Jedinstvo opozicije u FBiH

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#26 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Control panel »

duh_sa_sjekirom wrote: 03/06/2020 12:25 Vala, kad je Fahro mučenik mogao zanemariti svoju sujetu i obuzdati ego pa koalirati sa onima koji su ga, kako sam kaže progonili onda može svak'
:D
Neko ce sve ucini za fotelju, a neko ne da obraza za 1000 fotelja.
I onda kad neko kaze svi su isti.
Mrs.
Najlicaa
Posts: 10
Joined: 03/06/2020 12:49

#27 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Najlicaa »

Opozicija se počela buditi i zaista imaju šta za reći i pokazati.
Najviše me očarava Narod i pravda i njihov duh za borbu!
Zaista na mnogim primjerima sam primjetila počevši iz mog mjesta Zenica.. Ljudi(clanovi NiP) su sili maske i te dijelili po terenu bez da su se promovirali u medijima, a da ne govorim o aktivizmu!
Tu su i Naša stranka i mnogi koji su dio opozicije.. Koji bi ubrzo trebali postati pozicija!
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#28 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by bersK »

4500 wrote: 03/06/2020 12:30

svako ko glumi trecu stranu namjerno ili ne namjerno pomaze SDA i satelitima.
vidite li gdje zivimo vidite li sa cime se mi borimo? kakva treca strana?
zapitajte se kome ta treca strana uzima glasove. hoce li ijedan uhljeb glasati slucajno za tog sto bude glumio trecu stranu?
evo sad imamo i Radoncica koji glumi tu trecu opciju,kako da ne, Komsic je izmislio tu trecu opciju, sta sad hoce Hadzikadic? da on sam mijenja sistem?

evo nas, spremni smo da podrzimo opoziciju, ja za sebe licno mogu reci da mi se svidjaju neke stvari u SDP, neke u NS, neke u NiP, glasacu za onoga ko pokaze da se zna dogovarati, bilo koju stranku u opoziciji.
i Hadzikadic ima posebnu harizmu, ali ako neces sa nama u opoziciju ti si meni isti kao bilo koji SDA kandidat.
Tačno tako, lik koji glumi nekog posebnog i na konto toga se promoviše kao da je nešto novo i vrti istu priču koju narod voli da čuje. Neće da bude opozicija, a neće ni sa SDA. Znači hoćeš sa SDA. Danima po medijima prosipa neku kliše priču kako je njemu samo narod bitan, pa jos se toliko osili pa napada opoziciju i misli da su oni na protestima sve njegova raja.

Sama ta izjava da neće ni sa kim u koaliciju pred izbore dovoljno govori koliko on hoće da bude general poslije bitke, pa kad vidi koliko je ko ušićario da mu se prišlepa. SDP, NS, NBL i SDP bi se što prije trebali odreći PZP-a ili ga makar pozvati na razgovor da mu objasne neke stvari da se ne pravi svecem.

Hadžikadić pokušava da zaguši opoziciju, ali nije računao na toliku koheziju različitosti. Očigledno je računao na to da će se NS i NiP poklati. Pa ljudi su stvorili najbolju Vladu Kantona Sarajevo od postojanja institucije, a da ih jedan izbirljivi i egoistični novi kolačić razjedini :run:

U ovom sistemu jasno se zna koje isti stvorio, ko ga održava i ko je konfront tom sistemu. Šta sad ti izvodiš? Koji si ti faktor da nećeš ništa?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#29 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Kikibombona »

4500 wrote: 03/06/2020 12:30 Apsolutno ne treba da se opozicija svede na jednu stranku,
na kraju krajeva u ovoj opoziciji u KS, NiP i NS su ideološki totalno različite stranke, pogledaj samo reakciju na Gay paradu,
i u mnogo drugih slučajeva ce se stavovi suprostavljat. Ali pokazali su da mogu se dogovarat i to je put koji treba slijediti.
Niko to nije ni rekao.

Zelio sam reci da je potrebno okupiti sto vise opozicionih stranka u jedan blok.

...

Za sada imamo:

SDP
NS
NiP
NBL
Damir Niksic

...

Ja sam za to da se u ovu ekipu ubaci Senad Sepic, sta god o njemu mislili. On ipak ima podrsku 30-ak hiljada ljudi sto nije zanemarivo. Dokazao se kao anti-SDA opcija, odbio je sa njima uci u vlast. Zajedno sa NS djeluje u parlamentu. Mislim da je prosao test.

...

