Jel zna ko nesto o dinami za biciklo?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#1 Jel zna ko nesto o dinami za biciklo?

Post by hrle1976 »

Danas sa starim nako bezveze pricam i poceli od politike a zavrsili na dinami za biciklo, kad veli stari, kad se sjetim srednje skole 60-ih pa jednom prikikom na casu se postavljava razlicita pitanja i ja lupim pitanje: koliko covjek mora brzo voziti bicikli da bi dinama na biciklu pukla (ekplodirala)? Kaze da odgovro nije dobio nego mu reko nastavnik sjedi i budi ozbiljan. Jel zna ko odgovor? :mrgreen: :run:
Naposletku
Posts: 35
Joined: 24/03/2011 20:04

#2 Re: Jel zna ko nesto o dinami za biciklo?

Post by Naposletku »

hrle1976 wrote:Danas sa starim nako bezveze pricam i poceli od politike a zavrsili na dinami za biciklo, kad veli stari, kad se sjetim srednje skole 60-ih pa jednom prikikom na casu se postavljava razlicita pitanja i ja lupim pitanje: koliko covjek mora brzo voziti bicikli da bi dinama na biciklu pukla (ekplodirala)? Kaze da odgovro nije dobio nego mu reko nastavnik sjedi i budi ozbiljan. Jel zna ko odgovor? :mrgreen: :run:

Zar se moze dovesti do eksplozije? Nekom logikom samo moze doci do mehnickog ostecenja iste pri velikom broju obrtaja i zagrijavanju :)
User avatar
nermin.padez
Posts: 926
Joined: 23/05/2012 17:08

#3 Re: Jel zna ko nesto o dinami za biciklo?

Post by nermin.padez »

Sta ce ti tu eksplodirati! Nije pod pritiskom :-) Mogu izgoriti jedino namotaji rotora usled velike struje, i mozda cetkice da se s*ebu :-D Proracunato je to sve kao i jacina magnetnog polja (magnetna indukcija), tu su stalni magneti (mala snaga) da i usled velikih brzina ne prelazi neku maximalnu vrijednost! Taman bi ga i vozio toliko brzo! :-)
(ne)forumas
Posts: 1681
Joined: 02/12/2009 00:08

#4 Re: Jel zna ko nesto o dinami za biciklo?

Post by (ne)forumas »

moras ici 812 km/h i tako jedno 3 sata
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5 Re: Jel zna ko nesto o dinami za biciklo?

Post by quarterback »

pitaj mythbusterse
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#6 Re: Jel zna ko nesto o dinami za biciklo?

Post by stetoskop »

Ja sam nešto rasmišljao da postavim 8 dinama na biciklo i ugradim prekidač koji pravi kratki spoj tim dinamama. To bi koristilo kao retarder koji bi kočio prilikom spuštanja nizbrdo.
E sad me ti zadevera tim eksplozijama, ništa od plana. :D
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#7 Re: Jel zna ko nesto o dinami za biciklo?

Post by hrle1976 »

U mene ti je stari ona pojava covjeka koja je jako stroga a isto veremena ima provalija brdo. Pa tako i ovo :D I ja cisto sumljam da moze eksplodirati ali mozda da se stopi ali opet trebas bicikli jurit dok ne crknes. :lol: Tebalo bi uvesti jednu nocnu etapu na Tour de France, pa im dat po dinamu :lol:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#8 Re: Jel zna ko nesto o dinami za biciklo?

Post by Zviz »

Ako je kineska puknut će omdah! :D
Post Reply