Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#126 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by wewa »

ja sam iz ove malo ozbiljnije generacije :D , a rekla bih da se na kraju svodi na isto - ako ima hajra od veze, ne treba se previse ni truditi, ide samo od sebe. a ako ne ide - zapni k'o sivonja i neces nista postici. naravno da se treba obostrano truditi da veza bude optimalna, da postoji zdrava komunikacija, postovanje, harmonija - obicno se jedan od partnera vise trudi u datom periodu. ali ako je taj trud konstantan, pa i jednostran - pisi propalo, milojice.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#127 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Officer Crabtree »

tek jedna od četiri?
Deal
Posts: 48
Joined: 08/11/2008 15:33

#128 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Deal »

Od spasavnja veze nekada nema koristi...
Bio sam u toj situaciji 2 puta, prekidali, pa se mirili, sve je odgovaralo,samo daljina je bila problem i naravno upoznali se u pogresno vrijeme... Nakon 3 prekida nemam namjeru ista da spasavam, jednsotavno sam pustio sve, a vrijeme ce pokazati sta je najbolje... ako je sudjeno desit ce se opet kao i prije,ako se ne desi, nije bilo sudjeno. Sve se desava sa razlogom, kojeg u trenutku prekida ne shvatamo,tek nakon nekog vremena uvidimo zasto se to desilo i koji je razlog svemu tome...
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#129 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by PalaSa Marsa »

Deal wrote:Od spasavnja veze nekada nema koristi...
Bio sam u toj situaciji 2 puta, prekidali, pa se mirili, sve je odgovaralo,samo daljina je bila problem i naravno upoznali se u pogresno vrijeme... Nakon 3 prekida nemam namjeru ista da spasavam, jednsotavno sam pustio sve, a vrijeme ce pokazati sta je najbolje... ako je sudjeno desit ce se opet kao i prije,ako se ne desi, nije bilo sudjeno. Sve se desava sa razlogom, kojeg u trenutku prekida ne shvatamo,tek nakon nekog vremena uvidimo zasto se to desilo i koji je razlog svemu tome...
:roll: :)
Black_Pearl
Posts: 2
Joined: 30/05/2010 00:33

#130 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Black_Pearl »

Oj izgleda nije ja se slomi spasavajuci svoju :-?
Black_Pearl
Posts: 2
Joined: 30/05/2010 00:33

#131 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Black_Pearl »

sanabe wrote:
Black_Pearl wrote:Oj izgleda nije ja se slomi spasavajuci svoju :-?

Od shta ti je to, okreni se na peti i razguli, poslushaj me :wink: :D
:-D Joj vala malo mi fali
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#132 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by citroen »

ako zelite da spasite vezu javite se preko PM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#133 Re: Jeli moguće spasiti vezu?

Post by Zox »

dr.Gonzo wrote:
pa i iz mog isto . zato sam i otvorio temu, da vidim jeli nekom pošlo za rukom i kako.
Da se tuspasim, i ja bih rado da cujem kako ljudi to uspjevaju. Emotivne sado-mazo veze se ne pikaju.
Onda nema pomoci :D
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3344
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#134 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Dupli_skalp »

anjusha wrote:
eyesburn wrote:dobro, slažem se sa onim što su anjusha i gospođa ministarka napisale, ali sad me zanima kako vi reagujete kada primjetite da se partner počinje hladiti, dakle u situacijama kada nema nekog očiglednog problema ili nesuglasice, nego jednostavno primjetite te neke promjene manjeg ili srednjeg intenziteta kod partnera... mislite li da i tada pali razgovor ili neki kalup kontraponašanja ili je to jednostavno ona situacija kada je "time to say goodbye"?
heh, pa sad... iz licnog iskustva kad sam se ja pomalo hladila, i pravila promjene u svom ponasanju manjeg ili srednjeg inteziteta, znam da je trebalo razgovarati sa mnom. nekad jer nisam znala kako da sama zapocnem razgovor, a nekad jer sam trebala da primjeti da postoji promjena da bih mu mogla reci "time to say goodbye"

znaci, da, razgovor. nekada se stvari mogu promijeniti razgovorom. tj. nekada ne postoji nikakav razlog vazan za to ponasanje, neki lijevi problemi, koji jednostavno utjecu na vezu (problem u porodici, na poslu, u skoli ili sl) ali nemaju direktne veze sa tom vezom, te je bolje partneru dati mogucnost da se izjasni po tom pitanju. da ne ispadne: tresla se planina, rodio se mis. ukoliko je to u pitanju, dobro je dati do znanja partneru da se njegovi problemi cijene ali da postojim i ja tu koja trpim zbog toga... pa da vidimo sta da uradimo u vezi toga. mogu li ti pomoci? treba li ti razgovor na tu temu? da razbijemo taj oklop koji se stvara oko tebe....

