Jednokratna pomoc u hrani, odjeci i obuci za Hasanovice

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
strongwoman
Posts: 1311
Joined: 23/02/2007 08:36

#1 Jednokratna pomoc u hrani, odjeci i obuci za Hasanovice

Post by strongwoman »

Prije par dana na dnevniku TVSA bio je prilog o 9-oclanoj porodici Hasanovic iz Hrasnice koji zive u jako teskim uslovima. Roditelji ne rade, majka i jedno djete su oboljeli.

Moja zamisao je da se zainteresovani za pomoc u odjeci i hrani jave kako bi se organizovali oko ove akcije. Za prvu pomoc da kupimo osnovne namirnice. Bilo bi dobro ako neko ima odjece i obuce za djecu da me kontaktiraju kako bi se dogovorili oko preuzimanja iste.

Kcerke imaju 16, 13, 8 i 6 godina, sin 9 i blizanci, djecak i djevojcica 4,5 god.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#2 Re: Jednokratna pomoc u hrani, odjeci i obuci za Hasanovice

Post by melbaa »

Predlazem da im kupimo i sto treba za zimnicu, pored klix pomoći u hrani.
Zimnica: krompir, kupus, paprike za kiseljenje, .... to barem nije skupo dole na pijaci, a njima ce zimus i te kako dobro doci.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3 Re: Jednokratna pomoc u hrani, odjeci i obuci za Hasanovice

Post by HAVANA »

Imam dosta odjece i obuce za ove curice od 6 i 8 godina.Za ostalo se cujemo. :wink:
strongwoman
Posts: 1311
Joined: 23/02/2007 08:36

#4 Re: Jednokratna pomoc u hrani, odjeci i obuci za Hasanovice

Post by strongwoman »

HAVANA wrote:Imam dosta odjece i obuce za ove curice od 6 i 8 godina.Za ostalo se cujemo. :wink:
Supeeeeeeeeeeeeer :thumbup:
orange
Posts: 129
Joined: 27/05/2003 00:00

#5 Re: Jednokratna pomoc u hrani, odjeci i obuci za Hasanovice

Post by orange »

Pridruzujem se i ja sto se tice odjece i obuce za ove djevojcice, konf. broj je 38-40 i nadam se da ce posluziti starijim djevojcicama ili majci... stvari su fine i ocuvane.

Gdje i kad se treba donijeti?
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#6 Re: Jednokratna pomoc u hrani, odjeci i obuci za Hasanovice

Post by melbaa »

E, jos da se dogovorimo gdje da se sastanemo :)
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#7 Re: Jednokratna pomoc u hrani, odjeci i obuci za Hasanovice

Post by melbaa »

Ako ima da je neko jos zainteresovan da ucestvuje u pomoci sto u hrani ili gardarobi za ovu obitelj sa sestoro djece, neka se javi, jer bih ja sutra poslije podne ili najkasnije u srijedu ujutro otisla do Hrasnice da odnesem ovo nesto malo hrane i gardarobe za djecu sto smo do sada skupili.
:sax:
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#8 Re: Jednokratna pomoc u hrani, odjeci i obuci za Hasanovice

Post by melbaa »

Dragi moji,
Jutros sam bila u Hrasnici i odnijela skupljenu robu i hranu porodici Hasanovic.
Ono sto sam vidjela kako zive na prilogu TV Sarajevo je nista u odnosu kako to izgleda u stvarnosti. Ne mogu vam opisati... A djecica sve jedno drugome od uha do uha, neznas koja je ljepsa, lijepo vaspitana ... ...
To gdje zive se ne moze nazvati ni barakom, prije nekom udjericom... ...
Njihova majka Zikreta i otac se puno zahvaljuju svima koji su mislili na njih i darovali im to sto su darovali. Vjerujte mi da im puno, jako puno znaci.

Ako neko osjeti potrebu da opet nesto daruje, neka mi se javi na PP da dam upute kako doci do njih.
Post Reply