Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post Reply
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1876 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by muhafuca »

General War wrote: 01/04/2021 19:56
muhafuca wrote: 01/04/2021 19:53 Gdje su sad ovi sto su govorili da ce Biden ukinuti RS?


Američki sekretar pisao Predsjedništvu BiH: Nema "Dejtona 2", fokusirati se na ciljane reforme

Code: Select all

https://www.klix.ba/vijesti/bih/americki-sekretar-pisao-predsjednistvu-bih-nema-dejtona-2-fokusirati-se-na-ciljane-reforme/210401121
Hoce, u trecem mandatu :mrgreen:
:D

nece ovaj izgurat ni ovaj jedan mandat

najveca je frka sad u washingtonu kako i kada izvest tranziciju

sklonut Bidena a okrunit Kemalu

jedva cekam da vidim sta ce smisliti :izet:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#1877 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by ultima_palabra »

muhafuca wrote: 01/04/2021 19:53 Gdje su sad ovi sto su govorili da ce Biden ukinuti RS?


Američki sekretar pisao Predsjedništvu BiH: Nema "Dejtona 2", fokusirati se na ciljane reforme

Code: Select all

https://www.klix.ba/vijesti/bih/americki-sekretar-pisao-predsjednistvu-bih-nema-dejtona-2-fokusirati-se-na-ciljane-reforme/210401121
Koji su to pisali?

Gdje su oni sto su pisali da Trump uzima lopatom? :mrgreen:
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1878 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by muhafuca »

ultima_palabra wrote: 01/04/2021 20:43
muhafuca wrote: 01/04/2021 19:53 Gdje su sad ovi sto su govorili da ce Biden ukinuti RS?


Američki sekretar pisao Predsjedništvu BiH: Nema "Dejtona 2", fokusirati se na ciljane reforme

Code: Select all

https://www.klix.ba/vijesti/bih/americki-sekretar-pisao-predsjednistvu-bih-nema-dejtona-2-fokusirati-se-na-ciljane-reforme/210401121
Koji su to pisali?

Gdje su oni sto su pisali da Trump uzima lopatom? :mrgreen:
Trump uzeo lopatom posteno, Biden ipak inaugurisan na prevaru

Nego kad se ukida RS?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1879 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

muhafuca wrote: 01/04/2021 20:59
ultima_palabra wrote: 01/04/2021 20:43
muhafuca wrote: 01/04/2021 19:53 Gdje su sad ovi sto su govorili da ce Biden ukinuti RS?


Američki sekretar pisao Predsjedništvu BiH: Nema "Dejtona 2", fokusirati se na ciljane reforme

Code: Select all

https://www.klix.ba/vijesti/bih/americki-sekretar-pisao-predsjednistvu-bih-nema-dejtona-2-fokusirati-se-na-ciljane-reforme/210401121
Koji su to pisali?

Gdje su oni sto su pisali da Trump uzima lopatom? :mrgreen:
Trump uzeo lopatom posteno, Biden ipak inaugurisan na prevaru

Nego kad se ukida RS?

Aha Trump je uzeo lopatom, a Biden je vec ukinuo RS. Onda je svizac smotao cokoladu.
User avatar
Truba
Posts: 81730
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1880 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Truba »

Ja sam cuo da je trump imao vise glasova od obame
Ali kako je ovaj lik imao vise glasova od obame to je misterij

Meni je najbitnije da su djeca u kavezima postala punoljetna
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1881 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

Izbalansiran dopis Blinkena u kome traži da ovdašnji akteri konačno odrastu i počnu sami da rješavaju sopstvene probleme. Jer, ko ne zna sam, bez tutora, državu da vodi, taj je i ne zaslužuje.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1882 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

Želim da primjetim da je skoro identičan pristup imao i ruski ambasador na FaceTV. "Ja to ne razumijem. Vama svi nešto čine. Šta činite vi? Dogovorite se i to je to.".
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1883 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 01/04/2021 21:12 Izbalansiran dopis Blinkena u kome traži da ovdašnji akteri konačno odrastu i počnu sami da rješavaju sopstvene probleme. Jer, ko ne zna sam, bez tutora, državu da vodi, taj je i ne zaslužuje.
Nista ne valja sto radi Bidenova administracija, osim onda kada napisu pismo gdje manje-vise kazu da nema neke promjene kursa u BiH u pozitivnijem smjeru? Onda je OK? Interesantno razmisljanje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1884 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Black swan wrote: 01/04/2021 21:11 Ja sam cuo da je trump imao vise glasova od obame
Ali kako je ovaj lik imao vise glasova od obame to je misterij

