Jeftine avio karte

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

-B_S-
Posts: 43
Joined: 01/11/2010 18:55
Location: Sarajevo

#1 Jeftine avio karte

Post by -B_S- »

Prvo, ne znam da li ova tema uopšte treba da bude ovde tj. znam da ne treba, ali ne znam gde da je otvorim :D

Treba mi neka avio kompanija koja daje jeftine karte za destinaciju Sarajevo-Frankfurt i natrag, pa ako nešto znate...javite. Hvala.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2 Re: Jeftine avio karte

Post by sheilak »

Jesi pogledao na stranici german wingsa?

Imaju letove, izmedju ostalog, Sarajevo-Köln/Bonn i Sarajevo-Stuttgart. Mozda i to odgovara, ako ne nadjes nesto drugo.

:)
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#3 Re: Jeftine avio karte

Post by Better Man »

Najbolje ti je da rovis po internetu i budi siguran da ces naci jeftine karte. Niposto nemoj ici po agencijama u Sarajevu jer ces daleko skuplje proci. Samo cu navesti primjer da su meni prosle godine u Centrotransu rekli da povratna karta Sarajevo-London-Sarajevo sa Croatia Airlensom kosta 685 KM, a ja ti tu istu kartu sa Croatia Airlensom kupim preko interneta i platim 465 KM i ustedim 220 KM.
-B_S-
Posts: 43
Joined: 01/11/2010 18:55
Location: Sarajevo

#4 Re: Jeftine avio karte

Post by -B_S- »

sheilak wrote:Jesi pogledao na stranici german wingsa?

Imaju letove, izmedju ostalog, Sarajevo-Köln/Bonn i Sarajevo-Stuttgart. Mozda i to odgovara, ako ne nadjes nesto drugo.

:)

Ova je prejeftina, ali nema Sarajeva.


@Better Man, ima jeftinih letova, ali je problem taj što u ponuđenim gradovima nema Sarajeva!
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#5 Re: Jeftine avio karte

Post by cico x »

pokusaj na ...
norwegianair,opodo,kayak,tuifly,germanwings
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#6 Re: Jeftine avio karte

Post by LeonardoAC »

Better Man wrote:Najbolje ti je da rovis po internetu i budi siguran da ces naci jeftine karte. Niposto nemoj ici po agencijama u Sarajevu jer ces daleko skuplje proci. Samo cu navesti primjer da su meni prosle godine u Centrotransu rekli da povratna karta Sarajevo-London-Sarajevo sa Croatia Airlensom kosta 685 KM, a ja ti tu istu kartu sa Croatia Airlensom kupim preko interneta i platim 465 KM i ustedim 220 KM.
jesi to bio u Londonu ? :shock:
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#7 Re: Jeftine avio karte

Post by 1946 »

:lol:
-B_S-
Posts: 43
Joined: 01/11/2010 18:55
Location: Sarajevo

#8 Re: Jeftine avio karte

Post by -B_S- »

cico x wrote:pokusaj na ...
norwegianair,opodo,kayak,tuifly,germanwings

Hvala.
barbar
Posts: 264
Joined: 15/01/2011 15:12

#9 Re: Jeftine avio karte

Post by barbar »

-B_S- wrote:
cico x wrote:pokusaj na ...
norwegianair,opodo,kayak,tuifly,germanwings

Hvala.
Norwegian nemaš iz Sarajeve do ljeta (idu iz Beograda tokom čitave sezone)
User avatar
afrikanac
Posts: 92
Joined: 12/07/2008 01:26

#10 Re: Jeftine avio karte

Post by afrikanac »

cico x wrote:pokusaj na ...
norwegianair,opodo,kayak,tuifly,germanwings
Imaš i ovdje - http://www9.condor.com/tcf-eu/index.jsp
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#11 Re: Jeftine avio karte

Post by VjecitiStudent »

Better Man wrote:Najbolje ti je da rovis po internetu i budi siguran da ces naci jeftine karte. Niposto nemoj ici po agencijama u Sarajevu jer ces daleko skuplje proci. Samo cu navesti primjer da su meni prosle godine u Centrotransu rekli da povratna karta Sarajevo-London-Sarajevo sa Croatia Airlensom kosta 685 KM, a ja ti tu istu kartu sa Croatia Airlensom kupim preko interneta i platim 465 KM i ustedim 220 KM.
Isao u London????
:D
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#12 Re: Jeftine avio karte

Post by Better Man »

-B_S- wrote:
sheilak wrote:Jesi pogledao na stranici german wingsa?

