Jezernica-Prokosko jezero

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#26 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Admir_1984 »

Ja ujutro idem pa cu javiti u kakvom je stanju put
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#27 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Admir_1984 »

Kome nije zao auta neka ide, a preporucujem da nikako ne idu oni koji voze fiata. Ja u povratku karter probio

Do one Vlaske Ravni je onako ok, al dalje prema jezeru fakat gadno

Prisjede mi izlet na nos, a fakat gore se extra proveli
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#28 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by van Basten »

znači golfom II ili , gluho bilo, kakvim rent-a-carom ne dolazi u obzir? Nisam iznenađen
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#29 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Admir_1984 »

Ma mozes golfom ako ti ga nije zao, a i ako sta ode lako ces zamijeniti (karter za golfa dvicu nov 30KM). Drug je ishao sa jetom i ok je proshao. Al sa ovim novijim autima nikome ne bi preporucio. Vecinom smo sretali dzipove, nive i pokojeg kombija. Ljudi koji cesce idu tim putem su nam rekli da svako malo neko zezne karter, pogotovo kad se vracas jer ides nizbrdo, a jos kad prikocis....

Par slika

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
SCUD
Posts: 26
Joined: 31/01/2008 22:07

#30 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by SCUD »

Admir_1984 wrote:Kome nije zao auta neka ide, a preporucujem da nikako ne idu oni koji voze fiata. Ja u povratku karter probio

Do one Vlaske Ravni je onako ok, al dalje prema jezeru fakat gadno

Prisjede mi izlet na nos, a fakat gore se extra proveli
Na osnovu tvog komentara sada su sanirali i dio puta od vlaske ravni do jezera tako da je sad sasvim ok.Moze se i sa boljim autom izaci.Mi bili danas ima svakakvih auta novijih Audi,mercedes,pasat itd.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#31 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Admir_1984 »

SCUD wrote:
Admir_1984 wrote:Kome nije zao auta neka ide, a preporucujem da nikako ne idu oni koji voze fiata. Ja u povratku karter probio

Do one Vlaske Ravni je onako ok, al dalje prema jezeru fakat gadno

Prisjede mi izlet na nos, a fakat gore se extra proveli
Na osnovu tvog komentara sada su sanirali i dio puta od vlaske ravni do jezera tako da je sad sasvim ok.Moze se i sa boljim autom izaci.Mi bili danas ima svakakvih auta novijih Audi,mercedes,pasat itd.
Pa nisam valjda toliki peh da 2 dana nakon mene oni put saniraju? Ja bio u subotu, tj prije 5 dana :x :x :x
SCUD
Posts: 26
Joined: 31/01/2008 22:07

#32 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by SCUD »

Admir_1984 wrote:
SCUD wrote:
Admir_1984 wrote:Kome nije zao auta neka ide, a preporucujem da nikako ne idu oni koji voze fiata. Ja u povratku karter probio

Do one Vlaske Ravni je onako ok, al dalje prema jezeru fakat gadno

Prisjede mi izlet na nos, a fakat gore se extra proveli
Na osnovu tvog komentara sada su sanirali i dio puta od vlaske ravni do jezera tako da je sad sasvim ok.Moze se i sa boljim autom izaci.Mi bili danas ima svakakvih auta novijih Audi,mercedes,pasat itd.
Pa nisam valjda toliki peh da 2 dana nakon mene oni put saniraju? Ja bio u subotu, tj prije 5 dana :x :x :x
E jesi od utorka krenula sanacija ove dionice i danas bi trebala biti gotova. :-D
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#33 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Wind »

da...nedavno sam bio gore i put je prohodan...krupni makadam ali moze i sa manjim autom....evo par slika ako koga interesuje....
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
kurty
Posts: 45070
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#34 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by kurty »

Ja kad sam isao prosle godine u septembru mislim, put je bio vise los nego dobar...
Vidim da su uradjene sanacije i to je super... Ja sam isao s biciklom, i tesko da bih se gore uputio sa bilo kakvim autom, osim terenca... Moglo se nekako doci do zadnjeg odmaralista (zadnja raskrsnica 5-6 kilometara prije jezera) ali dalje je kriza pravo bila...
Vidim da se @Admir penjao iznad jezera i osjecaj je predobar gore...

Eh sad, popeli se mi s biciklima skorz iznad jezera... na kilometar mozda od najviseg vrha Vranice kad ide lola sa audijem 80..Malo popricali s njim a u autu on, zena u, punac, punica i kcerkica... :D
User avatar
Sunshine'90
Posts: 76
Joined: 20/08/2011 01:49

#35 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Sunshine'90 »

Eh, da malo oživimo temu, iskrreno se nadam da će mi neko odgovoriti :)
Može li mi neko reći kakav je sada put do Jezernice? Je li saniran put, je li neko bio u proteklih godinu dana tamo?
Please, bilo kakve informacije su dobrodošle u naredne dvije sedmice ;)
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#36 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by bombašica »

Eh ne znam koliko ti moje informacije mogu koristiti jer sam bila na Prokoškom jezeru početkom septembra 2011. godine. Do jezera sam došla biciklom, put je za bikere bio poprilično dobar. Doduše, bilo je mnogo prašnjavo zbog auta koji su svemena na vrijeme znali proči, a uglavnom su bili terenci. Ne znam zbog čega ti je put upitan? Uglavnom nije nigdje bilo odrona ni prekida puta :D
User avatar
Sunshine'90
Posts: 76
Joined: 20/08/2011 01:49

