Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#2151 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Da, tako da je malo diskutabilno da li je imao "srece" ili obratno.

No na kraju mandata, a i danas, postao je omrazen od strane velike vecine Amerikanaca.

Inace ta odluka o napadu na Irak je sigurno najznacajnija odluka koju je donio jedan predsjednik u zadnjih ne znam koliko decenija. Znaci da je imala direktne posljedice na toliko stvari, a da je sam predsjednik bio toliko bitan u jednoj odluci.
Nijedan drugi dogadjaj ili ponasanje americkog predsjednika, odluka o kakvom ratu, intervenciji, ili donosenja zakona kod kuce, nije imao tako direktan efekt i tako velike posljedice, bilo pozitivne bilo negativne.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#2152 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by ultima_palabra »

jeza u ledja wrote: 15/05/2021 21:00 Da, tako da je malo diskutabilno da li je imao "srece" ili obratno.

No na kraju mandata, a i danas, postao je omrazen od strane velike vecine Amerikanaca.

Inace ta odluka o napadu na Irak je sigurno najznacajnija odluka koju je donio jedan predsjednik u zadnjih ne znam koliko decenija. Znaci da je imala direktne posljedice na toliko stvari, a da je sam predsjednik bio toliko bitan u jednoj odluci.
Nijedan drugi dogadjaj ili ponasanje americkog predsjednika, odluka o kakvom ratu, intervenciji, ili donosenja zakona kod kuce, nije imao tako direktan efekt i tako velike posljedice, bilo pozitivne bilo negativne.
Nesto ne vjerujem da njega to plaho dotice, da ne govorim o Cheneyu ili ostalim iz te administracije.

Ne znam, u zadnje vrijeme vidim tendencije da ga ljudi gotive jer je kao bio kontra Trumpa, raja je sa DeGeneres, a i Laura i Michelle se fino druze :-) Pa kontam da je ljudima fakat pamcenje kao u zlatne ribice.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#2153 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

ultima_palabra wrote: 15/05/2021 21:08
jeza u ledja wrote: 15/05/2021 21:00 Da, tako da je malo diskutabilno da li je imao "srece" ili obratno.

No na kraju mandata, a i danas, postao je omrazen od strane velike vecine Amerikanaca.

Inace ta odluka o napadu na Irak je sigurno najznacajnija odluka koju je donio jedan predsjednik u zadnjih ne znam koliko decenija. Znaci da je imala direktne posljedice na toliko stvari, a da je sam predsjednik bio toliko bitan u jednoj odluci.
Nijedan drugi dogadjaj ili ponasanje americkog predsjednika, odluka o kakvom ratu, intervenciji, ili donosenja zakona kod kuce, nije imao tako direktan efekt i tako velike posljedice, bilo pozitivne bilo negativne.
Nesto ne vjerujem da njega to plaho dotice, da ne govorim o Cheneyu ili ostalim iz te administracije.

Ne znam, u zadnje vrijeme vidim tendencije da ga ljudi gotive jer je kao bio kontra Trumpa, raja je sa DeGeneres, a i Laura i Michelle se fino druze :-) Pa kontam da je ljudima fakat pamcenje kao u zlatne ribice.
Ma i meni se to gadi. :-x

Trumpovo predsjednikovanje ga je uspjelo dignuti iz mrtvih. Inace opet kazem 2016-e je Bush porodica bila na konopcima. Em je ovaj bio omrazen, hem mu je glupan brat ubijen nogama od strane Trumpovaca.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#2154 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by ultima_palabra »

Jeb is a mess :lol:

Nema boljeg realityja od republikanskih debata iz 2015-16.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2155 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/amer ... /210517018

Amerika treći put blokira izjavu Vijeća sigurnosti kojom se poziva na prekid vatre u Gazi i Izraelu
Koliko jos Bidene nevine krvi civila i djece na tvojim rukama treba da bude da kazes STOP?
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#2156 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by p206 »

ne znam čime ih ucjenjuju ali Ameriku su ljudi zamrzili zbog ove podrške fasistickom režimu
izgubili su kredibilitet u svijetu zbog pisljivog Izraela, nikakvog interesa SAD nema tu samo štetu
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2157 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Milenkov buraz »

p206 wrote: 17/05/2021 11:34 ne znam čime ih ucjenjuju ali Ameriku su ljudi zamrzili zbog ove podrške fasistickom režimu
izgubili su kredibilitet u svijetu zbog pisljivog Izraela, nikakvog interesa SAD nema tu samo štetu
Vjeruju u knjigu pisanu više od 2000 godina, od riječi do riječi, čekaju da se vrati mesija, sve će opravdati tim i najgore ratne zločine, ubijanje civila, djece, žena, to je vjerski fanatizam neviđen do danas. Ako bude bilo neophodno žrtvovat će se veliki dio populacije ljudi na svijetu da bi budale tobože omogućile povratak mesije.

