Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#101 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by PalaSa Marsa »

Mozda ce se zavoljet k'o niko u zivotu svom. :D
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#102 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ljubicasta27 »

Ma kakvo spasavanje, cim to nizbrdo krene treba iz toga bjezat glavom bez obzira...nista se "slomljeno" ne moze popravit ni spasit...samo se agonija produzava...

Cim ti to spasavat moras nije to to..pokusala jednom i nikad vise! :-D
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#103 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Officer Crabtree »

prvo treba da razmisliš da li je krivica u tebi.
majke mi, jel se vi žene i ranjavate opušcima od cigare po skrivenim dijelovima tijela?

čuj prvo treba da razmisli da li je krivica u njoj, jel imate i sekundu samopouzdanja?
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#104 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by PalaSa Marsa »

Eno, govori u mnozini, eh vala Oficiru, ja misl'a da u tvom selu nema globalizacije. :roll: :mrgreen:
Nesto si djelovo vise fleksibilniji, dal' je intuicija il' 'pak pretskazanje pa da spoznam da si tak'i. :roll: :mrgreen:
Eh Edit: Da bi pit'o neko nesto, mora se predpostavit' odgovor, odnosno dali ima onih koji su spremni odgovorit'. Tako da.. :roll: :D
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#105 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Officer Crabtree »

hipotetsko pitanje družice sa marsa

al osim raščupane, min'starke i mime, te pomalo tebe, ja ovdje ne uviđah emanc'povano žensko na forumu

moderatore ne bih komentir'o
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#106 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by statix »

Ljubicasta27 wrote:Ma kakvo spasavanje, cim to nizbrdo krene treba iz toga bjezat glavom bez obzira...nista se "slomljeno" ne moze popravit ni spasit...samo se agonija produzava...

Cim ti to spasavat moras nije to to..pokusala jednom i nikad vise! :-D
Pa dobro ne mozes ni vjecito bjezat' i trazit ideale, problemi su sastavni dio svake veze...
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#107 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ljubicasta27 »

statix wrote:
Ljubicasta27 wrote:Ma kakvo spasavanje, cim to nizbrdo krene treba iz toga bjezat glavom bez obzira...nista se "slomljeno" ne moze popravit ni spasit...samo se agonija produzava...

Cim ti to spasavat moras nije to to..pokusala jednom i nikad vise! :-D
Pa dobro ne mozes ni vjecito bjezat' i trazit ideale, problemi su sastavni dio svake veze...
Naravno, nije i ne moze sve biti uvijek idealno...mozda se nisam dobro izrazila, ali ako se samo jedna strana trudi i zeli razgovarati (a nisu gluposti u pitanju), nista od toga... :)
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#108 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by radiostar »

Officer Crabtree wrote:hipotetsko pitanje družice sa marsa

al osim raščupane, min'starke i mime, te pomalo tebe, ja ovdje ne uviđah emanc'povano žensko na forumu

moderatore ne bih komentir'o
nekako se iskreno nadam da iz tebe govori ironija :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#109 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Mis mekinjas »

O čemu je ovdje riječ? :roll: :roll: :roll:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#110 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Officer Crabtree »

nekako se iskreno nadam da iz tebe govori ironija
pomješana sa dvosedmičnom nejebicom :lol:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#111 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by PalaSa Marsa »

Officer Crabtree wrote:hipotetsko pitanje družice sa marsa

al osim raščupane, min'starke i mime, te pomalo tebe, ja ovdje ne uviđah emanc'povano žensko na forumu

moderatore ne bih komentir'o
Evo vidi ovo, pa sta je sad ovo pitanje jal' konstatacija. :roll:
Oficire, jesil' me to poceo mrzit' il' me vec u velk'o mrzis? :roll: :D


O zivote, dje da znam.. :roll: :zoka: :D
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#112 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by radiostar »