a opet, nekad, to je fakat rezultat onog pravog hladjenja. tad je isto razgovor dobar da bi se jednostavno znalo na cemu si. i ako partner i ne kaze rijecima- to je to-kraj,ako je prevelika kukavica za to, opet se moze izvuci dosta iz samog razgovora. pametnom je i jedna dosta.
boldirano je suština.

i naravno, tu opet postoje osobe koje i kad se to desi i kad ih upitaš kažu "ma nije ništa" ili navode neke pete, desete razloge čisto jer sebe nisu psihički pripremile za raskid.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#135 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by hakazvaka »

pa najpametnije je odmah se potruditi i ne povrijediti partnera, te samim tim i ne dovesti do problema ;)
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#136 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by asurbanipal »

eyesburn wrote:dobro, slažem se sa onim što su anjusha i gospođa ministarka napisale, ali sad me zanima kako vi reagujete kada primjetite da se partner počinje hladiti, dakle u situacijama kada nema nekog očiglednog problema ili nesuglasice, nego jednostavno primjetite te neke promjene manjeg ili srednjeg intenziteta kod partnera... mislite li da i tada pali razgovor ili neki kalup kontraponašanja ili je to jednostavno ona situacija kada je "time to say goodbye"?

Jednostavno, nažalost ili na sreću, iz svog primjera govorim, kada se partner emocionalno ohladi, onda bilo kakve riječi, pa i djela, nemaju nikakvog efekta, već se odbijaju od zid kojeg je druga strana napravila oko sebe.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#137 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by moonca »

Ne mozemo ocekivati da vez bude istog inteziteta kao na pocetku. Parovi se okupiraju drugim problemima ili kojekakvim projektima da sve rade rutinski, bez nekih 'farsa' i izliva ljubavi.
Razgovor moze da pogorsa situaciju, jer, dali smo 'umislili' nesto sto uopste ne postoji. :-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#138 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ramzess Veliki »

Nije moguce.
A sta je pitanje?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#139 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ramzess Veliki »

eyesburn wrote:pitanje, odnosno tema je više generalne prirode. zanimaju me iskustva forumaša u situacijama kada u vezama (hajmo reći od 3 mjeseca, pa nadalje) u nekom momentu primjetite neke sitne znakove da nešto možda nije ok, odnosno nije kao prije. šta činite tada? razgovarate, prekidate, opalite kontrakuliranje? neka moja iskustva:

1)razgovor - pomogne u ranijoj fazi veze, poslije nekog dužeg vremena čini mi se da baš i ne pomaže;

2)prekid - radikalan potez u kojem naravno druga strana ostane sjebana i onda vas ganja da se pomirite i vi to učinite misleći da će sad sve biti ok i skontate da je to samo kratkoročno i da ste se zajebali;

3)kontrakuliranje - možda i najbolje rješenje, ali najteže izvodivo, odnosno najteže izvodivo na neki duži period.

u suštini, zanima me da li je iko uspio spasiti vezu u kojoj ste možda primjetili da je došlo do zahlađenja s partnerove strane i kako?
Aha ... ovo je pitanje. Odgovor je isti, nije moguce, tacka. Kad kola krenu nizbrdo, iskaci na vrijeme.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#140 Re: Jeli moguće spasiti vezu?

Post by Ramzess Veliki »

statix wrote:Zapali dzoju i iskuliraj... ako ne dodje sama, nije vrijedno ganjati. Ako ona trazi prostora ili je ohladila ne treba forsirati, jer samo ispadamo dosadni i podcjenjujemo sebe u ocima partnera.

S druge strane, ima situacija kad treba biti tvrdoglav i uporan, jer zena (djevojka) zeli da osjeti koliko ti je stalo do nje, i tada ne trebas da kalkulises i kuliras. Naravno ovo mora biti praceno i biti produkt tvojih emocija i strasti prema njoj, a ne nesto sto radis jer ti razum tako govori.

