jel ima skuterasa ovdje koji znaju o blokadama ?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
lucass
Posts: 7
Joined: 11/10/2013 01:40

#1 jel ima skuterasa ovdje koji znaju o blokadama ?

Post by lucass »

pozz imam skuter yamasaki 150 ccm 2008 god , jel mi neko moze reci gdje imaju blokade i kako da to maknem ,, nemoze ici vise od 70 km/h i nema start nikakav
User avatar
EdoSP
Posts: 319
Joined: 06/03/2013 00:42

#2 Re: jel ima skuterasa ovdje koji znaju o blokadama ?

Post by EdoSP »

Zasto bi uopste postojala blokada na skuteru od 150 kubika ? To je yamasaki. Moguce da je remen istrosen i valjci, zamjeni to dvoje i dobit ces maximalno sto moze taj skuter dati, ako je sve ostalo ispravno.
RLewis
Posts: 493
Joined: 04/02/2013 13:33

#3 Re: jel ima skuterasa ovdje koji znaju o blokadama ?

Post by RLewis »

Davno sam se prestao baviti tim, ali predpostavljam da je taj yamasaki 4t i tako da se i nisi nesto usrecio s njim, nevjerujem da ima neke blokade, a ni ubrzanje im nije bajno
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#4 Re: jel ima skuterasa ovdje koji znaju o blokadama ?

Post by Stjui »

lucass wrote:pozz imam skuter yamasaki 150 ccm 2008 god , jel mi neko moze reci gdje imaju blokade i kako da to maknem ,, nemoze ici vise od 70 km/h i nema start nikakav
EdoSP wrote:Zasto bi uopste postojala blokada na skuteru od 150 kubika ? To je yamasaki. Moguce da je remen istrosen i valjci, zamjeni to dvoje i dobit ces maximalno sto moze taj skuter dati, ako je sve ostalo ispravno.
kinezi imaju blokade do 125 ccm.doduše,ne bi me čudilo da se ispostavi i da ovaj njegov od 150 ccm ima blokade.tako da,@lucass,ako imaš odgovarajući alat,možeš to sam provjeriti,al bolje majstoru odvuć.blokade se obično nalaze u auspuhu(cijev koja se stavlja da suzi auspuh) i na variomatu(limeni prsten)...i još nešto,ta bi kubikaža trebala ići nekih 90 km/h i sa blokadama,tako da bi trebao provjerit neke druge stvari.možda je prljav karburator,možda su istrošene rolice,izlizan remen.ja bih to prvo provjerio.
lucass
Posts: 7
Joined: 11/10/2013 01:40

#5 Re: jel ima skuterasa ovdje koji znaju o blokadama ?

Post by lucass »

hvala vam na pomoci , ja mislim da ima blokade , crijevo ima u aspuhu a mislim da ima i na variomatu tako da cu provjeriti , a i morat cu cdi mjenjat , zelim da ga maksimalno sredim , ovako nema nista vise snage od onih 50 ccm
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#6 Re: jel ima skuterasa ovdje koji znaju o blokadama ?

Post by kijamet insan »

Znaju i na mehanizam igle na karburatoru ubaciti prsten koji onemogucava potpuno otvaranje gasa.. Provjeri i to ;-)
Tkanton
Posts: 203
Joined: 01/12/2012 20:32

#7 Re: jel ima skuterasa ovdje koji znaju o blokadama ?

Post by Tkanton »

Blokade na Kinezima nisu tu džabe ako je skineš brzo ce ti puknut remen zbog toga što se prvo iskrivi variomat u najgorem slučaju ode radilica. Ako hoćeš da dobiješ bolji start skini samo prsten na variomatu sto ce ti sjebat
sve ovo gore
Post Reply