Meni je najbitnije da su djeca u kavezima postala punoljetna
Omogucili ljudima da glasaju postom, da ne mrdaju puno guzicom, i odmah mnogo veca izlaznost. I naravno poraz Republikanaca. Zato su oni brze bolje pozurili da promjene zakone da otezaju ljudima da glasaju. Jer se ne pika ako nisi stajao u redu 10 sati. Ako si crnac naravno. :oops:

Ako se ne varam najveca izlaznost u preko 100 godina. :-)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1885 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:18
Challenger_ wrote: 01/04/2021 21:12 Izbalansiran dopis Blinkena u kome traži da ovdašnji akteri konačno odrastu i počnu sami da rješavaju sopstvene probleme. Jer, ko ne zna sam, bez tutora, državu da vodi, taj je i ne zaslužuje.
Nista ne valja sto radi Bidenova administracija, osim onda kada napisu pismo gdje manje-vise kazu da nema neke promjene kursa u BiH u pozitivnijem smjeru? Onda je OK? Interesantno razmisljanje.
Ne stavljaj mi svoje laži u moja usta. Nikad nisam napisao da "ništa ne valja što radi Bidenova administracija". Niti se slažem da "nema neke promjene kursa". Ima, ali nije na tragu megalomanskih iščekivanja koja nisam imao ja, koja nisi imao ni ti.


Ne valja lagati.
User avatar
Truba
Posts: 81730
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1886 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Truba »

Eto rijesen misterij za broj glasova
Vidite kako je forum dobro mjesto

Citao sam knjigu Blagoje Lazić - Sjedinjene Američke Države medjutim stara je 50 godina
Ima dosta zanimljivih stvari ali staje negdje oko kenedija
Medjutim uloge demokrata i republikanaca su se mijenjale kroz povijest...
Ovo sto imamo danas je nekako bas iskarikirano da ne kazem nakaradno
Mada je uvijek bilo polarizacije...ne zivimo u nesto posebnom vremenu
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1887 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 01/04/2021 21:24
jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:18
Challenger_ wrote: 01/04/2021 21:12 Izbalansiran dopis Blinkena u kome traži da ovdašnji akteri konačno odrastu i počnu sami da rješavaju sopstvene probleme. Jer, ko ne zna sam, bez tutora, državu da vodi, taj je i ne zaslužuje.
Nista ne valja sto radi Bidenova administracija, osim onda kada napisu pismo gdje manje-vise kazu da nema neke promjene kursa u BiH u pozitivnijem smjeru? Onda je OK? Interesantno razmisljanje.
Ne stavljaj mi svoje laži u moja usta. Nikad nisam napisao da "ništa ne valja što radi Bidenova administracija". Niti se slažem da "nema neke promjene kursa". Ima, ali nije na tragu megalomanskih iščekivanja koja nisam imao ja, koja nisi imao ni ti.


Ne valja lagati.
Sta si pozitivno napisao u vezi Bidenove administracije? Navedi jednu stvar.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1888 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:25Sta si pozitivno napisao u vezi Bidenove administracije? Navedi jednu stvar.
Nisam napisao to što mi pripisuješ, ama ni pomislio.
"Ne kara majka Muju...".
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1889 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by LBVIEW »

jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:18
Challenger_ wrote: 01/04/2021 21:12 Izbalansiran dopis Blinkena u kome traži da ovdašnji akteri konačno odrastu i počnu sami da rješavaju sopstvene probleme. Jer, ko ne zna sam, bez tutora, državu da vodi, taj je i ne zaslužuje.
Nista ne valja sto radi Bidenova administracija, osim onda kada napisu pismo gdje manje-vise kazu da nema neke promjene kursa u BiH u pozitivnijem smjeru? Onda je OK? Interesantno razmisljanje.
:thumbup:
Kako god, makar je konzistentan - i sad se, kao i svaki put kad bi Rusi napravili neko sranje, brze bolje pojavio s opaskom " kako je to u stvari dobro za Bosnu i Hercegovinu, samo vi to ne razumijete" :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1890 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Black swan wrote: 01/04/2021 21:25 Eto rijesen misterij za broj glasova
Vidite kako je forum dobro mjesto

Citao sam knjigu Blagoje Lazić - Sjedinjene Američke Države medjutim stara je 50 godina
Ima dosta zanimljivih stvari ali staje negdje oko kenedija
Medjutim uloge demokrata i republikanaca su se mijenjale kroz povijest...
Ovo sto imamo danas je nekako bas iskarikirano da ne kazem nakaradno
Mada je uvijek bilo polarizacije...ne zivimo u nesto posebnom vremenu
Da, Republikanci su nekad bili liberalna stranka, Demokrate segregacijska, rasisticka stranka. Izgubili su Gradjanski rat, i onda polako na mala vrata ponovi zasjeli, da bi vecinom 20-og vijeka imali kontrolu u Kongresu. Bili su big tent stranka, tj. koalicija raznih struja. Nekad tamo 1960-ih bas za vrijeme Kennedyja i LBJ-a je doslo do raskola medju njima, gdje rasisticki Jug (pod kontrolom Demokrata) nije mogao podnjeti promjene koje je od njih zahtijevao ostatak zemlje. Istovremeno ih je Nixon prihvatio objerucke. I tako je od tada do negdje pocetka 90-ih isla tranzicija Juga od Demokrata prema Republikancima, da bi danas ta struja imala potpunu kontrolu te stranke.

