jel vas ikad puca nostalgija?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#1 jel vas ikad puca nostalgija?

Post by mamica papucarka »

kisovita nedjelja, pa me krenulo ovo forumanje :D Jos mi mama rece da je danas u SA prevruceeeeee :D


interesuje me da li vas ikad spuca nostalgija za BiH?
Evo mene poslije dvije i kusur godine, spucala blaga nostalgija. Ustvari, vise mi nedostaje blizina nekih dragih ljudi, nego zgrade i ostalo.
Do sada to nisam ovako osjecala, ali evo bas ja i muz kontamo kako smo ustvari ovdje sami bez ikoga svoga.
Ima li vas jos u takvoj situaciji???
Medjutim, kad sve polozimo na spisak i podvucemo, ispadne da je najbolje ostat tu gdje jesmo. Bar imamo od cega zivjet. Dole, nema sanse da bismo u skorije vrijeme bili koliko toliko materijalno obezbjedjeni.
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#2

Post by shadow »

Dobra si ti, nostalgija tek nakon 2 godine.
Pa ne moras odmah razmisljati o povratku, odes u posjetu, napunis baterije i pichis nazad.
Ja idem redovno 2 puta godisnje, sad sam bio 2 metra (7 i 8 mjesec) a sve mi se cini da cu za Novu "morati" opet skoknuti do sehera. :)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3

Post by pirmin »

K`o da gledam,sad ce opet tenis-mec :oops: "fejs tu fejs" dijaspora :D vs. matica :D .
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#4

Post by shadow »

nece ba zurbrigen, ne smiju ovi iz matice viriti u ovu rubriku :-D
mi u njihove naravno mozemo :)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#5

Post by mamica papucarka »

ma ja sam u Bosni barem cetiri puta godisnje :D Blizu nam. Devet sati autom :D

nego, nek bude bok mec. Ja iz Bosne otisla 2002. tako da imam i domace i dijasporsko iskustvo :wink:
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#6

Post by shadow »

mama29 wrote: Devet sati autom :D
i meni je toliko, samo avionom :)
bjezi ba, bice sad ostali ljubomorni, ides 4 puta godisnje i ti nasla da pricas o nostalgiji. :)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#7

Post by mamica papucarka »

ko ti je kriv sto places guzu u Atlanskom oceanu :lol:
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#8 Re: jel vas ikad puca nostalgija?

Post by Kwaheri »

mama29 wrote:kisovita nedjelja, pa me krenulo ovo forumanje :D Jos mi mama rece da je danas u SA prevruceeeeee :D


interesuje me da li vas ikad spuca nostalgija za BiH?
Evo mene poslije dvije i kusur godine, spucala blaga nostalgija. Ustvari, vise mi nedostaje blizina nekih dragih ljudi, nego zgrade i ostalo.
Do sada to nisam ovako osjecala, ali evo bas ja i muz kontamo kako smo ustvari ovdje sami bez ikoga svoga.
Ima li vas jos u takvoj situaciji???
Medjutim, kad sve polozimo na spisak i podvucemo, ispadne da je najbolje ostat tu gdje jesmo. Bar imamo od cega zivjet. Dole, nema sanse da bismo u skorije vrijeme bili koliko toliko materijalno obezbjedjeni.
mama...uzmi onaj preslani sir...bez hljeba... jedi dok ne osjetish da te proshla...nostalgija...
:D
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#9

Post by teletrader »

mama29 wrote:ma ja sam u Bosni barem cetiri puta godisnje :D Blizu nam. Devet sati autom :D

nego, nek bude bok mec. Ja iz Bosne otisla 2002. tako da imam i domace i dijasporsko iskustvo :wink:

Divi mame...
Ne znam da li je to jedan od onih aksioma koje cine zhivot ali zaista sam se uvjerio da covjek ne mozhe imati i "jare i pare"...
Mene puca nostalgija za Bosnom vec od '84,ali me puca nostalgija pomalo i za Kanadom,za Spanijom,Svicarskom....svim zemljama u kojima sam nekada zhivio,malo duzhe malo krace,sjetim se dragih ljudi sa kojima sam nekada bio intenzivnije u kontaktu ali dzaba,odrodi se covjek i vrijeme ucini svoje... :(
I ta nostalgija je nesto sto ce zauvijek ostati,moji su starci kao relativno mladi otisli iz BiH,ali gdje god da su bili,nisu se nikako navikli i uvijek sanjali o tome da se vrate... S tim sto su oni,za razliku od mnogih,znali povuci rucnu i reci "dosta" "akumualciji kapitala" (ovo se ja sad malo marxisticki izrazhavam) :D i sada provode svoj "Lebensabend" u Sarajevu...
Ja s druge strane lijecim nostalgiju tako sto sam ni tamo ni vamo,mjesecno sam 5-6 dana u sarajevu (nekad i duzhe) a ostatak u nasoj "mahAli"..do kada...ne znam ni ja jer nije ni ovo nesto sto bih nazvao urednim zhivotom
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#10

