Jemen

sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4876 Re: Jemen

Post by sumirprimus »

Dakle jemenski teroristi uticu na cijenu robe u svijetu. Fino. Nema posle kmecanja.
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#4877 Re: Jemen

Post by Hendrix »

Grean wrote: 23/01/2024 20:31
Bosanski_kralj wrote: 23/01/2024 08:40 Zanimljivo je kako forumašima smetaju poskupljenja zbog Jemena i Gaze, a kada su poskupljenja išla zbog Ukrajine, onda je bilo daj da se strpimo zbog višeg cilja.
Jeste, grupa supljaka, nazovi pravednika, koji su malo je reci providni.

Jao kuku.majko poskupio prevoz radi banalne stvari, tipa nekoliko desetina hiljada ljudskih zivota.
Ti bas Majka Tereza, radi djece jel. Ne bi mi mrsko pogledati, u Jemenu preko 11 hiljada djece ubijeno od strane saudijaca i emiracana a ova tema je tad bila na dnu foruma.

Ovde se radi o svemu samo ne o palestinskoj djeci koju svi uzimaju u usta kada je rijec i skupljanju lajkova i lazne empatije.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4878 Re: Jemen

Post by sumirprimus »

Naravno da se ne radi o tome nego o panislamizmu sto je doticni i sam priznao.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4879 Re: Jemen

Post by Grean »

Hendrix wrote: 23/01/2024 21:32
Grean wrote: 23/01/2024 20:31
Bosanski_kralj wrote: 23/01/2024 08:40 Zanimljivo je kako forumašima smetaju poskupljenja zbog Jemena i Gaze, a kada su poskupljenja išla zbog Ukrajine, onda je bilo daj da se strpimo zbog višeg cilja.
Jeste, grupa supljaka, nazovi pravednika, koji su malo je reci providni.

Jao kuku.majko poskupio prevoz radi banalne stvari, tipa nekoliko desetina hiljada ljudskih zivota.
Ti bas Majka Tereza, radi djece jel. Ne bi mi mrsko pogledati, u Jemenu preko 11 hiljada djece ubijeno od strane saudijaca i emiracana a ova tema je tad bila na dnu foruma.

Ovde se radi o svemu samo ne o palestinskoj djeci koju svi uzimaju u usta kada je rijec i skupljanju lajkova i lazne empatije.
Ljudskih zivota. Citaj, ne lupaj.
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#4880 Re: Jemen

Post by Hendrix »

Grean wrote: 23/01/2024 21:48
Hendrix wrote: 23/01/2024 21:32
Grean wrote: 23/01/2024 20:31

Jeste, grupa supljaka, nazovi pravednika, koji su malo je reci providni.

Jao kuku.majko poskupio prevoz radi banalne stvari, tipa nekoliko desetina hiljada ljudskih zivota.
Ti bas Majka Tereza, radi djece jel. Ne bi mi mrsko pogledati, u Jemenu preko 11 hiljada djece ubijeno od strane saudijaca i emiracana a ova tema je tad bila na dnu foruma.

Ovde se radi o svemu samo ne o palestinskoj djeci koju svi uzimaju u usta kada je rijec i skupljanju lajkova i lazne empatije.
Ljudskih zivota. Citaj, ne lupaj.
Pa isto je i s Jemenom, 11 hiljada djece a koliko desetina ostalih. I gdje su lajkovi bili? Nigje nikog jer braca saudijci rokaju pa je ok a ionako su sa irano, jao siti tamo uzas. Ali sad odjednom i Iran kao sitska drzava je ok jer preko ledja huta podjebaje Izrael.

Elem, nije sve crno bijelo kako ovde ljudi prikazuju i nema nista gore nego preko ljudskih zivota ganjati geopoliticke interese. Sto danas svi cine.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#4881 Re: Jemen

Post by HelaS »

Grean wrote: 23/01/2024 20:31
Bosanski_kralj wrote: 23/01/2024 08:40 Zanimljivo je kako forumašima smetaju poskupljenja zbog Jemena i Gaze, a kada su poskupljenja išla zbog Ukrajine, onda je bilo daj da se strpimo zbog višeg cilja.
Jeste, grupa supljaka, nazovi pravednika, koji su malo je reci providni.