Tu bih jos dodao Kasumovica, Amru Babic iz Visokog. Dokazano kontra SDA.

...

ASDA je vec tamna strana. U Zenici koaliraju sa SDA i radi se o ljudima... ne znam kako da ih opisem. :roll: :-x Zenicka ASDA je sodoma i gomora. Isto vazi za PDA koliko mogu vidjeti, jos su bliski Radoncicu. Ni oni nisu opcija.

O DF i SBB ne zelim govoriti, SDA sateliti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#30 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Kikibombona »

Najlicaa wrote: 03/06/2020 14:28 Opozicija se počela buditi i zaista imaju šta za reći i pokazati.
Najviše me očarava Narod i pravda i njihov duh za borbu!
Zaista na mnogim primjerima sam primjetila počevši iz mog mjesta Zenica.. Ljudi(clanovi NiP) su sili maske i te dijelili po terenu bez da su se promovirali u medijima, a da ne govorim o aktivizmu!
Tu su i Naša stranka i mnogi koji su dio opozicije.. Koji bi ubrzo trebali postati pozicija!
Da. Procitao sam saopstenje vezano za NK Celik koje je za svaku pohvalu. :thumbup:

NiP se pokazao kao pozuzdan partner Nasoj stranci iako su ideoloski totalno razliciti. Kao sta kaze Edin Forto: oko ideologija cemo se poslije razracunati, hajmo sada napraviti koaliciju koja ne krade.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#31 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by geralt »

Kikibombona wrote: 03/06/2020 14:54 Ja sam za to da se u ovu ekipu ubaci Senad Sepic, sta god o njemu mislili. On ipak ima podrsku 30-ak hiljada ljudi sto nije zanemarivo. Dokazao se kao anti-SDA opcija, odbio je sa njima uci u vlast. Zajedno sa NS djeluje u parlamentu. Mislim da je prosao test.
Sepic je nebitan lik, nesto tipa Jerlagic i Halilovic. Od tih 30 000 glasova, 10 000 je dobio u Zenici na racun Kasumovica (koji mu vise nije u stranci), a stranka mu se raspala. U svom Cazinu nije uspio dobiti ni 10% glasova.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#32 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by El_comadante »

trebaju se dogovoriti, ako ima ego do dozvoli. razjedinjeni nemogu mnogo toga postići. barem trebaju ići za zajedničkim načenicima općina a svak oza sebe za OV.
herzegowac
Posts: 146
Joined: 01/01/2019 19:03

#33 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by herzegowac »

Nema potrebe za jednom strankom. Postoji nesto sto se zove koalicija i takva se prijavljuje na izbore. Zasto vec NiP nije pokrenuo nesto takvo, ne znam, ali cini se kao jedini hrabri da nesto ucine (uz NS koja ima svoje ideoloske utege).
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#34 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Styling »

El_comadante wrote: 03/06/2020 16:01 trebaju se dogovoriti, ako ima ego do dozvoli. razjedinjeni nemogu mnogo toga postići. barem trebaju ići za zajedničkim načenicima općina a svak oza sebe za OV.
Ja bih cak u manjim opstinama isla i sa zajednickom listom kandidata za OV. SDA vs. svi ostali.
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#35 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by kluz franjo »

Zbog kontrole biračkog i brojačkog procesa su bitne odvojene liste kandidata za OV.
herzegowac
Posts: 146
Joined: 01/01/2019 19:03

#36 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by herzegowac »

kluz franjo wrote: 03/06/2020 16:38 Zbog kontrole biračkog i brojačkog procesa su bitne odvojene liste kandidata za OV.
Ima smisla.
winpin
Posts: 849
Joined: 16/05/2020 17:08

#37 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by winpin »

