jel vas ikad puca nostalgija?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#176 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by spreca »

Mene bogami pocesto spuca nostalgija.......cesto mi se desi ono.......ma odoh sutra kupiti kartu :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#177 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by exliberal-ex »

Googlerica wrote:
exliberal-ex wrote:Vise me spuca nostalgija za nekim mjestima koje sam obisao turisticki ....posteno da kazem u Sarajevo idem svakih 3-4 godine, samo zato sto imam jos uvijek zivu familiju (vise volim kad im platim kartu pa dodju kod nas u goste) ...inace nesto tesko da bi dosao dole
dobro je,nisam jedina :-D
ma prije su me gledali kao da sam poludio kad sam govorio da mi se neide nazad, da vise volim otic negdje drugo nego u Sarajevo ili u Hrvatsku na par dana ....ili kad odem dole ali usput, kad obilazim neke druge zemlje pa stanem par dana ...kako mozes tako pa dole raja, pa izadjes u grad pa pijes kafu...al kad su ovdje i kad ih zovnes na kafu...joj nemogu, sto da placamo kafu ajde dodji kod mene ili mi kod tebe pa napravimo kafu....mislim :run:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#178 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by Zviz »

Da, ali moja nostalgija nema nista ni sa Jugoslavijom ni sa bilo drugim cime, engo sa nekim preiodom gdje sam ja nesto posebno cinio, uzivao i radio.

Danas mi recimo ide na zivice ova povrsinska digitalizacija, koja ni qurcu nesluzi za nista, prija kapetn broda je mogao putajuce brdo leda nosom u mali osjetiti, znaci znao ga je na KM nosom osjetiti, danas ljudi bez kompjuterja neznaju se ni potpisati a kamol sta drugo. I kaze oslonise na nekoga, sve smotano, ni guzice nezna da opere, a zna upaliti posrani racunar i eto. Nekad davno sam trebao znati tabelu mnozenja sa 6 godina napamet. I ovi mobiteli sve bi ja to zbarani i ukino. Da hoce jednog dana jedna kometa ljuljnuti da malo zaparasi, pa da ova digitalizacija stane. Bio bi najsretnij.
pearlica
Posts: 334
Joined: 19/02/2013 17:33

#179 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by pearlica »

moram da priznam da i mene nostalgija uhvati kada pomislim na vrijeme prije digitalne revolucije. gledam neki stari film, recimo nazoves nekoga iz govornice ako se osoba ne javi znaci da nije kod kuce. danas svi su non stop online, dostupni a ljudi nikada nisu bili vise usamljeni.

iako mi posao ovisi o intenetu i komunikacijama sanjam ponekad da mi je zivjeti u dobi prije toga svega. kada si mogao sjesti u auto i otici negdje i niko nije znao gdje si. odmoris se fino ko covjek. prije gps, fb, mobilnih telefona i svega ostalog. mislim da su ljudi bili puno opusteniji
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#180 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by Googlerica »

exliberal-ex wrote:
Googlerica wrote:
exliberal-ex wrote:Vise me spuca nostalgija za nekim mjestima koje sam obisao turisticki ....posteno da kazem u Sarajevo idem svakih 3-4 godine, samo zato sto imam jos uvijek zivu familiju (vise volim kad im platim kartu pa dodju kod nas u goste) ...inace nesto tesko da bi dosao dole
dobro je,nisam jedina :-D
ma prije su me gledali kao da sam poludio kad sam govorio da mi se neide nazad, da vise volim otic negdje drugo nego u Sarajevo ili u Hrvatsku na par dana ....ili kad odem dole ali usput, kad obilazim neke druge zemlje pa stanem par dana ...kako mozes tako pa dole raja, pa izadjes u grad pa pijes kafu...al kad su ovdje i kad ih zovnes na kafu...joj nemogu, sto da placamo kafu ajde dodji kod mene ili mi kod tebe pa napravimo kafu....mislim :run:
ha ha ha ,identicno iskustvo :-D

ali,sam primjetila ,zadnjih 10 godina svako kaze da je putovanje u BiH skuplje od vecine destinacija,a danas u BiH idu osobe koje imaju roditelje,i kao sto si rekao,vecina placa raditeljima kartu , i roditlejima odgovara,da malo vide svijeta
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#181 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by Zviz »

pearlica wrote:moram da priznam da i mene nostalgija uhvati kada pomislim na vrijeme prije digitalne revolucije. gledam neki stari film, recimo nazoves nekoga iz govornice ako se osoba ne javi znaci da nije kod kuce. danas svi su non stop online, dostupni a ljudi nikada nisu bili vise usamljeni.