Naravno to je pojednostavljeno i nije bas tako crno-bijelo, jer americka politika nije bila ovako polarizovana kao sto je zadnjih 20-ak godina, tj. nisu stranke bile ujedinjene jedna protiv druge. To je doslo sa Newt Gingrichem 90-ih. Do tada su Demokrate imale kontrolu donjeg doma (HoR) kontinuirano 40 godina (tj. imale vecinsku podrsku nOroda). Ono sto je najvise interesantno je kako je fifty fifty podjeljena zemlja. Mislim, 50-50, 55-45, isti kurac. Ne znam kad je zadnjih put bilo bas ono 2/3 vecina ili tako nesto, kad je u pitanju Kongres.
Reagan je zadnji koji je bas lopatom uzeo predsjednistvo.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1891 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 01/04/2021 21:30
jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:25Sta si pozitivno napisao u vezi Bidenove administracije? Navedi jednu stvar.
Nisam napisao to što mi pripisuješ, ama ni pomislio.
"Ne kara majka Muju...".
Ja sam napisao da nisi nista pozitivno do sada rekao o Bidenu i da je post kojeg si postavio prvi donekle pozitivan, a upravo kao reakcija na nesto sto ce razocarati mnoge bh patriote koji su ocekivali vise.

Sta sam ja tacno tu izmislio? Koji dio je izmisljen?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1892 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:39Sta sam ja tacno tu izmislio? Koji dio je izmisljen?
Nista ne valja sto radi Bidenova administracija
Laž.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#1893 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by ultima_palabra »

jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:37
Black swan wrote: 01/04/2021 21:25 Eto rijesen misterij za broj glasova
Vidite kako je forum dobro mjesto

Citao sam knjigu Blagoje Lazić - Sjedinjene Američke Države medjutim stara je 50 godina
Ima dosta zanimljivih stvari ali staje negdje oko kenedija
Medjutim uloge demokrata i republikanaca su se mijenjale kroz povijest...
Ovo sto imamo danas je nekako bas iskarikirano da ne kazem nakaradno
Mada je uvijek bilo polarizacije...ne zivimo u nesto posebnom vremenu
Da, Republikanci su nekad bili liberalna stranka, Demokrate segregacijska, rasisticka stranka. Izgubili su Gradjanski rat, i onda polako na mala vrata ponovi zasjeli, da bi vecinom 20-og vijeka imali kontrolu u Kongresu. Bili su big tent stranka, tj. koalicija raznih struja. Nekad tamo 1960-ih bas za vrijeme Kennedyja i LBJ-a je doslo do raskola medju njima, gdje rasisticki Jug (pod kontrolom Demokrata) nije mogao podnjeti promjene koje je od njih zahtijevao ostatak zemlje. Istovremeno ih je Nixon prihvatio objerucke. I tako je od tada do negdje pocetka 90-ih isla tranzicija Juga od Demokrata prema Republikancima, da bi danas ta struja imala potpunu kontrolu te stranke.

Naravno to je pojednostavljeno i nije bas tako crno-bijelo, jer americka politika nije bila ovako polarizovana kao sto je zadnjih 20-ak godina, tj. nisu stranke bile ujedinjene jedna protiv druge. To je doslo sa Newt Gingrichem 90-ih. Do tada su Demokrate imale kontrolu donjeg doma (HoR) kontinuirano 40 godina (tj. imale vecinsku podrsku nOroda). Ono sto je najvise interesantno je kako je fifty fifty podjeljena zemlja. Mislim, 50-50, 55-45, isti kurac. Ne znam kad je zadnjih put bilo bas ono 2/3 vecina ili tako nesto, kad je u pitanju Kongres.
Reagan je zadnji koji je bas lopatom uzeo predsjednistvo.
Interesantno mi je to kako su Demokrate drzale House 40 godina (Senat malo manje, ali isto dugo), a u isto vrijeme republikanac bio predsjednik 20 od 24 godine (1968-92).
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66146
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1894 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by _BataZiv_0809 »

Ko pravi rupturu? Dzimi Karter?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1895 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 01/04/2021 21:41
jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:39Sta sam ja tacno tu izmislio? Koji dio je izmisljen?
Nista ne valja sto radi Bidenova administracija
Laž.
Aha izvinjavam se onda.