Jao kuku.majko poskupio prevoz radi banalne stvari, tipa nekoliko desetina hiljada ljudskih zivota.
Kako Huti pomažu Palestincima u Gazi raketiranjem američkih i drugih trgovačkih brodova :?

Najbolja - najiskrenija i najproduktivnija pomoć Palestincima je učešće u njihovoj odbrani, tamo na području Gaze. Zašto svi koji podržavaju Palestince u njihovoj odbrani svojih života, domova i države, zašto ne odu u Gazu, da im se pridruže tamo. Zašto Huti ne odu u Gazu... Lako je kurcem mahati sa 1000 km udaljenosti. Licemjerno. I nepošteno spram tih jadnih ljudi koje svi ubijaju, pola Svijeta im daje podrđku, a niđe nikog tamo gdje im treba pomoć :-)
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4882 Re: Jemen

Post by Truba »

od komunista iz kine nista ne narucujem tako da me gabri

sto se mene tice mogu svaki komunisticki brod gadjat
problem je sto gadjaju nevine male nacije koje se takoiđer bore da ekonomski prosperiraju
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4883 Re: Jemen

Post by Grean »

Hendrix wrote: 23/01/2024 21:54
Grean wrote: 23/01/2024 21:48
Hendrix wrote: 23/01/2024 21:32

Ti bas Majka Tereza, radi djece jel. Ne bi mi mrsko pogledati, u Jemenu preko 11 hiljada djece ubijeno od strane saudijaca i emiracana a ova tema je tad bila na dnu foruma.

Ovde se radi o svemu samo ne o palestinskoj djeci koju svi uzimaju u usta kada je rijec i skupljanju lajkova i lazne empatije.
Ljudskih zivota. Citaj, ne lupaj.
Pa isto je i s Jemenom, 11 hiljada djece a koliko desetina ostalih. I gdje su lajkovi bili? Nigje nikog jer braca saudijci rokaju pa je ok a ionako su sa irano, jao siti tamo uzas. Ali sad odjednom i Iran kao sitska drzava je ok jer preko ledja huta podjebaje Izrael.

Elem, nije sve crno bijelo kako ovde ljudi prikazuju i nema nista gore nego preko ljudskih zivota ganjati geopoliticke interese. Sto danas svi cine.
Bas kao i briga hriscanske Evrope za Ukrajinu (izuzev svijetlih primjera Irske i Spanije koji nemaju duple arsine) interes i mrznja prema Rusima, da se ne lazemo.

Ista stvar sa dusebriznicima sa ove teme koje zulja sto nekog zaboli za Ukrajinu pa se iscudjavaju kako je to moguce a ovdje cvile za brodovima, duzom rutom i sto je njemacki BASF u problemima.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4884 Re: Jemen

Post by JohnnyS »

Stvarno kakvo iznenađenje da je ljudima u Europi veća briga rat na svom kontinentu gdje napadač ima arsenal koji nas može sve uništiti nego rat negdje na bliskom istoku. Druga su vremena, većina ljudi je krenula dalje, vijesti iz pojasa Gaze su sve rjeđe na naslovnicama, još samo gradovi zapadne Europe s jakom imigracijom imaju s vremena na vrijeme prosvjede.
Kad krenu kasniti Playstationi onda će biti pritisak i na mornarice da riješe problem Huta i život će u Europi nastaviti normalno osim ako nas Putin sravni sa zemljom
User avatar
alijagoro
Posts: 3342
Joined: 06/03/2008 18:02

#4885 Re: Jemen

Post by alijagoro »

JohnnyS wrote: 23/01/2024 20:36 Sigurno će sentiment u Europi biti još više za Palestinu jer će Europljanima kasniti šrot s AliBabe. Prije će biti kad to dopizdi ljudima da krenu navijati da Izrael i US Navy što prije riješe "probleme" koje im narušavaju kvalitetu života.
Da, inace su se Evropljani bas sikirali prije za Palestince i njihov zivot u aparthejdu
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4886 Re: Jemen

