Jezernica-Prokosko jezero

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

SCUD
Posts: 26
Joined: 31/01/2008 22:07

#1 Jezernica-Prokosko jezero

Post by SCUD »

Image
Pozdrav,

Imam namjeru da sa suprugom provedem 8 mart u ovoj Planinskoj kuci.Ako je neko vec bio molim komentar i kako je tamo, a takodje i sta ostali misle o ovom objektu u prirodi.Meni se ne cini los. http://jezernica.ba/
User avatar
van Basten
Posts: 7533
Joined: 21/09/2006 02:59

#2 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by van Basten »

meni ovo izgleda jako lijepo na slikama (doduše, sve na slikama izgleda tako :D ), i ako odeš obavezno piši dojmove ovdje. Osobito me interesuje pristupni put, u kakvom je stanju i sl
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by chuchumbamayumbe »

ja ofirnog reklamiranja...
8-)
User avatar
van Basten
Posts: 7533
Joined: 21/09/2006 02:59

#4 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by van Basten »

:D a jašta je, ali eto... rekoh da mu malo oživim temu, između ostalog jer me zaista interesuje taj kraj da ga obiđem pa možda naleti neko ko je fakat bio tu.
SCUD
Posts: 26
Joined: 31/01/2008 22:07

#5 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by SCUD »

Ne znam sta ko misli o ovome ali ja idem sutra popodne jer sam dobio preporuku od jednog poznanika iz Visokog.Javim vam u ponedeljak kako je bilo.Pozdrav svima.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#6 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Jara »

na slici izgleda prelijepo :)
čekamo komentare s lica mjesta
User avatar
van Basten
Posts: 7533
Joined: 21/09/2006 02:59

#7 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by van Basten »

i drug? Jesi bio? Ima li dojmova?
evo ga utorak curi s hajrom...
SCUD
Posts: 26
Joined: 31/01/2008 22:07

#8 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by SCUD »

Jesam druze bio sam,pa situacija je ovakva.
Put od kraja asfalta do jezernice nekih 5 kilometara je izuzetno los.Puno manjih odrona i kamenja po putu a i puno rupa.Kazu da ce biti saniran krajem mjeseca.Priroda je fenomenalna narocito potoci i mali slapovi.Isli smo do vodozahvata nekih 2-3 kilometra na putu za jezero i super je samo ima jos dosta snijega nekih 25-30 cm.Sto se tice objekta smjestaj i hrana su odlicni cijene povoljne usluga dobra.Sve je novo i vrlo vrlo cisto sto je i nas iznenadilo jer znamo obicno kako je po domovima.Ovo u sustini i nije dom nego vise restoran sa smjestajem.Bilo je lijepo a mislim da je u proljece i ljeto dobro mjesto za posjetiti.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#9 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Lesli Eldridž »

SCUD wrote:Jesam druze bio sam,pa situacija je ovakva.
Put od kraja asfalta do jezernice nekih 5 kilometara je izuzetno los.Puno manjih odrona i kamenja po putu a i puno rupa.Kazu da ce biti saniran krajem mjeseca.Priroda je fenomenalna narocito potoci i mali slapovi.Isli smo do vodozahvata nekih 2-3 kilometra na putu za jezero i super je samo ima jos dosta snijega nekih 25-30 cm.Sto se tice objekta smjestaj i hrana su odlicni cijene povoljne usluga dobra.Sve je novo i vrlo vrlo cisto sto je i nas iznenadilo jer znamo obicno kako je po domovima.Ovo u sustini i nije dom nego vise restoran sa smjestajem.Bilo je lijepo a mislim da je u proljece i ljeto dobro mjesto za posjetiti.
Može li se sa autom, da ne lomimo kola? Ako se popravi javi nam kako je, ja sam zainteresovan.
SCUD
Posts: 26
Joined: 31/01/2008 22:07

#10 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by SCUD »

Za sada ne izuzev sa golf 2 ili nesto slicno.Ja sam uzeo broj tel. za info pa kad saznam da je put ok javit cu.
User avatar
van Basten
Posts: 7533
Joined: 21/09/2006 02:59

#11 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by van Basten »

taj pristup me je i interesovao skoro pa najviše... čuo sam da su ceste u tom dijelu u baš lošem stanju... evo već 2-3 godine slušam da će ih popraviti "idući mjesec"... valjda se jednom i to desi... baci info obavezno ako šta saznaš.
Niste išli do jezera? koliko uopšte ima od doma/restorana do Prokoškog?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#12 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by VjecitiStudent »

