Jedinstvo opozicije u FBiH

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#76 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Tesla Edison »

Dokle god su na sceni razni Hadžikadići, Komšići i njima slični, jedinstva nema.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#77 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Opetja033 »

high_volume wrote: 04/06/2020 11:24
Industrialyzer wrote: 04/06/2020 11:10 Dino najavio zajednicki nastup u vise opcina van KS, spominjao je srednjobosanski, a u RS spominje cak i SDA kao partnera.
Naša Stranka kao partner NiP-u u "četvorci" sigurno neće ući ni u kakav oblik zajedništva sa SDA.

Ne može i NiP ulaziti u partnerstvo sa SDA ni na kojem nivou, nigdje, jer bi time derogirao partnerstvo u "četvorci" u FBiH. Partnerstvo podrazumijeva "političku toleranciju", ustupke jedne ili druge strane spram svojih interesa. Ne može NiP davati ustupke SDA, SDA bi sigurno tražio i neke benefite i bolje pozicije i u FBiH, naročito u KS, a to bi tek bilo neprincipijelno od NiP. Niti NiP ima kapacitet odlučivati za svoje interese u ime svih ostalih.

Ako je ovako izjavio Konaković, njegovo učešće u "četvorci" treba preispitati, definirati NiP strategiju. Nipošto ne treba ići ka vlasti i na vlast po svaku cijenu. Bez obzira na definiciju politike, bilo bi kontraproduktivna svaka koalicija, svako koketiranje sa strankama koje su na vlasti dugo vremena, koje su rivali "četvorci" i koje su dovele BiH politiku, društvo i privredu na poziciju na kojoj se sada nalazimo.

Partner "četvorci" može biti SDS, ali svi zaboravljaju da je Vrhovni sud RBiH još krajem '92. zabranio politički rad ove stranke. Odluka koja nikad nije prestala, ali je i nema u javnosti, "zaboravljena negdje u dubinama sudskih ladica" :-)
Treba li sad proispitivati ulogu NS unutar Cetvorke? :mrgreen:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /200611138

https://www.faktor.ba/vijest/sedam-stra ... ima-/86320

Sta kazes na ovo? Zasto sutis i ne osudjujes? Imas li neki komentar?

Svaka cast na odluci NS, ovo je jako odgovoran pristup. Za razliku od nekih forumasa koji u zivotu nisu posjetili nijednu povratnicku zajednicu i kojima je drzava na potezu od Kozije cuprije do M. Dvora.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#78 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by RunnerX »

Povratnici nikako ne smiju ispaštati zbog političkih sukoba u Federaciji, s tim da se SDA mora dobro pritegnuti i usloviti. Oni i njihovi mediji nikako ne smiju koristiti podršku opozicije u promotivne svrhe. To je veoma neugodna situacija za opoziciju, najviše za SDP i treba joj se veoma pažljivo i oprezno pristupiti.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#79 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by high_volume »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 10:45
Svaka cast na odluci NS, ovo je jako odgovoran pristup. Za razliku od nekih forumasa koji u zivotu nisu posjetili nijednu povratnicku zajednicu i kojima je drzava na potezu od Kozije cuprije do M. Dvora.
Zašto bi forumaši trebali posjećivati povratničke zajednice, naročito 25 godina od njihovog formiranja :? Zašto bi forumaši trebali raditi poslove najviših predstavnika državne vlasti, pa i međunarodne zajednice, naročito onih predstavnika koji su godinama bili na visokim stranačkim ili političkim pozicijama, sa koje su mogli riješiti ili svojom ingerencijom učiniti da se prije riješi problem povratnika i konačno implementira Anex 7 Daytona :-)

