Jeste li ili niste Čarli

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Jeste li Čarli ili pak ne?

Da
87
28%
Ne
203
65%
Samo četvrtkom (odbijam odgovoriti)
21
7%
 
Total votes: 311

User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#651 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by dale cooper »

salik79 wrote:

Samo ti nastavi vjerovati ti NVO "povjerljivim" i "lahko provjerljivim" izvorima. Mediji u kojima mozes sve to "lahko provjeriti" su sasvim slucajno u vlasnistvu Ruperta Murdocha...Druga stvar, ako je NVO i bavi se ljudskim pravima, onda bi, nekom logikom, se trebali baviti ljudskim pravima u svim zemljama gdje su ona ugrozena!? Diskriminacija?
Jesam li ja gdje spomenuo Murdocha ili Fox kao neki kredibilni izvor? :-) Pa ko kaže da se ne bavi???
Amnesty International već godinama upozorava na kršenje fundamentalnih ljudskih prava na dijelovima okupirane
Palestinske teritorije od strane Izraela.
Last edited by dale cooper on 11/02/2015 22:44, edited 1 time in total.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7894
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#652 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Idemedosumom »

Sve bi trebalo imati svoje granice, pa i sloboda izražavanja! Nisam čarli!
broj dva
Posts: 4613
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#653 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by broj dva »

Idemedosumom wrote:Sve bi trebalo imati svoje granice, pa i sloboda izražavanja! Nisam čarli!
-----
Sloboda izrazavanja vec ima granice. Na primjer pozivi na nasilje nisu dozvoljeni bez obrzira na slobodu izrazavanja. Isto vrjedi i za prijetnje nasiljem. U Njemackoj je recimo zabranjeno i negirat genocid nad jevrejima. Tako da sloboda izrazavanja nije apsolutna, ali imsijavanje religije, karitakure profeta i slicno definitivno spadaju pod slobodu izrazavanja, makar u razvijenom i normalnom djelu planete.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7894
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#654 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Idemedosumom »

U "razvijenom" dijelu svijeta će ubrzo i pedofili dobiti svoja prava.

Reci NE vrijeđanju svetinje. Nisam čarli!
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#655 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Drinski »

Pismo britanskog premijera Johna Majora poslano maja 1993. godine njegovom ministru vanjskih poslova Douglasu Hoggu:
„Zahvaljujem se na iscrpnom izvještaju o trenutnoj, kao i prošloj situaciji u Bosni i Hercegovini, region bivše Jugoslavije.
Kao što i sami dobro znate iz razgovora koje smo imali kako u vladinom kabinetu, tako i na drugim mjestima, Vlada njegovog visočanstva nije promijenila svoje pozicije u vezi s bilo kojim od sljedećih političkih stavova: "Mi ne odobravamo ni sada, a niti ćemo to činiti u budućnosti, da se Muslimani u Bosni i Hercegovini „naoružavaju ili obučavaju“ teškim oružjem."
Mi ćemo nastaviti davati našu podršku po pitanju nametanja i stupanja na snagu embarga Ujedinjenih naroda na oružje za ovaj region. Budući da su nam potpuno poznate činjenice da Grčka, Rusija i Bugarska obezbjeđuju oružje i obuku za Srbiju, a Njemačka, Austrija i Slovenija, pa čak i Vatikan rade na sličnim stvarima za Hrvatsku i HVO unutar regiona, mi se moramo na prvom mjestu, pobrinuti da takvi pokušaji od islamskih zemalja i
grupa budu bezuspješni za Muslimane unutar regiona.
Iz tog razloga i do konačnog ishoda situacije na terenu, odnosno do komadanja Bosne i Hercegovine i njenog uništenja kao moguće „islamske zemlje“ unutar Evrope, što se neće tolerisati, mi ćemo nastaviti slijediti ovakvu politiku. ... Dok se ne riješi situacija u bivšoj Jugoslaviji, na sve načine moramo osigurati da se nijednoj zemlji za koju se može reći da je „muslimanska“, ne dozvoli da komentariše političke akcije Zapada u ovom području, posebno Turska. Zbog toga je neophodno nastaviti sa Vance-Owenovim mirovnim razgovorima, kako bismo spriječili bilo kakvu moguću akciju, sve dok Bosna i Hercegovina ne prestane da postoji kao zemlja koja se može održati i dok njeno muslimansko stanovništvo ne bude totalno raseljeno iz te zemlje.
Mada ovo može izgledati kao tvrda politika, ipak moramo insistirati kod vas i političara unutar F. C. O kao i oružanih snaga na tome da shvatite ovu politiku kao „real politiku“ koja služi za najbolje interese stabilne Evrope u budućnosti, a čiji su vrijednosni sistemi zasnovani na „hrišćanskoj civilizaciji“ i etici, i koji moraju ostati takvi. Ovakvo mišljenje, moram vam reći, dijele i sve vlade evropskih i sjeverno-američkih zemalja, pa stoga
nećemo intervenisati u ovom regionu, kako bismo spasili muslimansko stanovništvo, niti ćemo se truditi da se za njih digne embargo na oružje. Muslimani na Zapadu moraju shvatiti da se oni ne mogu suprotstavljati našem viđenju svijeta u „novom svjetskom poretku“ i da pasivnošću takozvanih muslimanskih vlada u svijetu i nepreduzimanjem mjera protiv uništenja Muslimana u Bosni i Hercegovini i nedavanjem obećanja do 15. 1. 93. na
„Konferenciji islamskih zemalja“, i da su ukoliko Zapad ne spasi Muslimane, potpuno nemoćni da nam se suprotstave, pošto mi upravljamo njihovim vladama. ...
Očekujem od svih onih koji su u službi ove Vlade da poštuju „odgovornost kabinetu“!
Princip je isti, sve ostalo su nijanse...
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#656 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by madner »

Sta je izvor za ovo pismo?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#657 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Drinski »

Tahir Mahmutefendić, Sukob civilizacija versus real politik, Godišnjak Bošnjačke zajednice kulture Preporod, Sarajevo, 2012., 93-94.