Post by Ivy »

Redovno...sta cu kad me Trg Svetog Petra ne podsjeca na Bascarsciju...*ebesh ga :) Nije daleko aFionom, nekih sahat, ali uzimaju i ruku i nogu...Okolo kole treba 10-12 sati aVtom ko hoce da se guzelja...ja uzmem trajekt pa se provozam Jadranom, i ujutro sam kuci :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#11

Post by mamica papucarka »

i ja mislim da kada bih se vratila da bi me pomalo pucala nostagija za ovim ovdje :roll: A i neke ljude sam upoznala. ne znam, vjerovatno je ova moja nostagija prolazna.
Bili smo u SA za Bajram i krenuli bas kad je sav onaj narod nagrno na Bare. Ja nesto okinula plakat :D
Muz gleda i veli "jesi li poludjela, sta ti je"???
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#12

Post by Shoba »

spuca mene nostalgija,al za vremenima dok sam studirao prije rata.....ehh, to su bila vremena
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#13

Post by debela »

nije prevruce, neka 23 stepena, oblacno i kisa samo sto nije :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#14

Post by danas »

da citiram... "svi smo nostalgicni za vremenom kada nismo bili nostalgicni ni za cime".... :(

inace, cak i kada me spuca nostalgija, cim dodjem na sa-x odmah se izlijecim -- kako nostalgije tako i iluzija... :-) :-) :-)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#15

Post by mamica papucarka »

obicno od nas vama dodje kisa. Ovdje je bio pljusak :roll:
User avatar
idia
Posts: 764
Joined: 16/10/2006 13:33
Location: Bec

#16

Post by idia »

:oops:
Last edited by idia on 12/11/2007 09:17, edited 1 time in total.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#17

Post by mamica papucarka »

da hoce ukinut vize u BiH ja bih samo ljude vukla sebi :D
zimus mi je bila prijateljica i pravo mi drugacije kad je neka poznata faca u mom novom okruzenju :D

Ovdje sam radila u jednom restoranu sa jednom nasom zenom i nas dvije smo vazda zagledale ljudi kontajuci kako ih odnekud poznajemo :D
Ko, ovaj ili ova su sigurno iz mog kraja :D I poslije smo se ismijale kada smo jedna drugoj rekle sta kontamo.
Nostalgija, ili mahalski mentalitet???Sta ja znam :D
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#18

Post by pape »

:D Nostalgija, .... !!!? ... i ovdje ima cevapa, .... :D ... a i burek se naucilo zakofrciti, ... :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#19

Post by Kwaheri »

pape wrote::D Nostalgija, .... !!!? ... i ovdje ima cevapa, .... :D ... a i burek se naucilo zakofrciti, ... :D
pape imal ashlama, onako da ih s grane poberesh? imal jeribasmi? :D :D :oops:

ups..grozna sam...znam :D
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#20

Post by pape »

zena wrote:
pape wrote::D Nostalgija, .... !!!? ... i ovdje ima cevapa, .... :D ... a i burek se naucilo zakofrciti, ... :D
pape imal ashlama, onako da ih s grane poberesh? imal jeribasmi? :D :D :oops:

ups..grozna sam...znam :D
:) Ima i ashlama, ... malo kasnije prispiju, ... bezbeli na granama su, ... :-)
Nisu ``nako slatke k`o dole, ali ... zelja me mine. Jerbasmi nema, ... sto jes` jes`. :roll:

Ali ima ovoga, ... Image .... to ti je pitahaya, .... eto, ... znas kakav ukus ima kruska, ... eh ... nije joj pitahaya ni nalik, ... :-) :D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#21

Post by Kwaheri »

pape wrote:
zena wrote:
pape wrote::D Nostalgija, .... !!!? ... i ovdje ima cevapa, .... :D ... a i burek se naucilo zakofrciti, ... :D
pape imal ashlama, onako da ih s grane poberesh? imal jeribasmi? :D :D :oops:

ups..grozna sam...znam :D
:) Ima i ashlama, ... malo kasnije prispiju, ... bezbeli na granama su, ... :-)
Nisu ``nako slatke k`o dole, ali ... zelja me mine. Jerbasmi nema, ... sto jes` jes`. :roll:

