Jel ima njima lijeka?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sebilj
Posts: 439
Joined: 13/04/2007 11:39

#1 Jel ima njima lijeka?

Post by sebilj »

Nekako kad vidim tri prsta podignuta u zrak u nekoj atmosferi koja mirise na mrznju, negdje tamo preko u onoj zemlji nebeskog naroda, ne marim za to, skoro pa naviko...
Al maloprije gledam scene iz Melburna gdje navijaci Djokovica "slave" njegovu titulu uz zastave i tri prsta u zrak sa tolikim zadovoljstvom na licima pjevajuci "...sve su straze djenerala Draze...." !!! , pitam se jel njima ima lijeka ???
Ja mislim da nema !!!
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#2 Re: Jel ima njima lijeka?

Post by Umjetnik a »

sebilj wrote:Nekako kad vidim tri prsta podignuta u zrak u nekoj atmosferi koja mirise na mrznju, negdje tamo preko u onoj zemlji nebeskog naroda, ne marim za to, skoro pa naviko...
Al maloprije gledam scene iz Melburna gdje navijaci Djokovica "slave" njegovu titulu uz zastave i tri prsta u zrak sa tolikim zadovoljstvom na licima pjevajuci "...sve su straze djenerala Draze...." !!! , pitam se jel njima ima lijeka ???
Ja mislim da nema !!!
možda
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#3

Post by anais_nin »

a kome to "njima"? :shock:
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#4

Post by sibelius »

ja se pitam da li ima lijeka za nas sport i kada cemo gledati jednog naseg djokovica u melburnu na grand slam-u

e vala, tad bi i merlina mogao pjevati :D
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#5

Post by Baby Jane »

sibelius wrote:ja se pitam da li ima lijeka za nas sport i kada cemo gledati jednog naseg djokovica u melburnu na grand slam-u

e vala, tad bi i merlina mogao pjevati :D
sto ti smeta Merlin ? :D
bilo bi i nasih, samo kad bi ministarstvo davalo novac za treninge, i za igrace, a ne u dzepove kojekakvih mafijasa....kod nas je i sport politika :oops:
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#6

Post by sibelius »

Baby Jane wrote:
sibelius wrote:ja se pitam da li ima lijeka za nas sport i kada cemo gledati jednog naseg djokovica u melburnu na grand slam-u

e vala, tad bi i merlina mogao pjevati :D
sto ti smeta Merlin ? :D
bilo bi i nasih, samo kad bi ministarstvo davalo novac za treninge, i za igrace, a ne u dzepove kojekakvih mafijasa....kod nas je i sport politika :oops:
e pa dok ne upucamo ministra u koljeno da zaboravi na karijeru do kraja zivota :D e onda ce biti para vjeruj mi i kada odgojimo mladica koji nece poslije treninga piti u retru ili centralu i sl...

vidis da je i kod srba sport politika, ali cini se...globalna :)
User avatar
sebilj
Posts: 439
Joined: 13/04/2007 11:39

#7

Post by sebilj »

anais_nin wrote:a kome to "njima"? :shock:
imaju u postu rijeci jedne hushkachko-koljachke pjesme pa ces vidjet ko su oni :-?
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#8

Post by Prozor »

Nek´ masu sami sebi, al´ meni u lice nek´ se ne unose...
smayo
Posts: 141
Joined: 26/01/2008 11:17

#9

Post by smayo »

Pa eto misle da ce njihov zivot biti bolji zato sto je djokovic osvojio turnir.
Ma navijaci su me uvijek fascinirali :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10 Re: Jel ima njima lijeka?

Post by mIRCerka »

sebilj wrote:Nekako kad vidim tri prsta podignuta u zrak u nekoj atmosferi koja mirise na mrznju, negdje tamo preko u onoj zemlji nebeskog naroda, ne marim za to, skoro pa naviko...
Al maloprije gledam scene iz Melburna gdje navijaci Djokovica "slave" njegovu titulu uz zastave i tri prsta u zrak sa tolikim zadovoljstvom na licima pjevajuci "...sve su straze djenerala Draze...." !!! , pitam se jel njima ima lijeka ???
Ja mislim da nema !!!
Vec je bila tema o ekstremnim navijacima u Australiji...kad su igrali cro i sr timovi u dijaspori...
Meni je drago sto se Novak nije poveo time... a navijaci...sto su dalje od matice, to su vece "patriote"....vec vidjeno vise puta...
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#11

Post by elSaik »

Ne može se izliječiti onaj koji ne želi da se izliječi.
mala od skandala
Posts: 207
Joined: 10/09/2007 15:24
Location: tamo gdje je sve po mom

#12 Re: Jel ima njima lijeka?