Post by JohnnyS »

alijagoro wrote: 23/01/2024 22:32
JohnnyS wrote: 23/01/2024 20:36 Sigurno će sentiment u Europi biti još više za Palestinu jer će Europljanima kasniti šrot s AliBabe. Prije će biti kad to dopizdi ljudima da krenu navijati da Izrael i US Navy što prije riješe "probleme" koje im narušavaju kvalitetu života.
Da, inace su se Evropljani bas sikirali prije za Palestince i njihov zivot u aparthejdu
Pa nisu većinom.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4887 Re: Jemen

Post by Truba »

Inace paleaticima pomazu tudje suze
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#4888 Re: Jemen

Post by Hendrix »

Grean wrote: 23/01/2024 22:05
Hendrix wrote: 23/01/2024 21:54
Grean wrote: 23/01/2024 21:48

Ljudskih zivota. Citaj, ne lupaj.
Pa isto je i s Jemenom, 11 hiljada djece a koliko desetina ostalih. I gdje su lajkovi bili? Nigje nikog jer braca saudijci rokaju pa je ok a ionako su sa irano, jao siti tamo uzas. Ali sad odjednom i Iran kao sitska drzava je ok jer preko ledja huta podjebaje Izrael.

Elem, nije sve crno bijelo kako ovde ljudi prikazuju i nema nista gore nego preko ljudskih zivota ganjati geopoliticke interese. Sto danas svi cine.
Bas kao i briga hriscanske Evrope za Ukrajinu (izuzev svijetlih primjera Irske i Spanije koji nemaju duple arsine) interes i mrznja prema Rusima, da se ne lazemo.

Ista stvar sa dusebriznicima sa ove teme koje zulja sto nekog zaboli za Ukrajinu pa se iscudjavaju kako je to moguce a ovdje cvile za brodovima, duzom rutom i sto je njemacki BASF u problemima.
Pa istina je da su svi licemjeri i zapad i istok. Nista novo. Ukrajina se nas debelo tice i da je Rusija imala dobar pocetni uspjeh ti bi opet imao cetnike na granici sa RSom i divlju Srbiju u ratnom usponu. Rat u Ukrajini se nas tice direktno i nase borbe za opstanak na ovim prostorima.

Mene iritira lazni merhametluk bosanaca koji svoju empatiju usmjeravaju gdje im socijalni mediji pokazu. Jedva docekali da pocnu srati na Zelenskog u vezi Palestine a lik brani nas u Ukrajini. Ne interesuje me ko je i sta je lik, u ovom trenutku njegova vojska radi za bosnjake u Bosni. Koji ne mogu skontati vaznost svog vlastitog zivota u odnosu na laznu empatiju skupljanja lajkoga za ubijenu djecu palestine.

Kad ti imas bosnjaka koji pise komentar na fejsu "samo deri Putine" to nije normalno. To je zabrinjavajuci nedostatak razmisljanja i neke potajne patnje za jakim diktatorom.
User avatar
alijagoro
Posts: 3342
Joined: 06/03/2008 18:02

#4889 Re: Jemen

Post by alijagoro »

Narod koji misli,ceka ocekuje da ga neko drugi brani ili bije njegove ratove je glup i osudjen na propast narod.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4890 Re: Jemen

Post by Grean »

Hendrix wrote: 23/01/2024 22:45
Grean wrote: 23/01/2024 22:05
Hendrix wrote: 23/01/2024 21:54

Pa isto je i s Jemenom, 11 hiljada djece a koliko desetina ostalih. I gdje su lajkovi bili? Nigje nikog jer braca saudijci rokaju pa je ok a ionako su sa irano, jao siti tamo uzas. Ali sad odjednom i Iran kao sitska drzava je ok jer preko ledja huta podjebaje Izrael.

Elem, nije sve crno bijelo kako ovde ljudi prikazuju i nema nista gore nego preko ljudskih zivota ganjati geopoliticke interese. Sto danas svi cine.
Bas kao i briga hriscanske Evrope za Ukrajinu (izuzev svijetlih primjera Irske i Spanije koji nemaju duple arsine) interes i mrznja prema Rusima, da se ne lazemo.