Želiš li reći da je političarima mjesto u skupštinama i vladama, visokom pozicijaam u strankama, a da forumaši treba da rade njihove političke poslove, i rješavaju društvene i državne probleme... :lol: :lol:
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#80 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Opetja033 »

high_volume wrote: 12/06/2020 11:10
Opetja033 wrote: 12/06/2020 10:45
Svaka cast na odluci NS, ovo je jako odgovoran pristup. Za razliku od nekih forumasa koji u zivotu nisu posjetili nijednu povratnicku zajednicu i kojima je drzava na potezu od Kozije cuprije do M. Dvora.
Zašto bi forumaši trebali posjećivati povratničke zajednice, naročito 25 godina od njihovog formiranja :? Zašto bi forumaši trebali raditi poslove najviših predstavnika državne vlasti, pa i međunarodne zajednice, naročito onih predstavnika koji su godinama bili na visokim stranačkim ili političkim pozicijama, sa koje su mogli riješiti ili svojom ingerencijom učiniti da se prije riješi problem povratnika i konačno implementira Anex 7 Daytona :-)

Želiš li reći da je političarima mjesto u skupštinama i vladama, visokom pozicijaam u strankama, a da forumaši treba da rade njihove političke poslove, i rješavaju društvene i državne probleme... :lol: :lol:
Pa zato sto se pravis pametan i zelis da kreiras politiku povratnickih zajednica. A to je itekako poprilicno ljigavo obzirom da nisi posjetio nijednu i da piskaras o necemu o cemu nikakve, ma ni blage, predstave i znanja nemas. Ako vec imas stav oko necega trebao bi da imas makar osnovnog znanja i iskustva po tom pitanju. Naravno, nije zabranjeno ni gluposti i nebuloze piskarati ali te onda niko ne shvata kao ozbiljnog sagovornika.

Nego nisi prokomentarisao odluku NS-a. Treba li sada preispitivati njihovu ulogu unutar Cetvorke? :mrgreen:
I shvatas li koliko si ispao.... Da ne kazem sta.

Bilo kakav komentar'? Nesto? Jer si bio vrlo glasan po pitanju NiP-a i Konakoviceve najave podrske SDA kandidatu u Srebrenici. Optuzivao si za izdaju, za razbijanje Cetvorke, itd, itd.

A sada hinjavo, podlo sutis i nemas ama bas nikakav komentar.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#81 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by high_volume »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 11:16
high_volume wrote: 12/06/2020 11:10
Opetja033 wrote: 12/06/2020 10:45
Svaka cast na odluci NS, ovo je jako odgovoran pristup. Za razliku od nekih forumasa koji u zivotu nisu posjetili nijednu povratnicku zajednicu i kojima je drzava na potezu od Kozije cuprije do M. Dvora.
Zašto bi forumaši trebali posjećivati povratničke zajednice, naročito 25 godina od njihovog formiranja :? Zašto bi forumaši trebali raditi poslove najviših predstavnika državne vlasti, pa i međunarodne zajednice, naročito onih predstavnika koji su godinama bili na visokim stranačkim ili političkim pozicijama, sa koje su mogli riješiti ili svojom ingerencijom učiniti da se prije riješi problem povratnika i konačno implementira Anex 7 Daytona :-)

Želiš li reći da je političarima mjesto u skupštinama i vladama, visokom pozicijaam u strankama, a da forumaši treba da rade njihove političke poslove, i rješavaju društvene i državne probleme... :lol: :lol:
Pa zato sto se pravis pametan i zelis da kreiras politiku povratnickih zajednica. A to je itekako poprilicno ljigavo obzirom da nisi posjetio nijednu i da piskaras o necemu o cemu nikakve, ma ni blage, predstave i znanja nemas. Ako vec imas stav oko necega trebao bi da imas makar osnovnog znanja i iskustva po tom pitanju. Naravno, nije zabranjeno ni gluposti i nebuloze piskarati ali te onda niko ne shvata kao ozbiljnog sagovornika.

Nego nisi prokomentarisao odluku NS-a. Treba li sada preispitivati njihovu ulogu unutar Cetvorke? :mrgreen:
I shvatas li koliko si ispao.... Da ne kazem sta.

Bilo kakav komentar'? Nesto? Jer si bio vrlo glasan po pitanju NiP-a i Konakoviceve najave podrske SDA kandidatu u Srebrenici. Optuzivao si za izdaju, za razbijanje Cetvorke, itd, itd.