Post by mala od skandala »

sebilj wrote:Nekako kad vidim tri prsta podignuta u zrak u nekoj atmosferi koja mirise na mrznju, negdje tamo preko u onoj zemlji nebeskog naroda, ne marim za to, skoro pa naviko...
Al maloprije gledam scene iz Melburna gdje navijaci Djokovica "slave" njegovu titulu uz zastave i tri prsta u zrak sa tolikim zadovoljstvom na licima pjevajuci "...sve su straze djenerala Draze...." !!! , pitam se jel njima ima lijeka ???Ja mislim da nema !!!
DNK niko ne "izliječi" :D
User avatar
ZZZlica
Posts: 397
Joined: 17/08/2006 15:43

#13

Post by ZZZlica »

Nije to DNK, nego mitologija - epske pričice i pjesmice koje se prenose "s koljena na koljeno"... mislim, da je DNK, lako bi se riješilo genetskom manipulacijom (al' je to malčice fašistički... Dr. Mengele)... s mitologijom je teže, puno se, bre, lagalo, decenijama, vijekovima... treba ono što se zove "reality check" :roll:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#14

Post by _BosanaC »

Ja mislim da su trenutno veci problem oni koji pjevaju te pjesme uz ta ista tri prsta u onom najistocnijem Sarajevu, u Banja Luci, Visegradu, Foci, nego neki supci koji su otisli pitaj Boga kad u Melburn.

Da hoce i ovi 'nasi' svi otici u Melburn pa tamo mahati i pjevati sta god hoce, ja bih bio pravo rahat.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#15 Re: Jel ima njima lijeka?

Post by cyprus »

mala od skandala wrote:
sebilj wrote:Nekako kad vidim tri prsta podignuta u zrak u nekoj atmosferi koja mirise na mrznju, negdje tamo preko u onoj zemlji nebeskog naroda, ne marim za to, skoro pa naviko...
Al maloprije gledam scene iz Melburna gdje navijaci Djokovica "slave" njegovu titulu uz zastave i tri prsta u zrak sa tolikim zadovoljstvom na licima pjevajuci "...sve su straze djenerala Draze...." !!! , pitam se jel njima ima lijeka ???Ja mislim da nema !!!
DNK niko ne "izliječi" :D
Ova izjava iako je predpostavljam zajebancija ne liči mi baš na dobro :-) .
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16 Re: Jel ima njima lijeka?

Post by mIRCerka »

cyprus wrote:
mala od skandala wrote:
sebilj wrote:Nekako kad vidim tri prsta podignuta u zrak u nekoj atmosferi koja mirise na mrznju, negdje tamo preko u onoj zemlji nebeskog naroda, ne marim za to, skoro pa naviko...
Al maloprije gledam scene iz Melburna gdje navijaci Djokovica "slave" njegovu titulu uz zastave i tri prsta u zrak sa tolikim zadovoljstvom na licima pjevajuci "...sve su straze djenerala Draze...." !!! , pitam se jel njima ima lijeka ???Ja mislim da nema !!!
DNK niko ne "izliječi" :D
Ova izjava iako je predpostavljam zajebancija ne liči mi baš na dobro :-) .
mala ti ima problem sa izrazavanjem, sto me jako cudi...
umjesto da napise da DNK poremcenih extremista niko ne izlijeci, ona ti obiljezi komplet dijasporu u AUS :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#17

Post by jefferson »

sibelius wrote:ja se pitam da li ima lijeka za nas sport i kada cemo gledati jednog naseg djokovica u melburnu na grand slam-u

e vala, tad bi i merlina mogao pjevati :D
Marin Cilic, rodjeni bosanac i hercegovac, igrao za BiH do prije par godina.
HTS mu ponudio stan i sto sta, i poceo igrati za HR!
I nek je, kad je ovo zemlja cevapa i fudbala, a i o tome se moze diskutovati.
Danas Marin predstavlja HR, i svi znaju za HR kroz Ivanisevica, Dubrovnik, Marina, majoli, vaterpoliste, fudbalere, kosarkase (Petrovic, Kukoc, radja itd) a ne kroz Tudjmana i Suska.
Ali eto, zato Brankovic ima vikendicu u Sloveniji, i skija tamo, dok nasi teniski talenti pucaju za ameriku u skole jer im nema ko snositi basnoslovne troskove turnira.
mala od skandala
Posts: 207
Joined: 10/09/2007 15:24
Location: tamo gdje je sve po mom

#18 Re: Jel ima njima lijeka?

Post by mala od skandala »

cyprus wrote:
mala od skandala wrote:
sebilj wrote:Nekako kad vidim tri prsta podignuta u zrak u nekoj atmosferi koja mirise na mrznju, negdje tamo preko u onoj zemlji nebeskog naroda, ne marim za to, skoro pa naviko...
Al maloprije gledam scene iz Melburna gdje navijaci Djokovica "slave" njegovu titulu uz zastave i tri prsta u zrak sa tolikim zadovoljstvom na licima pjevajuci "...sve su straze djenerala Draze...." !!! , pitam se jel njima ima lijeka ???Ja mislim da nema !!!
DNK niko ne "izliječi" :D
Ova izjava iako je predpostavljam zajebancija ne liči mi baš na dobro :-) .

Ne, nije zajebancija, vidiš da sam smrtno ozbiljna...sluti i liči na zlo :D
(i piše se preTpostavljam :-) :D )
Post Reply