Ista stvar sa dusebriznicima sa ove teme koje zulja sto nekog zaboli za Ukrajinu pa se iscudjavaju kako je to moguce a ovdje cvile za brodovima, duzom rutom i sto je njemacki BASF u problemima.
Pa istina je da su svi licemjeri i zapad i istok. Nista novo. Ukrajina se nas debelo tice i da je Rusija imala dobar pocetni uspjeh ti bi opet imao cetnike na granici sa RSom i divlju Srbiju u ratnom usponu. Rat u Ukrajini se nas tice direktno i nase borbe za opstanak na ovim prostorima.

Mene iritira lazni merhametluk bosanaca koji svoju empatiju usmjeravaju gdje im socijalni mediji pokazu. Jedva docekali da pocnu srati na Zelenskog u vezi Palestine a lik brani nas u Ukrajini. Ne interesuje me ko je i sta je lik, u ovom trenutku njegova vojska radi za bosnjake u Bosni. Koji ne mogu skontati vaznost svog vlastitog zivota u odnosu na laznu empatiju skupljanja lajkoga za ubijenu djecu palestine.

Kad ti imas bosnjaka koji pise komentar na fejsu "samo deri Putine" to nije normalno. To je zabrinjavajuci nedostatak razmisljanja i neke potajne patnje za jakim diktatorom.
Bosnjacima ne trebaju socijalni mediji za suosjecanje sa Palestincima, mi smo na tom odgojeni, ja i vecina koju poznajem.

Jebe mi se iskreno za Zelenskog i njegove (jevrejske) potrebe da bude uz Izrael. I ja sam uz Palestinu, svako sa svojima na kraju krajeva, osim ovih nekoliko hudnika koji strse na forumu koji su statisticka greska. Glasni ali malobrojni otpad kakvog ima u svakom narodu. Dzevad Galijasevic & Co.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45292
Joined: 29/12/2005 01:20

#4891 Re: Jemen

Post by jeza u ledja »

alijagoro wrote: 23/01/2024 22:32
JohnnyS wrote: 23/01/2024 20:36 Sigurno će sentiment u Europi biti još više za Palestinu jer će Europljanima kasniti šrot s AliBabe. Prije će biti kad to dopizdi ljudima da krenu navijati da Izrael i US Navy što prije riješe "probleme" koje im narušavaju kvalitetu života.
Da, inace su se Evropljani bas sikirali prije za Palestince i njihov zivot u aparthejdu
Ja mislim da ti njega nisi skonto.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45292
Joined: 29/12/2005 01:20

#4892 Re: Jemen

Post by jeza u ledja »

Grean wrote: 23/01/2024 23:07
Hendrix wrote: 23/01/2024 22:45
Grean wrote: 23/01/2024 22:05

Bas kao i briga hriscanske Evrope za Ukrajinu (izuzev svijetlih primjera Irske i Spanije koji nemaju duple arsine) interes i mrznja prema Rusima, da se ne lazemo.

Ista stvar sa dusebriznicima sa ove teme koje zulja sto nekog zaboli za Ukrajinu pa se iscudjavaju kako je to moguce a ovdje cvile za brodovima, duzom rutom i sto je njemacki BASF u problemima.
Pa istina je da su svi licemjeri i zapad i istok. Nista novo. Ukrajina se nas debelo tice i da je Rusija imala dobar pocetni uspjeh ti bi opet imao cetnike na granici sa RSom i divlju Srbiju u ratnom usponu. Rat u Ukrajini se nas tice direktno i nase borbe za opstanak na ovim prostorima.

Mene iritira lazni merhametluk bosanaca koji svoju empatiju usmjeravaju gdje im socijalni mediji pokazu. Jedva docekali da pocnu srati na Zelenskog u vezi Palestine a lik brani nas u Ukrajini. Ne interesuje me ko je i sta je lik, u ovom trenutku njegova vojska radi za bosnjake u Bosni. Koji ne mogu skontati vaznost svog vlastitog zivota u odnosu na laznu empatiju skupljanja lajkoga za ubijenu djecu palestine.