Napravili su državu sa dva entiteta, 3 nacionalna ključa u svemu, fizički sve izdjelili na 3 pošte, 3 telekoma, 3 elektroprivrede, na 3 miliona ljudi, na 3 religije i 3 vjerske zajednice. Sve u svemu 15 država u jednoj. Pa su kao da sve osiguraju stavili OHR sa faktički neograničenom moći a kad je došlo vrijeme da OHR može nešto značajno uraditi za sirotinju ove zemlje su ubacili PIC gdje postoji 15 predstavnika zemalja koji se svi dojednog moraju složit oko neke stvari da bi se djelovalo. Jasno je da je to nemoguće i da takva 100% demokratija ne postoji igdje u sličnom kontekstu, odnosno sve su napravili da ništa ne urade. Visoki predstavnik je trebao raditi sam kako misli da treba, a ne tražit dozvolu od nekog američkog il ruskog seratora. Doduše i taj predstavnik je mogao bit Amer ili Rus.
Onda su pustili da se stvar razvija 25 godina gdje su domaći lopovi dokazali da nam ne trebaju ni Hitler ni Staljin, dovoljan je brat, rođak, tetak, ujak, stric. Svi su dokazali da obožavaju pare i da će gazit i preko najbližih da nagrabe što više, a kamo li svijeta koji im je stran.
Sirotinji a i svakom ko drži do sebe kao čovjek su ostali protesti da pometemo zlo koje nas okružuje. Sloboda vam neće doći sama, ova država je zarobljena i samo ozbiljan bunt ozbiljnog broja ljudi može stvari početi vraćati u našu korist. U suprotnom umrijećemo ko kompletni robovi luđaka koji nas vode. Prestanite slušat ljigavce koji izmišljaju razloge zašto ne treba ići na proteste. Nebitan je povod, slabo je bitan i organizator, bitno je da se skupe ljudi a onda će energija sama da propriča i uradi se šta treba.

O.U.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#38 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by El_comadante »

herzegowac wrote: 03/06/2020 16:35 Nema potrebe za jednom strankom. Postoji nesto sto se zove koalicija i takva se prijavljuje na izbore. Zasto vec NiP nije pokrenuo nesto takvo, ne znam, ali cini se kao jedini hrabri da nesto ucine (uz NS koja ima svoje ideoloske utege).
netreba jedna stranka, medjutim netreba ni 50+. npr ima lijevih 4-5 može biti smo SDP, pa ovamo NS i NiP na cerntru nepotrebe 10ak stranaka itsl.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#39 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by El_comadante »

Styling wrote: 03/06/2020 16:36
El_comadante wrote: 03/06/2020 16:01 trebaju se dogovoriti, ako ima ego do dozvoli. razjedinjeni nemogu mnogo toga postići. barem trebaju ići za zajedničkim načenicima općina a svak oza sebe za OV.
Ja bih cak u manjim opstinama isla i sa zajednickom listom kandidata za OV. SDA vs. svi ostali.
trebali bi možda razmišljati da uzmu ove lokalne zajedno npr TA (tuzlanska alternativa), SUND (živinice čini mi se) itl, jer razvodnjavaju glasove,
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#40 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by putokaz1 »

TA u Tuzli ima svoju ulogu da sačuva većina Jasmina Imamovića
i SUND su prešli negdje da li SDP ili tako što
Vaša Zeleno-crvena koalicija iz KS ,kao opoziciona, se ne prenosi van KS
Jedina Opozicija izvan KS su SDP i koji ''Nezavisni'' načelnik koji je nastao iz SDA
Glasači će podržati bilo kojeg zajedničkog Kandidata pa makar on bio i SDA Spavač
1,SDP brani svoje stečene Načelnike i oni moraju biti kandidati-NS to ne prihvata pa izbaci nekog ČIČAK iz TZ
2,Nezavisni bivši SDA će se opet samokandidirat
3,NIP preletači su bili do juče u SDA i njima nije strano bit u SDA
Nema tu jedinstva
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#41 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Billy The Pljuc »

winpin wrote: 03/06/2020 18:36
Napravili su državu sa dva entiteta, 3 nacionalna ključa u svemu, fizički sve izdjelili na 3 pošte, 3 telekoma, 3 elektroprivrede, na 3 miliona ljudi, na 3 religije i 3 vjerske zajednice. Sve u svemu 15 država u jednoj. Pa su kao da sve osiguraju stavili OHR sa faktički neograničenom moći a kad je došlo vrijeme da OHR može nešto značajno uraditi za sirotinju ove zemlje su ubacili PIC gdje postoji 15 predstavnika zemalja koji se svi dojednog moraju složit oko neke stvari da bi se djelovalo. Jasno je da je to nemoguće i da takva 100% demokratija ne postoji igdje u sličnom kontekstu, odnosno sve su napravili da ništa ne urade. Visoki predstavnik je trebao raditi sam kako misli da treba, a ne tražit dozvolu od nekog američkog il ruskog seratora. Doduše i taj predstavnik je mogao bit Amer ili Rus.
Onda su pustili da se stvar razvija 25 godina gdje su domaći lopovi dokazali da nam ne trebaju ni Hitler ni Staljin, dovoljan je brat, rođak, tetak, ujak, stric. Svi su dokazali da obožavaju pare i da će gazit i preko najbližih da nagrabe što više, a kamo li svijeta koji im je stran.
Sirotinji a i svakom ko drži do sebe kao čovjek su ostali protesti da pometemo zlo koje nas okružuje. Sloboda vam neće doći sama, ova država je zarobljena i samo ozbiljan bunt ozbiljnog broja ljudi može stvari početi vraćati u našu korist. U suprotnom umrijećemo ko kompletni robovi luđaka koji nas vode. Prestanite slušat ljigavce koji izmišljaju razloge zašto ne treba ići na proteste. Nebitan je povod, slabo je bitan i organizator, bitno je da se skupe ljudi a onda će energija sama da propriča i uradi se šta treba.