A sada hinjavo, podlo sutis i nemas ama bas nikakav komentar.
Sve što sam pisao na ovu temu, potpisao bih i u realnom životu. Naročito kod podrške SDA kandidatu za poziciju načelnika Srebrenice.

A koliko znam, Naša Stranka ima politiku protiv bilo kakve političke konekcije sa SDA. Podrška SDA kandidata za načelnika je podrška za SDA politiku, i ako je Kojović dao saglasnost za političku podršku SDA kandidatu, ne znači nužno podršku stranke i stranačkih tijela i članova.

Osim toga, prestani sa seljačkim etiketiranjem i podmuklim vrijeđanjima, da ne bi otišao nazad u skokovima ...
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#82 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Opetja033 »

high_volume wrote: 12/06/2020 11:23
Opetja033 wrote: 12/06/2020 11:16
high_volume wrote: 12/06/2020 11:10

Zašto bi forumaši trebali posjećivati povratničke zajednice, naročito 25 godina od njihovog formiranja :? Zašto bi forumaši trebali raditi poslove najviših predstavnika državne vlasti, pa i međunarodne zajednice, naročito onih predstavnika koji su godinama bili na visokim stranačkim ili političkim pozicijama, sa koje su mogli riješiti ili svojom ingerencijom učiniti da se prije riješi problem povratnika i konačno implementira Anex 7 Daytona :-)

Želiš li reći da je političarima mjesto u skupštinama i vladama, visokom pozicijaam u strankama, a da forumaši treba da rade njihove političke poslove, i rješavaju društvene i državne probleme... :lol: :lol:
Pa zato sto se pravis pametan i zelis da kreiras politiku povratnickih zajednica. A to je itekako poprilicno ljigavo obzirom da nisi posjetio nijednu i da piskaras o necemu o cemu nikakve, ma ni blage, predstave i znanja nemas. Ako vec imas stav oko necega trebao bi da imas makar osnovnog znanja i iskustva po tom pitanju. Naravno, nije zabranjeno ni gluposti i nebuloze piskarati ali te onda niko ne shvata kao ozbiljnog sagovornika.

Nego nisi prokomentarisao odluku NS-a. Treba li sada preispitivati njihovu ulogu unutar Cetvorke? :mrgreen:
I shvatas li koliko si ispao.... Da ne kazem sta.

Bilo kakav komentar'? Nesto? Jer si bio vrlo glasan po pitanju NiP-a i Konakoviceve najave podrske SDA kandidatu u Srebrenici. Optuzivao si za izdaju, za razbijanje Cetvorke, itd, itd.

A sada hinjavo, podlo sutis i nemas ama bas nikakav komentar.
Sve što sam pisao na ovu temu, potpisao bih i u realnom životu. Naročito kod podrške SDA kandidatu za poziciju načelnika Srebrenice.

A koliko znam, Naša Stranka ima politiku protiv bilo kakve političke konekcije sa SDA. Podrška SDA kandidata za načelnika je podrška za SDA politiku, i ako je Kojović dao saglasnost za političku podršku SDA kandidatu, ne znači nužno podršku stranke i stranačkih tijela i članova.

Osim toga, prestani sa seljačkim etiketiranjem i podmuklim vrijeđanjima, da ne bi otišao nazad u skokovima ...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kakav patetican pokusaj pravdanja i spina. :lol:

Naravno da ova otvorena podrska znaci upravo to: podrsku zajednickom (SDA) kandidatu za nacelnika od strane Nase Stranke. Kako u Srebrenici tako i u Velikoj Kladusi.

Nasa Stranka podrzava SDA kandidata za nacelnika u Srebrenici. Tacka. Svaka im cast na odluci, ispravan i pravi put. Nisam nimalo iznenadjen poznavajuci Pedju. To je covjek 1/1.

