Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
malo sutra
Posts: 34
Joined: 07/05/2010 18:47

#76 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by malo sutra »

Aura Perez wrote:
Lud i ponosan wrote:
malo sutra wrote:ako se jednom prekine,od veze nema nista...u to budite sigurni
Nije istina...
slazem se, milion gluposti mogu dovesti do prekida, pogotovo kad su usijane glave :D
pa zavisi ako prekidom smatras neke vezice sitne pubertetske,ili ako gledas ozbiljne veze....
u njima ako dodje do ozbiljnije svadje tu nema ljubavi,mogu se pomiriti,ali??????????
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#77 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by ladyblue18 »

Ja ne znam za vas ali ja nisam nikada pokusavala da spasavam veze.
Vidis kad ne moze vise, fino se razidjemo i to je to.

Doduse lazem, jesam jednom, budala bila. :D
User avatar
Marco van Basten
Posts: 65
Joined: 01/05/2010 21:40
Location: EU
Contact:

#78 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Marco van Basten »

pa da li se veza moze spasiti zavisi valjda od toga kako se zavrsila.
ako je u pitanju bio samo neki nesporazum - kada se to razjasni onda moze biti ponovo u redu. :)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#79 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by ladyblue18 »

sanabe wrote: Bitno se znati pomirti kasnije :-) , oprostiti, priznati svoje geshke i nastaviti ... :wink:
:) :thumbup:
User avatar
diddy_zn
Posts: 35
Joined: 05/02/2010 14:24

#80 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by diddy_zn »

Kod spašavanja veze sva suština je u snazi. Ako je nekome imalo stalo, smoćiće snage da se izbori i promijeni stvari kako bi sve krenulo na bolje. Što je vrlo bitno, kod zlih jezika, zavidnih i nenormalnih ljudi koji si daju za pravo da presude tuđoj vezi, treba znati efikasno im zatvoriti usta, tako što staneš UVIJEK na stranu svog partnera. Jer, ako ćemo realno: vaš partner ne hoda s vašom komšinicom, već s vama - stoga je dio vas, vaš izbor i vaše ogledalo.

"Kakav je da je, moj je!" je rečenica koja može da spasi stvar. Naravno, stagnacija u napredovanju oba partnera nikad nije dobra, ali stalne tenzije da se stvari mijenjaju, stalne svađe i pridike samo dovode da toga da se vašem partneru okrene želudac kad mora da se nađe s vama na kafi ili sastanku. Kad oba partnera daju sve od sebe da usreće, nasmiju i, u svijetu sivila i sekiracije, budu svijetla tačka jedno drugome, nema šanse da stvar ne profunkcioniše! :wink:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#81 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kmirsad »

HAVANA wrote:
derime prijatelju wrote:Po mom misljenju najbolji nacin da se spasi veza je da se sto cesce pocne upraznjavati sex.....jer je to uglavnom razlog narusavanja odnosa izmedju partnera.....i to u razlicitim pozama i na veoma ludim mjestima tako da necete imati ni snage niti vremena da se bavite glupostima :thumbup: :thumbup:

DERIME PRIJATELJU


Tebi je baš zapelo :lol:
Polako,doće to sa godinama...nemoj da od silne želje završiš ko onaj na onoj temi kad ga je metno u usisivač... :lol:
Tek sad vidjeh ovo... :lol: :lol: :lol: ... a jel se meće u usisnu ili izduvnu cijev... :lol: :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#82 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kmirsad »

sanabe wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne smioj se , nego odgovori... :lol: :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#83 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kmirsad »

Dobro... shvatiču ovo kao odgovor... da je svejedno... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#84 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Vjerujem da pri ovome ne mislish na private message :lol: :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#85 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kmirsad »

Vibrator je mrtav... Živio usisisavać... ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#86 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by anjusha »