Obicno kazu postupi kako osjecas u srcu, ali to je izlizana fraza, jer treba malo mucnut i glavom ako primjetimo neke promjene kod partnera, sto ne mora uopste znaciti da dolazi kraj vezi, a nadovezuje se na prvu recenicu. Komunikacija je svakako bitna u prevazilazenju problema, ali ne nuzna, tacnije partner mora sam rascistiti neke stvari sa sobom.
Boldano zaboravi. Ako trazi da joj se dokazujes preko mjere, to je manipulacija, testira dokle moze da se zabavlja na tvoj racun, ispadas glup i naivan.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#141 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ramzess Veliki »

:twisted:
... opet otvarate mrtve teme ??? :facepalm:
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#142 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by tendzera »

Ni'e
User avatar
DeNiro
Posts: 10602
Joined: 12/03/2007 10:31

#143 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by DeNiro »

Ni haljinu ne valja krpiti, a kamoli ljubav. Bolje je otići.

MS
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#144 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by pizarro »

"ljubav je ipak jaca od svega..."
dino merlin
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#145 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Nastasia »

Možda i jeste, ali ja nemam živaca. Lakše prekrižit i furat dalje :D

A vodim se onom čuvenom: Sve i da je svaki loš, uvijek ima jedan još :lol:
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#146 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by _thedude »

Nastasia wrote:Možda i jeste, ali ja nemam živaca. Lakše prekrižit i furat dalje :D

A vodim se onom čuvenom: Sve i da je svaki loš, uvijek ima jedan još :lol:
cold hearted woman, such a luxury.... go Nastasia goooo. :) :) :)

4 u only...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#147 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ramzess Veliki »

Nastasia wrote:Možda i jeste, ali ja nemam živaca. Lakše prekrižit i furat dalje :D

A vodim se onom čuvenom: Sve i da je svaki loš, uvijek ima jedan još :lol:
:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#148 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Nastasia »

Zaista, ne znam da li se može kvalifikovati pod spasavanjem veze, ali evo jedan lični primjer.

Izlazili smo 5-6 mjeseci, ne mogu reći da je to bila ozbiljna veza, jer nismo je nikad "ozvaničili" ali vodilo je ka' tome. Sve je bilo u savršenom redu, odlično smo se slagali, imali iste poglede na masu stvari, posebno na one bitne stvari koje se tiču veza i odnosa između dvoje ljudi, i tako nakon 5-6 mjeseci izlazaka, sjedimo mi skupa i kaže on meni:

- Eto, znaš kad ti se neko jako, jako sviđa, lud si za tom osobom, ali znaš da to ne može funkcionisati.
- Znam.
- Znaš da govorim o tebi?
- Znam.
- Stvarno Nato, razlika između nas na papiru nije tako velika, ali u stvarnom životu, znači mnogo.
(Naime, on je bio stariji od mene 9 ili 10 godina, ako se ne varam)

I ja samo slegnula ramenima, pozdravila se s' njim, rekla: "Dobro, al' biće ti žao" i otišla.
E onda se tek on upalio, zvao, molio da razgovaramo, shvatio da se može uprkos razlici u godinama funkcionisati, da bi sa mnom to i bilo vrijedno, bla bla bla.

Nebitno. Mogla sam ja tad reći, pa stani, nije to tako strašno, može se radit na tome, može ovo sve uspjeti, ali Ako ti nisi za 5-6 mjeseci mene dovoljno upoznao da znaš da sam i zrelija od tebe iako si stariji, i ako nijednom za toliko vremena ta razlika nije predstavljala problem, zašto bi nam u vezi predstavljala. I sad da se ja peglam i tebe ubjeđujem.

Ja znam da ja jesam vrijedna da se potrudiš oko veze sa mnom, ali ne želim i njega ubjeđivati u to, to treba sam da zna.
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#149 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by _thedude »

Nastasia wrote:Zaista, ne znam da li se može kvalifikovati pod spasavanjem veze, ali evo jedan lični primjer.