Sto se tice nacina na koji ti se obracam: sve po zasluzi. Bljuvao si vatru na Konakovicevu izjavu oko podrske zajednickom kandidatu u Srebrenici a onda si hinjski, jadno, pateticno sutio kada je ta podrska dosla i od NS. I sta ti drugo mogu reci osim ono sto sam napisao? Da si osudio NS bio bi principijelan, ne bih se slozio sa tobom ali bih te postovao. Ovako si ispao samo patetican i licemjeran.
Ako ti ne odgovara kako ti se obracam imas punu slobodu da me prijavis administraciji. Ali mi ti neces odredjivati sta cu pisati. Jasno?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#83 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by The 51st State »

RunnerX wrote: 12/06/2020 10:55 Povratnici nikako ne smiju ispaštati zbog političkih sukoba u Federaciji, s tim da se SDA mora dobro pritegnuti i usloviti. Oni i njihovi mediji nikako ne smiju koristiti podršku opozicije u promotivne svrhe. To je veoma neugodna situacija za opoziciju, najviše za SDP i treba joj se veoma pažljivo i oprezno pristupiti.
najgore je sto ce sda supci vjerovatno minirati gdje mogu ala vukosavlje, no to je njima na cast i zato ce biti poslani na politicku periferiju kako na lokalnim tako i parlamentarnim izborima.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#84 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by high_volume »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 11:36
Sto se tice nacina na koji ti se obracam: sve po zasluzi. Bljuvao si vatru na Konakovicevu izjavu oko podrske zajednickom kandidatu u Srebrenici a onda si hinjski, jadno, pateticno sutio kada je ta podrska dosla i od NS. I sta ti drugo mogu reci osim ono sto sam napisao? Da si osudio NS bio bi principijelan, ne bih se slozio sa tobom ali bih te postovao. Ovako si ispao samo patetican i licemjeran.
Ako ti ne odgovara kako ti se obracam imas punu slobodu da me prijavis administraciji. Ali mi ti neces odredjivati sta cu pisati. Jasno?
Obraćat ćeš mi se na način propisan normama ovog foruma, i na način usklađen sa normama ponašanja pristojnih ljudi, uz uvažavanje različitosti, pa i u političkim stavovima, bez uvreda i poniženja, naročito drskih, onako kako se i ja prema tebi obraćam. Ne drugačije, ne primitivno, ne seljački podlo i s omalovažavanjem i diskreditacijom mojih političkih stavova, naročito kad je riječ o NiP, Konakoviću, njegovoj identifikaciji sa SDA, i odnosu NS unutar "četvorke" u kojoj dominira NiP koristeći Konakovićevu agresivnu retoriku i politiku dominecije spram ostale tri članice.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#85 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Opetja033 »

high_volume wrote: 12/06/2020 11:51
Opetja033 wrote: 12/06/2020 11:36
Sto se tice nacina na koji ti se obracam: sve po zasluzi. Bljuvao si vatru na Konakovicevu izjavu oko podrske zajednickom kandidatu u Srebrenici a onda si hinjski, jadno, pateticno sutio kada je ta podrska dosla i od NS. I sta ti drugo mogu reci osim ono sto sam napisao? Da si osudio NS bio bi principijelan, ne bih se slozio sa tobom ali bih te postovao. Ovako si ispao samo patetican i licemjeran.
Ako ti ne odgovara kako ti se obracam imas punu slobodu da me prijavis administraciji. Ali mi ti neces odredjivati sta cu pisati. Jasno?
Obraćat ćeš mi se na način propisan normama ovog foruma, i na način usklađen sa normama ponašanja pristojnih ljudi, uz uvažavanje različitosti, pa i u političkim stavovima, bez uvreda i poniženja, naročito drskih, onako kako se i ja prema tebi obraćam. Ne drugačije, ne primitivno, ne seljački podlo i s omalovažavanjem i diskreditacijom mojih političkih stavova, naročito kad je riječ o NiP, Konakoviću, njegovoj identifikaciji sa SDA, i odnosu NS unutar "četvorke" u kojoj dominira NiP koristeći Konakovićevu agresivnu retoriku i politiku dominecije spram ostale tri članice.
Ok, hajde da kazemo da sam mozda pretjerao. Uzeo sam sebi za pravo da ti se obratim na nacin na koji smatram da si zasluzio ali nije moje da o tome odlucujem. Prihvatam donekle kritiku.

