Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post Reply
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#2076 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by zilog »

Point. wrote: 13/05/2021 17:18 Fakat ljudi misle da je Trump predsjednik, da ne bi dao punu podrsku Izraelu? :-D
Ne bi! Zaustavio bi Izrael, a onda on bombardovao Gazu... :roll:
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2077 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2021 17:20 Pa zar nije Sleepy Joe spas za covjecanstvo? Zasto ga onda poredimo sa Trumpom :-?
Ko ga poredi?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2078 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: 13/05/2021 17:23
_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2021 17:20 Pa zar nije Sleepy Joe spas za covjecanstvo? Zasto ga onda poredimo sa Trumpom :-?
Ko ga poredi?
Ti
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45143
Joined: 29/12/2005 01:20

#2079 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Istjerivanje Palestinaca iz istocnog Jeruzalema i naseljavanje Zapadne Obale je drasticno ubrzano tokom Trumpovog mandata. Ovo sto se sad desava tamo je direktan uzrok Trumpove otvorene podrske “ujedinjavanju” Jeruzalema.
I ako se bec trazi neka uzrocno-posljedicna veza smjene vlasti u Americi i eskalacije sukoba u Izraelu i Palestini zasto se onda niko ne zapita koliko bi tek odrjesene ruke Izrael imao za vrijeme Trumpa i da li bi znajuci to Hamas uopste reagovao?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45143
Joined: 29/12/2005 01:20

#2080 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2021 17:20 Pa zar nije Sleepy Joe spas za covjecanstvo? Zasto ga onda poredimo sa Trumpom :-?
Pitas zasto trenutnog americkog predsjednika poredimo sa njegovim prethodnikom? :-)
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2081 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2021 17:26
Point. wrote: 13/05/2021 17:23
_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2021 17:20 Pa zar nije Sleepy Joe spas za covjecanstvo? Zasto ga onda poredimo sa Trumpom :-?
Ko ga poredi?
Ti
Samo konstatujem nebuloze pojedinih koji se fataju za mrvice da ocrne Bidena. Uostalom, zasto ne bi poredili prethodnog i sadasnjeg predsjednika? Razlika postoji, jedino ne oko ovog pitanja, sto je i ocekivano.

Sto tebi smeta Biden?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2082 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: 13/05/2021 17:36
Samo konstatujem nebuloze pojedinih koji se fataju za mrvice da ocrne Bidena. Uostalom, zasto ne bi poredili prethodnog i sadasnjeg predsjednika? Razlika postoji, jedino ne oko ovog pitanja, sto je i ocekivano.

Sto tebi smeta Biden?
Pa ako radi iste stvari kao Trump, dzaba smo krecili :D
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2083 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2021 17:39
Point. wrote: 13/05/2021 17:36
Samo konstatujem nebuloze pojedinih koji se fataju za mrvice da ocrne Bidena. Uostalom, zasto ne bi poredili prethodnog i sadasnjeg predsjednika? Razlika postoji, jedino ne oko ovog pitanja, sto je i ocekivano.

Sto tebi smeta Biden?
Pa ako radi iste stvari kao Trump, dzaba smo krecili :D
U vezi Izraela da, u ostalim pitanjima ne.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#2084 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by KatarinaKosaca »

Trump cio mandat nije dao Palestincima ništa, Bajden im je dao neku lovu. Da je sad Trump na vlasti bilo bi još gore po Palestince.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2085 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by GandalfSivi »

_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2021 17:39
Point. wrote: 13/05/2021 17:36
Samo konstatujem nebuloze pojedinih koji se fataju za mrvice da ocrne Bidena. Uostalom, zasto ne bi poredili prethodnog i sadasnjeg predsjednika? Razlika postoji, jedino ne oko ovog pitanja, sto je i ocekivano.

