Jeste li kulturni?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Mislim da sam kulturan/na

Da
8
62%
Ne
1
8%
A sta je to
4
31%
 
Total votes: 13

hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#1 Jeste li kulturni?

Post by hananah »

:roll: :roll:
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#2

Post by Soul_Sista »

Ne, ne smatram se kulturnom! :D
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#3

Post by hananah »

Zasto smo u danasnjem vremenu zateceni kad neko pokupi papir sa ulice i baci ga u kontejner, kad nam se neko obrati sa oprostite, kad nam se neko izvine, kad nas neko nesto lijepo zamoli?
Da li nam ponestaje kulture, bontona, lijepog ponasanja...
Disco Volante
Posts: 17
Joined: 04/05/2005 12:36

#4 Re: Jeste li kulturni?

Post by Disco Volante »

hananah wrote::roll: :roll:
ja sam cultured, u smislu da me zanimaju duhovne stvari: knjizevnost, opera, teatar, slikartvo, nauka, vrlo sam obrazovan, nacitan, vjerovatno vise od 99.9% ljudi, naputovan, poliglota i imam vrhunski stil, znam sta valja, znam izabrati dobro vino ili sampanjac, znam napraviti sjajnu veceru: japansku, tajlandsku, argentinsku, jako pazim na licnu higijenu, znam da pricam u visokom drustvu, poznajem ljude sirom svijeta... ali namjerno nisam kulturan, tj. nemam manira prema vecini ljudi jer vecina ljudi ne zasluzuje takvo ophodjenje. svuda nogama otvaram vrata, psujem, pljujem, kopam nos i cesem muda gdje stignem. jedino sam gentleman prema izuzetnim damama.
Aammra
Posts: 229
Joined: 09/01/2005 11:44

#5

Post by Aammra »

ja jesam kulturna, al kad sam ljuta psujem ko kakav coban :-) onda sve izgubi svoje cari...
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#6

Post by Toozla »

...nije kulturno ocjenjivati vlastiti nivo kulture... :D
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#7

Post by hananah »

Tozla nije kulturno ocjenjivati kako neko ocjenjuje vlastiti nivo kulture :D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#8

Post by Soul_Sista »

joj sto ste vas dvoje kulturni :D
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#9 Re: Jeste li kulturni?

Post by Saian »

Disco Volante wrote:
hananah wrote::roll: :roll:
ja sam cultured, u smislu da me zanimaju duhovne stvari: knjizevnost, opera, teatar, slikartvo, nauka, vrlo sam obrazovan, nacitan, vjerovatno vise od 99.9% ljudi, naputovan, poliglota i imam vrhunski stil, znam sta valja, znam izabrati dobro vino ili sampanjac, znam napraviti sjajnu veceru: japansku, tajlandsku, argentinsku, jako pazim na licnu higijenu, znam da pricam u visokom drustvu, poznajem ljude sirom svijeta... ali namjerno nisam kulturan, tj. nemam manira prema vecini ljudi jer vecina ljudi ne zasluzuje takvo ophodjenje. svuda nogama otvaram vrata, psujem, pljujem, kopam nos i cesem muda gdje stignem. jedino sam gentleman prema izuzetnim damama.
o zemljo Arabijo :roll: :roll:
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#10

Post by hananah »

Jah moja ti :)
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#11 Re: Jeste li kulturni?

Post by Soul_Sista »

Saian wrote:
Disco Volante wrote:
hananah wrote::roll: :roll:
ja sam cultured, u smislu da me zanimaju duhovne stvari: knjizevnost, opera, teatar, slikartvo, nauka, vrlo sam obrazovan, nacitan, vjerovatno vise od 99.9% ljudi, naputovan, poliglota i imam vrhunski stil, znam sta valja, znam izabrati dobro vino ili sampanjac, znam napraviti sjajnu veceru: japansku, tajlandsku, argentinsku, jako pazim na licnu higijenu, znam da pricam u visokom drustvu, poznajem ljude sirom svijeta... ali namjerno nisam kulturan, tj. nemam manira prema vecini ljudi jer vecina ljudi ne zasluzuje takvo ophodjenje. svuda nogama otvaram vrata, psujem, pljujem, kopam nos i cesem muda gdje stignem. jedino sam gentleman prema izuzetnim damama.
o zemljo Arabijo :roll: :roll:
:lol:
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#12 Re: Jeste li kulturni?

