meni je jasan stav Amerike i da nijedan predsjednik nece stati na stranu Palestine ali nemojte mi samo onda pricati kako ce u naredne 4 godine biti sve bolje nego sto je bilo u protekle 4 godine koje su kao izgubljene. To je laz.
I jos cu spomenuti da nije bilo korone jos bi gledali Trumpa na vlasti. Ali polako, proci ce i ove 3 godine brzo.
Ne, nego ces ti nas ubjedjivati kako bi Trumpova reakcija na ova zadnja desavanja u Izraelu bila bolja po mir, iako on ovih dana govori upravo suprotno. Jedino je pitanje da li bi se Hamas uopste usudio poceti sa raketiranjem da je Trump na vlasti. A ono sto je prethodilo tome, desavanja u Jerusalemu, su direktna posljedica Trumpovog dopustanja Izraelu da se komotno raskomoti u istocnom djelu grada i uopste Z. Obali.

Mozda bi gledali jos uvijek Trumpa da nije bilo korone, ali sbb kbb mozemo tako do u beskonacnost, jer ne bi bilo ni Trumpa da se nije desilo XYZ. Trump je mogao ispasti heroj kad je u pitanju korona, tako da njegov problem sto se desilo suprotno.

Inace da te podsjetim, nisu Izrael i Palestina jedine dvije zemlje u svijetu i jedino sto je bitno Amerikancima, a i ostatku svijeta u medjunarodnim desavanjima. Da ne govorim o unutrasnjim problemima Amerike.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#2181 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Dead Man Walking »

Pitanje Izraela je jedino oko kojeg se “slazu” i D i R predsjednici, ne sjecam se da je iskocio neki mudonja sa drugacijim stavom, i to svakako ne ocekujem ni od Bidena (barem ne u javnim istupima).
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#2182 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by ultima_palabra »

Ali sam svejedno ocekivao malo proaktivniji pristup, umjesto robotskog ponavljanja “Izrael ima pravo da se brani”.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2183 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Pa dobro nije jedino, slazu se i u vezi BiH. :P
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2184 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

ultima_palabra wrote: 17/05/2021 22:53 Ali sam svejedno ocekivao malo proaktivniji pristup, umjesto robotskog ponavljanja “Izrael ima pravo da se brani”.
Ja ne ocekujem puno od Bidenove administracije u vezi Izraela uopste. Vidjecemo hoce li se to promjeniti, ali sumnjam.

Ne znam jesu li zateceni situacijom, s obzirom na gomilu drugih problema, ili se jednostavno prave ludi kao sto to inace SAD radi u vezi Izraela.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2185 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

Kakva ova administracija molim te. Naravno da su zatečeni dešavanjima.

Nego, izgleda da ovaj konflikt, iako su primarne mete Palestinci, ima obilježja unutarcionističkog obračuna. Baštinici cionističkog utemeljiteljskog pristupa protiv cionista - revizionista.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2186 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 17/05/2021 22:55 Pa dobro nije jedino, slazu se i u vezi BiH. :P
Tako je!!!
S tim da moram reci da kako se je Dodik razocarao u Trumpa misleci da ce ga ovaj pomilovati a on mu samo produzio crnu listu, tako i mi od Bidena ne treba da nesto ocekujemo. U principu sto se tice BiH apsolutno je svejedno i oba su "prijatelji". Zato me cudi ono slavlje zbog Bidena kao sto me cudilo u slavlje srba prije 4 god. Mislim apsolutno nidje veze s vezom. Definitivno ovaj balkan je zaostao i narod je primitivan i glup.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2187 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 17/05/2021 23:11 Kakva ova administracija molim te. Naravno da su zatečeni dešavanjima.

Nego, izgleda da ovaj konflikt, iako su primarne mete Palestinci, ima obilježja unutarcionističkog obračuna. Baštinici cionističkog utemeljiteljskog pristupa protiv cionista - revizionista.
Ja ti odavno govorim da ima vise grupa cionista.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2188 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote: 17/05/2021 23:25
Challenger_ wrote: 17/05/2021 23:11 Kakva ova administracija molim te. Naravno da su zatečeni dešavanjima.

Nego, izgleda da ovaj konflikt, iako su primarne mete Palestinci, ima obilježja unutarcionističkog obračuna. Baštinici cionističkog utemeljiteljskog pristupa protiv cionista - revizionista.
Ja ti odavno govorim da ima vise grupa cionista.
Ti meni? Ti meni?? Ne mogu da vjerujem šta mi pišeš. U najmanju ruku, ne sjećam se. Nebitno.