Ali jednostavno sta covjek da ti kaze na ovo boldirano? Kada NiP i Konakovic izadju sa podrskom zajednickom kandidatu onda je to identifikacija sa SDA. Kada NS uradi identicnu (ispravnu), bukvalno identicnu, stvar onda prvo danima sutis i ne javljas se a kada te prozovem pokusavas spinovati i bez bilo kakve osude.

Naravno da imas pravo na svoje politicke stavove, ali isto tako naravno da ih ja imam pravo omalovazavati jer nemas ni zehre iskustva oko onoga sto zelis da nameces svima. Govorim naravno ovdje o zajednickim kandidatima u manjem entitetu. Imas pravo na svoje stavove ali oni su pogresni, katastrofalni, liseni bilo kakvog razuma i razumijevanja zivota i okolnosti u kojem povratnici zive.
To ti ne govorim samo ja. To ti je rekao i ovaj potez NS-a. Imas pravo na svoje misljenje ali ono je, mimo toga sto je pogresno, apsolutno nerelevantno i bez ikakve tezine. I to ti je pokazao ovaj potez NS-a a to ce ti uskoro pokazati i stav SDP-a.

Vezano za zadnji dio tvog komentara. Meni je samo zao sto nikada nisi imao priliku da sjedis sa ljudima iz Cetvorke, ono kada oni sjede zajedno kako na formalnim sastancima tako i privatno. To uvazavanje, bliskost, prijateljstvo koje postoji medju kadrovima do sada nije vidjeno bilo gdje medju koalicionim partnerima u bivsoj drzavi. To odgovorno tvrdim. Vjerovao ili ne ja, sa svojom ideologijom, imam vise prijatelja u SDP-u i NS-u nego u SDA. Prica o bilo kakvoj dominaciji ili submisivnom odnosu unutar Cetvorke je smijesna, netacna i samo moze voditi na mlin SDA.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#86 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by high_volume »