MIslim da smo svi mi u nekom periodu u zivotu "spasili" vezu bez razmisljanja o tome da smo to upravo uradili u tom momentu. Kako? Pa jednostavno- naidje neki problem, javi se neko nezadovoljstvo, usunja se neki crv sumnje ili sl i umjesto da panicimo, dizemo halabuku, vristimo i prekidamo- sjednemo i razgovaramo sa partnerom. Kazemo sta nam smeta, kazemo svoje glediste toga, zatrazimo neko konkretno rjesenje. I situacija se stvarno i rijesi!
Da li na to gledamo kao "spasavanje" u tom trenutku? Cesto ne. Cesto to smatramo samo kao jedan problem koji rijesimo razgovorom.

A kada dodje do prekida- obicno je tu neki razlog koji sprjecava svaku mogucnost nekog spasavanja. Tu je obicno onda u pitanju toliko veliko hladjenje, ili takva nekompatibilnost partnera, karakterno neslaganje, prevara ili sl. da zapravo stvarno ne vrijedi pretjerano ni pokusavati. Jer kao sto su mnogi vec na ovoj temi rekli- da bi se nesto spasilo- treba dvoje. Kao i za svaki drugi tango....
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#87 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kmirsad »

babyline wrote:a ne pp su po ps-u
ja sam ovo razumio da su privatne poruke po pravilima službe... :? Ispravi me ... :-D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#88 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kmirsad »

babyline wrote:
kmirsad wrote:
babyline wrote:a ne pp su po ps-u
ja sam ovo razumio da su privatne poruke po pravilima službe... :? Ispravi me ... :-D
a pravila sluzbe se ne kose sa pravilima foruma i kompatibilna su sa primjenom usisavaca
:lol:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3344
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#89 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Dupli_skalp »

anjusha wrote:MIslim da smo svi mi u nekom periodu u zivotu "spasili" vezu bez razmisljanja o tome da smo to upravo uradili u tom momentu. Kako? Pa jednostavno- naidje neki problem, javi se neko nezadovoljstvo, usunja se neki crv sumnje ili sl i umjesto da panicimo, dizemo halabuku, vristimo i prekidamo- sjednemo i razgovaramo sa partnerom. Kazemo sta nam smeta, kazemo svoje glediste toga, zatrazimo neko konkretno rjesenje. I situacija se stvarno i rijesi!
Da li na to gledamo kao "spasavanje" u tom trenutku? Cesto ne. Cesto to smatramo samo kao jedan problem koji rijesimo razgovorom.

A kada dodje do prekida- obicno je tu neki razlog koji sprjecava svaku mogucnost nekog spasavanja. Tu je obicno onda u pitanju toliko veliko hladjenje, ili takva nekompatibilnost partnera, karakterno neslaganje, prevara ili sl. da zapravo stvarno ne vrijedi pretjerano ni pokusavati. Jer kao sto su mnogi vec na ovoj temi rekli- da bi se nesto spasilo- treba dvoje. Kao i za svaki drugi tango....
okej, konačno neko ko zaista i piše nešto što ima veze s temom.

šta uradiš u situaciji koja se odnosi na prvi dio posta, a druga strana izbjegava priču ili se pravi da je sve ok, da nije ništa? lansiraš odjeb ili siliš razgovor?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#90 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kmirsad »

babyline wrote:haj ne smij se i ne zabusavaj, usisivac u ruke ... da veza ne propadne...
Probo bejbe... nije dobro...frigidan ko santa leda... ne zna da ljubav uzvrati... moš li mi predložiti šta osječajnije... đe se veza ne prekida štekerom... :D
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#91 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Probaj s oklagijom, mozhda pusti mladice (pelcere) :lol:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#92 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

eyesburn wrote:
anjusha wrote:MIslim da smo svi mi u nekom periodu u zivotu "spasili" vezu bez razmisljanja o tome da smo to upravo uradili u tom momentu. Kako? Pa jednostavno- naidje neki problem, javi se neko nezadovoljstvo, usunja se neki crv sumnje ili sl i umjesto da panicimo, dizemo halabuku, vristimo i prekidamo- sjednemo i razgovaramo sa partnerom. Kazemo sta nam smeta, kazemo svoje glediste toga, zatrazimo neko konkretno rjesenje. I situacija se stvarno i rijesi!
Da li na to gledamo kao "spasavanje" u tom trenutku? Cesto ne. Cesto to smatramo samo kao jedan problem koji rijesimo razgovorom.