Izlazili smo 5-6 mjeseci, ne mogu reći da je to bila ozbiljna veza, jer nismo je nikad "ozvaničili" ali vodilo je ka' tome. Sve je bilo u savršenom redu, odlično smo se slagali, imali iste poglede na masu stvari, posebno na one bitne stvari koje se tiču veza i odnosa između dvoje ljudi, i tako nakon 5-6 mjeseci izlazaka, sjedimo mi skupa i kaže on meni:

- Eto, znaš kad ti se neko jako, jako sviđa, lud si za tom osobom, ali znaš da to ne može funkcionisati.
- Znam.
- Znaš da govorim o tebi?
- Znam.
- Stvarno Nato, razlika između nas na papiru nije tako velika, ali u stvarnom životu, znači mnogo.
(Naime, on je bio stariji od mene 9 ili 10 godina, ako se ne varam)

I ja samo slegnula ramenima, pozdravila se s' njim, rekla: "Dobro, al' biće ti žao" i otišla.
E onda se tek on upalio, zvao, molio da razgovaramo, shvatio da se može uprkos razlici u godinama funkcionisati, da bi sa mnom to i bilo vrijedno, bla bla bla.

Nebitno. Mogla sam ja tad reći, pa stani, nije to tako strašno, može se radit na tome, može ovo sve uspjeti, ali Ako ti nisi za 5-6 mjeseci mene dovoljno upoznao da znaš da sam i zrelija od tebe iako si stariji, i ako nijednom za toliko vremena ta razlika nije predstavljala problem, zašto bi nam u vezi predstavljala. I sad da se ja peglam i tebe ubjeđujem.

Ja znam da ja jesam vrijedna da se potrudiš oko veze sa mnom, ali ne želim i njega ubjeđivati u to, to treba sam da zna.
Ulazila u vezu a nije ozbiljna veza. Cudno do bola. Izgleda meni da je on tebi podrezao krila ono bas dobro.
A on, diazepam terapija bila? :) :) :) :)
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#150 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Nastasia »

_thedude wrote:
Nastasia wrote:Zaista, ne znam da li se može kvalifikovati pod spasavanjem veze, ali evo jedan lični primjer.

Izlazili smo 5-6 mjeseci, ne mogu reći da je to bila ozbiljna veza, jer nismo je nikad "ozvaničili" ali vodilo je ka' tome. Sve je bilo u savršenom redu, odlično smo se slagali, imali iste poglede na masu stvari, posebno na one bitne stvari koje se tiču veza i odnosa između dvoje ljudi, i tako nakon 5-6 mjeseci izlazaka, sjedimo mi skupa i kaže on meni:

- Eto, znaš kad ti se neko jako, jako sviđa, lud si za tom osobom, ali znaš da to ne može funkcionisati.
- Znam.
- Znaš da govorim o tebi?
- Znam.
- Stvarno Nato, razlika između nas na papiru nije tako velika, ali u stvarnom životu, znači mnogo.
(Naime, on je bio stariji od mene 9 ili 10 godina, ako se ne varam)

I ja samo slegnula ramenima, pozdravila se s' njim, rekla: "Dobro, al' biće ti žao" i otišla.
E onda se tek on upalio, zvao, molio da razgovaramo, shvatio da se može uprkos razlici u godinama funkcionisati, da bi sa mnom to i bilo vrijedno, bla bla bla.

Nebitno. Mogla sam ja tad reći, pa stani, nije to tako strašno, može se radit na tome, može ovo sve uspjeti, ali Ako ti nisi za 5-6 mjeseci mene dovoljno upoznao da znaš da sam i zrelija od tebe iako si stariji, i ako nijednom za toliko vremena ta razlika nije predstavljala problem, zašto bi nam u vezi predstavljala. I sad da se ja peglam i tebe ubjeđujem.

Ja znam da ja jesam vrijedna da se potrudiš oko veze sa mnom, ali ne želim i njega ubjeđivati u to, to treba sam da zna.
Ulazila u vezu a nije ozbiljna veza. Cudno do bola. Izgleda meni da je on tebi podrezao krila ono bas dobro.
A on, diazepam terapija bila? :) :) :) :)
Pa izgleda da nisi shvatio. Nije bila ozbiljna veza, ali nakon 6 mjeseci dejtanja je sve pokazivalo da ide ka tome. Ne izlazis s nekim 6 mjeseci samo zato sto zelis da to bude sex kombinacija :D

Nije mi nista podrezao, jako lijepo je bilo dok je trajalo,ali mi je dovoljna jedna recenica da mi useres volju. Ja sad da se ubjedjujem i nesto radim na tome, nemam zivaca.
Post Reply