O.U.
Otprilike isto razmišljam a ima nas još na forumu sa istim ili sličnim mišljenjem, ovo se ne može drugačije odraditi, mora se izaći na ulice i rušiti sve i jednu instituciju, ove strance pošutati u "tri lepe" a stoku pozatvarati. Vladajuće političke elite drugačije neće sići s vlasti, sve sam ubjeđeniji da nas nikakvi izbori neće dovesti do promjena a svi dosadašnji izlasci na iste su bili uzaludni.

Sloboda se krvlju plaća.
User avatar
addem
Posts: 2767
Joined: 13/02/2004 00:00

#42 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by addem »

Ova tema je pokazatelj zasto nema jedinstva opozicije.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#43 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Nivelacija »

Mislio sam da nema gorih od SDA dok nisam upoznao ovaj otpad SDA tipa ASDA kadrove Kukic PDA, Kasumovic..
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#44 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by putokaz1 »

Nivelacija wrote: 03/06/2020 23:51 Mislio sam da nema gorih od SDA dok nisam upoznao ovaj otpad SDA tipa ASDA kadrove Kukic PDA, Kasumovic..
i Eldin Vreće Snaga Centra pa NB pa SDA
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#45 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Billy The Pljuc »

Bude li izbora vjerujem da će izlaznost biti velika, samo ujedinjena opozicija će imati neku šansu a i mi s njima. Jasno je to i njima i nama, hoće li opstati i ojačati do te mjere da se napravi dovoljno štete ovom zlu ostaje da se vidi.

Ja lično a i moji izlazimo na izbore ako ih bude i dajemo glasove onima kojima nikada do sada nismo davali i u krajnjem slučaju potpuno je nebitno ko će to biti sve dok je opozicija.

Neko gore već napisa da radi izbornog procesa ne mogu ići sa zajedničkim listama ali mogu sa zajedničkim kandidatima za mjesto načelnika i to je jedina formula za uspjeh.

Svaka izdaja bloka kao što smo to na žalost vidjeli na primjerima SDP-a u prošlosti te friškijih primjera SBB-a i DF-a znači definitivno zadnji čavao oliti ekser u kovčeg "pokušaja od države" BiH.

Ukoliko se desi da se opozicija ne dogovori ili dogovori a neko izda opet, meni će to osobno biti znak da od nas nikad ništa neće biti i da se konačno treba ići odavde.

Sve u oglase i pored činjenice da sam u klubu +50 pa opet negdje iz početka, isključivo radi djece, moje je prošlo svakako.
Last edited by Billy The Pljuc on 04/06/2020 09:27, edited 1 time in total.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#46 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by high_volume »

4500 wrote: 03/06/2020 12:30 Apsolutno ne treba da se opozicija svede na jednu stranku,
na kraju krajeva u ovoj opoziciji u KS, NiP i NS su ideološki totalno različite stranke, pogledaj samo reakciju na Gay paradu,
i u mnogo drugih slučajeva ce se stavovi suprostavljat. Ali pokazali su da mogu se dogovarat i to je put koji treba slijediti.

Shvatite vi da su stranke odraz ljudi koji glasaju za njih (barem u teoriji),
za SDP i NS ce glasati ljudi koji su drugacijih razmišljanja od ovih u NiP,
ali ako imamo 10-20% razlike oko nekih stvari, ipak imamo 80-90% istih ciljeva.
vrijedi se boriti za to.
jer alternativa nam je... da nama vladaju ljudi sa kojima nemamo nista zajednicko, dinastija koja je sama sebi svrha, ogrezla u kriminal.
Zadatak lidera stranaka opozicije ali i ljudi u strankama,je da iskomuniciraju i riješe razlike na najbolji moguci nacin dakle kompromisi i dogovori.
isto kao sto se mi poštujemo na poslu svi koji nisu kriminalci, lopovi i prevaranti, bez obzira za koga ko glasa.