Mozes li mi ukazati na primjer gdje si pohvalio Bidenovu administraciju? Cisto da ne budemo nedoreceni.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1896 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

ultima_palabra wrote: 01/04/2021 21:42 Interesantno mi je to kako su Demokrate drzale House 40 godina (Senat malo manje, ali isto dugo), a u isto vrijeme republikanac bio predsjednik 20 od 24 godine (1968-92).
To ukazuje da americka politika nije bila ovako polarizovana kao sada, te da samo zato sto su predsjednici bili iz iste stranke, ne znaci nuzno da su se slagali sa svojim kolegama. Danas - svi ko jedan. Pogotovo Republikanci, koji su dosta homogeniji (i glasaci su im takvi). Zato oni i pucaju iznad pojasa i redovno uzimaju vise pozicija nego sto bi ocekivali.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#1897 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:50Aha izvinjavam se onda.

Mozes li mi ukazati na primjer gdje si pohvalio Bidenovu administraciju? Cisto da ne budemo nedoreceni.
Hvala.

U osnovi, kritikovao sam samo jednu stvar: neprimjerenu retoriku i određene poteze (Ukrajina) koji mogu da imaju negativne posljedice na regionalnu i globalnu sigurnost.

U mom sistemu vrijednosti MIR izuzetno visoko kotira.

Ostalo pratim, koliko stignem i zaista je prerano za davanje konačnih sudova, bez obzira što imam načelan stav da mislim da ni republikanci ni demokrate nemaju nužni reformistički potencijal. Ali, ako se pokaže drugačije, priznaću, budi siguran. Ta i ja tamo imam rodbinu i ne želim im ništa loše. Naprotiv. p.s. Imam i ušteđevinu u USD.


UKRATKO: Do danas, kritikovao jednu, pohvalio ni jednu stvar, gledam i pratim.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1898 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote: 01/04/2021 21:57
jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:50Aha izvinjavam se onda.

Mozes li mi ukazati na primjer gdje si pohvalio Bidenovu administraciju? Cisto da ne budemo nedoreceni.
Hvala.

U osnovi, kritikovao sam samo jednu stvar: neprimjerenu retoriku i određene poteze (Ukrajina) koji mogu da imaju negativne posljedice na regionalnu i globalnu sigurnost.

U mom sistemu vrijednosti MIR izuzetno visoko kotira.

Ostalo pratim, koliko stignem i zaista je prerano za davanje konačnih sudova, bez obzira što imam načelan stav da mislim da ni republikanci ni demokrate nemaju nužni reformistički potencijal. Ali, ako se pokaže drugačije, priznaću, budi siguran. Ta i ja tamo imam rodbinu i ne želim im ništa loše. Naprotiv. p.s. Imam i ušteđevinu u USD.


UKRATKO: Do danas, kritikovao jednu, pohvalio ni jednu stvar, gledam i pratim.
Znaci ja nista nisam rekao sto je netacno.

Do sada si samo Bidena kritikovao i nisi napisao nista pozitivno. Danas si napisao nesto pozitivno, ali kad je u pitanju politika prema BiH na koju mnogi kod nas nece bas gledati izrazito pozitivno.

Govoris mi da "lazem" i onda samo potvrdis ono sto sam ja napisao.

I cekaj, kritikovao si odredjene potezE, koji su u stvari "jedna" stvar. :lol: Mnozina nije jedna stvar, a kritikovao si ti i u vezi drugih stvari, ne samo Ukrajine.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1899 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 01/04/2021 21:02
muhafuca wrote: 01/04/2021 20:59
ultima_palabra wrote: 01/04/2021 20:43

Koji su to pisali?

Gdje su oni sto su pisali da Trump uzima lopatom? :mrgreen:
Trump uzeo lopatom posteno, Biden ipak inaugurisan na prevaru

Nego kad se ukida RS?

Aha Trump je uzeo lopatom, a Biden je vec ukinuo RS. Onda je svizac smotao cokoladu.
Koliko je Trump koji je pobjedio, sada predsjednik

toliko je i Biden, koji je po vama trebao ukinuti srpsku, i ukinuo srpsku.

josh samo da nam i on hurme posalje i to je to

mada ako nas gleda kroz vas, prije ce nam banana poslati
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#1900 Re: Joe Biden - Predsjednik USA all about

Post by jeza u ledja »

Takoe, Trump je pobijedio i zato je predsjednik Biden ukinuo RS.
Post Reply