Jesmo li zasluzili bolje?

Post Reply
doktor30
Posts: 413
Joined: 21/10/2005 17:04

#1 Jesmo li zasluzili bolje?

Post by doktor30 »

Hljeb je poskupio, struja ce ubrzo, autoputa nema, drzava je rascjepkana, borci i radnici strajkuju, sarajevo jos poalo zivi, ostali gradovi jecaju, posebno manji. a mi samo novi formumi, nove teme... sta je rekao haris dodiku, a sta dodik harisu... hoce li tihic biti prvi u sda ili ce alijin sin napokon ispuniti sopstvenu zelju da postane neko formalno vazan... znate, kada se sve sabere i oduzme, mi i jesmo zasluzili ovakvu drzavu. zemlja u kojoj se vlast koja ja dotukla ovu zemlju i dalje, nakon gotovo 20 godina, na potpuno manje-vise demokratskim izborima odrzava na vlasti i treba da pocrkava od gladi i neimastine... borci su se prodali kao malo ko! stotine borackih organizacije ciji su se predsjednici gotovo svi uhljebili i sada manipulisu dalje. radnici? zenica koja je unistena od strane silajdzica i njegovih "prijatelja" iz malezije i kuvajta i dalje glasa prilicno dobor za harisa! pa neka im sivog neba, strajkova, droge i krininala, neka svega, jer sami sebi pomoci nece, a zasto bi im neko drugi!? nekako mi je dosta vise sve ove suplje, iz dana u dan... sve nekakvi kvazifilozofi, sve nekakve utopije, i dokle?

i jesmo za harisa i tihica, i jesmo za skuplji hljeb i struju, i jesmo za privatiziranje i za robovlasnicki odnos, i neka smo kad smo stoka, nepismena i neobrazovana bagra. to i jesu nasi pravi predstavnici.

dje ce lagumdzija biti nas predsstavnik coek zna dva tri jezika, ima doktorate realno.. kome to treba sefer sa dva fakulteta i masu pobjeda na domacem i stranom terenu? sta ce nama nekakav slavisa sucur, nakav koji ima 140iq i zlatni ljiljan u dzepu. koji ce nam djavo kerim lucarevic, ekonomista, strucnjak a borac? ma jok, uhvatite se stoko harisa i sulejmana, baikra izetbegovica i saje i cela i ovih i onih, bolje niste ni zasluzili
Almir Arnaut-Belli
Posts: 271
Joined: 25/04/2007 21:00
Location: Republika BiH

#2

Post by Almir Arnaut-Belli »

dugo nisam vidio realniji post,post koji oslikava trenutnu situaciju,drago mo je sto ima takvih kao sto si ti dok,jer dok nas ima ima i nade,Živjela Republika Bosna i Hercegovina pa makar i u nasim srcima.
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#3 Re: Jesmo li zasluzili bolje?

Post by Sogan »

doktor30 wrote:Hljeb je poskupio, struja ce ubrzo, autoputa nema, drzava je rascjepkana, borci i radnici strajkuju, sarajevo jos poalo zivi, ostali gradovi jecaju, posebno manji. a mi samo novi formumi, nove teme... sta je rekao haris dodiku, a sta dodik harisu... hoce li tihic biti prvi u sda ili ce alijin sin napokon ispuniti sopstvenu zelju da postane neko formalno vazan... znate, kada se sve sabere i oduzme, mi i jesmo zasluzili ovakvu drzavu. zemlja u kojoj se vlast koja ja dotukla ovu zemlju i dalje, nakon gotovo 20 godina, na potpuno manje-vise demokratskim izborima odrzava na vlasti i treba da pocrkava od gladi i neimastine... borci su se prodali kao malo ko! stotine borackih organizacije ciji su se predsjednici gotovo svi uhljebili i sada manipulisu dalje. radnici? zenica koja je unistena od strane silajdzica i njegovih "prijatelja" iz malezije i kuvajta i dalje glasa prilicno dobor za harisa! pa neka im sivog neba, strajkova, droge i krininala, neka svega, jer sami sebi pomoci nece, a zasto bi im neko drugi!? nekako mi je dosta vise sve ove suplje, iz dana u dan... sve nekakvi kvazifilozofi, sve nekakve utopije, i dokle?