Officer Crabtree wrote:
nekako se iskreno nadam da iz tebe govori ironija
pomješana sa dvosedmičnom nejebicom :lol:

ja to ne racunam u nejebicu, to je standardno vrijeme izmedju dva seksa... 2 mjeseca, to je vec nesto sto se odrazava na moj karakter i kriterije :D
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#113 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by PalaSa Marsa »

radiostar wrote:
Officer Crabtree wrote:hipotetsko pitanje družice sa marsa

al osim raščupane, min'starke i mime, te pomalo tebe, ja ovdje ne uviđah emanc'povano žensko na forumu

moderatore ne bih komentir'o
nekako se iskreno nadam da iz tebe govori ironija :D
Ma jok to se ovo on samo sali. :lol: :D Ja vjecito cekam kad ce doc' pa da izvrsi klascifikaciju korisnica i da nas potrpa u redove, gdje bi trebale (po nejmu da pripadamo). PS: Oficire postaces mi drag. :mrgreen: :D
Arni:)
Posts: 8
Joined: 11/05/2010 10:36

#114 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Arni:) »

Ljubicasta27 wrote:Ma kakvo spasavanje, cim to nizbrdo krene treba iz toga bjezat glavom bez obzira...nista se "slomljeno" ne moze popravit ni spasit...samo se agonija produzava...

Cim ti to spasavat moras nije to to..pokusala jednom i nikad vise! :-D
:thumbup: isto mislimo
User avatar
kala86
Posts: 10
Joined: 17/03/2010 12:22

#115 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by kala86 »

tri puta pokusala da spasim vezu :oops: i nije uspjelo, nikad vise al stvarno :skoljka:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#116 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Gospoda Ministarka »

kala86 wrote:tri puta pokusala da spasim vezu :oops: i nije uspjelo, nikad vise al stvarno :skoljka:
Covjek samo sebi treba da postavi logicno pitanje, "Sta dovodi do raskida"? ako je odgovor svade i nesuglasice e onda treba da si postavi sljdece pitanje "Sta dovodi do svada i da li suprotna strana je spremna na kompromis i na rjesenje problema" ako nije svako svojim putem ako jeste ni ti raskidi i nesuglasice nece biti cesti i nece biti zbog istih/slicnih stvari.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3361
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#117 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Dupli_skalp »

dobro, slažem se sa onim što su anjusha i gospođa ministarka napisale, ali sad me zanima kako vi reagujete kada primjetite da se partner počinje hladiti, dakle u situacijama kada nema nekog očiglednog problema ili nesuglasice, nego jednostavno primjetite te neke promjene manjeg ili srednjeg intenziteta kod partnera... mislite li da i tada pali razgovor ili neki kalup kontraponašanja ili je to jednostavno ona situacija kada je "time to say goodbye"?
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#118 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ljubicasta27 »

Samo se distanciras i povuces iz svega...sta bude bice :)
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#119 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

radiostar wrote:
Officer Crabtree wrote:hipotetsko pitanje družice sa marsa

al osim raščupane, min'starke i mime, te pomalo tebe, ja ovdje ne uviđah emanc'povano žensko na forumu

moderatore ne bih komentir'o
nekako se iskreno nadam da iz tebe govori ironija :D
Ja takodje :lol:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#120 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Nije nuzno nedostatak samopouzdanja, to sto ljude tjera da se bore do cega im je stalo. Istina, samo jedna strana, i trud sa jedne strane ne donose nista, ali nije lako ni odustati ako ne znas sta se desava. Postoje ljudi koji jednostavno ne dijele svoje probleme i misle da mogu sve sami, i okrenuti im ledja u takvim situacijama, jer vam se cini da to ne ide, po meni nije rjesenje.... tada bi trebalo pokazati i dokazati da vam je zaista stalo....ako vidite da se ni to ne cijeni onda, kao sto neko rece na nekoj temi, svako ko vam okrene ledja, otvorio je put nekom novom i boljem :)
azrasarajevo
Posts: 13
Joined: 16/05/2010 17:54