Post by Toozla »

Disco Volante wrote:
hananah wrote::roll: :roll:
ja sam cultured, u smislu da me zanimaju duhovne stvari: knjizevnost, opera, teatar, slikartvo, nauka, vrlo sam obrazovan, nacitan, vjerovatno vise od 99.9% ljudi, naputovan, poliglota i imam vrhunski stil, znam sta valja, znam izabrati dobro vino ili sampanjac, znam napraviti sjajnu veceru: japansku, tajlandsku, argentinsku, jako pazim na licnu higijenu, znam da pricam u visokom drustvu, poznajem ljude sirom svijeta... ali namjerno nisam kulturan, tj. nemam manira prema vecini ljudi jer vecina ljudi ne zasluzuje takvo ophodjenje. svuda nogama otvaram vrata, psujem, pljujem, kopam nos i cesem muda gdje stignem. jedino sam gentleman prema izuzetnim damama.
...medzedu jedan...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#13

Post by pitt »

To je ona izvlakusha....mogu al necu :D:D
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#14

Post by stickitout »

Prije par godina su neki radovi bili na ulici kod slatkog coseta, mozda cak i malo dalje prema begovoj, tu negdje! I stoji bager na sred ulice kopa, rovi, lijevo, desno iz rupe na kamaru onu zemlju baca. Nista ogradjeno nije bilo, nikakve zastite. Jedna daska tu predstavlja kao neki mostic preko kog raja fura brzo u periodima dok "krusko" kopa ili prazni kasiku. Prelazi se u jednom pravcu, naravno, jer se ne mogu dva lica mimoic` na toj dasci. Vremenom se stvorila guzva sa obje strane pa su ljudi iz oba pravca naizmjenicno prelazili, malo jedni, malo drugi. Kao po dobrom satrom balkanskom obicaju nema ni reda ni kulture. Oni sa najvecim vratovima prelaze odmah a ostali s vremenom dodju na red. Tu ja ugledam jednu djevojku sa jednom starijom damom kako nikako ne moze da ugrabi trenutak da predje. Mahnem ti ja kruski da malo stane, napravim malo prostora i sa naklonom damama pokazem u pravcu "mosta". Obje dame se nasmjesise i uzvratise blag naklon glavom a mladja djevojka na Engleskom rece: "Thank you very much".

Malo sam se nasao zatecen ali ubrzo se sjetih da ja nista progovorio nisam tokom ove male dzentlmenske geste. Samo sam se nasmjesio sam sebi kad sam zapravo skonto da su dame zakljucile da ovako nesto moze uraditi samo stranac.....
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#15

Post by hananah »

Nije kulturno co'jeku reci da je medzed, medzed ne ceska jaja :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#16

Post by Alfons Kauders »

Nekultura je kod nas stvar patriotizma, cim je neko nacitan i kulturan on je izdajnik, prodana dusa... Treba ga kamenovat... Dje si pitt, stoko bjelosvjetska... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#17

Post by Alfons Kauders »

hananah wrote:Nije kulturno co'jeku reci da je medzed, medzed ne ceska jaja :D
Znaci da nisam meDZed, 100%... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#18

Post by pitt »

Alfons Kauders wrote:Nekultura je kod nas stvar patriotizma, cim je neko nacitan i kulturan on je izdajnik, prodana dusa... Treba ga kamenovat... Dje si pitt, stoko bjelosvjetska... :D
Ne zaboravi da je isti cesto prozivan peder, picka, baletan i sl :DD:

Dje si Al, folk nado TZ kantona :DD:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19