i jesmo za harisa i tihica, i jesmo za skuplji hljeb i struju, i jesmo za privatiziranje i za robovlasnicki odnos, i neka smo kad smo stoka, nepismena i neobrazovana bagra. to i jesu nasi pravi predstavnici.

dje ce lagumdzija biti nas predsstavnik coek zna dva tri jezika, ima doktorate realno.. kome to treba sefer sa dva fakulteta i masu pobjeda na domacem i stranom terenu? sta ce nama nekakav slavisa sucur, nakav koji ima 140iq i zlatni ljiljan u dzepu. koji ce nam djavo kerim lucarevic, ekonomista, strucnjak a borac? ma jok, uhvatite se stoko harisa i sulejmana, baikra izetbegovica i saje i cela i ovih i onih, bolje niste ni zasluzili
Bil' ovo mog'o da bidne relevantan komentar na tvoj post: nekako mi je dosta vise sve ove suplje, iz dana u dan... sve nekakvi kvazifilozofi, sve nekakve utopije, i dokle?!? :? :-) :D:D

http://www.youtube.com/watch?v=-sbqIyeed4g

:D
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#4 Re: Jesmo li zasluzili bolje?

Post by trlica »

doktor30 wrote:Hljeb je poskupio, struja ce ubrzo, autoputa nema, drzava je rascjepkana, borci i radnici strajkuju, sarajevo jos poalo zivi, ostali gradovi jecaju, posebno manji. a mi samo novi formumi, nove teme... sta je rekao haris dodiku, a sta dodik harisu... hoce li tihic biti prvi u sda ili ce alijin sin napokon ispuniti sopstvenu zelju da postane neko formalno vazan... znate, kada se sve sabere i oduzme, mi i jesmo zasluzili ovakvu drzavu. zemlja u kojoj se vlast koja ja dotukla ovu zemlju i dalje, nakon gotovo 20 godina, na potpuno manje-vise demokratskim izborima odrzava na vlasti i treba da pocrkava od gladi i neimastine... borci su se prodali kao malo ko! stotine borackih organizacije ciji su se predsjednici gotovo svi uhljebili i sada manipulisu dalje. radnici? zenica koja je unistena od strane silajdzica i njegovih "prijatelja" iz malezije i kuvajta i dalje glasa prilicno dobor za harisa! pa neka im sivog neba, strajkova, droge i krininala, neka svega, jer sami sebi pomoci nece, a zasto bi im neko drugi!? nekako mi je dosta vise sve ove suplje, iz dana u dan... sve nekakvi kvazifilozofi, sve nekakve utopije, i dokle?

i jesmo za harisa i tihica, i jesmo za skuplji hljeb i struju, i jesmo za privatiziranje i za robovlasnicki odnos, i neka smo kad smo stoka, nepismena i neobrazovana bagra. to i jesu nasi pravi predstavnici.

dje ce lagumdzija biti nas predsstavnik coek zna dva tri jezika, ima doktorate realno.. kome to treba sefer sa dva fakulteta i masu pobjeda na domacem i stranom terenu? sta ce nama nekakav slavisa sucur, nakav koji ima 140iq i zlatni ljiljan u dzepu. koji ce nam djavo kerim lucarevic, ekonomista, strucnjak a borac? ma jok, uhvatite se stoko harisa i sulejmana, baikra izetbegovica i saje i cela i ovih i onih, bolje niste ni zasluzili
vala i to sto nudis,ja bih za rog zadjenuo, a sluzio se scim sam se sluzio i do sada.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5

Post by cyprus »

Odgovor na pitanje iz naslova: NE
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#6

Post by Bea_Trix »

onako nacoravo, bez citanja: nismo! :D:D:D
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#7

Post by Sogan »

eee gospodo, '91-e smo poceli otplacivati kredit za rahatlook kruha i igara :oops: i ima vjerovatno jos par rati dok se ne ocistimo :( dakle, zahvalite zlatnom dobu samoupravnog socijalizma sto smo stekli vrlu naviku i nauku kako se najbolje ne bira :P :D:D
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#8

Post by trlica »

neku vecer,ja upoznah jednog jarana.jaro nako pricljiv i puno trza tijelom,ono tipicno za..ma znate Vi vec..!!