A kada dodje do prekida- obicno je tu neki razlog koji sprjecava svaku mogucnost nekog spasavanja. Tu je obicno onda u pitanju toliko veliko hladjenje, ili takva nekompatibilnost partnera, karakterno neslaganje, prevara ili sl. da zapravo stvarno ne vrijedi pretjerano ni pokusavati. Jer kao sto su mnogi vec na ovoj temi rekli- da bi se nesto spasilo- treba dvoje. Kao i za svaki drugi tango....
okej, konačno neko ko zaista i piše nešto što ima veze s temom.

šta uradiš u situaciji koja se odnosi na prvi dio posta, a druga strana izbjegava priču ili se pravi da je sve ok, da nije ništa? lansiraš odjeb ili siliš razgovor?
Kad je covjeku stalo, ne moze da se preda tek tako i odyebe pa sili razgovor, trudi se, pokusava, valjda uvijek neko treba da se trudi dok to uvijek neka od strana dobrano koristi, shta li :run:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#93 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kmirsad »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Probaj s oklagijom, mozhda pusti mladice (pelcere) :lol:
:-D Haj neču odgovoriti... isuviše si mi draga... a ne naumpada mi ništa nježnjije... :D :-D
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#94 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Moja sreca, tek sad vidim sta sam uchinila :oops: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#95 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kmirsad »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Moja sreca, tek sad vidim sta sam uchinila :oops: :lol:
:kiss:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#96 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by HAVANA »

kmirsad wrote:
HAVANA wrote:
derime prijatelju wrote:Po mom misljenju najbolji nacin da se spasi veza je da se sto cesce pocne upraznjavati sex.....jer je to uglavnom razlog narusavanja odnosa izmedju partnera.....i to u razlicitim pozama i na veoma ludim mjestima tako da necete imati ni snage niti vremena da se bavite glupostima :thumbup: :thumbup:

DERIME PRIJATELJU


Tebi je baš zapelo :lol:
Polako,doće to sa godinama...nemoj da od silne želje završiš ko onaj na onoj temi kad ga je metno u usisivač... :lol:
Tek sad vidjeh ovo... :lol: :lol: :lol: ... a jel se meće u usisnu ili izduvnu cijev... :lol: :lol: :lol:


Ako možeš nadji temu,vrijedi :lol:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3344
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#97 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Dupli_skalp »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Kad je covjeku stalo, ne moze da se preda tek tako i odyebe pa sili razgovor, trudi se, pokusava, valjda uvijek neko treba da se trudi dok to uvijek neka od strana dobrano koristi, shta li :run:
možda je do ranih jutarnjih sati, ali ne kontam ti ovo...

ironija :)?
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#98 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by anjusha »

eyesburn wrote:
anjusha wrote:MIslim da smo svi mi u nekom periodu u zivotu "spasili" vezu bez razmisljanja o tome da smo to upravo uradili u tom momentu. Kako? Pa jednostavno- naidje neki problem, javi se neko nezadovoljstvo, usunja se neki crv sumnje ili sl i umjesto da panicimo, dizemo halabuku, vristimo i prekidamo- sjednemo i razgovaramo sa partnerom. Kazemo sta nam smeta, kazemo svoje glediste toga, zatrazimo neko konkretno rjesenje. I situacija se stvarno i rijesi!
Da li na to gledamo kao "spasavanje" u tom trenutku? Cesto ne. Cesto to smatramo samo kao jedan problem koji rijesimo razgovorom.

