Jedan roditelj i ispunjenje vremena

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#1 Jedan roditelj i ispunjenje vremena

Post by Dont Let »

Opet ja:) i nova tema. Izvinjavam se unaprijed ako se ponavljam, pa bih u tom slucaju zamolila link na tu temu ...

Elem...jedan roditelj je otišao...na neko bolje mjesto. Tuga je prisutna, velika ljubav ne jenjava kod onog drugog, prezivjelog. Kako svi kazu, hvala Bogu ima djecu.

E sada, vrijeme se treba ispuniti necim, barem dok ja nisam tu, ili dok zivim svoj zivot. Ima li neko prijedloge?

Joga, i slicno ne pomazu, jer je zdravlje naceto. Kurs jezika bi rado, znam, ali sa svojom geenracijom. Da li neko zna za tako nesto? (60 godina).

Unaprijed zahvalna. :)
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#2 Re: Jedan roditelj i ispunjenje vremena

Post by 1906 »

plivanje

okupljaja se ta starija generacija, znaci penzioner, nekad oko 12 ili 13 na bazenu otoka
plivaju tako tako, uglavnom pricaju :D
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#3 Re: Jedan roditelj i ispunjenje vremena

Post by zamzija »

Učlanjenje u planinarski klub - okupljaju se starije generacije, organizuju lagane šetnje u prirodi, jako lijepo...
Možda kontaktiranje nekih NVO ( kao što je obrazovanje gradi bih jovana divjaka ) pa volontiranje u istom
Part time čuvanje djeteta ( ako zdravlje dopušta )
Ima savez udruženja kantona sarajevo - možda njih kontaktirati postoje li kakve aktivnosti ....
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#4 Re: Jedan roditelj i ispunjenje vremena

Post by Dont Let »

Hvala puno. Planinarenje voli, i pokusala je.
Upravo trazim NVO-ove...:)

Plivanje je bas jucer spomenula, samo mislim da joj se ne ide samoj. Ona je mladja penzionerka, to joj je mana :)
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#5 Re: Jedan roditelj i ispunjenje vremena

Post by zamzija »

Nisam znala da je u pitanju žensko, ima ona udruga Žene ženama - to je prijedlog
Kao i kursevi pletenja, šivanja - možda za početak da joj se kupi neka šivaća mašina ( ako već nema ) i da se nađu neke šeme krojeva pa da pokuša s tim...
Možda ima negdje kurs slikanja - ja znam da je negdje bio neki kurs oslikavanja marama / svile - ali stvarno ne znam te kontakte...
Uglavnom, možete se povezati i sa mjesnom zajednicom / opštinom u kojoj stanujete pa njih pitati vjerovatno imaju takve podatke o udrugama, raznoraznim kursevima :)

Ili nazvati kulturne centre pa se raspitati za kreativne kurseve za starije, evo kontakti u sarajevu
http://www.sarajevo.ba/ba/stream.php?kat=92
( ovaj u jelićevoj je dobar )...

Ili ako ima neku prijateljicu uzeti godišnje karte za pozorište ( penzioneri imaju popust ) - to može biti i lijep poklon :)
Ne znam uopšte postoje li kao vani, kod nas čitalački klubovi ( ono uzme se knjiga, pročita - pa se sastane nekoliko žena jednom sedmično da diskutira o knjizi ) ....
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#6 Re: Jedan roditelj i ispunjenje vremena

Post by Dont Let »

Puno hvala za info!

Bacicu se ovih dana na raspitivanje.

Šivanje i pletenje je ne zanimaju, na moju zalost:) Plela je nekad davno (u ratu) meni salove i slicno, ali sada joj je i teze zbog polozaja glava, naime, ima problema sa vratom i vratnim zilama (kao i vecina starijih ljudi, a sve vise i mladjih).

Iz Sarajeva smo i cesto ona organizuje sebi vrijeme, ali uvijek je muci sto nije dovoljno zauzeta... i nekako bih da osjeti korisnom. To je problem, za nju.

Elem... hvala puno puno! :D :*
Post Reply