Jesam li trudna?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Locked
ivana1115
Posts: 1
Joined: 21/08/2011 00:53

#1 Jesam li trudna?

Post by ivana1115 »

Molim vas da ne zatvarate temu, jer imam veliki problem. I ne znam gdje da pisem na ovom forumu, pa se nadam da nema slicnih tema i molim admine da ne izbrisu ovaj post.

Imam sljedecu situaciju. 18 mi je godina i ovaj mjesec sam imala s deckom 3 nezasticena spolna odnosa s prekinutim snosajem, dakle svrsio je vani. Dva od ta tri puta smo nastavili seks nakon njegovog svrsavanja vani, ali ga je dobro ocistio i cekali smo nekih 5-10 minuta prije nastavka. Prosle 2 menge sam dobila 04.01. i 06.02. a sada je vec 13.3. i ja jos uvijek nisam dobila :shock: Jos me vise brine to sto imam grceve posljednjih par dana nalik onim menstruacionim, s tim da me dosta manje boli i ne krvarim :( grcevi su mi otprilike 5 cm ispod pupka i lijevo i desno, pa me brine jesam li trudna. Test nikako ne mogu napraviti prije subote, jer nisam u toj mogucnosti, pa vas molim za savjete ili ideje ukoliko neko zna sta bi moglo biti ako nisam trudna. Primila sam i vakcinu protiv tetanusa 06.03. Konsultovala sam se sa prof.dr.medicine i rekao mi je da najvejrovatnije nisam trudna i da vakcina moze uticati na poremecaj ciklusa, te da napravim test za par dana ukoliko ne dobijem mengu. Menstruaciju jos nisam dobila :( Ima li neko savjet ili bilo kakvu ideju sta bi moglo biti? Kakve su sanse da sam trudna? Unaprijed se zahvaljujem i molim admine da ne obrisu post :)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#2 Re: Jesam li trudna?

Post by azurna_obala »

Ja se nadam da nisi :)...
User avatar
Asta
Posts: 1082
Joined: 05/03/2012 14:54
Location: Sjeverno od tuge

#3 Re: Jesam li trudna?

Post by Asta »

Nisi, kasni ti zbog stresa (zato sto se brines) i ako ne zelis biti trudna onda se zastiti.
Last edited by Asta on 14/03/2012 23:08, edited 1 time in total.
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#4 Re: Jesam li trudna?

Post by lajk »

Jarane pa kondomi nisu skupi jbt ! :-)
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#5 Re: Jesam li trudna?

Post by atko »

ovdje mozes dobiti samo konstataciju da poslije njanjanja nema forumanja :D

ili onaj vic kad se ginekolog obraca zeni
-gospodjo imam odlicne vjesti
-ja sam gospodjica
-e bojim se da ima lose vjesti onda


kupis test trudnoce i rjesis dilemu ... ne znam sta ocekujes od ove teme ... osim da je bude proglasena trolom ... a da veliku vecinu intresuju vise detalji tvog sexanja nego psoljedice
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#6 Re: Jesam li trudna?

Post by thea »

draga, nadam se da nisi u 2 stanju.

kricevi nisu dobar znak, kada je zena trudna maternica se suzava kako ne bi lako plod ispao.tj da zena dobije mens.
ako imas novca idi u apoteku kupi sebi test za trudnocu, izutra kad ustanes, direkno prvom mokracom 6-10s rezutatt je 99.99% tacan.
nije normalno ako ti mjesecnica izostaje pogotovo 10 dana.

nadam se da nisi trudna pogotovo ako to ne zelis, jos nesto.
sljedeci odnos sa tv deckom ne upraznjavaj dok ne pocnes kosititi antibejbi bile, ili kondom.
ako ste prakticirali odnos i nakon ejakulacije, to je vrlo lose, jer uvijek postoji mogucnost da jedan zreo spermic negdje se zasteka i prode 2 put u normalnom odnosu. A ti tako mlada, nije ti potreba veca kolicina spermica za zdravu opodnju.
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#7 Re: Jesam li trudna?

Post by donja_crtica »

atko wrote:ovdje mozes dobiti samo konstataciju da poslije njanjanja nema forumanja :D
Pa pitala je na forumu jel trudna? Djevojka tvrdi da se seksala, i pita jel trudna. Na forumu. Ona pita jel trudna.


ovo je zanimljivo, koliko god puta napisem i dalje je cudno
Last edited by donja_crtica on 14/03/2012 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#8 Re: Jesam li trudna?

Post by Not My Idea »

stvarno ne znam kako ti drugo mogu pomoc forumasi osim da te upute ginekologu il da ti kazu da kupis test.


i da...iduci put koristite zastitu.
Locked