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2158 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Kikibombona »

p206 wrote: 17/05/2021 11:34 ne znam čime ih ucjenjuju ali Ameriku su ljudi zamrzili zbog ove podrške fasistickom režimu
izgubili su kredibilitet u svijetu zbog pisljivog Izraela, nikakvog interesa SAD nema tu samo štetu
Ne ucjenjuju nicim, radi se o biznisu i pragmatizmu. Americki Jevreji su teski stotine milijardi dolara, mnogo doprinose americkoj ekonomiji.

Izrael je jedini ODAN saveznik Amerike na BI.

I to je to, cisti pragmatizam.

...

A to sto Ameriku ne vole obicni ljudi nikoga ne zanima. Nisu je voljeli prije, ne vole sada, a nece ni u buducnosti.
User avatar
okanomalo
Posts: 925
Joined: 09/01/2015 16:10

#2159 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by okanomalo »

spinel_ wrote: 17/05/2021 11:03
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/amer ... /210517018

Amerika treći put blokira izjavu Vijeća sigurnosti kojom se poziva na prekid vatre u Gazi i Izraelu
Koliko jos Bidene nevine krvi civila i djece na tvojim rukama treba da bude da kazes STOP?
stvarno se to pitas? :shock: ne sramoti se. obican narod je samo potrosna roba i nista vise. nikog nije briga za ubijene,gladne,bolesne siromasne.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2160 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Ne sramotim se ja nista. Pitam zbog ovih bajdenovaca na temi sto su slavili nj pobjedu.
I takodjer zbog bosnja sto su ulicama grada slavili

https://ba.voanews.com/a/biden-pobjeda- ... 53595.html

Imamo li mi imalo dostojanstva u sebi? Ili smo obicne papuce?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2161 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Milenkov buraz »

spinel_ wrote: 17/05/2021 11:57 Ne sramotim se ja nista. Pitam zbog ovih bajdenovaca na temi sto su slavili nj pobjedu.
I takodjer zbog bosnja sto su ulicama grada slavili

https://ba.voanews.com/a/biden-pobjeda- ... 53595.html

Imamo li mi imalo dostojanstva u sebi? Ili smo obicne papuce?
Naravno da imamo jer da nemamo podržali bi Izreal kao Kosovari a ne Palestinu. Svi bošnjački političari su također podržali Palestinu, dakle imamo dostojanstvo. Drugo, podrška Bidenu je bila logičan slijed i izbor s obzirom da je čovjek dosta toga uradio za nas u toku rata. Amerika nije samo podrška Izraelu, Amerika je mnogo više od toga i treba imati pragmatičnosti jer očigledno ne želimo izgubiti tu podršku Amerike, možda i nešto više, zbog Palestine. Suosjećamo, protivmo se ubijanju Palestinaca, apelujemo na mirno rješenje, ako možemo da pomognemo humanitarno pomoći ćemo ali to je naš maksimum i ne treba gurati glavu među makaze.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#2162 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Ah, sto ih podrzavaju. Pa imaju jak lobi.

Nisu jedine barabe koje je Amerika podrzavala.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#2163 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 17/05/2021 11:57 Ne sramotim se ja nista. Pitam zbog ovih bajdenovaca na temi sto su slavili nj pobjedu.
I takodjer zbog bosnja sto su ulicama grada slavili

https://ba.voanews.com/a/biden-pobjeda- ... 53595.html

Imamo li mi imalo dostojanstva u sebi? Ili smo obicne papuce?
Kaze lik koji i dan danas podrzava Trumpa, koji je o trenutnoj situaciji rekao ovo:
When I was in office we were known as the Peace Presidency, because Israel's adversaries knew that the United States stood strongly with Israel and there would be swift retribution if Israel was attacked.
Under Biden, the world is getting more violent and more unstable because Biden's weakness and lack of support for Israel is leading to new attacks on our allies.
Under Biden, the world is getting more violent and more unstable because Biden's weakness and lack of support for Israel is leading to new attacks on our allies.
I onda jos pita kao imamo li imalo dostojanstva u sebi. :|
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2164 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Opet on o Trumpu :-)
Isto bih govorio i da je Trump ostao a da trenutno vlada bombardovanje Gaze i da su SAD zauzele takav stav kakav jesu.
Ne kazem da i pod Trumpom ne bi bilo mozda isto, ali cinjenica je da za 4 godine nikakvog bombardovanja nije bilo. To su fakti.
Jedini koji moze zaustavili nasilje su SAD i Biden. Zna se ko se trenutno pita i molim te prestanite braniti Bidena od ovoga. Kriv je skoro kao i zlocinac Natanjahu!!!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#2165 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 17/05/2021 14:56 Opet on o Trumpu :-)
Isto bih govorio i da je Trump ostao a da trenutno vlada bombardovanje Gaze i da su SAD zauzele takav stav kakav jesu.
Ne kazem da i pod Trumpom ne bi bilo mozda isto, ali cinjenica je da za 4 godine nikakvog bombardovanja nije bilo. To su fakti.
Jedini koji moze zaustavili nasilje su SAD i Biden. Zna se ko se trenutno pita i molim te prestanite braniti Bidena od ovoga. Kriv je skoro kao i zlocinac Natanjahu!!!
Gdje si bio kad je Trump prebacio americku ambasadu u Jerusalim? Gdje si bio tokom malog miliona incidenata sto u Gazi sto sa nelegalnim naseljima po Zapadnoj Obali?