Ali ima ovoga, ... Image .... to ti je pitahaya, .... eto, ... znas kakav ukus ima kruska, ... eh ... nije joj pitahaya ni nalik, ... :-) :D
bezbeli nekad prispije i do nas ta pitanesto...more bit ima u mercatoru, al ja tamo ne idem :D ne dam moje pare slovencima pa ni za egzotiku... nego sacekat ce ta pita dok je ne skoknem preko... :D

pape ;)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#22

Post by mamica papucarka »

teletrader wrote:
mama29 wrote:ma ja sam u Bosni barem cetiri puta godisnje :D Blizu nam. Devet sati autom :D

nego, nek bude bok mec. Ja iz Bosne otisla 2002. tako da imam i domace i dijasporsko iskustvo :wink:

Divi mame...
Ne znam da li je to jedan od onih aksioma koje cine zhivot ali zaista sam se uvjerio da covjek ne mozhe imati i "jare i pare"...
Mene puca nostalgija za Bosnom vec od '84,ali me puca nostalgija pomalo i za Kanadom,za Spanijom,Svicarskom....svim zemljama u kojima sam nekada zhivio,malo duzhe malo krace,sjetim se dragih ljudi sa kojima sam nekada bio intenzivnije u kontaktu ali dzaba,odrodi se covjek i vrijeme ucini svoje... :(
I ta nostalgija je nesto sto ce zauvijek ostati,moji su starci kao relativno mladi otisli iz BiH,ali gdje god da su bili,nisu se nikako navikli i uvijek sanjali o tome da se vrate... S tim sto su oni,za razliku od mnogih,znali povuci rucnu i reci "dosta" "akumualciji kapitala" (ovo se ja sad malo marxisticki izrazhavam) :D i sada provode svoj "Lebensabend" u Sarajevu...
Ja s druge strane lijecim nostalgiju tako sto sam ni tamo ni vamo,mjesecno sam 5-6 dana u sarajevu (nekad i duzhe) a ostatak u nasoj "mahAli"..do kada...ne znam ni ja jer nije ni ovo nesto sto bih nazvao urednim zhivotom
pa jel se i hanuma tako katapultira kao i ti :? Kako izvodite tako seljakanje :?
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#23

Post by teletrader »

mama29 wrote:
teletrader wrote:
mama29 wrote:ma ja sam u Bosni barem cetiri puta godisnje :D Blizu nam. Devet sati autom :D

nego, nek bude bok mec. Ja iz Bosne otisla 2002. tako da imam i domace i dijasporsko iskustvo :wink:

Divi mame...
Ne znam da li je to jedan od onih aksioma koje cine zhivot ali zaista sam se uvjerio da covjek ne mozhe imati i "jare i pare"...
Mene puca nostalgija za Bosnom vec od '84,ali me puca nostalgija pomalo i za Kanadom,za Spanijom,Svicarskom....svim zemljama u kojima sam nekada zhivio,malo duzhe malo krace,sjetim se dragih ljudi sa kojima sam nekada bio intenzivnije u kontaktu ali dzaba,odrodi se covjek i vrijeme ucini svoje... :(
I ta nostalgija je nesto sto ce zauvijek ostati,moji su starci kao relativno mladi otisli iz BiH,ali gdje god da su bili,nisu se nikako navikli i uvijek sanjali o tome da se vrate... S tim sto su oni,za razliku od mnogih,znali povuci rucnu i reci "dosta" "akumualciji kapitala" (ovo se ja sad malo marxisticki izrazhavam) :D i sada provode svoj "Lebensabend" u Sarajevu...
Ja s druge strane lijecim nostalgiju tako sto sam ni tamo ni vamo,mjesecno sam 5-6 dana u sarajevu (nekad i duzhe) a ostatak u nasoj "mahAli"..do kada...ne znam ni ja jer nije ni ovo nesto sto bih nazvao urednim zhivotom
pa jel se i hanuma tako katapultira kao i ti :? Kako izvodite tako seljakanje :?
Vrlo tesko...pogotovo ako se uzme u obzir cinjenica da smo oboje presli 30 i da nam vise nije do igranja nego do smirivanja...
Bila mi je u posjeti par dana prije Bajrama,natjerala me odmah da promjenim store u stanu :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24

Post by muha_sa »

pape,pape :D
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#25

Post by repeater »

danas wrote:da citiram... "svi smo nostalgicni za vremenom kada nismo bili nostalgicni ni za cime".... :(
sumnjam da je ovakvo vrijeme nekad postojalo, jer svi mi starimo neovisno odakle smo.
Post Reply