Imaju letove, izmedju ostalog, Sarajevo-Köln/Bonn i Sarajevo-Stuttgart. Mozda i to odgovara, ako ne nadjes nesto drugo.

:)

Ova je prejeftina, ali nema Sarajeva.


@Better Man, ima jeftinih letova, ali je problem taj što u ponuđenim gradovima nema Sarajeva!
Ali ipak se može nači jeftinih karata i da ima Sarajevo.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#13 Re: Jeftine avio karte

Post by braca »

Vidim da se Air Bosna reklamira sa karatama od po 109 euro sa svim taksama za Amsterdam, Keln i jos neke destinacije. Ovo je jeftinije od najjeftinijeg, samo da nije neka podvala kao sto su bili dali promociju leta za Amsterdam po cijeni od 145 euro, a posto je i ovo bilo povoljno, ja sam odmah otisao da ih izblefam i rekao sam dajte mi odmah deset karata za Amsredam po cijeni od 145 euro, da bi mi napirlitana dama na salteru Air Bosne rekla da je ta cijena od 145 euro SAMO ZA PRVE DVIJE KARTE KOJE SE KUPE ZA TAJ NEKI LET.

No, mislim da je ova cijena koja je jos niza i koja glasi 109 euro za sada regularna, treba otici ili nazvati i provjeriti, samo sa njima oprezno i precizno pitati da li su ukljucene SVE takse u Amsterdamu (ili Kelnu) na aerodromu u ovu cijenu, jasno i precizno pitati, znaju da prevare, odnosno igrom rijeci da izmanipuliraju putnike.

Sretno gdje god se islo.
User avatar
boston_c
Posts: 399
Joined: 22/03/2006 12:53

#14 Re: Jeftine avio karte

Post by boston_c »

kani se ovih oficijelnih stranica kompanija... otidji na ove strancie, ukucaj zeljenu dectinaciju, datum itd. automatski ce ti naci najjeftinije opcije od svih mogucih kompanija. Sta ovdje nades najjeftinije, to ti je to... ne moze bolje ;-)

http://www.expedia.com/

http://www.cheapflug.de/?source=intl-CF ... google.com

http://www.rumbo.com/viajes/vuelos/home.do
Mrs.Zurbrigen
Posts: 696
Joined: 25/09/2008 11:27

#15 Re: Jeftine avio karte

Post by Mrs.Zurbrigen »

letenje za sarajevo zimi je kao neka tombola. dva dana idu avioni, onda ne idu, onda opet idu. onda krenu pa se vrate... :D
User avatar
hrusta
Posts: 485
Joined: 24/11/2006 15:01
Location: Per ardua ad astra....

#16 Re: Jeftine avio karte

Post by hrusta »

Mrs.Zurbrigen wrote:letenje za sarajevo zimi je kao neka tombola. dva dana idu avioni, onda ne idu, onda opet idu. onda krenu pa se vrate... :D
u toku rata su u UN-u to nazivali: "Maybe Airlines", doduse zbog drugih razloga osim magle..........
-B_S-
Posts: 43
Joined: 01/11/2010 18:55
Location: Sarajevo

#17 Re: Jeftine avio karte

Post by -B_S- »

braca wrote:Vidim da se Air Bosna reklamira sa karatama od po 109 euro sa svim taksama za Amsterdam, Keln i jos neke destinacije. Ovo je jeftinije od najjeftinijeg, samo da nije neka podvala kao sto su bili dali promociju leta za Amsterdam po cijeni od 145 euro, a posto je i ovo bilo povoljno, ja sam odmah otisao da ih izblefam i rekao sam dajte mi odmah deset karata za Amsredam po cijeni od 145 euro, da bi mi napirlitana dama na salteru Air Bosne rekla da je ta cijena od 145 euro SAMO ZA PRVE DVIJE KARTE KOJE SE KUPE ZA TAJ NEKI LET.