Naravno da je bilo napada na Gazu za vrijeme Trumpa, samo izgleda nije tebe bilo da se toga prisjetis.

Prestani biti licemjeran i optuzivati druge za nesto sto si i sam radio.
User avatar
alijagoro
Posts: 3321
Joined: 06/03/2008 18:02

#2166 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by alijagoro »

Nema tu neke razlike,samo je Trump bio vise glasniji u podrsci Izraelu.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2167 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

jeza u ledja wrote: 17/05/2021 15:09
spinel_ wrote: 17/05/2021 14:56 Opet on o Trumpu :-)
Isto bih govorio i da je Trump ostao a da trenutno vlada bombardovanje Gaze i da su SAD zauzele takav stav kakav jesu.
Ne kazem da i pod Trumpom ne bi bilo mozda isto, ali cinjenica je da za 4 godine nikakvog bombardovanja nije bilo. To su fakti.
Jedini koji moze zaustavili nasilje su SAD i Biden. Zna se ko se trenutno pita i molim te prestanite braniti Bidena od ovoga. Kriv je skoro kao i zlocinac Natanjahu!!!
Gdje si bio kad je Trump prebacio americku ambasadu u Jerusalim? Gdje si bio tokom malog miliona incidenata sto u Gazi sto sa nelegalnim naseljima po Zapadnoj Obali?

Naravno da je bilo napada na Gazu za vrijeme Trumpa, samo izgleda nije tebe bilo da se toga prisjetis.

Prestani biti licemjeran i optuzivati druge za nesto sto si i sam radio.
Mali milion incidenata nije isto sto i zracni udari.
Ja nisam licemjeran, to mozete biti samo vi jer dok sve ovo traje vas spasilac covjecanstva od Trumpa ispada veci zlikovac od istog. A to se nazalost dokazuje iz dana u dan.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2168 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Kad bih krenuo od pocetka ove teme i citirao sve likove sto su slavili Bidena gdje bi mi bio kraj?
Gdje su danas te osobe sto slave?
Jel slave ovo ubijanje po Gazi?
Sta se promijenilo od tada do danas na bolje?
Sram ih i stid bilo!!!
User avatar
alijagoro
Posts: 3321
Joined: 06/03/2008 18:02

#2169 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by alijagoro »

spinel_ wrote: 17/05/2021 16:10 Kad bih krenuo od pocetka ove teme i citirao sve likove sto su slavili Bidena gdje bi mi bio kraj?
Gdje su danas te osobe sto slave?
Jel slave ovo ubijanje po Gazi?
Sta se promijenilo od tada do danas na bolje?
Sram ih i stid bilo!!!
Bio sam za Bidena(mada sam puno vise naginjo Sandersu)ne podrzavam Izrael i njhov odnos prema Palestinskom narodu,jer treba da me bude stid?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2170 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Ne treba te biti stid. Samo se nasilje treba osuditi i ne biti na strani onoga ko to podstice, ali nikako!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#2171 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

A ko to ne osudjuje nasilje? Najlakse je osudit nasilje.

Gdje si ti bio da osudis nasilje za vrijeme Trumpa? Gdje si bio da osudis odluke administracije u vezi Jerusalima? Kad vec pametujes drugima onda je red da se drzis toga.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#2172 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 17/05/2021 16:04 Mali milion incidenata nije isto sto i zracni udari.
Ja nisam licemjeran, to mozete biti samo vi jer dok sve ovo traje vas spasilac covjecanstva od Trumpa ispada veci zlikovac od istog. A to se nazalost dokazuje iz dana u dan.
Bili su i zracni udari. Udari, zrtve, sve to tokom Trumpa. Jesi li ti tada sta rekao u vezi toga?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2173 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Nije kao sada. Traje 14 dana vec i ne zna se ima li tome kraja. Amerika suti i odobrava.
A ja, tada. Nisam mozda bio na forumu aktivan?

Nista, ostavljam vam da sada uzivate u miru i blagostanju koje nam je doslo s demokratom na celu Amerike.
Gdje god demokrate vladaju tu je i "demokratija" uspostavljena.
Enjoy
:zzzz:
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2174 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Truba »

Suti ba dobar je biden
Ne barce u nas za sada
Muko moja predji na drugoga
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#2175 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

spinel_ wrote: 17/05/2021 17:33 Nije kao sada. Traje 14 dana vec i ne zna se ima li tome kraja. Amerika suti i odobrava.
A ja, tada. Nisam mozda bio na forumu aktivan?

Nista, ostavljam vam da sada uzivate u miru i blagostanju koje nam je doslo s demokratom na celu Amerike.
Gdje god demokrate vladaju tu je i "demokratija" uspostavljena.
Enjoy
:zzzz:
Nisi bio aktivan na forumu kazes?

Od augusta do kraja 2018-e godine je poginulo preko 100 Palestinaca. Ti si za to vrijeme na forumu pisao o Xiaomi telefonima i Ligi sampiona. :wink:
Post Reply