a naglasak mi zvuci veoma poznato,al'reko sam sebi da ga bas upitam odakle je,

kaze on meni,ja sam jaro iz Sarajeva,rekoh,kukala ti majka ko te tolko bolan opandrknu po glavusi,

on ljusti hajneken za hajnekenom,pa ce,ovo su ba moji uradili dok sam bio u Njemackoj,

velim,zasto bolan

a jaro ce meni,yebaji ga, ba..ljeto,a mi iznijeli rostilj i Tv u dvoriste, kupili hajnekena i gledamo rat u Bosni.

mi samo zarakijali i polivamo hajnekenom kad dodjose neke patriote,pa nas pocese mlatiti,eto tako i ja dobi ovo po glavi.

rekoh,hajd' da mi nazdravimo,

valjda ih ovdje nema.
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#9

Post by trlica »

Sogan wrote:eee gospodo, '91-e smo poceli otplacivati kredit za rahatlook kruha i igara :oops: i ima vjerovatno jos par rati dok se ne ocistimo :( dakle, zahvalite zlatnom dobu samoupravnog socijalizma sto smo stekli vrlu naviku i nauku kako se najbolje ne bira :P :D:D
pa zar Srbija nije preuzela i dugove na sebe,jer uvijek tvrdi da je pravni sljednik Jugoslavije.
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#10

Post by Sogan »

trlica wrote:
Sogan wrote:eee gospodo, '91-e smo poceli otplacivati kredit za rahatlook kruha i igara :oops: i ima vjerovatno jos par rati dok se ne ocistimo :( dakle, zahvalite zlatnom dobu samoupravnog socijalizma sto smo stekli vrlu naviku i nauku kako se najbolje ne bira :P :D:D
pa zar Srbija nije preuzela i dugove na sebe,jer uvijek tvrdi da je pravni sljednik Jugoslavije.
nisam ni mislio na materijalni dug nego zaostavstinu/tradiciju generalne politicke impotencije... nepostojanje individualnog politickog subjektiviteta odnosno svijesti gradjanja itd.
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#11

Post by trlica »

Sogan wrote:
trlica wrote:
Sogan wrote:eee gospodo, '91-e smo poceli otplacivati kredit za rahatlook kruha i igara :oops: i ima vjerovatno jos par rati dok se ne ocistimo :( dakle, zahvalite zlatnom dobu samoupravnog socijalizma sto smo stekli vrlu naviku i nauku kako se najbolje ne bira :P :D:D
pa zar Srbija nije preuzela i dugove na sebe,jer uvijek tvrdi da je pravni sljednik Jugoslavije.
nisam ni mislio na materijalni dug nego zaostavstinu/tradiciju generalne politicke impotencije... nepostojanje individualnog politickog subjektiviteta odnosno svijesti gradjanja itd.
pa more bit, bidne zato sto jos nismo ni narod ni nacija.

jednog dana cemo imat' i mi svog Vuka...
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#12

Post by Sogan »

trlica wrote:
Sogan wrote:
trlica wrote: pa zar Srbija nije preuzela i dugove na sebe,jer uvijek tvrdi da je pravni sljednik Jugoslavije.
nisam ni mislio na materijalni dug nego zaostavstinu/tradiciju generalne politicke impotencije... nepostojanje individualnog politickog subjektiviteta odnosno svijesti gradjanja itd.
pa more bit, bidne zato sto jos nismo ni narod ni nacija.

jednog dana cemo imat' i mi svog Vuka...
nisam mislio ni na to, ti koji imaju svog Vuka su u jednakim mentalnim govnima... ali nemam snage objasnjavati, gore stoji veoma jednostavno napisano i ko razumije shvatice...
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#13

Post by trlica »

ja sad moram zvati nanu Serifu poznatu gataru..a da nije moz'bit' da neznamo izabrati iz truhlih jabuka onu zdravo-rumenu.il' nas je samoupravni-socijalizam tolko iskvariJo,sta bi moglo biti drugo,kazivaj odmah na brzinu.
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#14

Post by trlica »

crna zemljo, tvrda li si,

plavo nebo, visoko li si,

link nesmijem postaviti jer nije dozvoljeno.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#15

Post by Nosferatu »

Image
trlica
Posts: 389
Joined: 08/07/2007 05:11

#16

Post by trlica »

ja zvao broj i kazu da je vlasnik u prdekani.vele nije mogo jednog izlijeciti.
Post Reply