Nema trece strane!!!

jedna opcija SDA i sateliti (na celu sa SBB i DF)
druga opcija opozicija.

svako ko glumi trecu stranu namjerno ili ne namjerno pomaze SDA i satelitima.
vidite li gdje zivimo vidite li sa cime se mi borimo? kakva treca strana?
zapitajte se kome ta treca strana uzima glasove. hoce li ijedan uhljeb glasati slucajno za tog sto bude glumio trecu stranu?
evo sad imamo i Radoncica koji glumi tu trecu opciju,kako da ne, Komsic je izmislio tu trecu opciju, sta sad hoce Hadzikadic? da on sam mijenja sistem?

evo nas, spremni smo da podrzimo opoziciju, ja za sebe licno mogu reci da mi se svidjaju neke stvari u SDP, neke u NS, neke u NiP, glasacu za onoga ko pokaze da se zna dogovarati, bilo koju stranku u opoziciji.
i Hadzikadic ima posebnu harizmu, ali ako neces sa nama u opoziciju ti si meni isti kao bilo koji SDA kandidat.
:thumbup: Upravo tako, "opozicija" trenutnoj vlasti u Kantonu Sarajevo, moguće u Tuzli, može proći isključivo po provjerenom modelu "partnerstva u vlasti", kako je djelovala u svom mandatu Fortine Vlade. To znači vrlo često odustajanje od nekih svojih programa i principa i prihvaćanje drugih. Ono što se u životu ljudi naziva tolerancijom, ovdje je politički pragmatizam, zajednički interes i saradnja.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#47 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Kikibombona »

high_volume wrote: 04/06/2020 09:16

:thumbup: Upravo tako, "opozicija" trenutnoj vlasti u Kantonu Sarajevo, moguće u Tuzli, može proći isključivo po provjerenom modelu "partnerstva u vlasti", kako je djelovala u svom mandatu Fortine Vlade. To znači vrlo često odustajanje od nekih svojih programa i principa i prihvaćanje drugih. Ono što se u životu ljudi naziva tolerancijom, ovdje je politički pragmatizam, zajednički interes i saradnja.
Jebes opoziciju ako ce biti jedinstvena u samo jednom gradu.

Tema glasi Jedinstvo opozicije u FBiH.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#48 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Styling »

Kikibombona wrote: 04/06/2020 09:22
high_volume wrote: 04/06/2020 09:16

:thumbup: Upravo tako, "opozicija" trenutnoj vlasti u Kantonu Sarajevo, moguće u Tuzli, može proći isključivo po provjerenom modelu "partnerstva u vlasti", kako je djelovala u svom mandatu Fortine Vlade. To znači vrlo često odustajanje od nekih svojih programa i principa i prihvaćanje drugih. Ono što se u životu ljudi naziva tolerancijom, ovdje je politički pragmatizam, zajednički interes i saradnja.
Jebes opoziciju ako ce biti jedinstvena u samo jednom gradu.

Tema glasi Jedinstvo opozicije u FBiH.
Opozicija bi morala biti jedinstvena u cijeloj BiH.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#49 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by El_comadante »

trebalo bi se ukrupniti ako ikako može. npr koalicija oko SDPa (USD, SDU, GS i slične lijeve stranke), oko NiPa (NBL, PzP...) i naša stranka.
User avatar
shbc
Posts: 3325
Joined: 20/07/2012 12:13

#50 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by shbc »

Styling wrote: 04/06/2020 10:29
Kikibombona wrote: 04/06/2020 09:22
high_volume wrote: 04/06/2020 09:16

:thumbup: Upravo tako, "opozicija" trenutnoj vlasti u Kantonu Sarajevo, moguće u Tuzli, može proći isključivo po provjerenom modelu "partnerstva u vlasti", kako je djelovala u svom mandatu Fortine Vlade. To znači vrlo često odustajanje od nekih svojih programa i principa i prihvaćanje drugih. Ono što se u životu ljudi naziva tolerancijom, ovdje je politički pragmatizam, zajednički interes i saradnja.
Jebes opoziciju ako ce biti jedinstvena u samo jednom gradu.

Tema glasi Jedinstvo opozicije u FBiH.
Opozicija bi morala biti jedinstvena u cijeloj BiH.
Koliko nacuh cetvorka ce zajedno nastupiti i van KS, samo jos nisu detalje dogovorili pa ne izlaze javno sa tim
Locked