Treba bacati oko na britanskog predstavnika u UN i naravno, u evente oko formiranja nove vlade u Izraelu.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#2189 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Dead Man Walking »

spinel_ wrote: 17/05/2021 23:19
jeza u ledja wrote: 17/05/2021 22:55 Pa dobro nije jedino, slazu se i u vezi BiH. :P
Tako je!!!
S tim da moram reci da kako se je Dodik razocarao u Trumpa misleci da ce ga ovaj pomilovati a on mu samo produzio crnu listu, tako i mi od Bidena ne treba da nesto ocekujemo. U principu sto se tice BiH apsolutno je svejedno i oba su "prijatelji". Zato me cudi ono slavlje zbog Bidena kao sto me cudilo u slavlje srba prije 4 god. Mislim apsolutno nidje veze s vezom. Definitivno ovaj balkan je zaostao i narod je primitivan i glup.
Trumpa je bolio qrac za Bosnu, ne bi nas znao naci ni na karti. To sto je radjeno je djelo ambasade i preporuka iste.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2190 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 17/05/2021 23:32
jeza u ledja wrote: 17/05/2021 23:25
Challenger_ wrote: 17/05/2021 23:11 Kakva ova administracija molim te. Naravno da su zatečeni dešavanjima.

Nego, izgleda da ovaj konflikt, iako su primarne mete Palestinci, ima obilježja unutarcionističkog obračuna. Baštinici cionističkog utemeljiteljskog pristupa protiv cionista - revizionista.
Ja ti odavno govorim da ima vise grupa cionista.
Ti meni? Ti meni?? Ne mogu da vjerujem šta mi pišeš. U najmanju ruku, ne sjećam se. Nebitno.

Treba bacati oko na britanskog predstavnika u UN i naravno, u evente oko formiranja nove vlade u Izraelu.
Ja tebi. Sta? Mozda je bio u pitanju salik, ne znam brkam vas.

Obicno su vam puna usta cionizma, a nisam nikad vidio da ste razdvajali iste na razne podgrupe. Mozda se varam.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2191 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Dead Man Walking wrote: 17/05/2021 23:44

Trumpa je bolio qrac za Bosnu, ne bi nas znao naci ni na karti. To sto je radjeno je djelo ambasade i preporuka iste.
Dobro, vidim ovaj sad se cese za Bosnom. Osudio je one nepostojece papire samo zaboravio izdati javno saopstenje. Jbg, senilan.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2192 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

Dakle, nešto mi je od početka dešavanja bilo van kadra, a sada mislim da imam punu sliku, odnosno da određeni izraelski i vanizraelski cionistički akteri gađaju Netanjahua "revizionistu" ništa manje nego što on gađa Gazu.

Jad u cijeloj priči su poginuli ljudi, prije svega Palestinci ali i stradali državljani Izraela. Vidjećemo kako će se sve ovo okončati.

Ako Netanjahu OPET dobije mandat i formira vladu, to će biti baš politička senzacija ili znak nepovratne radikalizacije izraelskog društva.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2194 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

:lol:
meridiyan wrote: 18/05/2021 00:19 Za samoodbranu :mrgreen:

Biden odobrava prodaju oružja Izraelu u iznosu od 735 miliona dolara

Administracija Bidena odobrila je precizno navođeno oružje vrijedno 735 miliona dolara za prodaju Izraelu, potvrdio je u ponedjeljak pomoćnik Kongresa za The Hill.

https://thehill.com/policy/defense/5538 ... ael-report
Šta ćeš očekivati od lika koji je - dok je još bio pri zdravoj pameti - ovako pričao:



Druga je priča da li je bio iskren (nije, uvjeren sam) ili samo oportunista (upravo)!, ali tako je pričao.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2195 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

No comment.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2196 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Ne znam sta hocete. Izrael ima pravo da se brani. :oops:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44881
Joined: 29/12/2005 01:20

#2197 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Mada, u clanku pise ovo:
The sale, which was first reported by The Washington Post, was approved five days before Hamas, the militant group that controls the Gaza strip, began firing rockets toward Israe
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2198 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by nosara »



:lol:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2199 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by nosara »



:-?
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2200 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Truba »

Poponja koji je slavio misu za bideonovu obitelj podnio ostakvu :mrgreen: zbog korupcije alkohola i stresa :lol:
Post Reply