iako mi posao ovisi o intenetu i komunikacijama sanjam ponekad da mi je zivjeti u dobi prije toga svega. kada si mogao sjesti u auto i otici negdje i niko nije znao gdje si. odmoris se fino ko covjek. prije gps, fb, mobilnih telefona i svega ostalog. mislim da su ljudi bili puno opusteniji

Da prije si nazove ili se niko nejavi ili se jave recimo, mati, otac i sl. neko drugi od osobe koju trazis, kaze nije ti i gotova prica. A danas kad vidim 7 propustenih poziva od istog broja hocu da popizdim, pa onda poruka sto se nejavis. A kad kazem ljudima da ostavim mobitel kod kuce, jer ga gledam kao modernij stacionarni telefon onda misle da sam pao s marsa. Svi neke profile, svi bi da budu slavi preko interneta - niko nezna kupiti gajbu pive, soka, nesto povrc, voca, hrane, uglja, 4 cigle, resetku od necega i sibice otoc negdje uz neku rijeku ponjet liptu za odbojke ako nema mreze svak nek da po svoje gace splete se mreza i igraj. Bitno je danas igrati one grice kao Farville je*ala, da ih je*ala farmville - mozakim popio PC.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#182 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by exliberal-ex »

To je skroz drugacija prica...ako vam kazem da nisam imao mobilnog do prije par mjecesi hocete li mi vjerovat...a radim ko IT. Svi me pitaju kako to pa nemas telefon pa kako se cujes..imam na poslu telefon, non stop sam na internetu ko hoce da me nadje moze me uvjek kontaktirat ili na poslu ili kod kuce...ako se nejavljam znaci da sam negdje na putu ili sam na kafi..znate gdje pijem bujrum...
Ni ja nisam pristalica ove digitalizacije, te daj GPS u autu, te GPS na telefonute daj facebook u auto..alo ba...popustite ...sad cu na Kubu, tamo nema nista :)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#183 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by Zviz »

exliberal-ex wrote:To je skroz drugacija prica...ako vam kazem da nisam imao mobilnog do prije par mjecesi hocete li mi vjerovat...a radim ko IT. Svi me pitaju kako to pa nemas telefon pa kako se cujes..imam na poslu telefon, non stop sam na internetu ko hoce da me nadje moze me uvjek kontaktirat ili na poslu ili kod kuce...ako se nejavljam znaci da sam negdje na putu ili sam na kafi..znate gdje pijem bujrum...
Ni ja nisam pristalica ove digitalizacije, te daj GPS u autu, te GPS na telefonute daj facebook u auto..alo ba...popustite ...sad cu na Kubu, tamo nema nista :)
Kuba je zakon, kao da stoji vrijeme. Places kad ides kuci. No zezancija. Zaviju ti jednu havanu, malo ruma, plaza, sunce, jos odes tamo gdje one havane motaju, ako si dobar u spanskom i znas dobro da citas najes sebi posao kao citac novina u frabrici :D
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#184 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by Googlerica »

Zviz wrote:
exliberal-ex wrote:To je skroz drugacija prica...ako vam kazem da nisam imao mobilnog do prije par mjecesi hocete li mi vjerovat...a radim ko IT. Svi me pitaju kako to pa nemas telefon pa kako se cujes..imam na poslu telefon, non stop sam na internetu ko hoce da me nadje moze me uvjek kontaktirat ili na poslu ili kod kuce...ako se nejavljam znaci da sam negdje na putu ili sam na kafi..znate gdje pijem bujrum...
Ni ja nisam pristalica ove digitalizacije, te daj GPS u autu, te GPS na telefonute daj facebook u auto..alo ba...popustite ...sad cu na Kubu, tamo nema nista :)
Kuba je zakon, kao da stoji vrijeme. Places kad ides kuci. No zezancija. Zaviju ti jednu havanu, malo ruma, plaza, sunce, jos odes tamo gdje one havane motaju, ako si dobar u spanskom i znas dobro da citas najes sebi posao kao citac novina u frabrici :D
imam ideju kako da vam olakasam problem ,vidim kukate plaho !

Image
Drivee
Posts: 26
Joined: 14/02/2012 14:42

#185 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by Drivee »

samo kad se ozderem kao prase :D
Post Reply