No, mislim da je ova cijena koja je jos niza i koja glasi 109 euro za sada regularna, treba otici ili nazvati i provjeriti, samo sa njima oprezno i precizno pitati da li su ukljucene SVE takse u Amsterdamu (ili Kelnu) na aerodromu u ovu cijenu, jasno i precizno pitati, znaju da prevare, odnosno igrom rijeci da izmanipuliraju putnike.

Sretno gdje god se islo.
Bio sam, ali sve je popunjeno do marta tj. skoro do aprila!!! ftf??? Predpostavio sam da je to samo mamac, a posle ti oni ponude karte od 400km!
Mrs.Zurbrigen
Posts: 696
Joined: 25/09/2008 11:27

#18 Re: Jeftine avio karte

Post by Mrs.Zurbrigen »

hrusta wrote:
Mrs.Zurbrigen wrote:letenje za sarajevo zimi je kao neka tombola. dva dana idu avioni, onda ne idu, onda opet idu. onda krenu pa se vrate... :D
u toku rata su u UN-u to nazivali: "Maybe Airlines", doduse zbog drugih razloga osim magle..........
da, mogu mislit... trenutacno je samo magla... ali maybe airlines je dobar naziv... :D
igor_80
Posts: 25
Joined: 19/01/2011 21:33

#19 Re: Jeftine avio karte

Post by igor_80 »

Pozdrav,

Interesuje me da li neko zna koliko se kreće cijena karte Sarajevo-Stuttgart u jednom smjeru?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20 Re: Jeftine avio karte

Post by uglavnomja »

boston_c wrote:kani se ovih oficijelnih stranica kompanija... :thumbup: :thumbup: :thumbup: otidji na ove strancie, ukucaj zeljenu dectinaciju, datum itd. automatski ce ti naci najjeftinije opcije od svih mogucih kompanija. Sta ovdje nades najjeftinije, to ti je to... ne moze bolje ;-)

http://www.expedia.com/

http://www.cheapflug.de/?source=intl-CF ... google.com

http://www.rumbo.com/viajes/vuelos/home.do
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21 Re: Jeftine avio karte

Post by uglavnomja »

igor_80 wrote:Pozdrav,

Interesuje me da li neko zna koliko se kreće cijena karte Sarajevo-Stuttgart u jednom smjeru?

jednosmjerna iznosi cca 70% i vise od dvosmjerne, a ponekad je jeftinije uzeti povratnu nego jednosmjernu. samo malo truda, zarovi se u ove stranbice, nadji neki datum lsjedece godine, i dzabalesku :D

http://www.momondo.no/multicity/?Search ... e&NA=false

ovdje jednosmjerna 217 eur, povratna 299 eur.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#22 Re: Jeftine avio karte

Post by iceman ze »

Da li je neko rezervisao karte on line putem www.rumbo.com? Prvi put na ovaj nacin pa sam nepovjerljiv. Hvala!
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#23 Re: Jeftine avio karte

Post by drndalo »

Ne ja bogumi, ali nemoj da ti to bude reper, procitaj po web-u ima li iskustava s njima...
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#24 Re: Jeftine avio karte

Post by Paulaner »

Meni je potrebna pomoc..
Zelim rezervisat povratnu Sarajevo-Antalija medjutim ne poklapaju mi se termini na svim ovim stranicama za rezervaciju letova sa onim sto pise na stranici aerodroma Sarajevo.
Znaci ove neke stranice mi nude razne termine polaska a na nasem aerodromu tj. njihovoj stranici pisu samo 2 u 11 i 12 h
Sta sad da radim,kome da vjerujem??
Let je u Septembru jedino logicno mi se namece da ce tad biti i vise letova?
Konkretno radi se o stranici opodo.de i nadjem sve detalje leta,pise kad se polijece,gdje se presjeda ali na stranici naseg aerodroma pise drugi termin polijetanja.
Zvao sam aerodrom,niko se ne javlja,sta da radim?
User avatar
Pokusaj_sa
Posts: 137
Joined: 09/03/2011 12:35

#25 Re: Jeftine avio karte

Post by Pokusaj_sa »

Sarajevo - Phoenix AZ(USA)
Ne mora iz Sarajeva polazak biti.. na ljeto bih isao.. povratna me zanima nazalost.. za porodicu (muz zena i dvoje djece 5 god + 1god
Post Reply