Da, obavezno posjetiti Prokosko i po mogucnosti uvecati ovu gomilu ... :(

Image
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#13 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by darprirode »

Samo da vidim ima li kakvih update-a za stanje puta do jezernice..mi smo planirali ici gore za prvi maj, pa me zanima jel se mora najaviti i kolike su cijene smjestaja..hvaalaa
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#14 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by ja_cura_ »

e ovako...

ja bila proslu subotu. put jos nije saniran, pun je rupa i kamencuga, vozis 5 km/h. od auta crvene boje smo na kraju imali jedno bez boje :lol: jedno 2 cm prasine je bilo na njemu. isli smo na prokosko jezero, tamo je prelijepo... priroda, planine, jezero - fenomenalno!

na povratku smo svratili u jezernicu na rucak. jeli smo pecenje sa raznja. porcije su diskutabilne, doduse kosta samo 7,5 KM, u odnosu na sarajevo to je skoro pa duplo jeftinije! objekat je nov, sve je tip-top (od sapuna, mirisa u wc-u pa nadalje), cak se izuvas prije nego sto udjes! naravno sve je tiho, mirno....

sve u svemu, vrijedno je jedne avanture, ali ja ne idem vise tamo dok put definitivno ne saniraju - jednostavno se ne isplati auto maltetrirati :D
SCUD
Posts: 26
Joined: 31/01/2008 22:07

#16 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by SCUD »

VjecitiStudent wrote:Da, obavezno posjetiti Prokosko i po mogucnosti uvecati ovu gomilu ... :(

Image
mi bi svugdje uposlili druge da ciste za nama. zar je problem pocistiti za sobom, u kesu i sacuvati do prvog kontejnera ili deponije?
sramota kakvi smo mi bosanci?
SCUD
Posts: 26
Joined: 31/01/2008 22:07

#17 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by SCUD »

http://prokoskojezero.ba/
Recite ovdje sta mislite o Prokoskom jezeru pa cemo prenijeti Naćelniku općine i odgovornim u općini.
Hvala.
pogresna
Posts: 1003
Joined: 19/04/2007 17:47
Location: sarajevo

#18 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by pogresna »

Prokoško jezero....čarobno mjesto....Put je katastrofalan, mi smo se napatili pravo...ali kad se vidi ta priroda gore sve se zaboravi...
Mi smo naručili sirnicu koju priprema lokalno stanovništvo i onako na deci jeli, neki zeničani , do nas narezali nam paradaiza, i onako rukama pored jezera klopali :D ma odlično!

Samo bi (naravno osim puta :x ) definitivno trebali da naprave neku brvnaricu ili sl. na samamom jezeru da se može fino sjesti i jesti, ali naravno da se ne narušava cijeli prirodni ambijent...

Nismo išli u pomenuti dom Jezernica, ali to nadam se naredni put :thumbup:
User avatar
cukelo
Posts: 42
Joined: 18/02/2008 13:38

#19 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by cukelo »

ma na studenom potoku je zakon. nema ljepse prirode na daleko
SCUD
Posts: 26
Joined: 31/01/2008 22:07

#20 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by SCUD »

Popravljen put do Prokoskog jezera

Image Image Image
Image Image Image
User avatar
van Basten
Posts: 7533
Joined: 21/09/2006 02:59

#21 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by van Basten »

:thumbup: ne treba sad asfalt do gore, ali pristojan makadam je više nego dobro došao
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#22 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Admir_1984 »

Jel ko ishao do Prokoskog ovim popravljenim putem? Jel patnja za malo auto?
User avatar
van Basten
Posts: 7533
Joined: 21/09/2006 02:59

#23 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by van Basten »

i mene to interesuje? Prijatelj iz Turske dolazi nam ovih dana i izrazio je želju da vidi i Prokoško, pa kontam - isplati li se truckati do gore?
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#24 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by Tranquilizer »

fino izgleda na stranici skroz, a piše i da je put OK :razz:
User avatar
van Basten
Posts: 7533
Joined: 21/09/2006 02:59

#25 Re: Jezernica-Prokosko jezero

Post by van Basten »

da, na stranici je ok... ali sliek su tu postavljene početkom maja, a poslije toga je gore čak i snijeg padao, pa me interesuje da li je put izdržao ili se (opet) orušio dobrim dijelom?
Post Reply