Sto tebi smeta Biden?
Pa ako radi iste stvari kao Trump, dzaba smo krecili :D
Jah, posto se cijeli nas politicki svjetonazor u Americi svodi na pitanje Palestine. Uozbilji se...
User avatar
Ludzak
Posts: 5465
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#2086 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Ludzak »

jajara wrote: 26/02/2021 09:08 prije par godina - migranti su nasa braca, samo neka dolaze, pomagali su nam i u ratu protiv agresora bla bla blaaa
danas - naravno vidite i sami pravu sliku

sad malo u susjedstvo - Kolinda G.K. - zena, majka, kraljica balkana, neke tamo titule od majki srebrenice bla bla
nakon 3 godine mandata - kucka UZPovska itd itd

Zoran Milanovic vs KGK - tooo zoka poderi UZP plavusicu, eto vam hrvati napokon pravog predsjednika, komunjare bla bla
par mjeseci nakon preuzimanja mandata - zoki postaje veci ustasa od ante pavelica

trump vs biden - trump je zlocinac, idemo biden! to je prijatelj BiH, samo naprijed sjebat cemo srbe zajedno IDEMO JOEEE
mjesec dana nakon preuzimanja mandata - dobar je bio trump, pravit ce muslimani trumpa od blata itd itd. ajmo sacekat jos par mjeseci pa cemo ubacit jos par "epiteta" gospodinu prijatelju bosne i hercegovine


sve i jednu stavku sam prvi dan znao kako ce se stvari okrenuti i svim prijateljima potanko nacrtao. ne mogu vam docarati kako su me hrvati gledali dok sam im objasnjavao da ce migranti najvise na nos skociti upravo bosnjacima.
za milanovica mi rodjeni otac nije vjerovao da ce zauzet ovakav stav prema BH Hrvatima. A zamislite kako su reagirali ovi tutkumi za koje postoji samo HDZ kad sam im crtao neke stvari o zokiju. gledali bi me onim telecim pogledom, a u glavi onaj hrcak samo trci i okrece kolut misleci kako sam puko i da sam izdajica hrvata :lol:

a sto se tice ovog zadnjeg. trumpa i bidena. tu je vec svatko ko imalo koristi mozak i ko je upucen u politiku barem 5% znao kakvo ce sranje pravit biden i cemu je okrenut taj covjek za razliku od trumpa. i oni malo manje pametni su zakljucili da trump nije los bas zbog toga sto su se sve poznate licnosti ujedinile protiv njega. jer nema teorije da covjek koji ne pase americkim glumcima i opcenito poznatim licnostima u americi ne valja. vecina ljudi ipak vidi tko su i sto su, kakav zivot vode, "kojem bogu se mole" ti tajkuni i americki ali i svjetski
Čovjek sve rekao 8-)

Evo sad i Draška hvalite jer ko fol obilazi porodice koje obiljezavaju Bajram. Do jucer vam bio četničina koja ne priznaje genocid.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#2087 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Manual »

Ludzak wrote: 13/05/2021 17:49
jajara wrote: 26/02/2021 09:08 prije par godina - migranti su nasa braca, samo neka dolaze, pomagali su nam i u ratu protiv agresora bla bla blaaa
danas - naravno vidite i sami pravu sliku

sad malo u susjedstvo - Kolinda G.K. - zena, majka, kraljica balkana, neke tamo titule od majki srebrenice bla bla
nakon 3 godine mandata - kucka UZPovska itd itd

Zoran Milanovic vs KGK - tooo zoka poderi UZP plavusicu, eto vam hrvati napokon pravog predsjednika, komunjare bla bla
par mjeseci nakon preuzimanja mandata - zoki postaje veci ustasa od ante pavelica

trump vs biden - trump je zlocinac, idemo biden! to je prijatelj BiH, samo naprijed sjebat cemo srbe zajedno IDEMO JOEEE
mjesec dana nakon preuzimanja mandata - dobar je bio trump, pravit ce muslimani trumpa od blata itd itd. ajmo sacekat jos par mjeseci pa cemo ubacit jos par "epiteta" gospodinu prijatelju bosne i hercegovine


sve i jednu stavku sam prvi dan znao kako ce se stvari okrenuti i svim prijateljima potanko nacrtao. ne mogu vam docarati kako su me hrvati gledali dok sam im objasnjavao da ce migranti najvise na nos skociti upravo bosnjacima.
za milanovica mi rodjeni otac nije vjerovao da ce zauzet ovakav stav prema BH Hrvatima. A zamislite kako su reagirali ovi tutkumi za koje postoji samo HDZ kad sam im crtao neke stvari o zokiju. gledali bi me onim telecim pogledom, a u glavi onaj hrcak samo trci i okrece kolut misleci kako sam puko i da sam izdajica hrvata :lol:

a sto se tice ovog zadnjeg. trumpa i bidena. tu je vec svatko ko imalo koristi mozak i ko je upucen u politiku barem 5% znao kakvo ce sranje pravit biden i cemu je okrenut taj covjek za razliku od trumpa. i oni malo manje pametni su zakljucili da trump nije los bas zbog toga sto su se sve poznate licnosti ujedinile protiv njega. jer nema teorije da covjek koji ne pase americkim glumcima i opcenito poznatim licnostima u americi ne valja. vecina ljudi ipak vidi tko su i sto su, kakav zivot vode, "kojem bogu se mole" ti tajkuni i americki ali i svjetski
Čovjek sve rekao 8-)

Evo sad i Draška hvalite jer ko fol obilazi porodice koje obiljezavaju Bajram. Do jucer vam bio četničina koja ne priznaje genocid.
A evo i Bosnjak lovera...
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#2088 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by kox »

Taman da je Bernie Sanaders predsjednik on bi danas stajao i deklamovao da Izrael ima pravo na samoodbranu.
Američka podrška Izraelu je neupitna. Mi smo u tome potpuno nebitni i trebamo se držati dalje od toga. Imamo mi svojih problema a SAD su nas saveznik i trebamo raditi na tome da tako i ostane, bez obzira ko im je predsjednik.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2089 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by GandalfSivi »

kox wrote: 13/05/2021 17:53 Taman da je Bernie Sanaders predsjednik on bi danas stajao i deklamovao da Izrael ima pravo na samoodbranu.
Američka podrška Izraelu je neupitna. Mi smo u tome potpuno nebitni i trebamo se držati dalje od toga. Imamo mi svojih problema a SAD su nas saveznik i trebamo raditi na tome da tako i ostane, bez obzira ko im je predsjednik.
Ne bi Bernie, svi ostali bi. Bernie je jedini koji ne ide da se pokloni AIPAC-u, svi ostali (barem sto se tice onih koji su bili u utrci za predsjednika) su isti...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45143
Joined: 29/12/2005 01:20

#2090 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Pa Izrael ima pravo na samoodbranu. Sta treba, da kaze hvala na raketama?

Druga je stvar sto je Izraelova "samoodbrana" takva da razore par kvartova u Gazi, onako iz zajebancije. :roll: Od Bidena nisam cuo nikakvu kritiku nacina Izraelove "samoodbrane", a ni kritiku nacina na koji se Izrael odnosio prema protestantima u Jeruzalemu. :roll:

Koliko vidim Bidenu BI nije bas bio prioritet ovih prvih dana.

Standardna politika "nemojte se tuci" i tako. A ovamo jedni 100 puta jaci od drugih.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2091 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by GandalfSivi »

Nije to bas “nemojte se tuci”. Vise je evo tebi 3.8 milijarde dolara da se imas s cim tuci (kao nemaju dovoljno), pa onda ide “nemojte se tuci”...
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#2092 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by kox »

jeza u ledja wrote: 13/05/2021 18:00 Pa Izrael ima pravo na samoodbranu. Sta treba, da kaze hvala na raketama?

Druga je stvar sto je Izraelova "samoodbrana" takva da razore par kvartova u Gazi, onako iz zajebancije. :roll: Od Bidena nisam cuo nikakvu kritiku nacina Izraelove "samoodbrane", a ni kritiku nacina na koji se Izrael odnosio prema protestantima u Jeruzalemu. :roll:

Koliko vidim Bidenu BI nije bas bio prioritet ovih prvih dana.

Standardna politika "nemojte se tuci" i tako. A ovamo jedni 100 puta jaci od drugih.
Kada kažu da Izrael ima pravo na samoodbranu misle upravo na tu i takvu samoodbranu koju i ti stavljaš pod navodnike.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45143
Joined: 29/12/2005 01:20

#2093 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote: 13/05/2021 18:11 Nije to bas “nemojte se tuci”. Vise je evo tebi 3.8 milijarde dolara da se imas s cim tuci (kao nemaju dovoljno), pa onda ide “nemojte se tuci”...
Pa to i kazem, zato stavljam pod navodnike.