Post by Alfons Kauders »

pitt wrote:
Alfons Kauders wrote:Nekultura je kod nas stvar patriotizma, cim je neko nacitan i kulturan on je izdajnik, prodana dusa... Treba ga kamenovat... Dje si pitt, stoko bjelosvjetska... :D
Ne zaboravi da je isti cesto prozivan peder, picka, baletan i sl :DD:

Dje si Al, folk nado TZ kantona :DD:
Ja se bavim kulturom, umjetnoscu, a ti tako... :roll:

Cccccc pa bolje je da JA pjevam po nasim kafanama nego neki sa strane, uvozni umjetnici... Mislim da si samo ljubomoran, sto me kod Tinje djevojcice sto ne pamte Tita (ma sta ja pricam, ne pamte one ni Aliju)gadjaju grudnjacima i tangicama, ko Tom Jonesa u najboljim danima... :D

Pitt, opet si upropastio ljudima temu... Sa mnom doduse, ali to i nije bitno... :sad:
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#20

Post by Qler »

Jesam kulturan. Dosta mi je vise ove stoke sto je dosla iz raznih vukojebina, i ostalih prdipolja! Neki dan sam jednoj zeni sve na kamaru, kulturno naravno. Godspodja izlazi iz tramvaja, i baci omot od cokolade u miljacku! A kanta pola metra, ma manje, od nje! Fakat me raspizdila! Onako sredjena, nasminkana, krava!
:x :x :x :x :x
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#21

Post by Alfons Kauders »

Qler wrote:Jesam kulturan. Dosta mi je vise ove stoke sto je dosla iz raznih vukojebina, i ostalih prdipolja! Neki dan sam jednoj zeni sve na kamaru, kulturno naravno. Godspodja izlazi iz tramvaja, i baci omot od cokolade u miljacku! A kanta pola metra, ma manje, od nje! Fakat me raspizdila! Onako sredjena, nasminkana, krava!
:x :x :x :x :x
Ti su najgori, skorojevici, zalijepili se za asfalt ko zvake i digli nos...
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#22

Post by hananah »

O meni se svakodnevno takvo nesto desava, te guranje u autobus preko reda, a obicno su to muskarci izmedju 50-60 godina, nemam pojma ali mislim da je ta generacija pored tinejdzera najnekulturnija.
Prosle godine idu mama i sin i mali tako papircic baci i ja prolazim pored njih i kazem njemu sasvim finim glasom: djecace, ispao ti je papircic, sto ga ne pokupis, ovo je nas grad, i mi zelimo da nam bude lijep, zar ne?" na to ce njegova mama "pokupi ga ti, seljancuro". :-?
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#23

Post by Qler »

Otisao Suljo na put oko svijeta, i nema ga 5 godina. Vrati se on jedan dan i sretne Muju, kaze ovaj
"Pa gdje si Suljo, nema te nigdje, sta si radio?!"
"Ma suti bio sam ti svukuda, bio sam cak i u Londonu!"
"Cuj Londonu, gdje ti je to??!"
"Ma to ti je jedno 2000km od Sarajeva!"
"U jebo te, koja je to vukojebina!!!"

E, tako ti je nesto slicno i sa ovim dosljama, skorojevicima!
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#24

Post by Toozla »

hananah wrote:Nije kulturno co'jeku reci da je medzed, medzed ne ceska jaja :D
...ne ceska ih rukom....ceska ih od kakav balvan... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#25

Post by Alfons Kauders »

Qler wrote:Otisao Suljo na put oko svijeta, i nema ga 5 godina. Vrati se on jedan dan i sretne Muju, kaze ovaj
"Pa gdje si Suljo, nema te nigdje, sta si radio?!"
"Ma suti bio sam ti svukuda, bio sam cak i u Londonu!"
"Cuj Londonu, gdje ti je to??!"
"Ma to ti je jedno 2000km od Sarajeva!"
"U jebo te, koja je to vukojebina!!!"

E, tako ti je nesto slicno i sa ovim dosljama, skorojevicima!
:lol:


Jasta, ispod casti je nasim tim hajvanima da nose smece u dzepu do kante... Ili do kontejnera, vec onako, u jarak, kroz prozor i sl... :D
Post Reply