Nemam taj izvornik, nego ga citira Durmišević na str. 142 i 143. Zbornika radova PF u Bihaću (tom I)
imas na sajtu
http://ssrc.ibu.edu.ba/bs/publikacije/z ... ncija.html
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#658 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by madner »

Mislim da je Tarik to izmislio, no morat cu potraziti njegov izvor. Pljuc.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#659 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by wolf07 »

madner wrote:Mislim da je Tarik to izmislio, no morat cu potraziti njegov izvor. Pljuc.
A sto da se bezveze zajebavas kad si ti vec odlucio sta je istina!
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#660 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by madner »

Pa zbog drugih, nije ljepo siriti lazi.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#661 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by wolf07 »

Znaci u pravu sam, ti si vec odlucio sta je istina. :D
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#662 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by madner »

Vec sam provjerio da li postoji ovo pismo u orginalu, samo jos moram provjeriti da li Tarik ima neki tajni izvor.

Nego sto podrzavas falsfikate?
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#663 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Lakat Jebić »

jel tarik il tahir :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#664 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by insomnia78 »

_BataZiv_0809 wrote:
Walther wrote: Da, sigurno je covjek ubio 3 ljudi i osudio sebe (u najboljem slucaj) na dozivotnu zbog parkinga.... Ubica je naravno sasvim slucajno prije nekoliko dana objavio post protiv muslimana na svom FB profile. Valjda je osjetio da ce imati konflikt zbog "parkinga". :run:
Neki dan u Avazu naslov: "Plakao uz Šabanovu pjesmu, pa izbo gosta kafane". :zzzz:
Image
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25963
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#665 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by BHF_Manijak »

broj dva wrote:
Idemedosumom wrote:Sve bi trebalo imati svoje granice, pa i sloboda izražavanja! Nisam čarli!
-----
Sloboda izrazavanja vec ima granice. Na primjer pozivi na nasilje nisu dozvoljeni bez obrzira na slobodu izrazavanja. Isto vrjedi i za prijetnje nasiljem. U Njemackoj je recimo zabranjeno i negirat genocid nad jevrejima. Tako da sloboda izrazavanja nije apsolutna, ali imsijavanje religije, karitakure profeta i slicno definitivno spadaju pod slobodu izrazavanja, makar u razvijenom i normalnom djelu planete.
A sta, jedno je ok, drugo nije? To je neko odredio sta je sloboda i dokle seze njena granica i to je kao sad sveto slovo na papiru? Na jedan cemo se racun smjeti zajebavati, a na ovaj drugi necemo. Kretenluk.
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#666 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by wolf07 »

madner wrote:Vec sam provjerio da li postoji ovo pismo u orginalu, samo jos moram provjeriti da li Tarik ima neki tajni izvor.

Nego sto podrzavas falsfikate?
Ma radi sta hoces, meni je dovoljno da se sjetim sta je i kako radjeno u BiH u periodu 1992-95.g., ne treba mi nikakav pisani dokument na kome se fino vidi potpis princa Charlesa ili njegove gospodje mame. A ti sad nadji i neki papir na kome pise da nas je V.Britanija naoruzala do zuba pa masi sa njim koliko hoces, svi znamo istinu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#667 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Banksy »

Drinski wrote:
Pismo britanskog premijera Johna Majora poslano maja 1993. godine njegovom ministru vanjskih poslova Douglasu Hoggu:
Nije što je pismo jeftin falsifikat, već što se niste potrudili ni oko osnovnih informacija.

Britanski ministar ino poslova 1993. bio je Douglas Hurd (26 October 1989 - 5 July 1995).
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#668 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by insomnia78 »

Prc :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7894
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#669 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Idemedosumom »

Odoste u off. Tema je šarly

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#670 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by _BataZiv_0809 »

insomnia78 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Walther wrote: Da, sigurno je covjek ubio 3 ljudi i osudio sebe (u najboljem slucaj) na dozivotnu zbog parkinga.... Ubica je naravno sasvim slucajno prije nekoliko dana objavio post protiv muslimana na svom FB profile. Valjda je osjetio da ce imati konflikt zbog "parkinga". :run:
Neki dan u Avazu naslov: "Plakao uz Šabanovu pjesmu, pa izbo gosta kafane". :zzzz:
Image
To je to. Znaci ima svakakvih motiva :D A sudeci po logici nekih na ovom forumu, ispasce Sabanove pjesme opasna ideologija :izet:
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#671 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Walther »

_BataZiv_0809 wrote:To je to. Znaci ima svakakvih motiva :D A sudeci po logici nekih na ovom forumu, ispasce Sabanove pjesme opasna ideologija :izet:
To nije "logika nekih na forumu" vec (izmedju) ostalog i misljenje zrtve i njene obitelji ali sta oni znaju... Kad se serucka ko jeste ili nije Carli dodje do ovakvih stvari.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#672 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by madridist »

nisam,ja sam alanfordovac
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#673 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by insomnia78 »

Eno opet "muslimani" koriste cari slobode govora, ovaj put po Kopenhagenu
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7894
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#674 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by Idemedosumom »

^Nemoj da bi ko slučajno rekao da su to neki luđaci. To je čisti terorizam, i to onaj muslimanski (ideologija i tako ti folovi) :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#675 Re: Jeste li ili niste Čarli

Post by insomnia78 »

Francuski ambasador je bio prisutan
Post Reply