To je ko ona fora "sto si mi diro mladjeg brata", a ono i mladji brat grmalj.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45143
Joined: 29/12/2005 01:20

#2094 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

kox wrote: 13/05/2021 18:11 Kada kažu da Izrael ima pravo na samoodbranu misle upravo na tu i takvu samoodbranu koju i ti stavljaš pod navodnike.
Ne bih se slozio.

To je samo fraza kojom se peru ruke, jer upravo - naravno svako ima pravo na samoodbranu. A ako ne udjes u detalje i ostavis na tome mozes braniti tu frazu kao sasvim normalnu. Drugim rijecima standardni diplomatski odgovor. (EDIT: U stvari sad kad ovo kazem i zvuci kao da pisemo isto :) )
U svemu tome Hamas po stoti put ispada glup. Al boli i njih kurac njima je nesto drugo u interesu.

Jedini koji su tu donji su naravno obicni palestinski gradjani, i poneki Izraelac.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#2095 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by YouAreMyDestiny »

kox wrote: 13/05/2021 17:53 Taman da je Bernie Sanaders predsjednik on bi danas stajao i deklamovao da Izrael ima pravo na samoodbranu.
Američka podrška Izraelu je neupitna. Mi smo u tome potpuno nebitni i trebamo se držati dalje od toga. Imamo mi svojih problema a SAD su nas saveznik i trebamo raditi na tome da tako i ostane, bez obzira ko im je predsjednik.
Upravo tako. Amerika će uvijek podržavati Izrael.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#2096 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by ultima_palabra »

_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2021 17:39
Point. wrote: 13/05/2021 17:36
Samo konstatujem nebuloze pojedinih koji se fataju za mrvice da ocrne Bidena. Uostalom, zasto ne bi poredili prethodnog i sadasnjeg predsjednika? Razlika postoji, jedino ne oko ovog pitanja, sto je i ocekivano.

Sto tebi smeta Biden?
Pa ako radi iste stvari kao Trump, dzaba smo krecili :D
Pa ti nisi ni krecio :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2097 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

- 120 američkih penzionisanih oficira, generala i admirala spori Bidenov legitimitet i poslovnu sposobnost
Nije Macron jedini koji ima problema s vojskom: Više od 120 umirovljenih američkih generala i admirala objavilo otvoreno pismo u kojem dovode u pitanje Bidenovu sposobnost da nastavi vladati zemljom, a čini se da osporavaju i rezultat izbora

...Naime, skupina od 124 umirovljenih američkih generala, admirala i drugih visokih vojnih lica potpisali su otvoreno pismo u kojem oštro kritiziraju Bidena te dovode u pitanje njegovu mogućnost nastavljanja vođenja zemlje.

Pismo je objavljeno na stranici veteranske organizacije "Flag Officers 4 America". U pismu se navodi kako je "ustavna republika izgubljena" ukoliko se u istoj ne održavaju "pošteni i ispravni izbori koji održavaju volju naroda". Ovo zvuči kao da podržavaju Trumpovu tvrdnju da je on zapravo dobio izbore, a ne Biden...

...U pismu također dovode u pitanje Bidenovo "mentalno i fizičko stanje koje se ne može ignorirati"...
Pismo u cjelini :arrow: LINK
User avatar
video
Posts: 6808
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#2098 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by video »

Nista onda, nek pozovu/narede svojim potcinjenima pa pravac capitol hill(cek, to je mscini vec vidjeno) il White House, mozda bi to bilo svrsishodnije.
Pa jel!
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#2099 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by spinel_ »

Cinjenica je da dok je Trump bio situacija na bliskom istoku i Palestini je bila relativno mirna.
A vi mozete do sutra kreciti i traziti Trumpove danasnje izjave koje nicim nisu bitne niti relavantne.
Uostalom, lik je cenzurisan, banovan, izolovan. daklem; NEBITAN.
Djela a ne rijeci!!!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#2100 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by ultima_palabra »

Pa on kaze da Biden ne podrzava dovoljno Izrael, a trumpovci ovdje vicu da ga podrzava previse. Jel jedno ili drugo?
Post Reply