Kad ti imas bosnjaka koji pise komentar na fejsu "samo deri Putine" to nije normalno. To je zabrinjavajuci nedostatak razmisljanja i neke potajne patnje za jakim diktatorom.
Bosnjacima ne trebaju socijalni mediji za suosjecanje sa Palestincima, mi smo na tom odgojeni, ja i vecina koju poznajem.

Jebe mi se iskreno za Zelenskog i njegove (jevrejske) potrebe da bude uz Izrael. I ja sam uz Palestinu, svako sa svojima na kraju krajeva, osim ovih nekoliko hudnika koji strse na forumu koji su statisticka greska. Glasni ali malobrojni otpad kakvog ima u svakom narodu. Dzevad Galijasevic & Co.
Ah da, “svako sa svojima”, osim sto ne razmislja svako po tvojim klasifikacijama, a i te klasifikacije kojim se kao ravnas se mijenjaju po potrebi jel. Hiljadu i jedan post o Palestini na 1 post o Jemenu i na 0.1 post o Rohingjama. A i nemaju svi jevreje protiv sebe, jel.

Je li ja onda mogu tebi reci da nisi objektivan u vezi Gaze, pogotovo ovoga sto rade sada Huti, jer pises o njima sa stanovista brige za “svoje”?

I ne znam onda kako kad tako razmisljas ocekujes od onih koji nisu tvoji da se brinu o tvojima? Nije te briga za Ukrajinu ali zato Evropljanina treba biti briga za Palestinu.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4893 Re: Jemen

Post by Hajvan »

draze mi je da na cijene uticu:
jemenski teroristi

nego:
Izraelski lihvari
:mrgreen:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#4894 Re: Jemen

Post by MUNAFIK »

Hajvan wrote: 24/01/2024 01:08 draze mi je da na cijene uticu:
jemenski teroristi

nego:
Izraelski lihvari
:mrgreen:
Antisemito i teroristo... Jel te sram?
:D
Bossona
Posts: 5292
Joined: 21/12/2020 03:28

#4895 Re: Jemen

Post by Bossona »


User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4896 Re: Jemen

Post by Grean »

jeza u ledja wrote: 24/01/2024 00:12
alijagoro wrote: 23/01/2024 22:32
JohnnyS wrote: 23/01/2024 20:36 Sigurno će sentiment u Europi biti još više za Palestinu jer će Europljanima kasniti šrot s AliBabe. Prije će biti kad to dopizdi ljudima da krenu navijati da Izrael i US Navy što prije riješe "probleme" koje im narušavaju kvalitetu života.
Da, inace su se Evropljani bas sikirali prije za Palestince i njihov zivot u aparthejdu
Ja mislim da ti njega nisi skonto.
Skonto je on njega.

Poenta je da ovi koji su uz Izrael najvise zbog mrznje ili makar averzije prema muslimanima svakako nece qurcem mrdnuti pa neka ih onda makar ekonomski zulja ovo sto se desava u Gazi kad nemamo materijala da ih se nacepi drugacije
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4897 Re: Jemen

Post by Sanjarko »

Čuj žuljalo Europljane i Europu rat u Ukrajini, pa vi koje vas to žulja znate li koje je godine krenuo rat u Ukrajini uopšte?

Evo sad će desetljeće kako traje, a žuljatori iz Europe se nisu ni češljali u vezi toga godinama.

Nego poslovali s Rusijom normalno. Kao i za vrijeme Ruske agresije na Gruziju itd.

Samo misle žuljatori da je nama svima slabo i kratko pamćenje.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4898 Re: Jemen

Post by dr_Evil »

Sanjarko wrote: 24/01/2024 07:57 Čuj žuljalo Europljane i Europu rat u Ukrajini, pa vi koje vas to žulja znate li koje je godine krenuo rat u Ukrajini uopšte?

Evo sad će desetljeće kako traje, a žuljatori iz Europe se nisu ni češljali u vezi toga godinama.