#121 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by azrasarajevo »

Iz iskustva....komunikacija je jedino pravo rjesenje....od samog pocetka biti iskren, ne taktizirati, biti otvoren sa partnerom, pricati o svemu, zanimati se za partnera, biti obziran i pazljiv i sve se moze...svaka veza ima neke trzavice :p ali ako neko hoce da spasi vezu naravno da ce razgovarati sa partnerom, ako prekine vezu znaci da mu nije stalo ...ha ya.. :D
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#122 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Strpljiva »

vjerujem da su ljudi bili ozbiljniji i manje razmazeni, nego sto su danas...
Ne bih rekla!
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#123 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by anjusha »

eyesburn wrote:dobro, slažem se sa onim što su anjusha i gospođa ministarka napisale, ali sad me zanima kako vi reagujete kada primjetite da se partner počinje hladiti, dakle u situacijama kada nema nekog očiglednog problema ili nesuglasice, nego jednostavno primjetite te neke promjene manjeg ili srednjeg intenziteta kod partnera... mislite li da i tada pali razgovor ili neki kalup kontraponašanja ili je to jednostavno ona situacija kada je "time to say goodbye"?
heh, pa sad... iz licnog iskustva kad sam se ja pomalo hladila, i pravila promjene u svom ponasanju manjeg ili srednjeg inteziteta, znam da je trebalo razgovarati sa mnom. nekad jer nisam znala kako da sama zapocnem razgovor, a nekad jer sam trebala da primjeti da postoji promjena da bih mu mogla reci "time to say goodbye"

znaci, da, razgovor. nekada se stvari mogu promijeniti razgovorom. tj. nekada ne postoji nikakav razlog vazan za to ponasanje, neki lijevi problemi, koji jednostavno utjecu na vezu (problem u porodici, na poslu, u skoli ili sl) ali nemaju direktne veze sa tom vezom, te je bolje partneru dati mogucnost da se izjasni po tom pitanju. da ne ispadne: tresla se planina, rodio se mis. ukoliko je to u pitanju, dobro je dati do znanja partneru da se njegovi problemi cijene ali da postojim i ja tu koja trpim zbog toga... pa da vidimo sta da uradimo u vezi toga. mogu li ti pomoci? treba li ti razgovor na tu temu? da razbijemo taj oklop koji se stvara oko tebe....

a opet, nekad, to je fakat rezultat onog pravog hladjenja. tad je isto razgovor dobar da bi se jednostavno znalo na cemu si. i ako partner i ne kaze rijecima- to je to-kraj,ako je prevelika kukavica za to, opet se moze izvuci dosta iz samog razgovora. pametnom je i jedna dosta.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#124 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by Strpljiva »

nindja wrote:
ok ja gledam da svoju generaciju od 21 do 24 godine, smatram da smo mi (vecina) razmazena u poredjenju sa generacijom nasih roditelja, imamo dosta toga i opet smo nezadovoljni kako u zivotu tako i u vezama, valjda smo kod kuce naucili da nam se ugadja u svacemu, da se trpi nasa arogancija, nekultura, neposvecenost, ljenost itd... i onda ocekujemo da se to isto desavai u vezi itd... i kod najmanje trzavice najlakse je dici ruke... fakat smatram da smo razmazeniji.
Konačno neko priča u prvom licu, a ne u 3.l.m. :)

Ali eto, vidiš ti pričaš o kućnom odgoju kojeg ponesemo preko praga ili ne.

To ga je uvijek bilo i bit' će. Roditelji umnogome doprinose našim pogledima na vezu i odnose u njoj.

Knjiga i odgoj, nema zime onda.
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#125 Re: Jeli moguće spasiti vezu i kako?

Post by PalaSa Marsa »

Moguce je sve ono za sta ima mogucnosti. :D
Post Reply