#37 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Sunshine'90 »

bombašica wrote:Eh ne znam koliko ti moje informacije mogu koristiti jer sam bila na Prokoškom jezeru početkom septembra 2011. godine. Do jezera sam došla biciklom, put je za bikere bio poprilično dobar. Doduše, bilo je mnogo prašnjavo zbog auta koji su svemena na vrijeme znali proči, a uglavnom su bili terenci. Ne znam zbog čega ti je put upitan? Uglavnom nije nigdje bilo odrona ni prekida puta :D
Hvala ti puno na informacijama :) A put je upitan zato što kad se zadnji put išlo na Prokoško (doduše ima preko 3 godine), auto se moglo razvaliti od puta. Znam da od tada govore da će se sanirati, i čula sam da jeste sada bolje, ali ipak sam željela to čuti od nekog ko je zaista išao tim putem :) Hvala još jednom!
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#38 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Admir_1984 »

Prosle godine krajem aprila sam ja bio i do jezernice je koliko toliko ok, a prije dvije godine sam ishao skroz do jezera i napravio 600km stete na autu :roll:

kontam ici gore planinariti pa ako ko hoce mozemo se dogovoriti, od jezernice do jezera treba oko 2 sata laganog hoda, pa plus jos sat-dva do vrhova

april je gore stvarno posebno lijep, otapa se snijeg, puno potoka ima, cvijece polako nice, nije puno vruce, ma ljepota :-D

Image
User avatar
Čitalac
Posts: 5880
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#39 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Čitalac »

Zaista prelepo mesto, sudeći po ovim fotografijama! Nikad ranije nisam čuo za ovo jezero.
User avatar
Sunshine'90
Posts: 76
Joined: 20/08/2011 01:49

#40 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Sunshine'90 »

Admir_1984 wrote:Prosle godine krajem aprila sam ja bio i do jezernice je koliko toliko ok, a prije dvije godine sam ishao skroz do jezera i napravio 600km stete na autu :roll:

kontam ici gore planinariti pa ako ko hoce mozemo se dogovoriti, od jezernice do jezera treba oko 2 sata laganog hoda, pa plus jos sat-dva do vrhova

april je gore stvarno posebno lijep, otapa se snijeg, puno potoka ima, cvijece polako nice, nije puno vruce, ma ljepota :-D

Image
Jao kako lijepa slika :) :thumbup: Znači fino je u aprilu, to mi je baš drago čuti! :)

Meni je najbitniji put do Jezernice jer i ja s mužem planiram ići pješke od jezernice do Prokoškog jezera, a ne isplati nam se uništiti auto zbog izleta. ;) Hvala puno na informacijama! :)
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#41 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by zlaataan »

Bio sam jednom u planinskoj kući "Jezernica" i mogu reći da je odlično. Usluga odlična, kao i sama priroda gore. :thumbup:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#42 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by iceman ze »

Idem prvi put na Prokosko jezero, planirao sma za 1 maj, s rajom. Idemo terencom, tako da ne ocekujem probleme na putu, ako nije bas nesto ekstremno. Ako sam shvatio Jezernica je prije Prokoskog jezera, ako profulam tu rucak, ima kod lokalnog stanovnistva sirnica..... :D a slike su mrak, ja cu isto gledati snimiti par fotki. Ne znam da li je u ovo doba, hladno gore, mada ja uvijek nosim jakni i odjece viska, nego zbog ostatka ekipe. Jos nesto za vidjeti ili probati.... :-D ?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#43 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by iceman ze »

Da li neko zna, koliko kilometraze ili vremenski ima od Fojnice do Prokoskog jezera? :-)
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#44 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Zatamnjena stakla »

iceman ze wrote:Da li neko zna, koliko kilometraze ili vremenski ima od Fojnice do Prokoskog jezera? :-)
22 kilometra.
Dođeš za 40 minuta :P
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#45 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by iceman ze »

Cuo sam jos savjeta, da je najbolje ici mimo praznika, kada nema tolike navale. Hvala na savjetima, nastojacu prije prvog otici, da izbjegnem taj primitivizam.
Albina
Posts: 1
Joined: 22/05/2012 13:01

#46 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Albina »

Pozdrav svima,

kojim putem mogu rezervisati jednu malu vikendicu (na jednu noc) i informisati se o troskovima?

Hvala na svim odg, :)
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#47 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by baja »

ajsmen( il neko drugi) ...odostel? u kakvom je stanju put?
zna li neko ima li alternativa, da se nekom plati da te odvuce autom, kombijem i sl...do jezernice makar?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#48 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by iceman ze »

Nisam isao za praznike, tako da sam odlozio za drugi put, u svakom slucaju napisi ako odes.
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#49 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by PapakizSarajeva »

baja wrote:ajsmen( il neko drugi) ...odostel? u kakvom je stanju put?
zna li neko ima li alternativa, da se nekom plati da te odvuce autom, kombijem i sl...do jezernice makar?
U nedelju sam otisao do planinske kuce Jezernice, put nije toliko los. Mozes komotno luksuznim autom, samo nemoj ga"nagariti" trecom ...
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#50 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Muhamed Đakmić »

Šteta što ćemo ovakvo jezero svojim divljim ponašanjem uništiti.
Post Reply