Nego poslovali s Rusijom normalno. Kao i za vrijeme Ruske agresije na Gruziju itd.

Samo misle žuljatori da je nama svima slabo i kratko pamćenje.
KAd se jednom ovo zavrsi i podvuce linija shvatit cemo da su Ukrajinci najgore prosli, a nikad vise izmedju njih i Rusa nece biti nikakvih veza. Profitirat ce samo zna se ko.

Jedino ako Rusi naprave kakve Zvezde Granda, pa Ukrajinci pocnu masovno da se prijavljuju. Kazu Harkiv je ko u nas Srebrenik, svaka kuca pjeva.

Svaka slicnost sa stvarnim dogadjajima je slucajna u mom postu :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4899 Re: Jemen

Post by Sanjarko »

dr_Evil wrote: 24/01/2024 08:12
Sanjarko wrote: 24/01/2024 07:57 Čuj žuljalo Europljane i Europu rat u Ukrajini, pa vi koje vas to žulja znate li koje je godine krenuo rat u Ukrajini uopšte?

Evo sad će desetljeće kako traje, a žuljatori iz Europe se nisu ni češljali u vezi toga godinama.

Nego poslovali s Rusijom normalno. Kao i za vrijeme Ruske agresije na Gruziju itd.

Samo misle žuljatori da je nama svima slabo i kratko pamćenje.
KAd se jednom ovo zavrsi i podvuce linija shvatit cemo da su Ukrajinci najgore prosli, a nikad vise izmedju njih i Rusa nece biti nikakvih veza. Profitirat ce samo zna se ko.

Jedino ako Rusi naprave kakve Zvezde Granda, pa Ukrajinci pocnu masovno da se prijavljuju. Kazu Harkiv je ko u nas Srebrenik, svaka kuca pjeva.

Svaka slicnost sa stvarnim dogadjajima je slucajna u mom postu :D
Ma 10 godina traje rat u Ukrajini, prije toga bio napad i rat s Gruzijom, hajde na Čečeniju i sl nisu mogli ni utjecati, ali na Gruziju i Ukrajinu jesu još 2014, ne sjećam se tačno godine kad su napali Gruziju, i šta su radili tad, ništa bio business as usual.

Nego došao sad ferman da se mora Rusija obuzdati, da je pretjerala, ko će znat šta tačno je u pitanju.

Pa od tud ovo sve. O Jemenu je pisano tj komentarisano i tad ovdje.

Pa nisu se sad tek nakucale ove stranice ove teme.

Mi mali ljudi nismo ni tad, a ni sad mogli utjecati ništa.

Samo od utjecaja bio jecaj tj žal/tuga za njima.

Ništa više.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4900 Re: Jemen

Post by JohnnyS »

Sanjarko wrote: 24/01/2024 07:57 Čuj žuljalo Europljane i Europu rat u Ukrajini, pa vi koje vas to žulja znate li koje je godine krenuo rat u Ukrajini uopšte?

Evo sad će desetljeće kako traje, a žuljatori iz Europe se nisu ni češljali u vezi toga godinama.

Nego poslovali s Rusijom normalno. Kao i za vrijeme Ruske agresije na Gruziju itd.

Samo misle žuljatori da je nama svima slabo i kratko pamćenje.
Ljude je počelo žuljati kad je poskupilo gorivo, suncokretovo ulje, da nije toga bilo plaho bi se neko sekirao za bombardiranje Mariupolja premda ruska agresija ima više potencijalnih reperkusija na život u Bosni i Hercegovini nego sukob u Izraelu i Palestini.

Danas kad vide slike srušenih gradova u Ukrajini ljudima bude žao taman toliko koliko treba da krene drugi prilog na dnevniku, to je old news, ista stvar je. S Gazom.

Druga je stvar što imamo pabislamiste, a panslavenizam više ne postoji pa se puno emotivnije od strane nekih gleda i potencira stanje u Gazi.

Prosječnog Europljanina oba sukoba zanimaju taman koliko im utječe na život, dakle po cijeni goriva i kašnjenju s Alibabe
Post Reply