Jezik na kineskom telefonu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
nidokralj

Jezik na kineskom telefonu

Post by nidokralj » 22/02/2012 21:45

Vozdra narode,

imam jedan problem u vezi sa kineskim mobitelom Anycool W03(seniorski telefon).Nabavio sam ga za dajdzu a on navalio da mora imati bosanski jezik.U biti je to obicni dual sim telefon bez ikakvih karafeka.Puni se preko USB, a ja nikako ne mogu da otvorim telefon preko kompjutera da pokusam nekako da prevedem ili ubacim nas jezik.Obisao sam masu servisa i niko ne zna.
Ako iko moze da mi pomogne bio bih mu veoma zahvalan. :thumbup:

žulijan asanž

Re: Jezik na kineskom telefonu

Post by žulijan asanž » 22/02/2012 22:00

ovo me podsjeti na rodneya i delboya kad su kupili video rekordere sa indijskim oznakama :D

sorry, ali teško da ćeš to uspjeti... jedina ti je šansa da nađeš po forumima nekog kineza, ili otiđi u buća potok :D , pa da ti pokuša nešto izmajmunisat

nidokralj

Post by nidokralj » 22/02/2012 22:49

Ma nije problem u jeziku, na mobitelu je njemacki,engleski,talijanski itd.Dajdza navalio da bude na bosanskom i bog.Stvar je u tome sto ja nikako ne mogu da udjem u mobitel(kad ga ukljucim u usb na PC on se samo puni ne prepoznaje ga).Siguran sam da postoji neki servis koji to skombinuje ali ga ja nikako ne mogu naci... Hvala u svakom slucaju :thumbup:

IcedFlame

Post by IcedFlame » 24/02/2012 00:52

Tesko da ces bilo sta uraditi po tom pitanju. Firmware i custom romovi za kineske mobitele se mogu naci samo za one najpopularnije modele, i to one koji su niskom cijenom a natprosjecnom kvalitetom izrade, nadmasili ostale u klasi, a i romovi i aplikacije su uglavnom iz "kucne radinosti", a ne oficijelno od proizvodjaca :)

Nermin_BH

Post by Nermin_BH » 24/02/2012 22:56

Ima tutoriala ali nažalost na kineskom, probaj nekoga naći ko zna kineski i nek prebaci tastaturu na kineski i neka traži tutoriali kako flešati kineski mobitel :D. Jer sigurno neće amerikanci napraviti program za flešanje kineskog mobitela.

Post Reply