JNA ratuje a jedan krivac

Post Reply
Zaliboze
Posts: 5
Joined: 13/01/2021 14:56

#1 JNA ratuje a jedan krivac

Post by Zaliboze »

Zdravo svim “normalnim”bićima
Imam jedno pitanje ili jednu tagobu koju sam sa sobom ne mogu da raščistim nikako
Kada se priča o ratu 90ih nekako uvijek se povezuje JNA i Srbija.Koliko se sjećam kada je pocelo svo sranje,više republika je činilo Jugoslaviju.npr.rat u Hrvatskoj a krivi se samo Srbija,pritom da su Jugoslaviju cinili i BiH,C,Gora,Makedonija,kako onda samo je Srbija krivac.Isto tako rat u Bosni,zašto su samo krivci Srbija,zašto Bosna ne tuzi i C Goru i Kakedoniju,oni su svi bili JNA,nikada do sad nisam čuo nikoga da ovako razmišlja i da se negdje pričalo o ovome ali eto
kad se pogleda mislim da mi je pitanje 100% na mjestu
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#2 Re: JNA ratuje a jedan krivac

Post by Emiremir33 »

Milošević je vodio tu JNA sa svojim generalima od Kadijevića,Adžića,Perišića,Ojdanića i ostalih ...
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#3 Re: JNA ratuje a jedan krivac

Post by tetka762 »

Zaliboze wrote: 04/08/2021 22:52 Zdravo svim “normalnim”bićima
Imam jedno pitanje ili jednu tagobu koju sam sa sobom ne mogu da raščistim nikako
Kada se priča o ratu 90ih nekako uvijek se povezuje JNA i Srbija.Koliko se sjećam kada je pocelo svo sranje,više republika je činilo Jugoslaviju.npr.rat u Hrvatskoj a krivi se samo Srbija,pritom da su Jugoslaviju cinili i BiH,C,Gora,Makedonija,kako onda samo je Srbija krivac.Isto tako rat u Bosni,zašto su samo krivci Srbija,zašto Bosna ne tuzi i C Goru i Kakedoniju,oni su svi bili JNA,nikada do sad nisam čuo nikoga da ovako razmišlja i da se negdje pričalo o ovome ali eto
kad se pogleda mislim da mi je pitanje 100% na mjestu
Nije samo Srbija. Hrvatska je agresor na BiH. Dokazano na sudu.
Zaliboze
Posts: 5
Joined: 13/01/2021 14:56

#4 Re: JNA ratuje a jedan krivac

Post by Zaliboze »

Ne pokušavam da sam na nečijoj strani ili ti sam pristrasan na nekoga ali imam osjecaj da branite BiH,to je u redu ali ja govorim ako se malo zapitamo šta je bilo 91e,Hrvatska je imala rat a BiH je bila dio Jugoslavije,znaci da je i BiH napala Hrvatsku kao i ostale republike,vi odmah dokazano na sudu i Hrvatska je agresor i BiH je svetac na nebu,pošteno da se priča,evo primjer,Amerika napala Irak,hoćemo li reci da je samo Wasington u pitanju ili sve Američke savezne države
Zaliboze
Posts: 5
Joined: 13/01/2021 14:56

#5 Re: JNA ratuje a jedan krivac

Post by Zaliboze »

Aktivan si na svim temama i zato nema znacaj šta ti kažeš,tvoj komentar me ne interesuje,sama ja mislim da su svi stanovnici BiH npr.nova godina 91/92 su bili državljani Jugoslavije a Jogoslovenska armija je ratovala u Hrvatskoj,barem je to politika Hrvatske a bogami i BiH
Apoll0
Posts: 168
Joined: 20/08/2013 19:21

#6 Re: JNA ratuje a jedan krivac

Post by Apoll0 »

Citam ove teme i upade mi u oko ..Samo ,da se "puspasim"dusu sam ogrijesio od onog "malog" ustvari sad mi je malo jasnije jedna te ista osoba, otvara teme,a sa vise naloga pise na istoj...sarajemen smrdis li mi,ako ako :D,ja bi samo promjeno rukopis,na prvu
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#7 Re: JNA ratuje a jedan krivac

Post by General War »

Zaliboze wrote: 05/08/2021 07:55 Ne pokušavam da sam na nečijoj strani ili ti sam pristrasan na nekoga ali imam osjecaj da branite BiH,to je u redu ali ja govorim ako se malo zapitamo šta je bilo 91e,Hrvatska je imala rat a BiH je bila dio Jugoslavije,znaci da je i BiH napala Hrvatsku kao i ostale republike,vi odmah dokazano na sudu i Hrvatska je agresor i BiH je svetac na nebu,pošteno da se priča,evo primjer,Amerika napala Irak,hoćemo li reci da je samo Wasington u pitanju ili sve Američke savezne države
Tada je hrvatska bila " pobunjena republika", bez medjunarodne podrske sa nelegalnom silom, nikakva agresija nije bila u pitanju.
Post Reply