A kada dodje do prekida- obicno je tu neki razlog koji sprjecava svaku mogucnost nekog spasavanja. Tu je obicno onda u pitanju toliko veliko hladjenje, ili takva nekompatibilnost partnera, karakterno neslaganje, prevara ili sl. da zapravo stvarno ne vrijedi pretjerano ni pokusavati. Jer kao sto su mnogi vec na ovoj temi rekli- da bi se nesto spasilo- treba dvoje. Kao i za svaki drugi tango....
okej, konačno neko ko zaista i piše nešto što ima veze s temom.

šta uradiš u situaciji koja se odnosi na prvi dio posta, a druga strana izbjegava priču ili se pravi da je sve ok, da nije ništa? lansiraš odjeb ili siliš razgovor?
Pa iskreno, neko mora da bude bas djon obraz da ako mu partner pridje i kaze nesto u smislu: "ok, meni se to i to ne dopada, ne cini me sretnom/sretnim, naprotiv, trebamo to rijesiti" i jos pogotovo ako pridje sa nekim realnim rjesenjem, tj. vec mozda smisljenim, razradjenim nacinom sta se to treba uraditi da se situacija rijesi- da odbije bilo kakav razgovor.
Razumijem da postoje ljudi koji jedonstavno nece da vide problem, ali ako je partnerima stalo jedno do drugog, niko nece ostati hladnokrvan na: vrijedja me to, cini me nezadovoljnim i sl. Cesto se mora naglasiti sta je i dobro u vezi, da partner ne bi pomislio da nista ne valja i da se on/ona ne nadje ugrozenim, ali isto tako i navesti razloge, ali bas objektivne razloge i situacije koje ne stimaju.
Ako partner nece da razgovara, onda je nekad i monolog ok. Cisto da se neke stvari iznesu na vidjelo. Neki ljudi jednostavno pale na guranje... Pa navesti jednom, pa pokusati drugi put pa treci. Nekada partner nece nista ni reci u tom momentu, ali ce se osjetiti ubrzo da se situacija mijenja i da je "cuo" to sto je bilo potrebno.
I jos sto je najvaznije od svega- prici problemu ozbiljno i smireno. Vristanje, galama i ljutnja jos nikog nije dovela nigdje. Histeriju niko ne moze da podnese. Samo smiren ton, cinjenice, opis situacije, i cesto pali recenica: "A kako bi se ti osjecao/la da si na mom mjestu?" zajedno sa konkretnim prijedlogom rjesavanja situacije: "Ako nam se ovo ponovo desi, sta mislis da uradimo to to i to!"
Jer cesto nesto nije ogroman problem kad se prvi put desi. Gadno je kada pocne da se ponavlja! I stoga treba reagovati uvijek na prvu, ne dopustiti da to nesto postane ponasanje koje se redovno ponavlja tj pattern.
To je obicno palilo kod mene. Ali opet... ne mora znaciti da ce za svakoga!

Ukoliko partner ostane gluh na svaki nacin (u razgovoru ili putem mijenjanja ponasanja) na razgovor, razloge i rjesenja - onda osoba treba zapravo da se upita 2 stvari: 1. moze li to da podnese od sada pa nadalje i u buduce i 2. vrijedi li ostati sa nekim ko na "to mi smeta, to me vrijedja, to mi se ne dopada i sl." ostaje gluh....
User avatar
diddy_zn
Posts: 35
Joined: 05/02/2010 14:24

#99 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by diddy_zn »

jedan prekid u toku zabavljanja, pa ponovno oživljenje veze je sasvim normalna stvar i ne mora da znači da ne može zaživjeti...naravno sve što govorim govorim iz iskustva...sopstvenog, ne tuđeg...
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#100 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Gospoda Ministarka »

Decko je samo poceo upoznavat osobuu s kojom je u vezi tri mjeseca i vec su poceli problemi... kako ce biti nakon god. ili dvije/ sedam???
Post Reply