Opetja033 wrote: 12/06/2020 12:01
high_volume wrote: 12/06/2020 11:51
Opetja033 wrote: 12/06/2020 11:36
Sto se tice nacina na koji ti se obracam: sve po zasluzi. Bljuvao si vatru na Konakovicevu izjavu oko podrske zajednickom kandidatu u Srebrenici a onda si hinjski, jadno, pateticno sutio kada je ta podrska dosla i od NS. I sta ti drugo mogu reci osim ono sto sam napisao? Da si osudio NS bio bi principijelan, ne bih se slozio sa tobom ali bih te postovao. Ovako si ispao samo patetican i licemjeran.
Ako ti ne odgovara kako ti se obracam imas punu slobodu da me prijavis administraciji. Ali mi ti neces odredjivati sta cu pisati. Jasno?
Obraćat ćeš mi se na način propisan normama ovog foruma, i na način usklađen sa normama ponašanja pristojnih ljudi, uz uvažavanje različitosti, pa i u političkim stavovima, bez uvreda i poniženja, naročito drskih, onako kako se i ja prema tebi obraćam. Ne drugačije, ne primitivno, ne seljački podlo i s omalovažavanjem i diskreditacijom mojih političkih stavova, naročito kad je riječ o NiP, Konakoviću, njegovoj identifikaciji sa SDA, i odnosu NS unutar "četvorke" u kojoj dominira NiP koristeći Konakovićevu agresivnu retoriku i politiku dominecije spram ostale tri članice.
Ok, hajde da kazemo da sam mozda pretjerao. Uzeo sam sebi za pravo da ti se obratim na nacin na koji smatram da si zasluzio ali nije moje da o tome odlucujem. Prihvatam donekle kritiku.
:thumbup: Hvala! Cijenim...
Ali jednostavno sta covjek da ti kaze na ovo boldirano? Kada NiP i Konakovic izadju sa podrskom zajednickom kandidatu onda je to identifikacija sa SDA. Kada NS uradi identicnu (ispravnu), bukvalno identicnu, stvar onda prvo danima sutis i ne javljas se a kada te prozovem pokusavas spinovati i bez bilo kakve osude.
Ja izvršavam poslove u privredi, odgovaram za 14 zaposlenih i brinem o opstanku privrednog društva potpuno samostalno, i rijetki su trenuci slobodnog vremena za forum. Upravo sada ga ponovo napuštam, i zbog toga "danima šutim".
Naravno da imas pravo na svoje politicke stavove, ali isto tako naravno da ih ja imam pravo omalovazavati jer nemas ni zehre iskustva oko onoga sto zelis da nameces svima. Govorim naravno ovdje o zajednickim kandidatima u manjem entitetu. Imas pravo na svoje stavove ali oni su pogresni, katastrofalni, liseni bilo kakvog razuma i razumijevanja zivota i okolnosti u kojem povratnici zive.
To ti ne govorim samo ja. To ti je rekao i ovaj potez NS-a. Imas pravo na svoje misljenje ali ono je, mimo toga sto je pogresno, apsolutno nerelevantno i bez ikakve tezine. I to ti je pokazao ovaj potez NS-a a to ce ti uskoro pokazati i stav SDP-a.
Ne dopada mi se ovaj potez NS, ne vjerujem da odražava stavove članstva i viših organa uprave NS. Mislim da je ovdje isforsirano politikanstvo, i ne smatram negiranje genocida izgovorom za kandidaturu jedne osobe koja će "parirati". Bio je i Duraković načelnik, Bošnjak, SDA i imao podršku svih drugih, ništa specijalno nije postigao što ne bi kandidat Ostalih, npr. ili neko ko nije Srbin, pa i kandidat koji jeste Srbin, a ne pripada "agresorskoj politici" i negiranju genocida. Ne može me niko ubijediti da takav kandidat ne postoji.

I prije sam pisao, da li se kod Srebrenice radi o izboru etničkog predstavnika, ili o biranju načelnika? Prema kandidaturi SDA, bira se Bošnjak, koji god, pa i na poziciju načelnika, samo nek' je Bošnjak, ko je god i kakav je god, a onda uskače Konaković i NiP, forsira ostale da prihvate ideje SDA i njihovog kandidata. Podrška kandidatu SDA za načelnika je podrška stranci SDA, kako god to neko drugačije tretirao.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#87 Re: Jedinstvo opozicije u FBiH

Post by Opetja033 »

@high_volume

Durakovic je bio nezavisan kandidat, nije bio ispred SDA.

Ovo o cemu govoris, forsiranju Bosnjaka kao kandidata, je jednostavno nesto gdje nisi u pravu. I nisam nikada tvrdio da je to zlonamjerno nego da ne poznajes sredine o kojima razgovaras.
Na kraju krajeva bio je Desnica Radivojevic nacelnik Srebrenice i imao je podrsku bosnjacke populacije jer je bio upravo takav kakvim ga opisujes. Ne bih imao nista protiv da je bilo ko, ali da ce zastupati istinu i da se nece baviti revizijom historije. Mozda i postoji takva osoba ali ne mozes je izvuci iz kafane.
Da se razumijemo, Tabakovic nije bio moj prvi izbor i dan danas ne smatram da je najbolji. Ali ostali (medju kojima je bilo boljih) su se povukli i dali mu podrsku. I ja to prihvatam i podrzavam.

Prirodom posla cesto sam medju povratnicima i iz tog razloga imam dijametralno suprotan stav od tebe. Stava sam da oni sami trebaju da kreiraju svoju politiku a da im Sarajevo pruza punu moralnu i logisticku podrsku. Jer oni sami najbolje znaju sta im treba. Ja sam za beskompromisan rat sa SDA u najvecem dijelu FBiH, ali sam protiv toga da se taj sukob prelije u povratnicka mjesta - bilo da se radi o manjem entitetu ili nekim dijelovima FBiH.
Locked